Klidně přijedu do ringu i na vozíčku, slibuje Cverna před bitvou s Pirátem. Proč má pifku na Grznára a kdy se vrátí Vémola?

14. 12. 2021

Autor: Ondřej Propper

Bude zápas s Pirátem?

Bude zápas s Pirátem?FOTO: se souhlasem Alexandra Cverny


Ten zápas přitáhne fanoušky jako magnet! Sedmadvacátého prosince se na Fight Night Challenge nepředstaví v ringu jen Attila Végh, Gábor Boráros nebo Rytmus, ale také těžkotonážník Alexander Cverna, jenž vyzve Piráta Samuela Krištofiče. A věrný kamarád Karlose Vémoly nepochybuje o tom, že z toho bude jeho slavné vítězství. „Ublížit mu ale určitě nechci. A věřím, že ani on mně. Rány stokilového kluka mi ani nemůžou nic udělat,“ uvedl v rozhovoru pro kaocko.cz sám Cverna, který promluvil i o své budoucnosti, výzvě adresované Filipu Grznárovi či návratu Terminátora. 

Jak se zápas s Krištofičem zrodil?
Požádal mě můj kamarád Rytmus, jestli bych nebojoval na jeho galavečeru. Asi jsem ve světě českých bojových sportů pořád celkem známá osobnost, tak jsem se rozhodl to vzít.

Ani na chvíli jste neváhal?
Vlastně ani ne. 

V boxu to pro vás bude premiéra?
V profiboxu ano, amatérských zápasů mám na kontě však spoustu.

Bavili jste se o váhovém limitu? 
Říkal jsem, že bych eventuálně mohl mít tak 115 kilo. Pak mi ale Rytmus volal, že se s Pirátem dohodli tak, že nemusím nic shazovat. Takže počítám s tím, že v den souboje budu mít tak 123 kg.


Bude právě váha vaší největší výhodou?
To nevím, ale jsem si jistý, že Pirát bude mít tak kolem 90 kilo. Možná 95, ale víc ne. Pak už by se v ringu cítil hodně unavený.

Co by na něj mohlo platit?
Určitě moje tvrdé rány. Myslím, že se o mně ví, že už jen se mnou spárovat rozhodně není jen tak. Je mi ale jasné, že tam bude hodně létat a že se mě tím bude snažit utahat. Ale já za ním běhat nikam nebudu. Navíc jsem tak zkušený, že jen s tímhle nemá žádnou šanci.

Máte v plánu si s ním v ringu trochu pohrát, nebo ho co nejdříve ukončit?
Uvidíme. Jestli ho ukončím hned zkraje nebo třeba až v posledním kole, na tom mi fakt nezáleží. Já chci hlavně udělat co nejatraktivnější zápas pro fanoušky. O něj mi jde především. Navíc pro mě bude vítězstvím už jen to, že tam vůbec dojdu a konečně budu zase zápasit. A ne že o to na poslední chvíli opět přijdu, jako se mi to naposledy stalo teď v prosinci před fightem v Německu.

Co se stalo?
Těsně před turnajem mě vyřadil covid. Sice jsem neměl nijak těžký průběh, ale to samozřejmě bylo celkem jedno. 

Je pravda, že se vám v tomhle směru vytrvale lepí smůla na paty…
Tak to máte bohužel pravdu. O to víc si přeju, aby to tentokrát už vyšlo a já se zase ukázal fanouškům v akci. Klidně přijedu do ringu i na vozíčku, když to bude třeba.


Mimochodem, nevzal jste zápas s Pirátem i proto, že to není zrovna dvakrát velký příznivec vašeho nerozlučného kamaráda Karlose Vémoly?
Jak to spolu mají, je jen mezi nimi dvěma. Já osobně proti Pirátovi rozhodně nic nemám.

A jak na váš zápas reagoval sám Vémola?
Určitě to pro něj bylo velké překvapení. A myslím, že nejen pro něj, ale i pro celou naši komunitu. 


Když je řeč o Vémolovi, jak těžce nese svou rekonvalescenci?
Karlos je tvrdohlavej chlap, který ze všeho nejvíc touží porážet své soupeře. Hlava to tak bere, jeho tělo už ale tolik ne. A já mu několikrát říkal, že to tělo potřebuje taky trochu regenerovat. Dosud na to příliš nedbal, ale teď už snad vzal rozum do hrsti. Myslím, že už i on chápe, že ze všeho nejvíc potřebuje své zranění hlavně pořádně doléčit. I kdyby to mělo trvat ještě dlouho. Proto si myslím, že ho nějakou dobu v boji ještě neuvidíme. Nabádám ho, ať se vrací pomalým tempem. A ne tím svým, jak byl vždycky zvyklej.

Zabere to?
Věřím, že jo, že už na to taky kouká trochu jinak než dřív. Má rodinu, malého Rockyho, který ho teď požene dopředu. Bude se o něj chtít starat nejlépe, jak jen bude umět. A ať už mají lidé na Karlose jakýkoliv názor, tak já říkám jedno. On je ten, kdo tady postavil MMA na nohy, kdo k němu přivábil zájem tolika lidí. A to už mu nikdo nikdy nevezme. 

Až se vrátí, s velkou pravděpodobností to bude zápasem buď s Pirátem, nebo Patrikem Kinclem...
Já myslím, že jeho první zápas po zranění bude proti Pirátovi. Že tenhle duel zajímá Karlose víc než bitva s Kinclem, kterého už navíc jednou porazil. Jestli ale Pirát bude moci nastoupit po zápase se mnou, si teda nejsem vůbec jistej.

Chystáte se ho v ringu zdemolovat? 
Ublížit mu určitě nechci. A věřím, že ani on mně. Koneckonců nemá ani jak. Rány stokilového kluka mi ani nemůžou nic udělat. To by mě musel vážně trefit tak, že bych se už nezvedl. To je ale hrozně málo pravděpodobné. 

A má podle vás Pirát nebo Kincl něco, čím by mohli ohrozit Vémolu?
Na Karlose se recept hledá strašně těžko. Ten je tak naskákanej, že i zajíc by byl proti němu pomalej. Tak to prostě je. Jeho síla je navíc tak velká, že vzdorovat jí skoro nikdo nedokáže. 

Zpátky k vám. Nedávno jste k fightu vyzval Filipa Grznára, který po zápase s raperem Jaroslavem Oláhem urazil jeho romský původ. Naštvalo vás, že vaši výzvu nereflektoval?
Víte co, jako člověk mě Grznár nijak neštve. Každý jsme nějaký a své promo si děláme tak, jak uznáme za vhodné. Mě akorát naštvaly ty jeho rasistické kecy, které vůbec nebyly na místě. Přece nebudu urážet soupeře, jenž jako chlap přijme zápas se mnou a ještě kvůli tomu zhubne dvacet kilo. To se zkrátka nedělá. A neurazil tím jen jeho, ale i všechny slušné Čechy i celou romskou společnost.

Mrzí vás o to víc, že si to s ním nepůjdete vyřídit přímo do klece?
Mrzí mě to dost. Já Grznára znám a vím, jak se chová, ale jako sportovec se takhle chovat prostě nemůže. A za tím si stojím.


Když zapomeneme na Grznára, co vaše plány pro příští rok? 
V Německu jsem domluven na čtyři zápasy, tak věřím, že to fakt vyjde. Ale rozhodně se nebráním ani Oktagonu. Nabídek mám každopádně celkem dost. Teď se ale soustředím jen na Piráta a co bude dál, to teprve uvidíme. 

Stále ale platí, že rozloučit se s kariérou plánujete v Čechách?
Určitě jo. Je pro mě fakt důležité, aby můj poslední zápas proběhl na půdě Oktagonu. Nikde jinde. 

Třeba nové vzniklá RFA by vás tedy ničím nezlákala?
Nikdy neříkej nikdy, ale mou prioritou je určitě Oktagon a Ondra Novotný s Paľem Nerudou. Už jsem u nich jednou zápasil a těch soubojů by bylo víc, kdyby se to vždycky nějak nepokazilo. Proto to chci jim i lidem aspoň nějak vrátit. Rád bych tam bojoval, jen se musí najít adekvátní soupeř pro mě. A ne někdo, kdo nic nedokázal a radši jen hejtuje. Takové souboje nejsou nic pro mě. 

Je pro vás lákadlem i to, že se po odchodu Martina Budaye do UFC uvolnil v Oktagonu trůn pro šampióna těžké váhy? 
Jistá motivace to je, byť v mém věku už o tohle tolik nejde. Já bych chtěl lidem hlavně dokázat, že na to pořád ještě mám. Navíc já nezápasím pod žádným týmem, ale pouze sám za sebe. Kdyby ta titulová šance každopádně ještě přišla, tak se na ni samozřejmě nachystám. Další články v kategorii

Paul stanovil ultimátum pro Furyho! Do středy musí najít způsob, jak se dostat do USA, jinak půjde z kola ven

5. 7. 2022Tolik očekávaný boxerský zápas mezi Jakem Paulem a Tommym Furym je už znovu v hodně velkém ohrožení. Talentovaný střelec z Británie ...

Vémola totální favorit? Dobře vím, jak je Joker nebezpečný bojovník, říká trenér Reinders

5. 7. 2022Už za necelé tři týdny vypukne pod otevřeným nebem zápas, který chtějí všichni vidět. Na jednu stranu klece se na Štvanici postaví ...

VIDEO: Čisté boxerské KO. Soupeř padl a usnul

5. 7. 2022Australská boxerská hvězda Isaac Hardman děsivým úderem ohromila i ostřílené fanoušky boxu. Tento knockout zanechal obavy i v domácí ...

Vémola vzal kulturisty na trénink. Jak se taví 130 kilo svalů?

4. 7. 2022Jsou svaly klíčové v boji, při fyzickém výkonu? Čím větší svaly, tím více paliva potřebují pro svůj pohon. Pokud ...

Jindrová po vysněném MMA postupu. Kayla na mě působí namyšleně a arogantně, chci ji porazit

4. 7. 2022V pátek po půlnoci českého času si poradila s Kazaškou Zamzagul Fayzallanovovou, o čtyřiadvacet hodin později už odpovídala na otázky z Kostariky, ...

Odměna za TKO! Jindrová slaví postup se sestrou na Kostarice. Porazí v další bitvě neporaženou?

3. 7. 2022V čase 4:04 prvního kola bylo jasno. Martina Jindrová jako vůbec první český zástupce v americké PFL MMA postoupila ze základní ...

Tři králové česko-slovenských postojových sportů. Bojuje už jen jeden

2. 7. 2022Oba patří k legendám česko-slovenských bojových sportů, letos jim bude už 41 let. Jenže zatímco jeden z nich pokračuje stále dál, před ...

Pekelný a vysněný MMA souboj zároveň. Jindrová jde na světovou hvězdu, navíc olympijskou vítězku

2. 7. 2022Rychlost se navyšuje, jde se do vyšších otáček. Tři zápasy v americké organizaci PFL MMA Martina Jindrová zvládla. A ...

VIDEO: Jindrová nedala soupeřce šanci, nekompromisní TKO a postup do pyramidy o milion dolarů

2. 7. 2022Chtěla výhru, chtěla výhru před limitem, toužila vyhrát v prvním kole. Všechno se povedlo. Martina Jindrová zvládla další ...