Boxerský šlágr o šest miliard už má místo i termín! Přesto je cítit frustrace

12. 5. 2021

Autor: Bohumil Králík

Anthony Joshua vs. Tyson Fury. Kdo je lepší?

Anthony Joshua vs. Tyson Fury. Kdo je lepší?ZDROJ: DAZN


Bitva o absolutního světového krále boxerské těžké váhy mezi britskými šampiony Anthonym Joshuou a Tysonem Furym už zná místo konání i dva možné termíny, kdy se uskuteční. Promotér Eddie Hearn potvrdil, že bitva se uskuteční v srpnu v Saúdské Arábii. Nicméně také připustil, že jednání ještě nejsou u konce.

Debaty a dohady o dlouho očekávaném souboji se vlečou už dlouhé měsíce. V úvahu přicházely hned tři kontinenty, kde by k němu mohlo dojít, nakonec podle očekávání padla volba na Saúdskou Arábii. Promotér uvedl, že zápas se bude konat letos buď 7., nebo 14. srpna.

Podle britských médií by se měl zápas uskutečnit ve městě Džidda a každý z boxerů by za něj měl vyinkasovat 107 milionů liber, tedy přes tři miliardy korun.

„Je už veřejným tajemstvím, že se duel odehraje v Saúdské Arábii. Nemám problém tuhle informaci potvrdit, protože už ji sdělil i (Furyho promotér) Bob Arum,“ uvedl Hearn pro televizi Sky Sports.

S pořádáním velkého zápasu v této destinaci už má zkušenosti, a podle svých slov jen ty nejlepší.


Saúdové všechny sliby splnili

„Budeme spolupracovat se stejnými lidmi, s nimž jsme pořádali zápas (Joshuy) s Andym Ruizem (odveta po Britově porážce v New Yorku). A ten večer byl spektakulární. Jako partneři byli fantastičtí. I Anhony (Joshua) se s nimi cítí komfortně. Naposledy splnili všechny sliby. Jsme připraveni do toho jít,“ pokračoval Hearn.

Nicméně první ze zmíněných termínů není úplně optimální. „Samozřejmě, 7. srpna máme ještě olympiádu, takže co se týče globální pozornosti, by bylo lepší duel uspořádat 14. srpna. To je jedna z věcí, kterou, doufejme, ještě v příštích dnech dořešíme,“ naznačil.


Pak je tu také otázka Joshuova kouče Roba McCrackena, jenž má cestovat na olympiádu s britským národním týmem. Olympiáda končí 8. srpna, takže by nejspíš nemohl být svému svěřenci v jeho životním zápase po boku.

Nicméně Hearn tvrdí, že ze strany jeho i Joshuy je vše připraveno k podpisu. Ten se ale neustále oddaluje kvůli námitkám ke kontraktu ze strany Furyho. Jeho promotéři Bob Arum i Frank Warren neustále vznáší námitky.


Fury s kontraktem není spokojený

Tento týden například Warren uvedl, že Fury není spokojen se současnou podobou kontraktu a že ho za těchto podmínek nepodepíše.

„Z naší perspektivy i AJ (Joshuy) je vše připraveno. Na straně Furyho na tom ještě dělají jeho právníci a přizpůsobují to jeho straně. Jsme už ale ve fázi, kdy lidé začínají být frustrovaní,“ přiznal Hearn.

Do vlekoucích jednání se vložil i sám Joshua, který už začíná být netrpělivý a na Furyho naléhal přes Twitter. „Jsem už unavený. Moji fanoušci jsou unavení. Tvoji fanoušci jsou unavení. Jsme už unavení všemi těmi řečmi. Méně mluvení a více akce,“ vyzval olympijský šampion z Londýna svého budoucího soka.

Fury už je mimo „akci“ opravdu hodně dlouho. Naposledy zápasil v ringu loni v únoru, kdy sebral titul WBC Deontayi Wilderovi. To držitel pásů WBA, IBF a WBO nastoupil v prosinci k úspěšné titulové obhajobě proti Kubratu Pulevovi z Bulharska.

Další články v kategorii

Loupež v MMA, okradli rozhodčí zápasníka o výhru?

19. 6. 2021Jedno pořekadlo v bojových sportech říká – nenechávejte verdikt na rozhodčích. Jde o to, pokud zápasník duel ukončí před ...

Zombie jde do akce! Uvidíme další krvavou řež? Po poslední porážce byl bojovník UFC u psychiatra

19. 6. 2021Možná není nejlepším zápasníkem UFC, zato má však v sobě jeden vzácný dar. Právě jeho zápasy totiž ...

Bitva krásek bez rukavic se blíží, žhavé snímky rozpalují fanoušky

19. 6. 2021Tohle bude pořádně žhavý souboj. Bitva v boxu bez rukavic mezi Charissou Sigalaovou a Pearl Gonzalezovou rozpaluje fanoušky. Do bitvy, kdy si to krásky ...

Boxerský světový šampion do MMA? S Ngannouem by do klece šel, ale má to háček

19. 6. 2021Bitvy boxerů se zápasníky MMA se stávají v poslední době lákavými událostmi. Čtyři roky starý kasovní trhák ...

Nová hvězda UFC si po zranění sebe sama připadala jako idiot. Teď touží stát se novým McGregorem!

18. 6. 2021Že i slavení velkého vítězství se zkrátka musí umět, to už dneska dobře ví také vycházející hvězdička bojových ...

Box bez rukavic. Dáte šanci bojům ostrým jako žiletky? Podívejte se

18. 6. 2021Má šanci box bez rukavic více zaujmout sportovní fanoušky, vyprodávat velké haly v Česku? Čas ukáže, jak si může tento tvrdý ...

Další soupeř pro Diaze? Trenér slavného grázla UFC chce trilogii s McGregorem!

18. 6. 2021Ačkoliv skončil jeho comeback porážkou, americký bijec Nate Diaz v UFC rozhodně nic nebalí. Ihned po sobotním nezdaru s ranařem Leonem Edwardsem vyhlásil, ...

Nenávidím ho. Přijde moje nejbrutálnější vítězství, slibuje Furymu rival před završením trilogie

18. 6. 2021Nejbrutálnější vítězství, víc než jen trest za drzá prohlášení. Deontay Wilder slibuje, že v pokračování ...

Legenda MMA se vrací. Brazilec držel titul v UFC 2457 dní! Teď jde v 46 letech boxovat

17. 6. 2021„Jsem svobodným mužem,“ říká Anderson Silva. V šestačtyřiceti letech opustil organizaci UFC. Legenda prohrála v říjnu svůj poslední ...