Drtič Fury úřadoval. Začínají opět Wilderovy výmluvy? Měl zlomenou ruku, říká kouč

12. 10. 2021

Autor: Bohumil Králík

Co stojí za porážkou? Opět výmluvy?

Co stojí za porážkou? Opět výmluvy?FOTO: DAZN


Byť rozdává v ringu obávané dělové rány, v poslední době se „proslavil“ spíše absurdními výmluvami na vše možné. Začne v tomto duchu americký boxer Deontay Wilder po druhé zničující porážce v bitvě o titul těžkých vah organizace WBC od Tysona Furyho nové kolo nářků? Jisté náznaky se už objevují.

Wilderův kouč Malik Scott po mimořádně kvalitním vyvrcholení epické trilogie, v níž Američan inkasoval definitivní KO v 11. kole, sdělil novinářům, že jeho svěřenec si během zápasu zlomil ruku, což přispělo k jeho porážce.

„Byli jsme po zápase u doktora, všechno bylo v pohodě. Má (Wilder) oteklý ret, zlomil si ruku, má zlomený prst nebo kloub. Ale život jde dál,“ prozradil pro ESNews Malik.

Bronze Bomber, jak se Američanovi přezdívá, šel po ráně od Furyho k zemi už ve třetím kole, v následující rundě se ale role obrátily a Brit byl dokonce dvakrát počítán. Od poloviny zápasu ale získával převahu favorizovaný Fury, který už téměř slavil po knokautu v 10. kole, ale na konečný zásah si musel ještě počkat do dalšího dějství.
Oba soupeři se dlouhé měsíce před vyvrcholením trilogie na dálku uráželi. Furyho pořádně štvaly výmluvy a osočování z podvodu ze strany Američana. Ten sváděl porážku ve druhém dílu trilogie na příliš těžký župan, zbabělost vlastního trenéra, zákeřnou manipulací s jeho pitím, ale také na údajný Britův podvod s těžkým předmětem ve tvaru vejce v rukavicích.

Rukavice opět ve hře

Téma rukavic se znovu řešilo také bezprostředně před sobotní bitvou v Las Vegas. Američan si nakonec pochvaloval, že tentokrát budou mít rukavice menší vycpávky.


„Velmi mě těší to, co se děje s rukavicemi. Protože oni chtějí mít minimální vycpávku, my budeme mít stejné. A ať vyhraje lepší z nás,“ nechal se slyšet Wilder. Po zápase už se k rukavicím nevyjadřoval a není jasné, zda minimální chránění nepřispělo k jeho údajné zlomenině.

Po zápase každopádně odmítl opětovat gesto respektu, což Gypsyho Kinga značně rozladilo. „Šel jsem za ním a říkám mu ´dobrá práce, kámo´ a on mi dal najevo, že mi žádný respekt vyjadřovat nebude. Tak jsem mu na to odpověděl: ´Žádný problém´. Byl jsem překvapen. Je to prostě lůzr, idiot,“ rozčiloval se vítěz.

I Američanův trenér Scott potvrdil, že Wilder ani na konci zápasu se nedokázal povznést nad vzájemnou nevraživost.

„Deontay se dívá na Furyho jako na chlápka, s nímž měl závažné rozepře související s obviněními a s věcmi, které viděl. Potom, co ze sebe vydali všechnu energii, cítil tohle pořád stejně, jako předtím,“ uvedl dále kouč.


Sám Wilder se zatím nevymlouvá a připustil, že byl zkrátka horší. „Ukázal jsem to nejlepší, ale nebylo to dnes v noci dost dobré na to, abych vyhrál. Nejsem si jistý, co se stalo. Vím, že on dělal v tréninku určité věci a věděl jsem, že do toho nešel se 125 kily, aby z něj byl baleťák,“ upozornil hned po zápase na váhovou převahu protivníka.

Pocit křivdy tentokrát vnesl do éteru Wilderův fanoušek a legenda MMA Daniel Cormier, který kritizoval sudího Russella Moru, že ve čtvrtém kole počítal Furyho příliš pomalu.

„To počítání bylo šíleně pomalé. Rozhodčí nemá přestat počítat, aby řekl Deontayovi, že má jít do rohu,“ upozorňoval na Twitteru Cormier.

Fury se vyškrábal ze země, když sudí napočítal do osmi. Podle Cormiera už ale desetisekundový limit dávno vypršel. Podle pravidel, ale má rozhodčí přerušit počítání, pokud se soupeř pohne z neutrálního rohu. Wilder místo toho ale zamířil do svého rohu, a proto rozhodčí počítání přerušil.

Další články v kategorii

Kdo dostane šanci sesadit královnu atomové váhy z trůnu? Pátek může napovědět

28. 10. 2021Pod úřadující královnou atomové váhy ONE Championship se začíná otřásat trůn. Angela Lee se svým pásem ...

Naprostá dominance olympijské vítězky. A první zklamání světové boxerky

28. 10. 2021Dvě nejsledovanější ženy americké organizace PFL MMA prožily absolutně rozdílné večery na Floridě. První přešla z juda, druhá ...

Neporažená boxerka vs. Paul? Použila bych jednu ruku, bylo by to trapné, myslí si Američanka

27. 10. 2021Troufalost, nemožné? Boxerka Claressa Shields vyhrála dvakrát olympiádu, dvakrát mistrovství světa, mezi profesionálkami boxovala jedenáctkrát, ...

Poslední krok mezi nesmrtelné! Legenda ukázala brutální rány. Zapíše se do historie?

27. 10. 2021Už jen poslední krůček mu chybí, aby vstoupil mezi nesmrtelné. Tedy alespoň co se boxerské slávy týče. Hvězdný mexický boxer ...

Bývalá olympijská vítězka se chce stát královnou světového MMA. Šéf UFC se tomu směje

26. 10. 2021Hlavní zápas dalšího turnaje PFL? Neporažená Kayla Harrison bude ve finále pyramidy bojovat s Taylor Guardado. Favoritka na milion dolarů ...

OBRAZEM: Box bez rukavic. Klidně dají pivo, ale v ringu jde o KO

26. 10. 2021Další dávku zápasů boxu bez rukavic připravila organizace Bare Knuckle Fighting Champion (BKFC). Jak píše přímo tato společnost, jde ...

Další zvrat! Budu bojovat rovnou s Furym, hlásí Brit. A má na to nárok

26. 10. 2021Na další lahůdku na poli světové elity boxerských těžkých vah si musí prozatím fanoušci nechat zajít chuť. Po parádních ...

Česká reprezentace před MS nepříjemně prořídla. Boxerům vystavil stopku koronavirus

25. 10. 2021Byli čtyři, zbyl jeden. Taková je bilance české boxerské reprezentace na mistrovství světa, které se koná v Bělehradě. Ani jeden boxer neprohrál, ...

Kosovský boxerský tým nebyl před MS vpuštěn do Srbska

24. 10. 2021Politika ve sportu? Ismet Krasniqi, předseda Kosovského olympijského výboru (KOK), tvrdí, že se boxeři kosovské reprezentace stali obětí politické ...