Bývalý šampion UFC je zpátky. Vrátil jsem se, abych zase rozbil hubu pár lidem

25.01.2023

Autor: Miroslav Obluk

Luke Rockhold (vlevo) jede dál.

Luke Rockhold (vlevo) jede dál.FOTO: UFC


Luke Rockhold naposledy zápasil na UFC 278 v srpnu minulého roku. Po prohrané bitvě s Paulem Costou, v pozápasovém rozhovoru sdělil Joe Roganovi, že rukavice věsí na hřebík. "Za posledních pár let jsem toho tolik prožil. Děkuji UFC. Děkuji, Joe tobě, ale už to nezvládnu. Dal jsem do toho všechno a prostě jsem to nedal… jsem sakra starý."

Slova vyřčená bezprostředně po zápase. Slova plná emocí a slova, která již neplatí. Rockhold odvolal svůj důchod a je připraven se vrátit do hry.

"Jsem volný. Váš muž je volným hráčem" řekl bijec v pondělním vysílaní pořadu The MMA Hour. "Jsem volný, připravený a jsem namotivován jít do něčeho nového."

UFC si většinou ve svých kontraktech nechává časovou lhůtu, která jim zaručuje, že zápasník po dovršení kontraktu, či ukončení kariéry nemůže v určité časové periodě podepsat smlouvu s jinou organizací.

Rockholdovi se z této situace podařilo vybruslit. Osmatřicetiletý zápasník vysvětlil, že jeho vyvázaní z kontraktu vzniklo díky dobrým vztahům, které má s provozním ředitelem UFC Hunterem Campbellem. Američan požádal o svobodu a jeho požadavkům bylo vyhověno.


Bývalý šampion střední váhy nastínil, že mu v kontraktu zbývalo ještě pár zápasů, avšak i tato situace se mu podařila vyřešit. "Zaplatil jsem své poplatky a Campbell mi splnil mé přání," dodal. I když by se mohlo zdát, že si Rockhold bude užívat chvíle, kdy nemusí skrápět pot na žíněnkách, poté, co oznámil konec kariéry, situace je jiná. Trénuje každý den a může se, dle svých slov, okamžitě vrátit, pakliže půjde o boxerský zápas.

Nevylučuje ani návrat do MMA, avšak ten by musel chvíli počkat. Jelikož nedávná operace kotníku nedopadla zcela podle představ a oddálila tak jeho návrat do tréninku. 


Po svém posledním zápase změnil Rockhold mnohé. Přestěhoval se z Floridy zpátky do Kalifornie a jeho staronový domov v něm opět zažehl oheň.

"Potřeboval jsem nové nastavení. Novou výzvu. Potřebuji ve svém životě výzvy. Když se v téhle hře dostanete na vrchol, tak časem vyhoříte. Teď však potřebuji nové překážky."

Kalifornský rodák avizoval, že jeho návrat může zahrnovat prakticky cokoliv. Box, MMA či jiné bojové sporty. Následně nastínil, že jeho pouť světem MMA může pokračovat v PFL, Bellatoru či ONE Championship.

Nevyloučil ani návrat do UFC, byť neustále opakoval, že potřebuje nové výzvy. "Ty dveře jsou vždycky otevřené, ale já chci jít dál a rozbít hubu zase jiným lidem," řekl Rockhold a později dodal. "Klidně půjdu teď hned boxovat a vymlátím všechny youtubery."

Nebyl by to první Rockholdův comeback. Před zápasem s Paulem Costou nezápasil takřka tři roky a byť ve vzájemném měření sil působil jako vyčerpaný býk, což následně i sám potvrdil, teď tvrdí, že vše bude jinak. 

"Před zápasem s Costou jsem nebyl spokojený se svým výkonem, ale teď se stávám zase lepším, mám stále co nabídnout. Cítím, že se neustále zlepšuji. Našel jsem to správné tempo a řeknu vám, je to dobrý pocit. Zase se dostanu na vrchol." 

Další články v kategorii

Trefil fanouška a poslal ho k zemi. Titulový vyzyvatel UFC jen splnil přání

28.11.2023Schytat ránu od gladiátorů z klece? Aktivita, které by se většina lidí chtěla vyhnout. Zejména pokud se jedná o borce, jenž svou silou ...

Několikrát jsem se prospal i na sále. Vím, jaké to je být nepříjemně zraněný, říká Dvořák

28.11.2023Připravoval se na rozhodující zápas mezi elitou. Na českého válečníka Davida Dvořáka čekala sedmá bitva v UFC. V polovině října ...

Milionová ztráta? Jen kapka v moři. McGregorův podnik strádá, Ir přesto prosperuje

28.11.2023Když zazní jméno Conor McGregor, většina fanoušků bojových sportů hned zpozorní. Věhlas irské superhvězdy sice v posledních ...

Drama u šampiona UFC. Na nezvaného hosta dokonce vytáhl zbraň

28.11.2023Pořádné drama se odehrálo před domem šampiona střední váhy slavné UFC Seana Stricklanda. Obávaný Američan totiž musel ...

Bojovník je v každém z nás. Českého fightera nezastavilo ani zranění kolene

28.11.2023Zápasník Matěj Kuzník patří mezi nejzajímavější jména na domácí MMA scéně. Kvůli zranění neměl daleko ...

Blonde Bomber trénuje na "bitvu o prsa"

28.11.2023Boxerská šampionka Ebanie Bridges je uprostřed intenzivního tréninku na svou nadcházející obhajobu titulu šampionky organizace ...

Klidně bych teď vymyslel něco netradičního. Skok o váhu výš nebo níž, prohlásil Procházka

28.11.2023Dlouhých osm let neokusil chuť porážky, narazil až před dvěma týdny v bitvě s Alexem Pereirou. Brazilský střelec mu tak zatarasil cestu zpátky na ...

Usedla na druhý trůn, rozehrála titulový kolotoč. Hvězdná šampionka má historii na dosah

28.11.2023Jedna kapitola byla uzavřena, záhy se začala psát další. Nesporná královna lehké váhy Katie Taylor se konečně dočkala. Před ...

Gigant je připraven vzít svět útokem. Do řad singapurské jedničky se vrací MMA

28.11.2023Svět bojových sportů se změnil. Spojení zámořských organizací PFL a Bellatoru zatím otřáslo internetovým světem, očekává ...

Načíst další články