Český talent se chystá potvrdit vynikající výkon v prvním zápase. Prostě umím MMA, tvrdí
03.02.2026
Autor: Barbora Poláková

Patrik Kutil prožil debut z říše snů.FOTO: se souhlasem Patrika Kutila
Patrik Kutil úspěšně odšpuntoval profesionální kariéru před pár týdny na Heroes Gate. Neuplyne ani měsíc a čeká ho další zápas. Na pražském galavečeru RFA 27 na Královce ho přijede ze Slovenska vyzvat Martin Koky, který absolvoval mezi profesionály již pět zápasů. Věří si, že 20. února bude mít zdviženou ruku právě on a Kutilova silná slova přijdou v kleci vniveč. "Brácho, s kým jsi zápasil? S nikým," tvrdí sebevědomý Slovák.
Koky tvrdí, že jeho výhoda bude právě ve zkušenostech. "Kutil bude mít druhý profi zápas, nebude zvyklý na ten tlak tak jako já. Já jsem zápasil s (Markem) Medovarskim, (Kristiánem) Nguyenem, (Simonem) Kleinem, (Markem) Luštiakem, co byl v Oktagonu. Takže, brácho, uvidíme, kdo je jiný level," vyjmenovává ve videu pro RFA své minulé soupeře, zatímco je přesvědčen, že český talent, který do jednadvaceti let budoval pevné základy mezi amatéry, nemá tolik zkušeností.
Patrik, syn boxera Ladislava Kutila a bratr Erika Kutila, však s takovým tvrzením zásadně nesouhlasí a říká opak. "Mám oproti Kokymu víc zápasů, jsem víc vyzápasený," věří si mistr Evropy pod nejprestižnější organizací IMMAF, který prakticky vyrůstal v tělocvičně.
Zkušenosti jsou jedna věc, ta druhá je technika a dovednosti. Koky si věří v boji na nohou. "Oproti Kutilovi si myslím, že budu dominovat nejvíc v postoji. Má silnější stránky? Asi jen tu zem. V postoji je šikovný, ale myslím si, že budu tvrdší," je přesvědčen Slovák a dodává, že právě proto se v přípravě na tento zápas zaměřil na domnělou silnou stránku soupeře. "Nejvíc se připravuju na zem. Soupeř má šikovnou zem, takže já ji budu mít lepší," věří si, že soupeře porazí jeho vlastní zbraní.
Jenže ani tady se s českým talentem neshoduje. "Jsem full package. Umím jak zem, tak postoj i wrestling. Mám to všechno na stejné úrovni, prostě jsem dobrý v MMA," tvrdí naopak Kutil, který navíc bude mít v Praze výhodu domácího prostředí. Jistě dorazí jeho široká fanouškovská základna, která před před pár týdny málem zbořila UNYP arénu, když jejich oblíbenec ve svém debutu porazil v hlavním zápase večera zkušeného soupeře hned v prvním kole.
"Kutil bude zápasit doma, mě to ale nedělá nic. Já doma ještě nezápasil, jsem zvyklý na tlak," tvrdí přesto Koky, který také prozradil, kdo je jeho vzorem. "Můj bojový vzor je David Kozma. Je známý tím, že v zápase vydrží bomby. I když měl prohrát, tak to otočil a vyhrál to. Proto má u mě respekt a je to můj vzor," vzpomněl bývalého šampiona Oktagonu.
V kleci však půjdou všechny řeči stranou. Za zápasníky budou mluvit jejich dovednosti v boji.