Canelo všechny překvapil, o jeho soupeři je jasno. Dojde opět na Rachot v džungli?

18. 11. 2021

Autor: Bohumil Králík

Král jde dále...

Král jde dále...FOTO: DAZN


Dohady o příštím soupeři pro současnou světovou boxerskou jedničku Saúla Canela Álvareze jsou u konce. Už je jasno a asi jen málokdo se v odhadech, kam se budou ubírat příští kroky slavného Mexičana, trefil. Současný absolutní král super střední divize se posune do křížové váhy, v níž vyzve úřadujícího šampiona WBC Ilungu Makabua.

Canelo se tak může stát mistrem světa už v páté váhové kategorii. Vedle super střední divize už získal tituly v super velterové, střední i polotěžké. Do vyšší kategorie zatím nenakoukl.

WBC schválila Mexičanův přesun, stejně jako jeho žádost o titulový zápas, který by měl proběhnout v květnu či červnu příštího roku.

„WBC jednohlasně schválila Canelův zápas o světový titul v křížové váze. Je to celé pro mě velké překvapení, ale jsem si jistý, že bude pokračovat v zápisech do boxerské historie,“ cituje server Sky Sports prezidenta WBC Mauricia Sulaimana, jenž evidentně Mexičanův krok také nečekal.
Canelo má za sebou skvělý rok, v němž sesadil tři šampiony v super střední váze - Calluma Smithe, Billyho Joea Saunderse a Caleba Planta. Má tak v držení všechny pásy a divizi zcela ovládl.

Nyní se spíše čekalo že završí trilogii s Kazachem Gennadijem Golovkinem nebo se utká s ruskou bestií Arturem Betěrbijevem. S druhým jmenovaným by se musel nejspíš utkat v polotěžké váze, v níž triumfoval už v roce 2019, kdy vybojoval KO výhru v titulové bitvě o pás WBO proti Sergeji Kovaljovovi.


Reynoso: Vím, co umí udělat s těžkými váhami

Jenže příštím soupeřem bude nakonec Makabu, který je šampionem od roku 2019, kdy v ruském Jekatěrinburgu dokázal porazit tamního bijce Dmitrije Kudrjašova. 

Canelův trenér Eddy Reynoso věří, že jeho svěřenec může příští rok ve zdánlivě bláznivé misi proti Makabuovi překvapit a vyhrát, a to navzdory velkému skoku ve váhových kategoriích směrem výš.

„Já vím, co dělal s těžkými váhami, s nimiž měl sparingy. A i proto jsme o ten zápas zažádali. Víme, že je Makabu hodně silný, ale Canelo ho může porazit,“ ujišťoval v rozhovoru pro ESPN Reynoso.

„Je to velká výzva. Stejně jako když jsme kývli na posun z divize do 168 liber na 175. Teď prostě jdeme do křížové váhy,“ pokračoval Reynoso.


Kouč také prozradil, že jeho tým nabídl soupeři uspořádání zápasu v jeho domovině, tedy Demokratické republice Kongo. Pamětníci si jistě vzpomenou, že ve stejné lokalitě boxovali legendární Muhammad Ali a George Foreman v bitvě přezdívané „Rumble in the Jungle“ (Rachot v džungli).

Současný šampion křížové váhy WBC ale tvrdí, že se s mexickou hvězdou utká kdekoliv. „Jsem šťastný, že budu bojovat s Canelem. Utkám se s ním, kdekoliv bude on chtít. Chci zápasit s těmi nejlepšími a on je nejlepší. Je pro mě obrovskou příležitostí střetnout se s nejlepším boxerem světa,“ ujišťuje Makabu.

Jen pět boxerů v historii dokázalo ovládnout pět či více váhových kategorií - Floyd Mayweather, Oscar de la Hoya, Ray Charles Leonard, Thomas Hearns a Manny Pacquiao. Poslední jmenovaný získal titul dokonce v osmi divizích.

Další články v kategorii

Kolik Joshua účtuje za odložení odvety? Za miliardu o tom začne uvažovat

8. 12. 2021Kolem příštích kroků světových šampionů v boxerské těžké váze stále není jasno. Jednou z možností, která ...

Paráda! Ducár odletěl do Londýna coby náhradník velké titulové bitvy!

8. 12. 2021Budou se dít velké věci? Dvě soustředění ve Španělsku v kempu tvrdého Francouze Arsena Goulamirjana (26-0, 18 KO), mezitím italský ...

Bitkařil v ulicích, pak se vyhýbal trestu. Kdo je Černý panter Keita, který explodoval v Oktagonu?

7. 12. 2021Skoro se chce říct, že byť Leo Brichta ještě Oktagon zcela neopustil, vedení organizace si za něj našlo náhradu už teď. A jde o tvrďáka, který ...

Fury to vzdal, miliony mu mizí před očima. Jake Paul už má náhradníka

7. 12. 2021Měl se konečně v ringu střetnout s opravdovým boxerem, jenže z očekávané show prozatím sešlo. Americký youtuber Jake Paul se 18. prosince ...

Fanoušci vstávali ze židlí. Brno zažilo divočinu v hledišti i v kleci

6. 12. 2021Zjevil se jako přízrak, který nadchl. I to je možná slabé slovo. Premiéru v organizaci OKTAGON MMA si odbyl Losene Keita. Belgičan přijel jako neporažený ...

Myslela jsem, že jsem mrtvá. Judistka obvinila přítele z napadení a ukázala obličej

4. 12. 2021Judistka Margaux Pinotová, olympijská vítězka, se tento týden dostala na titulní stránky novin ve Francii poté, co na sociálních ...

Krvavá bitva a jedno překvapivé ukončení. To byl ONE Championship: Winter Warriors

4. 12. 2021Další turnaj ONE Championship naplánovaný na 3. prosince naplnil očekávání fanoušků na sto procent. Diváci si vychutnali ...

Horváthův recept na úspěch: Mějte cíl, mějte vášeň, mějte pokoru a věřte!

3. 12. 2021Osmatřicetiletý zkušený boxer Štěpán Horváth se letos po čtyřech letech vrátil do ringu. Znovu se dostal do rytmu a dvakrát ...

Dopingoví hříšníci v UFC. Když zápasníci frčí na zakázaných látkách

3. 12. 2021Ačkoliv je téma PED (Performance Enhancing Drug – zakázaná látka zvyšující výkon) takřka každodenně přetřásáno ...