Překvapivá bitva v ringu! Když Štáfek nevydrží, budu ho muset knockoutovat, hlásí Boráros

25. 7. 2021

Autor: Ondřej Propper

Jakub Štáfek vs. Gábor Boráros. Kdo vyhraje?

Jakub Štáfek vs. Gábor Boráros. Kdo vyhraje?FOTO: OKTAGON MMA


Každý skvělý hlavní chod si zaslouží co nejchutnější předkrm! A nezřídka se stává, že ten ho svou kvalitou i předčí. Třeba tomu bude tak i na turnaji Vémola vs. Marpo, kde předzápasem superbitvy těchto dvou bude duel mezi slovenským ranařem Gáborem Borárosem a českým hercem Jakubem Štáfkem. Prvně jmenovaný, jemuž v žebříčku welterové váhy Oktagonu patří aktuálně patnácté místo, pak o bitvě s „Lavim“ promluvil v rozhovoru pro kaocko.cz.

Vy v boxu proti Jakubu Štáfkovi. Jak se na to těšíte?
Těším se jako malé děcko! Bude to pro mě zase něco nového. V OFA gymu sice v boxu často spárujeme, ale samotný zápas jsem v něm nikdy neměl. Jsem moc rád, že si to vyzkouším a uvidíme, jak mi to půjde. Nejdřív mě ale ještě čeká můj zářijový MMA souboj v Bratislavě a musím se soustředit na něj, box je ještě daleko. Dlouho jsem zápas neměl, navíc mě provázala různá zranění. Hlavně koleno ještě nemám úplně ready, ale pracujeme na tom tak, abych byl na září stoprocentně nachystaný.

Trápí vás ještě koleno, které jste si zranil v utkání s Davidem Kozmou?
To ne, to bylo koleno pravé, se kterým jsem šel na plastiku. To už funguje na výbornou. Trochu mě teď ale zlobilo koleno levé, v němž mi operovali vazy ještě dávno předtím. A možná proto teď není tak silné jako to druhé koleno. Ale už vím, jak na něm pracovat. Spolupracoval jsem s fyzioterapeutem z Rakouska a věřím, že to bude v pohodě. 


Neříkáte si, že těch zranění bylo za poslední dobu až moc?
Přesně tak. Spočítal jsem si, že hned čtyřikrát mi kvůli tomu zastavili zápas. Někdy to bylo koleno, pak zase rána nad okem… Ta je ale vždycky lepší, protože její zahojení nikdy netrvá tak dlouho jako třeba zranění kolena či to, čím si teď prochází třeba Karlos. Ale takové už je zkrátka MMA. 

Vaším posledním soupeřem byl Matúš Juráček, který vás dokázal porazit…
Ten zápas pro mě byl nic moc. Celý souboj jsem cítil, že je něco špatně. Vůbec jsem neukázal všechno, co umím a co jsem předtím předváděl v tréninku. Zkrátka přišel zápas a já byl prostě v p..i v hlavě. Přitom když to skončilo, tak jsem ani nebyl unavený a klidně bych se mohl bít další tři kola. Ani soupeř mi nepřišel extra silný, že by si se mnou v kleci nějak pohrával. To určitě ne.

Chtěl byste s ním odvetu?
Klidně, ale já bych těch odvet chtěl víc (s úsměvem). Třeba Tato Primera mě porazil jen díky tomu, že jsem měl obrovský cut na hlavě. Takže i s ním bych si to klidně dal ještě jednou.

Už víte, kdo bude stát proti vám v září v Bratislavě?
Ještě ne. Mého soupeře mi teprve oznámí.

Máte nějaké tajné přání, kdo by to měl být?
Abych řekl pravdu, tak tohle příliš neřeším. Spíš mě zajímá, jestli to bude zápas ve welteru, či střední váze. Ale i tohle je mi tak nějak jedno. Podstatné je, abych se zase vrátil na vítěznou vlnu.

Když se vrátíme k boxerskému zápasu se Štáfkem, tak co od toho vlastně očekáváte?
Fakt se na to hrozně těším. Jelikož dělám MMA, tak ten zápas vnímám jako takovou hru. Hodně nebezpečnou hru. Určitě do toho jdu ale s tím, že budu chtít za každou cenu zvítězit. Navíc je mým cílem, aby to vypadalo jako skutečný boxerský souboj, a ne jako nějaká bitka v krčmě. Chci, abych v ringu vypadal jako opravdový boxer.


Kdo s tím za vámi jako první přišel?
Paľo Neruda. Sdělil mi, že mají tento nápad a co na něj říkám. Tak jsem reagoval, že super, že jdu samozřejmě do toho. 

Praha

Posted by Borros Gbor on Saturday, July 24, 2021


Co říkáte na Jakuba Štáfka?
Že je to hodně vysoký protivník. Ale má jen tu výšku a nic jiného. A jen ta mu v ringu nepomůže.

Připouštíte si něco jiného než vítězství?
Určitě ne. Zároveň však tuším, že soupeř bude velmi dobře připravený. Jenže to budu i já.

Jaký průběh střetnutí vlastně očekáváte?
Sám jsem hodně zvědavý, jak to bude asi probíhat. Jaký bude mít Štáfek pohyb a tak. Nicméně jsem přesvědčen o tom, že budu v ringu dominovat a on bude dělat to, co budu já sám chtít. Nic jiného neočekávám.


Máte v plánu Štáfka ukončit co možná nejdříve?
To vůbec ne. Já si chci hlavně skvěle zaboxovat. A klidně až do konce, když to on vydrží. Když ne, tak ho budu muset knockoutovat.

Co když vás pak ten sport chytne tak, že ho budete chtít vyměnit za MMA?
To se určitě nestane, MMA je mi přece jen mnohem blíž. Určitě ale nevylučuju, že bych pak boxoval i dál. Je to ostatně ta nejlepší průprava na mou hlavní práci, kterou by dál zůstalo MMA. Myslím, že by mě přepínání mezi těmito dvěma bojovými sporty docela bavilo. Tak uvidíme, jak mi to půjde.

A co vlastně říkáte na tyto střety umělců se zápasníky? Ve světě jsou takové zápasy hodně v módě…
Líbí se mi to. Na jedné straně to je velmi dobrý nápad a způsob, jak náš sport ještě více zviditelnit. Na druhou stranu ale ne každý si takový zápas zaslouží, to je jasné.

A co Jakub Štáfek? Ten ano?
Podle mě jo. Co vím, tak už boxoval, navíc už zápasil i v Oktagonu. Takže s ním já nemám problém. 

Další články v kategorii

Procházka nechce dělat ze sebe kašpara. Bojovník a válečník by měl znát váhu svých slov

8. 12. 2021Je svůj, má své názory, cestu. Jiří BJP Procházka nehodlá uhnout ze svých zásad. Před týdnem se objevil v klipu Boj, ...

Kolik Joshua účtuje za odložení odvety? Za miliardu o tom začne uvažovat

8. 12. 2021Kolem příštích kroků světových šampionů v boxerské těžké váze stále není jasno. Jednou z možností, která ...

Paráda! Ducár odletěl do Londýna coby náhradník velké titulové bitvy!

8. 12. 2021Budou se dít velké věci? Dvě soustředění ve Španělsku v kempu tvrdého Francouze Arsena Goulamirjana (26-0, 18 KO), mezitím italský ...

Kincl má o esech jasno. Těší se na tornádo, milovníka přestřelek a jeden velký návrat

7. 12. 2021Už v pátek bude zase v kleci veselo. Na scénu v Pardubicích vkročí čtvrtá akce organizace MMAsters League. V hlavním zápase se předvede ...

Bitkařil v ulicích, pak se vyhýbal trestu. Kdo je Černý panter Keita, který explodoval v Oktagonu?

7. 12. 2021Skoro se chce říct, že byť Leo Brichta ještě Oktagon zcela neopustil, vedení organizace si za něj našlo náhradu už teď. A jde o tvrďáka, který ...

Chyběl kousek a ve 14 letech mohla slavit mezi ženami

7. 12. 2021Znovu prokázala, jak talentovaná je. Čtrnáctiletá Viktorie Jílková na mezinárodním turnaji WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2021 v ...

Fury to vzdal, miliony mu mizí před očima. Jake Paul už má náhradníka

7. 12. 2021Měl se konečně v ringu střetnout s opravdovým boxerem, jenže z očekávané show prozatím sešlo. Americký youtuber Jake Paul se 18. prosince ...

Pešta se naštval. Nemám smlouvu s Oktagonem, nikdo mi nemůže nic nařizovat, řekl

6. 12. 2021Titulový zápas byl oznámen, odveta ze strany organizátora byla vyslána do světa. Promotér organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný vyhlásil ...

Hák, koleno a bylo hotovo. Krčmář slavil KO a titul, soupeře musel kontrolovat lékař

6. 12. 2021Čtrnáct bitev ringu, až poslední byla ukončena před limitem. A slavit mohl domácí kickboxer. Michael Krčmář vyhrál v UNYP areně na akci WAKO ...