Bitva o titul? Výzva, největší zápas. V ringu bude ale stát kamarád

04.07.2021

Autor: Jiří Voráč

Jak dopadne Michal Ryba v Ústí?

Jak dopadne Michal Ryba v Ústí?FOTO: se souhlasem Michala Ryby


Boxer Michal Ryba si splní další sen. Za pár dní - 10. července - nastoupí k bitvě o titul České Unie Boxerů Profesionálů, když bude v zápase vypsaném na deset kol jeho soupeřem zkušený Ondřej Budera. „Je to výzva a jeden z největších zápasů mé kariéry. Beru to jako obrovskou příležitost ukázat se, určitě je šance vyhrát,“ říká v rozhovoru pro kaocko.cz Ryba.


Naposledy jsme se bavili po prohraném zápase v Polsku, mluvil jste o možném souboji v Německu. Nenašel jsem ale žádnou informaci o výsledku, jak to dopadlo?
Co se týče Polska, tak jsem po tom zápase měl špatnou hlavu, špatně mi to tam ten člověk, co měl být jako lékař na té akci, sešil. Bylo to dost amatérský, ani mi to tehdy neumrtvil. Z toho souboje v Německu pak nakonec sešlo a vzhledem k té sešité hlavě to možná bylo i lepší.

Zápas jste měl v polovině června v Ústí nad Labem, kde jste rychle ukončil zápas s Ondřejem Feixem. To byl takový předkrm před bitvou o titul?
Bral jsem to jako zápas na spravení nálady po tom Polsku. Asi jsem i čekal, že to bude rychlé, soupeř nebyl úplně připravený, takže byl docela rychle konec.

A brzy se do Ústí nad Labem vrátíte znovu, to na vás už ale bude čekat Ondřej Budera a ve hře bude titul ČUBP. Je to výzva?
O tom titulovém zápase se mluvilo už docela dlouho. Makal jsem na něj, plánuje se od února, jenže tehdy jsem dostal covid a sešlo z toho. Tak teď už to snad vyjde, s Ondřejem jsme kamarádi. Nikdo o ten titul bojovat nechtěl (směje se). Lukáš Konečný nám dal podmínky, ty jsme splnili, takže půjdeme o titul.


Podmínkou často bývá sehnat potřebné finance. Bude finanční odměna pro šampiona zajímavá?
S tímhle problém nebyl. Co se týče financí, když jdu do zápasu o titul, a ještě cítím šanci, že můžu vyhrát, tak peníze neřešíte. Je to asi můj největší boxerský zápas, jinak už jsem o titul mistra republiky bojoval, ale už je to dávno.

Připomeňte, jak to dopadlo?
V roce 2011 jsem bojoval o titul v thajském boxu. To jsem jako junior vyhrál ve finále na body v mužské kategorii. A pak sem v roce 2016 byl v titulovém zápase v kickboxu, tehdy jsem těsně prohrál. Možná, že kdybych to tehdy zvládl, kariéru bych měl jinou. Ale je to pryč, rád bych každopádně navázal na to první vítězství.

O titul bojujete vždy po pěti letech, soupeře čeká také třetí bitva o pás šampiona...
Vidíte, to mě ani nenapadlo, že je to vždy po pěti letech. Ale je to tak. Ondřej jde o titul taky potřetí, dvakrát prohrál, určitě se bude snažit to taky zlomit. Už jsme to i probrali, chceme to oba zlomit.

Všechny zápasy budou přenášeny přes PPV, lístky na akci nebudou v prodeji. „Placený přenos je super levný. Kdo si ho koupí v předstihu, zaplatí 80 korun, v den akce 150 korun,“ přiblížil organizátor Lukáš Konečný


Když soupeře dobře znáte, v čem je jeho síla?
Má určitě větší zkušenosti ze zahraničí, z těžkých zápasů tam. On se člověk podívá třeba na jeho bilanci a vidí víc porážek, jenže zdání klame, on měl venku těžké zápasy. Ty mu daly hodně zkušeností.


Minule jste se v Ústí nad Labem moc nezdržoval, teď je zápas vypsaný na deset kol. Skončí titulová bitva dříve?
Myslím, že to bude na deset kol a v tom zápase si sáhneme na dno. Teď tady i kamarád přikyvuje, že to tak vidí. Ale znáte to, člověk si dopředu něco říká, něco očekává a všechno může být během chvíle jinak. Musím být připravený na všechny varianty, co mohou přijít.

Nepochybuji, že tvrdě makáte, asi je to ale dál pořádně složité skloubit vše s prací, co?
To tedy ano. Řešil jsem i jeden pořádný oříšek. Oslovila mě jedna hvězda z Německa, abych přijel na placené sparingy. Mělo to klapnout na týden, kdy jsem měl dovolenou. Jenže nakonec se termín posunul a já musel do práce. Přiznávám, že to byla šance si i trochu vydělat, pracovně to ale nevyšlo. Třeba teď zvládnu ten titulový zápas a někdo se ozve. Je pravda, že když člověk vyhraje titulový zápas, pak se dostane do povědomí a dostává lepší nabídky k zápasům. Tak uvidíme.

Už se v práci rozkřiklo, že budete bojovat o titul?
Vědí to. Hodně jsem slyšel poznámky, že nevěděli, že jsem tak dobrej, abych šel o titul. (směje se) Takže, když to klapne, asi bych jim pro srandu přinesl ukázat ten pás.


Určitě bude ten zápas specifický i v tom, že bude s diváky, že?
Vidíte, já měl poslední tři zápasy bez fanoušků. Takže budu mít větší nervy. Přijede se podívat rodina, přijedou kamarádi. Na tom zápase mi hodně záleží, měl jsem i sparingy v Polsku. Zápas s Ondřejem beru jako velkou příležitost posunout se ve světě boxu. On je ve světovém žebříčku, zápasem s ním se člověk hodně posouvá.

Bude to jiné, když proti vám bude stát v ringu kamarád?
Známe se dobře, česká scéna není zase tak široká. Oba jsme normální, po zápase určitě zajdeme na pivo. My se spolu docela dost bavíme, řešíme zápasy, co byly. Na chvíli to kamarádství v ringu ale odstřihneme. (směje se)

V Polsku jste pobavil fanoušky nástupovkou od Dalibora Jandy, bude znít i teď u titulového zápasu?
Chystám v tomhle směru překvapení. Mělo by znít něco energického a je dobře, když se člověk zaposlouchá do těch slov, nechte se překvapit.

Nebude to song od vašeho kamaráda Radka Patáka, alias Patyse, kde v jeho klipu Vítězství hrajete?
Radek je můj kamarád ze základní školy, jsme z jedné vesnice. Takže když se zeptal, zda bych v tom jeho klipu nehrál, šel jsem do toho. Říkal, že se to k bojovým sportům hodí, rád jsem to udělal. Je fakt, že do budoucna by tohle moje nástupovka mohla být.Další články v kategorii

V RFA to vyčistili, teď půjdou o titul. Šance pro neporaženého Čecha

30.03.2023Volba na první titulový souboj v MMA pod organizací RFA je na světě. A půjde o střední váhu. Do boje o mistrovský pás se zapojí ...

Je čas se vrátit. Martínek po operaci skočí do tvrdé dřiny

30.03.2023Je čas se vrátit do ostré přípravy a jít do zápasu. V únoru měl bojovat v Liberci pod organizací KSW, jenže v prosinci si český ...

Ohromující výsledky, mysl totálně neprůstřelná. Procházka nadchl odborníky v institutu UFC

30.03.2023Utrpěl zranění, po němž by se normální smrtelník už do klece možná radši nikdy nevrátil. Jiří Procházka však normální ...

Nový sportovní pár? Jake Paul údajně randí s mistryní světa v rychlobruslení

30.03.2023Jeden vztah mu na konci roku skončil, teď se, zdá se, rozjíždí nový. Slavný youtuber, který se dal na dráhu boxera, Jake Paul podle ...

Fanouškům budu mít co nabídnout. Cílem je pás šampiona, říká Roušal o plánech v MMA

30.03.2023Rozhodl se opustit svou komfortní zónu, z vyhlášeného postojáře se transformovat do fightera MMA. Lehký rozběh na úvod od něj ...

Skvělé jídlo, vydatné tréninky i tři přání od Aladina. Lengál si dává do těla v Thajsku

29.03.2023Thajsko, magické místo všech bojovníků. Už druhý týden poznává jeho krásy i oblíbený fighter Oktagonu Vlado ...

Jsem v nejlepší formě svého života. Lopez je líná muší váha, měl by zápasit tam, hřímá Magard

29.03.2023Už 15. dubna čeká Jonase Magarda zatím nejtěžší životní zkouška. Hvězdná válka šampionů, v níž ho Gustavo Lopez ...

Velký šampion nad propastí: Porážka bude můj konec, uvědomuje si

29.03.2023Má nejspíš poslední šanci, jak ještě zachránit svoji kariéru a být znovu považován za top uchazeče o světové ...

Krásná šampionka a rvačka v hospodě. Vytrhané vlasy a roztržená pusa

29.03.2023Devět výher a jedna porážka, taková je profesionální bilance světové boxerské šampionky Ebanie Bridges. Tohle je současná ...

Načíst další články