Dojde na srážku bombardérů s hrozícími pěstmi? Na Vémolu bych si tutově věřil, tvrdí Gameover

15. 6. 2021

Autor: Ondřej Huml

Když to prostě sedne.

Když to prostě sedne.FOTO: OKTAGON MMA


Hodně ostrý test čeká Zdeňka Gameover Polívku na sobotním Oktagonu 25, kde vyzve tvrďáka Abdela Rahmaneho Driaie. Ranaře z Alžíru, jenž má úctyhodné skóre šesti výher a jen jedné porážky, svůj poslední zápas však prohrál. Jaký na něj aktuální jedenáctka střední váhy organizace OKTAGON MMA chystá recept a co soudí o titulové bitvě Karlose Vémoly? To vše řekl v rozhovoru pro kaocko.cz.

Jak se na sobotu těšíte?
Těším se hrozně moc. Příprava to byla docela dlouhá, protože jsem měl mít zápas už 29. května, ale nesehnal se mi soupeř. O to víc se těším na tenhle zápas.

Co se před minulým turnajem stalo?
Odmítli mi hned dva zápasníci. Nakonec se rýsoval ještě další, ale i ze zápasu s ním nakonec sešlo. Měl jsem s Oktagonem dohodu, že když i on souboj se mnou odmítne, už se do toho nebudeme hnát a počkáme si na nový turnaj. 

Prozradíte, o koho šlo?
Byl to český bojovník, jemuž stejně jako mně odpadávali soupeři. Jeho management ten zápas se mnou nakonec nepřijal, jméno bych si ale nechal pro sebe. 

Příprava na zápas s Driaiem probíhala dle plánu?
To ano, jen je už moc dlouhá. Poslední tři týdny jsem cítil lehkou únavu, takže jsme najeli na udržovací režim. Potřebujeme, abych byl co nejlépe připravený na sobotu, kdy má moje forma vygradovat.


S kým vším jste spároval?
Mým hlavním sparing partnerem je Daniel Brunclík, na kempu OFA Gymu v Bratislavě jsem ale spároval také s Jaloviarem nebo Vojčákem. A byla to paráda.

Co by podle vás mohlo na Driaie platit?
Určitě dobrý pohyb. Je to trochu statický zápasník, který s ním malinko šetří. Zároveň má ale hodně tvrdé údery, na které si musím dát dobrý pozor. Když to s ním jinak nepůjde, hodím ho na zem. Věřím, že tam bude tahat za ještě kratší konec provazu než v postoji.

Budete chtít dostát své přezdívce a ukončit ho ještě před limitem?
No jasně, to chci přece vždycky (směje se). A myslím, že zvlášť s ním to na body fakt nebude. Ani jeden nejsme typ, co by takový konec preferoval. Jeden z nás při zápase padne. 

Proč zrovna právě souboj s ním?
Oktagon nám ho nabídl a my ho bez váhání přijali. Chtěli jsme fakt kvalitního protivníka a ne někoho, kdo má nějak uměle vytvořené skóre. Chceme se posunout dál, a to zápas s Driaiem určitě splňuje.

Je to podle vás nebezpečnější protivník než Filp Tomczak, nad kterým jste vyzrál posledně?
Asi ano, ale zase ne o tolik. Každý z nich má něco. U Tomczaka hrozilo, že mě vezme na zem a tam mě uválí. To Driai bude hrozit hlavně v postoji.


Berete zápas s Tomczakem jako takový přelomový moment vaší kariéry? 
Určitě je pravda, že po tom vítězství na mě hodně zápasníků změnilo názor a už mě neberou za outsidera. 


V čem všem by mohl být zápas s Driaiem jiný?
Rozhodně to bude více na distanc. S Tomczakem jsme byli do sobe dost zaklesnutí, tam to bylo hodně tělo na tělo. Něco podobného však v sobotu neočekávám. Tam to bude asi hodně v postoji. Ale až se dostaneme na zem, tak už to nebude trvat dlouho.

Čím se obdarujete v případě vítězství?
Řeknu si o Davida Hoška a potom si dám pivo.

Proč právě o Hoška?
David se v žebříčku střední váhy nachází na čtvrtém místě, kde podle mě nemá co dělat. Jsem lepším zápasníkem než on. Navíc vím, že i jeho fanoušci chtějí náš zápas hodně vidět. Lidi by to zajímalo.

Z jeho pověstných bomb nemáte žádné obavy?
To určitě nemám. Myslím, že nemám o tolik menší ránu než on. Navíc nám v minulém zápase ukázal i své slabší stránky. Tvrdou ránu on má, ale ne vždycky se trefí. 

Co promotér Ondřej Novotný? Byl by takovému zápasu nakloněný?
Určitě ano. 

Blíží se souboj o titul vaší váhy mezi Karlosem Vémolou a Polákem Marcinem Naruszczkou. Jak to vidíte?
Je jasné, že vyhraje Vémola. Naruszczka se Spicelym se o zápas s ním sice na oko poprali, ale on si oba dopředu vybral. Takže asi tak.

Podle vás to tedy pro něj žádný opravdový soupeř není? 
Myslím, že to každý vidí. Kdyby chtěl, tak si vezme třeba Ragozina, ale to on neudělal.

Vy sám byste si na souboj s Vémolou věřil?
Tutově. Určitě bych se z něj nepos....

A je třeba duel s ním jedním z vašich hlavních cílů?
Vyloženě cíl to pro mě není. Pro mě je prioritní vyhrávat. A když by na ten zápas došlo, tak věřím, že určitě pod lepší smlouvou. 

Další články v kategorii

Potvrzeno! Sivák o víkendu v Praze. Sebevědomí mám od deseti, tohle je můj bojový život

3. 12. 2021Václav Sivák bude opět bojovat v Česku. A to už o tomto víkendu v Praze na WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2021. Před dvěma týdny vybojoval Sivák světový ...

Dva absolutně rozdílné světy. Šampion Kozma pomáhal při porodu, jaký je táta

3. 12. 2021MMA je jeho svět. David Kozma bude v sobotu před půlnocí počtvrté obhajovat mistrovský pás velterové divize pod organizací OKTAGON MMA. A ...

Horváthův recept na úspěch: Mějte cíl, mějte vášeň, mějte pokoru a věřte!

3. 12. 2021Osmatřicetiletý zkušený boxer Štěpán Horváth se letos po čtyřech letech vrátil do ringu. Znovu se dostal do rytmu a dvakrát ...

Obr předal dárek. Šampion Kozma sundal kraťasy, brýle a dal váhu na gram

3. 12. 2021Dva si dali shazování ještě jednou, jinak dvacítka zápasníků před sobotní akcí Oktagon 29 navážila. Sundat deka musel ...

Dopingoví hříšníci v UFC. Když zápasníci frčí na zakázaných látkách

3. 12. 2021Ačkoliv je téma PED (Performance Enhancing Drug – zakázaná látka zvyšující výkon) takřka každodenně přetřásáno ...

Bitva Kincl vs. Krištofič se odsouvá! Pešta si dá odvetu o titul. I Vémola má nový termín

2. 12. 2021Doba není ideální, takže přichází změny. Sport nevyjímaje. Titulová bitva mezi Patrikem Kinclem a Samuelem Krištofičem, která ...

Před 10 lety byl tlustá koule a hrál hry. Teď sní o medaili na MS v thajském boxu

2. 12. 2021V úterý odletěl do Thajska na mistrovství světa v thajském boxu. Jedním z českých reprezentantů bude také Tomík Nguyen. Vystudoval ...

Kozmovi už hoří hlava, bojová růžová pro štěstí. Šlape jako hodinky, je spokojený trenér

2. 12. 2021Poslední půlhodinka. Žádná zběsilost, středeční vyházení na pohodu a ve čtvrtek odjezd do Brna. Takový je nejbližší plán ...

ONE: Winter Warriors. Turnaj nabídne souboje stylů a Dagestánce, který má rád otočky

2. 12. 2021ONE Championship přichystal pro své fanoušky na začátek prosince další turnaj. Pátek 3. prosince tentokrát přinese čtyři zápasy ...