Adrenalin a pěsti v ringu. Dvě bleskurychlá KO a vítězný návrat krále

13.03.2022

Autor: Libor Kalous (Žilina)

Leo Borák, do 10 sekund bylo hotovo...

Leo Borák, do 10 sekund bylo hotovo...FOTO: PML - Professional Muaythai League


Druhý adrenalinový večer si může organizace PML: Professional Muaythai League odškrtnout. Je hotovo, dvanáct sobotních zápasů v Žilině poznalo vítěze v podniku Event House. A došlo na zlatou tečku. Po letech doma bojoval Milan Minči Paleš, který porazil do té doby neporaženého Maďara Henrika Koczó. Ten po devíti profi výhrách poprvé padl. Nestačil na zkušenějšího, silnějšího a rychlejšího Paleše. Jak proběhlo dvanáct soubojů v ringu pod pravidly thajského boxu?Veronika Matzkeová vs. Sylvia Veselovská
Jediný ženský zápas na PML 2. A ten skončil na body. První vítězkou se stala Matzkeová, která více trefovala a byla dominantnější v klinčích. V Žilině si dala thajský box, teď jí čeká zase kickbox. 

Jakub Mikovčák vs. Lukáš Kotleba
Oba si připsali v zápase svoje chvíle, ale vyhrát mohl jen jeden. Nakonec rozhodčí dali výhru 2:1 na body pro Mikovčáka, který měl lepší závěr. „Soupeř byl kvalitní, co řekne trenér, to dělám, dal jsem do zápasu maximum,“ řekl ještě v ringu vítěz, který upravil svoji profi bilanci na 2:1.


Rastislav Klimáček vs. Grzegorz Rogalski
Zápas ani nezačal a už skončil. Polák od první sekundy couval, slovenský zápasník vyslal pár propagačních úderů rukou, poté vytasil klíčový kop na hlavu, Rogalski šel k zemi a byl konec. KO do 10 sekund. „Chtěl jsem si to trochu užít, ale takhle to dopadlo,“ byl smutný Klimáček.

Dominik Bartoš vs. Richard Fleischer
Loket, vysoký koleno, dýchej a střed ringu. Tohle slyšel Fleischer od trenéra Martina Karaivanova po celý zápas. Povedlo se. A tohle byla vydřená výhra, oba si sáhli na dno. Tady se šlo až do poslední sekundy. Vítězem se stal nakonec 3:0 na body Fleischer. 

František Puraš vs. Jan Juříček
Jestli to bylo v přechozích zápasech především o klinčích, tady měly navrch ruce Puraše a nohy Juříčka. První trefoval především hlavu, druhý okopával stehno soupeře. A tahle taktika nakonec rozhodla. Na začátku třetího kola Puraš schytal sérií lowkicků na stehno a šel na podlahu, noha nevydržela, nervy vypověděly funkčnost, s rozkopanou nešlo už dál. 


Jiří Páv vs. Lukáš Rus
Tento duel vyhrál Páv, když Rusa zradilo zdraví. V zákulisí bylo vidět, že jeho koleno nevydrželo, boule byla opravdu velká. „Lepší než rozbitá hlava,“ snažil se najít na porážce něco pozitivního. 

Erik Breit vs. Leo Grutka
Vyrovnaný zápas, oba rohy věřily, že výhra půjde právě za nimi. Jeden bojovník odešel z ringu zklamán. Na body 3:0 nakonec zvítězil Breit. „Doufám, že mě na PML znovu pozvete, budu hodně rád, příležitost se musí využít,“ oddychoval vítěz.

René Kopunec vs. Ondřej Malina
Tento duel otevřel hlavní kartu. A s přibývajícími kily přišly také tvrdší výměny. Po dvou kolech se ale jelo dál. Došlo na celých devět minut boje, takže opět bylo na rozhodčích určit lepšího. U všech sudích vyhrál 3:0 na body Malina. 

Leo Borák vs. Kamil Wisniowski
Jasný favorit před zápasem byl domácí Borák, což také potvrdil, souboj netrval asi deset sekund a bylo po všem. „Je konec, co říct. Doufám, že jste si to užili. Doufám, že budu součástí i dále tohoto brutálního projetku,“ usmál se Borák, který předvedl expres výkon jako Klimáček. 

Branislav Zuzák vs. David Křistek
MMA, box, thajský box. Všechno tohle Zuzák zvládne, hlavně když je adrenalin. Ten si užil i v sobotu. Na Zuzákovi bylo vidět, že není typickým vyznavačem thajského boxu, jeho styl byl spíše boxerský doplněný o kopy. Klinče a lokty byly doménou spíše jeho soupeře. Ty ale tentokrát nestačily, Zuzák tlačil a přeboxoval Křisteka. Ten sice loktem způsobil tržnou ránu na Zuzákově hlavě, ale na body přesto prohrál. 


Strahinja Mitrič vs. Petar Dreznjak
Těžké váhy na scéně a Mitrič jako favorit, tak byly rozdány karty. Výrazně přes 200 kilo se bilo v ringu. Jasná záležitost to ale pro favorizovaného slovenského oblíbence nakonec nebyla. Opět museli určit vítěze rozhodčí. Těsně na body 2:1 vyhrál Mitrič.  

Milan Paleš vs. Henrik Kozcó
Návrat krále, tak organizátoři promovali bitvu domácího Paleše, ten se před žilinským publikem ukázal po třech letech. První kolo šlo za Palešem, ten byl sice o půl hlavy menší, ale byl rychlejší, tvrdší a hlavně měl větší sílu, což i před zápasem předpokládal. I když byl Maďar větší, nedokázal tuhle výhodu využít, protože slovenský zápasník se dobře pohyboval. Jasná výhra, dominance, zkušenost a Paleš vyhrál 3:0 na body. Návrat krále se vydařil.

Třetí zastávkou bude pro PML za pár týdnů Brno.Další články v kategorii

Z klece UFC na stříbrná plátna. Bývalý šampion odhalil, co na něj čeká po konci kariéry

28.02.2024Co dělat, až kariéra bojovníka skončí? Otázka, kterou řeší každý válečník, jenž považuje svou misi v bojových ...

KO, které se jen tak nevidí. Muší váha ukončila soupeře jediným kopem

28.02.2024"Ve vyšších vahách stačí jedná rána a je po zápase," říká jedno ustálené pravidlo, jež není ...

Polský tvrďák v prosinci zkrotil chaos, teď se chystá na šampiona. Musím ho nachytat, ví Kincl

28.02.2024Využil nabízené šance, zvedl vhozenou rukavici. Na sklonku loňského roku svolil polský gladiátor Piotr Wawrzyniak k bitvě s Vlastem Čepem. ...

Joshua nestačil na uklízečku, Ngannou letěl vzduchem. Saúdové dostali fanoušky do varu

28.02.2024Saúdská Arábie se v poslední době stala přístavem těch nejmonumentálnějších boxerských bitev. Loni si svou boxerskou ...

Jsem radši jako voják. Naftový motor, který se rozjíždí, těší se Kohout na boj v milionové pyramidě

28.02.2024Hra o velké peníze se blíží. Matouš Kohout v sobotu nastoupí do osmifinále pyramidy Tipsport Gamechanger v lehké váze ...

Velké hrátky s váhou před zápasy v UFC. Slavný Brazilec nabobtnal o 14 kilogramů

28.02.2024Hmotnost na váze a v samotném boji, to jsou dvě rozdílné věci. Někteří bojovníci umí dělat se svým tělem hotová kouzla. ...

Z ringu do války. Máme dva kulomety, světlomet a přístroj pro noční vidění, říká Břitva

28.02.2024Bývalý boxerský šampion přezdívaný "Břitva" se bez váhání zapojil do války na Ukrajině. Pro bývalého ...

Mrzí mě, že lidé milují víc Clash než sport, řekl Ondruš. Mluvil i o Kotlárovi

28.02.2024Bizár a MMA. Dva rozdílné světy, z nichž se čím dál více stává jeden, pro sport jako takový to ale může být dost ...

O víkendu jsem byl zlej, přiznává Roušal. Jeho parťák chce v Ostravě šokovat celou scénu

28.02.2024Po dvou výhrách ho čeká třetí zápas v MMA. Opět proti Britovi. Nesmlouvavý střelec Radek Roušal se na sobotním Oktagonu 54 v ...

Načíst další články