Český talent se připravuje na slovenského tvrďáka. Cílem je KO. Bude to divoký, láká

14.05.2024

Autor: Miroslav Obluk

Viktor Červinský.

Viktor Červinský. FOTO: KSW


Český talent Viktor Červinský znovu dokázal, že má pro strach uděláno. Zvolil si těžkou výzvu. Po Davidu Hoškovi ukázal na slovenského střelce Radovana Úškrta. Za hranice poslal výzvu a dočkal se kladné odpovědi. Po únorové porážce v dresu KSW si chce spravit chuť, na jubilejním turnaji PML 10 v Nitře zabojuje o velkolepé vítězství. "Líbí se mi být v roli outsidera. Brát soupeře, s nimiž by se většina pokakala jít. Ale není to tak hrozný, přinejhorším dostanete přes hubu," usmál se v rozhovoru pro kaocko.cz český dravec, na kterého čeká premiéra v thajském boxu.Vybral jste si další těžkou výzvu, čeká na vás bitva pod pravidly thajského boxu. Máte s ním zkušenosti?
V thajském boxu to bude premiéra. Zápasy v postoji jsem nějaké měl. Jako malý jsem dělal karate a taekwondo. Teď na mě čeká nová zkušenost, proto jsem pořádně šlápnul do přípravy.

Jste šampionem RFA, nebyl problém s domluvou, když nastoupíte v dresu PML, která spolupracuje s Oktagonem?
Nebyl, nebyl. Já se ani necítím jako šampion RFA. RFA se o mě po zápase s Hoškem přestala starat. Všichni říkají "RFA šampion, RFA šampion," já se tak ale vůbec necítím ze strany RFA.

Myslíte, že jste jim překazil plány, když jste porazil Hoška?
Ne, to vůbec, takhle já nepřemýšlím. Jak říká můj trenér, hlavní je kariéra, a ne věnovat se politice různých organizací. A jestli bych mohl podotknout, cítím se jako zápasník KSW, ne jako šampion nebo zápasník RFA.

Naposledy jste bojoval v zaplněné liberecké hale na KSW 91, teď na vás čeká komornější atmosféra. Hraje to pro vás roli?
Mně to bylo popravdě jedno i v Liberci. Když je to nad sto lidí, přijde mi to stejný. Jinej šum, stejnej dav, pro mě je to stejný (úsměv).

Premiéra v KSW nevyšla. Po boji jste říkal, že porážka mrzí, ale koušete ji dobře. Cítil jste to tak i v následujících dnech?
Jo, jo, štvalo mě to, měl jsem takového čertíka v hlavě. Měl jsem kámen na duši, ale bral jsem to dobře. Ten zápas mi toho hodně ukázal.

Kamenem úrazu byla dle vás fyzická příprava, byl jste nemocný. Jak jste to změnilo teď? Byla příprava lepší?
Jo, taky jsem měl jisté potíže, možná to bylo z přetrénování, ale jinak šlapala dobře.

Jaká ostatně byla, když jste se mohl soustředit čistě na postoj?
Začal jsem s ní již dřív. Pomáhal jsem klukům z gymu s přípravou na zápas v kickboxu, svezl jsem se s nimi. Pak jsme začali ladit tu moji. Soustředil jsem se na sparingy, na lapy, na klinče, je to pro mě něco nového, zároveň ne tak úplně. V MMA jsou tyto techniky také, teď jsem se ovšem zaměřil čistě na thajský box. Na začátku jsem trošku tápal, postupně jsem se ale začal chytat.

Čeká na vás Rado Úškrt, to je těžký soupeř. Opět můžete překvapit. Vyhovuje vám tato role?
Jo, jo, líbí se mi být v roli outsidera. Brát soupeře, s nimiž by se většina pokakala jít. Ale není to tak hrozný, přinejhorším dostanete přes hubu (úsměv). 

Na sítích jste se nedávno zmínil, že cílem je výhra na KO. Je stále v plánu?
Jo, bylo by to moc hezký. Plánoval jsem to i s Hoškem, to mi nevyšlo, teď by mohlo. Bude to dost divoký (úsměv).

Tím, že budete zápasit v thajském boxu, zažijete dvojí vážení před zápasem. Vy neshazujete nějak extrémně, myslíte tudíž, že váha bude hrát ve váš prospěch?
Pro mě to bude výhoda kvůli soupeři, že nenabere tolik. Jdeme 84, já jsem normálně 77, takže ani tolik nenaberu, a především nenabere on. 

Co byste ještě letos rád stihl, váš ideální scénář?
Teď zápas na PML, pak KSW plánuje na podzim výlet do Čech, tak tam budu zápasit. Takže thaibox, KSW na podzim a možná bych chtěl taky stihnout jeden zápas do konce roku v KSW. Další články v kategorii

Životní výzva. Kamarádi se ptali, proč mi dali tak těžkého soupeře, směje se Ukrajinec před PML

23.05.2024Čeká na něj největší kariérní výzva, nejtěžší boj. Ukrajinský bojovník Timur Didiaev se již v pátek utká ...

V Thajsku rozlosováno. Čeští boxeři znají své soupeře v olympijské kvalifikaci

23.05.2024Rozlosováno. Čtyři čeští boxeři už znají své úvodní soupeře ve světové olympijské kvalifikaci, která byla ve čtvrtek ...

McGregor obrací list. Temnou stránku ukryl. Slovní útoky mi neslouží dobře, tvrdí

23.05.2024Slovní hrátky a ostrý jazyk, tato kombinace byla vždy nedílnou součástí arzenálu Conora McGregora. Pro urážku nikdy nešel ...

Neporažená kráska z PFL si věří na ty nejlepší. Pokud bych šla do UFC, získala bych titul

23.05.2024Pětadvacet let, jedenáct zápasů, bezchybná bilance, 10 výher před limitem, z toho 9 na KO. Těmito čísly se může pochlubit oslnivá britská ...

Nehulím ani po granátech od Ducára, pochlubil se český ranař, který se o zápase dozvěděl nad smažákem

23.05.2024Zachránil zápas, v sobotu půjde nečekaně do boje. Populární český postojář Pavel Šach se představí na turnaji RFA x ZHS v Polsku. ...

Airbike je pro lidi, co mají moc volného času. Šormová před PML trénovala jinak

23.05.2024Desátý turnaj PML - Professional Muaythai League nabídne také jeden ženský duel. Avšak kompletně jiného složení, než se ještě ...

Jsem připraven na všechno a všechny, hlásí Zawada. Ve Frankfurtu chce bojovat o titul

23.05.2024Přes Eden do Frankfurtu. Tuhle cestu si naplánoval německý bojovník David Zawada, jehož na fotbalovém stadionu pražské Slavie čeká v červnu ...

Poslední šance na olympiádu v Paříži. Čeští boxeři se dozví soupeře v Thajsku

23.05.2024Poslední šance se blíží. Česká boxerská výprava očekává první zápasy v dalekém Thajsku. Tam od 24. ...

Nejdřív pivo, pak titul. Populární střelec cílí z baru přímo na vrchol UFC

23.05.2024Chystá se možná na svou poslední titulovou misi, na poslední výstřel. Na populárního bojovníka Dustina Poiriera čeká ...

Načíst další články