Jako souboj dobra se zlem. A dobro vždy vyhrává, říká Marpo před bitvou s Vémolou. Proč se rozhádal s Novotným?

17. 5. 2022

Autor: Ondřej Huml

Kdo vyhraje, komu věříte?

Kdo vyhraje, komu věříte?FOTO: OKTAGON MMA


Už tuto sobotu proběhne ve vyprodané O2 areně boxerský zápas, který u nás neměl zatím obdoby. Na jedné straně jeden z nejslavnějších tuzemských fighterů a první Čech v UFC Karlos Vémola, na té druhé populární rapper Otakar Petřina alias Marpo. Jaký spolu mají vztah? A proč se slavný zpěvák rozkmotřil se šéfem Oktagonu Ondřejem Novotným? Nejen o tom promluvil Marpo v rozhovoru pro kaocko.cz. 

Jak se cítíte pár dní před zápasem?
Naprosto úžasně. Už jsem na ten zápas fakt nadrženej, mám permanentní úsměv od rána do večera. Nemůžu se dočkat, až to vypukne. 

Příprava proběhla dle plánu?
Už spíše brzdíme. Punchujeme, protože víme, že Karlos není žádnej boxer, ale že má fakt ohromnou sílu. Uvidíme, jak to bude vypadat v samotném ringu, Podle mě je to dost o pohybu. Na konci přípravy se většinou člověk cítí být trochu unavený, to já ale vůbec nejsem. Cítím se být pořád hodně fresh. Už se však snažíme trénovat méně, abych co nejvíce zregeneroval a dostal do sebe takovou tu dravost.

Jaký vás s Vémolou čeká vlastně souboj?
Podle mě brutálně prasáckej. Co člověk slyší od jeho sparing partnerů a tak, hezký box to asi vážně moc nebude. Očekávám spíš lámání rukou, klinčování, plaváky. Jenom toho klasického boxu tam nejspíš moc nebude. 

Co když ale Vémola nakonec v ringu překvapí?
Pokud ano, tak to bude jenom moje plus. 

Hodláte ho utáhnout ještě před limitem?
Nechme to otevřené. Mám nějakou taktiku, kterou ale prozrazovat určitě nebudu. Nejsem takový ten typ, co bude tvrdit, že to bude ještě v prvním kole na KO. To pak člověka jen svazuje. 

Na co si dát u něj největší pozor?
Určitě na ten jeho tlak. Má fakt nadpozemskou sílu, ale i s tím si budu umět poradit.


Je jasné, že Vémola bude mít v ringu váhovou převahu. Kolik podle vás bude mít v den zápasu?
Tipnul bych tak 97 kilo. Chtěl bych ale říct, že bych byl pro, kdyby to ve všech bojových sportech fungovalo jako v PML. Tedy aby se vážilo až v den zápasu. To enormní shazování a pak zase nabírání je podle mě dost nezdravé, navíc si myslím, že to ani není příliš fér. K čemu je, když den před zápasem budeme vážit oba stejně, když v ringu pak stejně bude velký rozdíl... Na druhou stranu, i když jeho převaha ve váze bude nejspíš brutální, nemyslím si, že to bude pro něj až taková výhoda. I David Kozma mi říkal, že při boxerských sparingech má problém hlavně v tom je utahat. Box je zkrátka jiný sport než MMA. Proto ani nechci mít kdovíjaké hnáty a pak se s nimi vláčet po ringu. Váha je tak spíš moje výhoda, ne ta jeho. V tom se on strašně plete.

Jaký spolu máte vztah?
Myslím si, že celkem v mezích. Nikdy bych mu třeba neprudil do rodiny, i když to má nahoru a dolů. To je ale něco, co bych zkrátka nikdy neudělal. Navíc když ani vůbec nevím, jak to celé vlastně je. Spíš se jen tak špičkujeme. Tedy že on je koště, já zase disco zápasník (směje se). Jinak ale v pohodě. Když se vidíme, ťukneme si pěstí, zeptáme se, jak se ten druhý má. Tak by to mělo být.

Nebylo tam tedy nic, co by přesáhlo hranice?
Od něj ne. To spíš do mě prudí Ondra (Novotný). Nemůže mi zkrátka odpustit, že jsem si dopředu domluvil zápas v jiné organizaci. Já přitom o RFA nikde ani nemluvím. Nemám proč, teď se soustředím jen na Karlose. Na rovinu říkám, že jsme s tím zápasem mohli jít jinam, ale já chtěl bojovat za Oktagon. Na co jsme si plácli, to jsem dodržel. A myslím si, že Ondra může být jen rád, protože to bude historicky největší boxerský zápas, který tu kdy byl. 

Jaký máte s Novotným aktuálně vztah?
Žádný.

Prý jste byli dříve kamarádi…
Asi takhle, známe se asi dvacet let. Pozdravíme se, napíšeme si, ale na pivo spolu nechodíme. Já mám kamarády v kapele, a to nemyslím nijak špatně. 

Pravdou je, že když se Novotný dozvěděl o vašem dalším zápasu, nenesl to vůbec dobře…
Já vím. Je uražený. Na druhou stranu, má smlouva s Oktagonem ležela dva roky na stole a nikdo ji hodně dlouho nepodepsal. Zkrátka asi nebyl čas. Ale takhle, nemám rád to, co se teď děje třeba Ondrovi Brzobohatému, jak se veřejně řeší jeho rozvod. Já radši věci nechávám za zavřenými dveřmi. Jestli má někdo problém, pojďme se sejít a v klidu si to vyříkat. Vzkazovat si něco přes média mi přijde jako p*čovina. Já bych teď také mohl říct, jaké všechny věci se dějí za záclonou, ale to se nedělá. To se tomu člověku říká přímo do očí.


Může se tedy stát, že budete mít v budoucnu v Oktagonu další zápas?
Já budu jen rád. Oktagon dělá špičkovou práci, třeba promo a produkci má na skvělé úrovni. Jen by se mi líbilo, kdyby Ondra trochu potlačil své ego. Tohle totiž nefunguje na kamarádské bázi. Je to čistý byznys. 


Přišlo vám, že při natáčení Tváří v Tvář byl Novotný na straně Vémoly?
To si stačí přečíst ty komentáře pod videem. Myslím, že si tím Ondra u fanoušků celkem naběhl.

A když zaklapnou kamery, jak to potom vypadá?
Vůbec nijak. Většinou se rozloučím a jdu do p*dele, protože už musím na další trénink. Navíc se přiznám, že já ani tyhle PR aktivity moc nemusím. To Karlos se v nich vyžívá, ale já mám radši spíš kontakt s lidmi.

Při sledování Tvář v Tvář mi přišlo, že se Vémola trochu snažil vytvořit dojem, že i kdyby s vámi prohrál, žádné velké překvapení by to nebylo…
A to je přesně ono. Už si začíná dělat zadní vrátka. Právě o tom jsem mluvil, když jsem říkal, že jedná ve stylu, kam vítr, tam plášť. Jeden měsíc tvrdí, že se zpěvákem nesmí nikdy prohrát. Pak zase, že kdyby se to stalo, tak on přece není žádný boxer… Třeba mi vyčetl, že to dělám jenom pro peníze. Na to jsem mu odpověděl, že přeci ví, že to pro peníze fakt nedělám. On na to, že asi nedělám, ale… To jsem si říkal, že tam snad sedím se schizofrenním člověkem (směje se).

Snaží se vám tímto dostat do hlavy?
Rozhodně. Jenže já nejsem fighter. On má ty naučené řeči, jako že dře třikrát denně a já že nevím, jaké to je. Může být, ale mně je to úplně jedno. 

Berete to tedy pořád tak, že v boji nemáte co ztratit?
Když nejde o život, jde o ho*no. Co se může stát, když prohraju? Vůbec nic. Pro mě je nejdůležitější má rodina, nikoliv má práce. To Karlosovi se zničí svět, když se mnou v ringu padne. Mně určitě ne. 

Nepřijde vám ale, že se Vémola začíná chovat už přece jen trochu jinak než před Zápasem století s Attilou Véghem?
Naopak mi přijde, že dělá přesně to samé. I Attila mi říkal, že Karlíto už je takový. Pořád mluví a mluví - a pak prohraje. To Attila to dělal přesně opačně. Celou dobu mlčel, potom ale zvítězil.

Dával vám Végh rady, kudy na něj?
Dával, ale nechám si je pro sebe.

Vémola se vrací po těžkém zranění. Jak mu to podle vás celkově půjde?
Záleží na tom, jak mu bude ruka držet. Já měl před třemi lety taky půl bicáku v haj*zlu, ale povedlo se to zahojit. Nějaké dva měsíce po operaci jsem ale vůbec nic nedělal. Je to o tom poslouchat doktory. A nejsem si jistý, že zrovna on tohle dělá. 

Kdo všechno vás přijde na zápas povzbudit?
Jelikož jsem moc lístků nedostal, tak přijde přítelkyně s tátou a synem.

Komu bude vlastně hala více fandit?
Já věřím, že mně. Je to jako souboj dobra se zlem. A dobro vždy vyhrává!

Co další zápasy na kartě, který z nich vás bude nejvíc zajímat?
Musím říct, že celá ta karta je fakt famózní. Jsem hodně zvědavý na Siváka, Paleše nebo Draculu. Každý ten zápas bude hodně zajímavý. Šel bych se podívat, ale bohužel budu něco mít (směje se).

A vsadíte si před turnajem?
Já nesázím. Jednou jsem si vsadil deset tisíc na Pacquiaa proti Mayweatherovi a prohrál jsem, protože Pacquiaa okradli. Ještě jsem pak proti Mayweatherovi zkusil vsadit McGregora a taky to nevyšlo. Od té doby na to radši kašlu. Další články v kategorii

Paul stanovil ultimátum pro Furyho! Do středy musí najít způsob, jak se dostat do USA, jinak půjde z kola ven

5. 7. 2022Tolik očekávaný boxerský zápas mezi Jakem Paulem a Tommym Furym je už znovu v hodně velkém ohrožení. Talentovaný střelec z Británie ...

Vémola totální favorit? Dobře vím, jak je Joker nebezpečný bojovník, říká trenér Reinders

5. 7. 2022Už za necelé tři týdny vypukne pod otevřeným nebem zápas, který chtějí všichni vidět. Na jednu stranu klece se na Štvanici postaví ...

VIDEO: Čisté boxerské KO. Soupeř padl a usnul

5. 7. 2022Australská boxerská hvězda Isaac Hardman děsivým úderem ohromila i ostřílené fanoušky boxu. Tento knockout zanechal obavy i v domácí ...

Vémola vzal kulturisty na trénink. Jak se taví 130 kilo svalů?

4. 7. 2022Jsou svaly klíčové v boji, při fyzickém výkonu? Čím větší svaly, tím více paliva potřebují pro svůj pohon. Pokud ...

Jindrová po vysněném MMA postupu. Kayla na mě působí namyšleně a arogantně, chci ji porazit

4. 7. 2022V pátek po půlnoci českého času si poradila s Kazaškou Zamzagul Fayzallanovovou, o čtyřiadvacet hodin později už odpovídala na otázky z Kostariky, ...

Odměna za TKO! Jindrová slaví postup se sestrou na Kostarice. Porazí v další bitvě neporaženou?

3. 7. 2022V čase 4:04 prvního kola bylo jasno. Martina Jindrová jako vůbec první český zástupce v americké PFL MMA postoupila ze základní ...

Tři králové česko-slovenských postojových sportů. Bojuje už jen jeden

2. 7. 2022Oba patří k legendám česko-slovenských bojových sportů, letos jim bude už 41 let. Jenže zatímco jeden z nich pokračuje stále dál, před ...

Pekelný a vysněný MMA souboj zároveň. Jindrová jde na světovou hvězdu, navíc olympijskou vítězku

2. 7. 2022Rychlost se navyšuje, jde se do vyšších otáček. Tři zápasy v americké organizaci PFL MMA Martina Jindrová zvládla. A ...

VIDEO: Jindrová nedala soupeřce šanci, nekompromisní TKO a postup do pyramidy o milion dolarů

2. 7. 2022Chtěla výhru, chtěla výhru před limitem, toužila vyhrát v prvním kole. Všechno se povedlo. Martina Jindrová zvládla další ...