Dojde na srážku bombardérů s hrozícími pěstmi? Na Vémolu bych si tutově věřil, tvrdí Gameover

15. 6. 2021

Autor: Ondřej Huml

Když to prostě sedne.

Když to prostě sedne.FOTO: OKTAGON MMA


Hodně ostrý test čeká Zdeňka Gameover Polívku na sobotním Oktagonu 25, kde vyzve tvrďáka Abdela Rahmaneho Driaie. Ranaře z Alžíru, jenž má úctyhodné skóre šesti výher a jen jedné porážky, svůj poslední zápas však prohrál. Jaký na něj aktuální jedenáctka střední váhy organizace OKTAGON MMA chystá recept a co soudí o titulové bitvě Karlose Vémoly? To vše řekl v rozhovoru pro kaocko.cz.

Jak se na sobotu těšíte?
Těším se hrozně moc. Příprava to byla docela dlouhá, protože jsem měl mít zápas už 29. května, ale nesehnal se mi soupeř. O to víc se těším na tenhle zápas.

Co se před minulým turnajem stalo?
Odmítli mi hned dva zápasníci. Nakonec se rýsoval ještě další, ale i ze zápasu s ním nakonec sešlo. Měl jsem s Oktagonem dohodu, že když i on souboj se mnou odmítne, už se do toho nebudeme hnát a počkáme si na nový turnaj. 

Prozradíte, o koho šlo?
Byl to český bojovník, jemuž stejně jako mně odpadávali soupeři. Jeho management ten zápas se mnou nakonec nepřijal, jméno bych si ale nechal pro sebe. 

Příprava na zápas s Driaiem probíhala dle plánu?
To ano, jen je už moc dlouhá. Poslední tři týdny jsem cítil lehkou únavu, takže jsme najeli na udržovací režim. Potřebujeme, abych byl co nejlépe připravený na sobotu, kdy má moje forma vygradovat.


S kým vším jste spároval?
Mým hlavním sparing partnerem je Daniel Brunclík, na kempu OFA Gymu v Bratislavě jsem ale spároval také s Jaloviarem nebo Vojčákem. A byla to paráda.

Co by podle vás mohlo na Driaie platit?
Určitě dobrý pohyb. Je to trochu statický zápasník, který s ním malinko šetří. Zároveň má ale hodně tvrdé údery, na které si musím dát dobrý pozor. Když to s ním jinak nepůjde, hodím ho na zem. Věřím, že tam bude tahat za ještě kratší konec provazu než v postoji.

Budete chtít dostát své přezdívce a ukončit ho ještě před limitem?
No jasně, to chci přece vždycky (směje se). A myslím, že zvlášť s ním to na body fakt nebude. Ani jeden nejsme typ, co by takový konec preferoval. Jeden z nás při zápase padne. 

Proč zrovna právě souboj s ním?
Oktagon nám ho nabídl a my ho bez váhání přijali. Chtěli jsme fakt kvalitního protivníka a ne někoho, kdo má nějak uměle vytvořené skóre. Chceme se posunout dál, a to zápas s Driaiem určitě splňuje.

Je to podle vás nebezpečnější protivník než Filp Tomczak, nad kterým jste vyzrál posledně?
Asi ano, ale zase ne o tolik. Každý z nich má něco. U Tomczaka hrozilo, že mě vezme na zem a tam mě uválí. To Driai bude hrozit hlavně v postoji.


Berete zápas s Tomczakem jako takový přelomový moment vaší kariéry? 
Určitě je pravda, že po tom vítězství na mě hodně zápasníků změnilo názor a už mě neberou za outsidera. 


V čem všem by mohl být zápas s Driaiem jiný?
Rozhodně to bude více na distanc. S Tomczakem jsme byli do sobe dost zaklesnutí, tam to bylo hodně tělo na tělo. Něco podobného však v sobotu neočekávám. Tam to bude asi hodně v postoji. Ale až se dostaneme na zem, tak už to nebude trvat dlouho.

Čím se obdarujete v případě vítězství?
Řeknu si o Davida Hoška a potom si dám pivo.

Proč právě o Hoška?
David se v žebříčku střední váhy nachází na čtvrtém místě, kde podle mě nemá co dělat. Jsem lepším zápasníkem než on. Navíc vím, že i jeho fanoušci chtějí náš zápas hodně vidět. Lidi by to zajímalo.

Z jeho pověstných bomb nemáte žádné obavy?
To určitě nemám. Myslím, že nemám o tolik menší ránu než on. Navíc nám v minulém zápase ukázal i své slabší stránky. Tvrdou ránu on má, ale ne vždycky se trefí. 

Co promotér Ondřej Novotný? Byl by takovému zápasu nakloněný?
Určitě ano. 

Blíží se souboj o titul vaší váhy mezi Karlosem Vémolou a Polákem Marcinem Naruszczkou. Jak to vidíte?
Je jasné, že vyhraje Vémola. Naruszczka se Spicelym se o zápas s ním sice na oko poprali, ale on si oba dopředu vybral. Takže asi tak.

Podle vás to tedy pro něj žádný opravdový soupeř není? 
Myslím, že to každý vidí. Kdyby chtěl, tak si vezme třeba Ragozina, ale to on neudělal.

Vy sám byste si na souboj s Vémolou věřil?
Tutově. Určitě bych se z něj nepos....

A je třeba duel s ním jedním z vašich hlavních cílů?
Vyloženě cíl to pro mě není. Pro mě je prioritní vyhrávat. A když by na ten zápas došlo, tak věřím, že určitě pod lepší smlouvou. 

Další články v kategorii

Nadšený Procházka z Krpálka. Krásný, nádherný, velkolepý úspěch. Změní UFC bojovník také váhu?

31. 7. 2021Odjede si trénink a hned domů, Jiří Procházka dodělává vysokou školu, už jen hodiny zbývají do posledních zkoušek. ...

Nečekané dusno! Hvězdy si vjely do vlasů, teď si to vyříkají v kleci. Bude boj

31. 7. 2021Souboj, který chtějí všichni vidět! Ne, to není promo na vysněnou odvetu století mezi Attilou Véghem a Karlosem Vémolou, nýbrž ...

Síla mistra. Chcete umět Dvořákovu parádičku z UFC, jak uškrtit soupeře jednou rukou?

31. 7. 2021Květen tohoto roku byl pro něj jeden z nejobtížnějších ve sportu. David Dvořák si před třetí bitvou v UFC prošel zraněními, změnou ...

Šest zápasů, šest porážek! Tak si ubožák z Calgary vybíjel zlost na ženách, teď čeká na výši trestu

31. 7. 2021Je pouze málo zbabělejších prohřešků, než jsou ty spáchané na ženách. Zvlášť pokud jste zápasníkem MMA ...

Bude zlatý Krpálek bojovat ve dvou vahách? Nechce se mu tolik tahat s těmi paštikami, řekl trenér

30. 7. 2021Zlatý pátek. Judista Lukáš Krpálek si už může jen užívat ovací a poklon za výkon a drama, které předvedl v boji o zlatou ...

Jak Krpálek ke zlatu přišel. Vše mohlo být jinak. On ale dokázal téměř nemožné

30. 7. 2021Tento scénář rozhodně nebyl napsán předem. O to více je výsledek působivější. Judista Lukáš Krpálek v olympijském ...

Krpálek se stal nesmrtelným. Jako první judista v historii má olympijské zlato ze dvou nejtěžších vah

30. 7. 2021A Folimanka se otřásala v základech. Tady judista Lukáš Krpálek odtrénoval tisíce hodiny, prolil litry potu, zažil dřinu. Odtud z Prahy ...

Rána a prásk. Pravý hák poslal soupeře k zemi. Bývalý fotbalista se valí českým kickboxem

30. 7. 2021Vybral si a je šťastný. Naposledy si užíval výhru ve čtvrtek. Melvin Mané ovládl pyramidu těžkých vah v kickboxu na Yangames Fight ...

Řízky u rodičů a společná večeře. Teď je hrozně šťastný, je spokojená Melounova paní Petrášková

30. 7. 2021Sdílí s ním všechny radosti i strasti. V životě i v oktagonu. A byla to právě ona, kdo populárního MMA zápasníka Miloše ...