Českého boxera čeká velká mexická výzva, postaví se mu neporažený ruský tank!

16. 7. 2021

Autor: Jiří Voráč

Půjde se opět bojovat.

Půjde se opět bojovat.FOTO: se souhlasem Pavla Šoura


Chystá se do Mexika, ale nebude tam chodit po památkách, ani lenošit, dlabat tamní pochoutky a pít tradiční nápoje. Velezkušený český boxer Pavel „Pablo“ Šour vyráží na americký kontinent bojovat. A soupeře bude mít pořádně drsného. Arslanbek Machmudov v jedenácti soubojích vždy končil jako vítěz, a to před limitem. Však se mu říká neporažený ruský tank.

Do Mexika se jezdí z Čech na dovolenou, co jste říkal na to, když přišla nabídka k zápasu tam?
Už jsem od tohoto promotéra nabídku k zápasu dostal. Bylo to v loňském roce, ale zápas tehdy zrušil covid v místě bydliště mého soupeře - v Kanadě. Teď tedy promotér vybral nové místo na zápas a došlo na Mexiko. Je to pro mě doslova bomba. Bude to ohromný zážitek.

Sám jste uvedl na svůj instagramový profil, že váš soupeř bude ruský tank a čeká vás nejtěžší zápas v kariéře. To je obrovská výzva, že?
Ano. Tank jsem poznal už v Anglii, kdy jsem bojoval s Nathanem Gormanem. Ale tohle je ještě o level výš, takže výzva je to veliká. Nikdo nevěří tomu, že se dostanu do třetího kola a dál. Rád bych všechny uvedl v omyl.


Všechny zápasy vyhrál před limitem, věříte že budete první, kdo to dokáže?
Mým cílem je odboxovat maximum. Jeho úder je zdrcující a každý čistý zásah bude smrdět knockoutem, každá minuta navíc a každý úder, který ustojím, pro mě bude posun.

Absolutní většinu soupeřů tenhle Rus nepustil ani do 3. kola, co by na něj mohlo platit?
Jen a jen pohyb. Nenechat se zasáhnout těmi jeho granáty. Bude potřeba být maximálně koncentrovaný a mít pořádně dobré oči.

Dá se na soupeře takového kalibru vůbec připravit?
Nebudeme si nic nalhávat, tohle je světová špička a výkonnostní rozdíl bude markantní. Do přípravy jsem dal ale maximum, nejedu to tam odevzdat. Jedu boxovat.

Napsal jste, že letíte zvítězit sám nad sebou, zkuste popsat, co si má čtenář představit.
Rozdíl mezi námi je asi takový, jako když ve fotbale hraje Real Madrid proti Příbrami. S tím rozdílem, že v bojových sportech dáváte všanc i své zdraví. V devětatřiceti letech má člověk různé úvahy, jestli to za to všechno stojí se nechat ještě mlátit do hlavy. Ale chci to v sobě překonat a zvítězit sám nad sebou.


Kromě české špičky jste v přípravě využil i služeb Ukrajince Trushe, jak jste ho přesvědčil?
Požádal jsem ho o spolupráci, za kterou jsem velmi vděčný, protože s Trushem to byly velké bomby. Dál bych ještě rád zmínil naději české těžké váhy - Martina Pince. To byly velmi tvrdé a hodnotné sparingy. Také jsme trénoval s Václavem Pejsarem. 

Byla příprava nejtvrdší, jakou jste v posledních letech podstoupil?
Ano. Byla velmi tvrdá. Snažil jsem se do toho dát maximum. Hlavně jsem se orientoval na sparingy, těch bylo opravdu hodně.


Na poslední zápas v Anglii už lehce přišla řeč. V čem to bude tentokrát jiné, pokud samozřejmě pomineme rozdílné soupeře?
Vím, do čeho jdu. V Anglii jsem byl z té síly soupeře velmi překvapený. Tady se ale snažím kontrolovat ještě mnohem větší sílu. Věřím, že to dám.

Kdy vyrazíte do Mexika a jaký tam bude program?
Do Mexika letíme 20. července, o tři dny později je zápas. Předpokládám, že budeme až do souboje v karanténě.

Kdo s vámi do Mexika zamíří?
Můj trenér Martin Vajnar, moje žena Sandra, která bude v rohu sekundovat. V této sestavě jsem byl už v USA a cítil jsem se skvěle.

Co by pro vás znamenala výhra v tomhle duelu?
Výhra v tomhle duelu by znamenala povinnost odvety, kterou mám ve smlouvě. Samozřejmě by znamenala i posun ke světové špičce.

Další články v kategorii

Poslední sekunda a prásk. Poté deset minut řežby. Monster urval výhru i se zlomeným nosem

26. 9. 2021Řežba generací. Čtyřiačtyřicetiletý Petr Monster Kníže a o dvacet let mladší Kaik Brito. Oni dva na pražském turnaji Oktagon 28. Střet MMA ...

Pešta novým králem Oktagonu. Monster si vyválčil odvetu se šampionem a jedno odstrašující KO

26. 9. 2021Jeden z nejlépe obsazených MMA turnajů, co byl na česko-slovenské půdě kdy k vidění. Tak se bude nahlížet na sobotní galavečer Oktagon 28, ...

Je to tu! Bitva olympijských šampionů rozhodne o světových titulech. Jde o stamiliony

25. 9. 2021Čekání na velký titulový zápas v boxerské těžké váze před plnými tribunami je u konce. Fanoušci se dočkali, pozornost ...

Zápas si chci užít, zařadím autopilota, řekl Konrád před bitvou s Martiníkem. A Buchinger? To je psychopat

25. 9. 2021Tři výhry a čtyři porážky. Takovou bilanci má zatím v Oktagonu zápasník MMA Michal Konrád, který se na dnešním ...

I Terminátor lehne, když dostane bombu, věří Pešta před titulovou bitvou

25. 9. 2021Natrénováno mají, váhu splnili, poslední noc před titulovou bitvou mají za sebou Viktor Pešta i Stephan Pütz. Večer v O2 universum ...

Peštovy bitvy v Oktagonu: Zostuzení Američana, zlomená čelist i parádní premiéra v nové váze

25. 9. 2021Čeká ho jedna z nejprestižnějších bitev jeho kariéry. Bijec MMA Viktor Pešta se na sobotním turnaji Oktagon 28 postaví německému ...

Boxerský obr se opřel do soupeře. Je to tlusťoch, trefím ho do ksichtu

25. 9. 2021Byl to fofr a jeho obrovské ruce trefily výhru. 150kilový obr si pohrál s legendou. TKO v 1. kole. Thor Björnsson porazil minulý víkend ...

Vyfasoval stopku! Italský boxer dostal zákaz kvůli nacistickému tetování

25. 9. 2021Tohle asi nečekal. Boxer Michele Broili minulý víkend vstoupil do ringu a na jeho těle bylo viditelné nacistické tetování. V pátek ...

To je nálož, tělo jako houba! Bojovníci před Oktagonem 28 nabrali za 9 hodin 170 kilo!

24. 9. 2021Tělo jako houba, která nasává, chce víc a víc. Na podobném principu pracují těla bojovníků, kteří hubnou a stahují ...