Českého boxera čeká velká mexická výzva, postaví se mu neporažený ruský tank!

16.07.2021

Autor: Jiří Voráč

Půjde se opět bojovat.

Půjde se opět bojovat.FOTO: se souhlasem Pavla Šoura


Chystá se do Mexika, ale nebude tam chodit po památkách, ani lenošit, dlabat tamní pochoutky a pít tradiční nápoje. Velezkušený český boxer Pavel „Pablo“ Šour vyráží na americký kontinent bojovat. A soupeře bude mít pořádně drsného. Arslanbek Machmudov v jedenácti soubojích vždy končil jako vítěz, a to před limitem. Však se mu říká neporažený ruský tank.


Do Mexika se jezdí z Čech na dovolenou, co jste říkal na to, když přišla nabídka k zápasu tam?
Už jsem od tohoto promotéra nabídku k zápasu dostal. Bylo to v loňském roce, ale zápas tehdy zrušil covid v místě bydliště mého soupeře - v Kanadě. Teď tedy promotér vybral nové místo na zápas a došlo na Mexiko. Je to pro mě doslova bomba. Bude to ohromný zážitek.

Sám jste uvedl na svůj instagramový profil, že váš soupeř bude ruský tank a čeká vás nejtěžší zápas v kariéře. To je obrovská výzva, že?
Ano. Tank jsem poznal už v Anglii, kdy jsem bojoval s Nathanem Gormanem. Ale tohle je ještě o level výš, takže výzva je to veliká. Nikdo nevěří tomu, že se dostanu do třetího kola a dál. Rád bych všechny uvedl v omyl.


Všechny zápasy vyhrál před limitem, věříte že budete první, kdo to dokáže?
Mým cílem je odboxovat maximum. Jeho úder je zdrcující a každý čistý zásah bude smrdět knockoutem, každá minuta navíc a každý úder, který ustojím, pro mě bude posun.

Absolutní většinu soupeřů tenhle Rus nepustil ani do 3. kola, co by na něj mohlo platit?
Jen a jen pohyb. Nenechat se zasáhnout těmi jeho granáty. Bude potřeba být maximálně koncentrovaný a mít pořádně dobré oči.

Dá se na soupeře takového kalibru vůbec připravit?
Nebudeme si nic nalhávat, tohle je světová špička a výkonnostní rozdíl bude markantní. Do přípravy jsem dal ale maximum, nejedu to tam odevzdat. Jedu boxovat.

Napsal jste, že letíte zvítězit sám nad sebou, zkuste popsat, co si má čtenář představit.
Rozdíl mezi námi je asi takový, jako když ve fotbale hraje Real Madrid proti Příbrami. S tím rozdílem, že v bojových sportech dáváte všanc i své zdraví. V devětatřiceti letech má člověk různé úvahy, jestli to za to všechno stojí se nechat ještě mlátit do hlavy. Ale chci to v sobě překonat a zvítězit sám nad sebou.


Kromě české špičky jste v přípravě využil i služeb Ukrajince Trushe, jak jste ho přesvědčil?
Požádal jsem ho o spolupráci, za kterou jsem velmi vděčný, protože s Trushem to byly velké bomby. Dál bych ještě rád zmínil naději české těžké váhy - Martina Pince. To byly velmi tvrdé a hodnotné sparingy. Také jsme trénoval s Václavem Pejsarem. 

Byla příprava nejtvrdší, jakou jste v posledních letech podstoupil?
Ano. Byla velmi tvrdá. Snažil jsem se do toho dát maximum. Hlavně jsem se orientoval na sparingy, těch bylo opravdu hodně.


Na poslední zápas v Anglii už lehce přišla řeč. V čem to bude tentokrát jiné, pokud samozřejmě pomineme rozdílné soupeře?
Vím, do čeho jdu. V Anglii jsem byl z té síly soupeře velmi překvapený. Tady se ale snažím kontrolovat ještě mnohem větší sílu. Věřím, že to dám.

Kdy vyrazíte do Mexika a jaký tam bude program?
Do Mexika letíme 20. července, o tři dny později je zápas. Předpokládám, že budeme až do souboje v karanténě.

Kdo s vámi do Mexika zamíří?
Můj trenér Martin Vajnar, moje žena Sandra, která bude v rohu sekundovat. V této sestavě jsem byl už v USA a cítil jsem se skvěle.

Co by pro vás znamenala výhra v tomhle duelu?
Výhra v tomhle duelu by znamenala povinnost odvety, kterou mám ve smlouvě. Samozřejmě by znamenala i posun ke světové špičce.

Další články v kategorii

Něžná Barbie proti drsné krásce? Bývalé hvězdy z UFC by si to spolu mohly rozdat v ringu

22.09.2023Chtěla zlomit smolnou sérii, nakonec se jí rozbořila půda pod nohama. Když extravagantní válečnice Jessica-Rose Clark letos v květnu nastoupila ke své ...

Luxusní hotel, 100 ložnic a plat vyšší než pro Ronalda. Fury dostal královské podmínky

22.09.2023Sice nepůjde o světový titul a utká se s nováčkem v profi ringu, ale přesto si přítomnosti krále boxerské světové těžké váhy ...

Gigant v ringu. KO ranař s váhou až 187 kilogramů

22.09.2023Nepřehlédnutelný, obrovský, doslova gigant. To byl ve své aktivní kariéře Eric Butterbean Esch. Americký boxer, kickboxer a vážený ...

Předpovědi osobností: Novotný či Marpo o bitvě roku na domácí scéně

22.09.2023Titulový souboj Ondřeje Maliny a Juraje Tutury láká velkou pozornost. Není se čemu divit, že duel dostal i nálepku zápas roku na postojářské ...

Byl nejslabší z vrhu, nikdo mu nevěřil. Sen z pohádky se ale splnil

22.09.2023Britský boxer Chris Billam-Smith si splnil sen jako z pohádky, když na Vitality Stadium v rodném Bournemouthu porazil Lawrence Okolieho. Nový šampion ...

Chci trhat tikety jako proti Kohoutovi, říká český talent před titulovým bojem. Byl i u zpovědi

21.09.2023Reno Kopunec, Matouš Kohout, naposledy Lukáš Šimek. Co mají tihle dravci společného? Ti všichni se na Professional Muaythai League ...

Atraktivita vs. děsivost. Šéf UFC okomentoval řežbu Procházky s Pereirou

21.09.202311. listopad, New York. UFC 295 v Madison Square Garden. Právě na tomto slavném místě se do akce vrátí český samuraj Jiří Procházka, ...

Po 18 letech se vrací do Prahy mistrovství ČR v judu

21.09.2023Praha bude hostit mistrovství České republiky mužů a žen v judu v sobotu 14. října ve Sportovní hale Jedenáctka na Chodově. Stane se tak po 18 letech. ...

Zranění. Dvořák odkládá bitvu. Budoucnost ohledně UFC ho nyní absolutně nezajímá

21.09.2023Zápas v UFC nebude, takový je aktuální stav okolo MMA zápasníka Davida Dvořáka. Duel v polovině října s Japoncem nebude, Tatsuro ...

Načíst další články