Český kickboxer vzbudil zájem. Jeho tetování ocenil i bývalý šampion UFC
19.06.2025
Autor: Miroslav Obluk

Český reprezentant Sebastien Macháček.FOTO: se souhlasem Sebastiena Macháčka
Sebastien Macháček, čerstvě osmnáctiletý kickboxer, patří dlouhá léta mezi absolutní světovou špičku kickboxerské organizace WAKO. Ze světových šampionátů pravidelně vozí ty nejcennější medaile, úspěch slaví i na domácí scéně. Sebastien dýchá a žije pro kickbox, velkou lásku ovšem chová také k dalším bojovým sportům, zejména pak k MMA, kde má i své životní vzory.
Jedním z nich je i veleúspěšný Max Holloway, bývalý šampion pérové divize slavné UFC, jehož tvář zdobí i nohu českého mladíka, čehož si všiml i sám Max.
Na toho čeká již příští měsíc zápasová šichta. Třiatřicetiletý rodák z Havaje bude po boku Dustina Poiriera hlavní hvězdou červencového turnaje UFC 318.
Poirier a Holloway se na turnaji v Louisianě utkají již potřetí a v sázce bude speciální titul BMF, jenž náleží tomu největšímu drsňákovi celé organizace.
Není to přitom poprvé, co se cesty elitních Američanů zkříží, v boji na sebe narazili už dvakrát, přičemž z výher se dosud pokaždé radoval Poirier.
Rodák z Louisiany porazil Maxe poprvé v roce 2012, další vítězný zápis poté přidal v roce 2019 a nyní by rád završil zlatý hattrick v zápase, který bude jeho posledním v kariéře.
Dustin již dříve avizoval, že půjde o jeho poslední tanec, to však ani zdaleka neznamená, že by ho Holloway při derniéře nějak šetřil. Naopak, zvítězit chce víc než kdykoli předtím. A k výhře ho budou hnát i věrní fanoušci, včetně Sebastiena.
Ten Maxe obdivuje již od svých osmi let, fandí mu, sleduje jeho cestu a o tom, že není jen tak ledajakým fanouškem, svědčí i jeho levá noha. Na té se totiž vyjímá právě Max s mistrovským titulem šampiona.
Sebastienovi udělal toto tetování v minulém roce tatér Tomáš Mastný, který jej před pár dny sdílel na Instagramu, čehož si všiml i americký bijec. "Max Holloway se kompletně zahojil. Lýtko je ve vývoji," napsal k příspěvku tatér a brzy uviděl i reakci, na níž nečekal. "To je sick (slangově kruté, velice dobré, vynikající)," napsal k příspěvku Holloway, z čehož měl Sebastien velkou radost.
"Maxova reakce mě potěšila strašně moc. Bylo to shodou okolností přesně na den mých osmnáctých narozenin a o takovém dárku bych ani nesnil," vyprávěl poté Macháček pro kaocko.cz.
"Tohle tetování mě určitě bolelo víc než kopy soupeřů v zápase. Zápas přece jenom trvá pár minut, ale tetování trvalo několik hodin. Trvalo to přibližně okolo 19 hodin a tatérem byl Tomáš Mastný. Cenu si ale radši nechám pro sebe," zasmál se talentovaný Čech, který chce v dohledné době sérii tetování rozšířit.
"Určitě sbírku tetování plánuji rozšířit. Svoji levou nohu bych rád věnoval čistě bojové tematice. Rád bych jako další přidal tradiční thajské tetování sak yant, a to přímo v Thajsku, kam v létě odjíždím na kemp před mistrovstvím Evropy juniorů. Zatím žádného dalšího idola neplánuji," pokračoval Sebič, který doufá, že Max blížící se trilogii ovládne.
"Věřím, že do třetice všeho dobrého a Max konečně ukořistí výhru nad Dustinem. Max v posledním zápase v lehké váze s Justinem (Gaethjem) vypadal fenomenálně a myslím si, že tentokrát předvede stejný, ne-li lepší výkon. Moje predikce je Max ve čtvrtém kole na KO," predikoval.