Bitva o titul? Výzva, největší zápas. V ringu bude ale stát kamarád

4. 7. 2021

Autor: Jiří Voráč

Jak dopadne Michal Ryba v Ústí?

Jak dopadne Michal Ryba v Ústí?FOTO: se souhlasem Michala Ryby


Boxer Michal Ryba si splní další sen. Za pár dní - 10. července - nastoupí k bitvě o titul České Unie Boxerů Profesionálů, když bude v zápase vypsaném na deset kol jeho soupeřem zkušený Ondřej Budera. „Je to výzva a jeden z největších zápasů mé kariéry. Beru to jako obrovskou příležitost ukázat se, určitě je šance vyhrát,“ říká v rozhovoru pro kaocko.cz Ryba.

Naposledy jsme se bavili po prohraném zápase v Polsku, mluvil jste o možném souboji v Německu. Nenašel jsem ale žádnou informaci o výsledku, jak to dopadlo?
Co se týče Polska, tak jsem po tom zápase měl špatnou hlavu, špatně mi to tam ten člověk, co měl být jako lékař na té akci, sešil. Bylo to dost amatérský, ani mi to tehdy neumrtvil. Z toho souboje v Německu pak nakonec sešlo a vzhledem k té sešité hlavě to možná bylo i lepší.

Zápas jste měl v polovině června v Ústí nad Labem, kde jste rychle ukončil zápas s Ondřejem Feixem. To byl takový předkrm před bitvou o titul?
Bral jsem to jako zápas na spravení nálady po tom Polsku. Asi jsem i čekal, že to bude rychlé, soupeř nebyl úplně připravený, takže byl docela rychle konec.

A brzy se do Ústí nad Labem vrátíte znovu, to na vás už ale bude čekat Ondřej Budera a ve hře bude titul ČUBP. Je to výzva?
O tom titulovém zápase se mluvilo už docela dlouho. Makal jsem na něj, plánuje se od února, jenže tehdy jsem dostal covid a sešlo z toho. Tak teď už to snad vyjde, s Ondřejem jsme kamarádi. Nikdo o ten titul bojovat nechtěl (směje se). Lukáš Konečný nám dal podmínky, ty jsme splnili, takže půjdeme o titul.


Podmínkou často bývá sehnat potřebné finance. Bude finanční odměna pro šampiona zajímavá?
S tímhle problém nebyl. Co se týče financí, když jdu do zápasu o titul, a ještě cítím šanci, že můžu vyhrát, tak peníze neřešíte. Je to asi můj největší boxerský zápas, jinak už jsem o titul mistra republiky bojoval, ale už je to dávno.

Připomeňte, jak to dopadlo?
V roce 2011 jsem bojoval o titul v thajském boxu. To jsem jako junior vyhrál ve finále na body v mužské kategorii. A pak sem v roce 2016 byl v titulovém zápase v kickboxu, tehdy jsem těsně prohrál. Možná, že kdybych to tehdy zvládl, kariéru bych měl jinou. Ale je to pryč, rád bych každopádně navázal na to první vítězství.

O titul bojujete vždy po pěti letech, soupeře čeká také třetí bitva o pás šampiona...
Vidíte, to mě ani nenapadlo, že je to vždy po pěti letech. Ale je to tak. Ondřej jde o titul taky potřetí, dvakrát prohrál, určitě se bude snažit to taky zlomit. Už jsme to i probrali, chceme to oba zlomit.

Všechny zápasy budou přenášeny přes PPV, lístky na akci nebudou v prodeji. „Placený přenos je super levný. Kdo si ho koupí v předstihu, zaplatí 80 korun, v den akce 150 korun,“ přiblížil organizátor Lukáš Konečný


Když soupeře dobře znáte, v čem je jeho síla?
Má určitě větší zkušenosti ze zahraničí, z těžkých zápasů tam. On se člověk podívá třeba na jeho bilanci a vidí víc porážek, jenže zdání klame, on měl venku těžké zápasy. Ty mu daly hodně zkušeností.


Minule jste se v Ústí nad Labem moc nezdržoval, teď je zápas vypsaný na deset kol. Skončí titulová bitva dříve?
Myslím, že to bude na deset kol a v tom zápase si sáhneme na dno. Teď tady i kamarád přikyvuje, že to tak vidí. Ale znáte to, člověk si dopředu něco říká, něco očekává a všechno může být během chvíle jinak. Musím být připravený na všechny varianty, co mohou přijít.

Nepochybuji, že tvrdě makáte, asi je to ale dál pořádně složité skloubit vše s prací, co?
To tedy ano. Řešil jsem i jeden pořádný oříšek. Oslovila mě jedna hvězda z Německa, abych přijel na placené sparingy. Mělo to klapnout na týden, kdy jsem měl dovolenou. Jenže nakonec se termín posunul a já musel do práce. Přiznávám, že to byla šance si i trochu vydělat, pracovně to ale nevyšlo. Třeba teď zvládnu ten titulový zápas a někdo se ozve. Je pravda, že když člověk vyhraje titulový zápas, pak se dostane do povědomí a dostává lepší nabídky k zápasům. Tak uvidíme.

Už se v práci rozkřiklo, že budete bojovat o titul?
Vědí to. Hodně jsem slyšel poznámky, že nevěděli, že jsem tak dobrej, abych šel o titul. (směje se) Takže, když to klapne, asi bych jim pro srandu přinesl ukázat ten pás.


Určitě bude ten zápas specifický i v tom, že bude s diváky, že?
Vidíte, já měl poslední tři zápasy bez fanoušků. Takže budu mít větší nervy. Přijede se podívat rodina, přijedou kamarádi. Na tom zápase mi hodně záleží, měl jsem i sparingy v Polsku. Zápas s Ondřejem beru jako velkou příležitost posunout se ve světě boxu. On je ve světovém žebříčku, zápasem s ním se člověk hodně posouvá.

Bude to jiné, když proti vám bude stát v ringu kamarád?
Známe se dobře, česká scéna není zase tak široká. Oba jsme normální, po zápase určitě zajdeme na pivo. My se spolu docela dost bavíme, řešíme zápasy, co byly. Na chvíli to kamarádství v ringu ale odstřihneme. (směje se)

V Polsku jste pobavil fanoušky nástupovkou od Dalibora Jandy, bude znít i teď u titulového zápasu?
Chystám v tomhle směru překvapení. Mělo by znít něco energického a je dobře, když se člověk zaposlouchá do těch slov, nechte se překvapit.

Nebude to song od vašeho kamaráda Radka Patáka, alias Patyse, kde v jeho klipu Vítězství hrajete?
Radek je můj kamarád ze základní školy, jsme z jedné vesnice. Takže když se zeptal, zda bych v tom jeho klipu nehrál, šel jsem do toho. Říkal, že se to k bojovým sportům hodí, rád jsem to udělal. Je fakt, že do budoucna by tohle moje nástupovka mohla být.



Další články v kategorii

Trenér Hulka po ostudě znovu promluvil! Potupený Íránec prý zkusil z boje utéct

10. 8. 2022Měl to být jeho večer. Triumf, jímž vyprovokuje k boji nejhrozivějšího muže světa Martyna Forda. Jenže dopadlo to fiaskem, ostudou jako hrom. Íránský ...

Dvořákovo požitkářské období. Fakt jsem blázen, směje se bojovník UFC

10. 8. 2022Poslední roky je jeho životem MMA, profesionál David Dvořák se usadil mezi elitou v UFC. Stovky tréninků, zápas, doléčit zranění a ...

Lohoré zaryl do Kincla: Máš halucinace. Ukončím tě v prvním kole. A to nejbrutálnějším způsobem

10. 8. 2022Jeden příběh skončil a už se rozjíždí další, aby upoutal pozornost, rostl zájem fanoušků a lépe se prodávaly vstupenky ...

Sex před zápasem? Přítelovi řeknu, ať se mě sakra nedotýká, má jasno boxerská šampionka

9. 8. 2022Sex u boxerů před důležitým zápasem, to bylo téma už od dob Muhammada Aliho. Jak to ale mají boxerky? Právě o tom se pro dailystar.com rozpovídala ...

Český talent vyrazil na mistrovství světa. Chybět nebudou ani Rusové

8. 8. 2022Talentovaná Viktorie Jílková v pondělí odletěla do Malajsie, kde ji čeká mistrovství světa juniorů v thajském boxu, které už ...

Vémolu nešlo odmítnout, při souboji měl o 10 kilo víc, prohlásil Joker. A odhalil zákulisí trashtalku

8. 8. 2022Chtěl připravit Karlose Vémolu o titul polotěžké váhy, jenže stejně jako mnoho bijců před ním skončil v poli poražených. Zato před samotným ...

Dvě tváře. Před bojem a po boji. Absolutní extrém proti civilu

8. 8. 2022Extrém. I tak se lze podívat na sportovní kariéry bojovnic, které se dokážou řezat v ringu v boxu bez rukavic. Mimo tvrdé tréninky ...

Výjimečný talent! Roste v Česku nová Ledecká? Chce na dvě olympiády

8. 8. 2022Výjimečný sportovní talent? Ano. Viktorie Jílková má patnáct let, ale už nyní je srovnávána s Ester Ledeckou. ...

Pumelice, KO a lidi tleskali! Český boxer ničeho nelituje a škarohlídy má na salámu

7. 8. 2022Jdete po schodech nahoru, věříte si, máte sílu, radost, fanoušci vám dávají sílu. Pak stačí jedna rána, která ...