Medaile zadarmo? Díky, nechci! A šla si hledat soupeřku. Nečekané nervy v zákulisí turnaje

29. 6. 2021

Autor: Petra Nováková

Teď má zlatá medaile jinou cenu.

Teď má zlatá medaile jinou cenu.FOTO: kaocko.cz


Divoký veletoč nastal v Praze v průběhu nedělního amatérského turnaje International MMA v ženské bantamové váhové kategorii. Zástupkyně pražského Penta gymu Kamila Šimková, držitelka titulu mistryně České republiky z loňského roku, v jednu chvíli přišla o plánovaný zápas a získala zlatou medaili. Tu ale nepřijala a situaci se rozhodla vyřešit po svém. Nechtěla placku zadarmo, chtěla bojovat. 

Letos byly v této kategorii přihlášeny tři ženy pro turnaj International MMA, přitom jedna z nich, Natálie Trikalová, věkem stále ještě juniorka, byla do kategorie dosazena.

Tento rozhovor začal vznikat po proběhlém kvalifikačním zápase. V tom juniorská zápasnice porazila Veroniku Treichelovou, čímž si vysloužila postup do finálového zápasu s mistryní České republiky. Jak se později ukázalo, moc o něj nestála.

Co se v neděli vlastně během dne přihodilo?

Kamilo, loni jste vyhrála mistrovství České republiky. Kvůli celosvětové pandemii se však zrušilo mistrovství světa a vy jste přišla o možnost se zúčastnit velké akce. Mrzí to?
Těšila jsem se, a taky jsem chtěla po delší době někam vycestovat. Ale nakonec jsem měla spoustu práce a starostí sama se sebou, že už bych na to těžko hledala energii. Kdybych se nominovala i letos, budu z toho určitě šťastnější.


Ale stala jste se členkou české reprezentace... 
Ano, je fajn, že můžeme jezdit na reprezentační soustředění. Zatím jsem je objela všechny. Tam vidím velký přínos. Poznala jsem spoustu nových lidí. Ale hlavně mi to rozšířilo obzory, vidím jiné způsoby tréninků, takže si z toho umím poskládat pro mě ten ideální. Taky jsem dostala moc hezké reprezentační tričko (smích).

Jako amatérská sportovkyně jste při lockdownu neměla možnosti tréninků jako profesionál. Jak jste s tím bojovala?
Vždycky jsem se to snažila nějak zařídit. Dost jsem makala na fyzičce. A hlavně jsem potom řešila individuálně technické věci. Snažila jsem se zlepšit v postoji, ale nakonec jsem se docela zlepšila i na zemi. Doufám, že to dnes bude vidět.

(Střih - neděle po obědě) Před chvíli skončil kvalifikační duel žen ve vaší kategorii. Jak hodnotíte vítězku Natálii Trikalovou?
Myslím, že Natálka je hodně dobrá. Je skoro dvakrát mladší než já, ale rozhodně ji nepodceňuji. Hlavně v postoji, protože má hodně zkušeností z boxu. Je tvrdá a navíc má obrácený guard, na to nejsem zvyklá, možná to bude trochu oříšek. Ale docela dobře se známe právě z reprezentačních soustředění. Takže vím, co bych chtěla dělat, co by mělo fungovat.


V průběhu rozhovoru zazvonil Šimkové telefon. Na displeji se ukázal trenér Penta gymu Daniel Barták, to nešlo nezvednout. Šimková nevěřila vlastním uším, soupeřka odstoupila ze zápasu! Pokyny zněly: Běž si pro zlatou medaili. Nervózní zápasnice okamžitě odešla za organizátory a rozhodčími... s odstupem pár hodin byl rozhovor dokončen.

(Střih - neděle odpoledne) Takže zlatá medaile bez zápasu? Co se stalo?
Vítězka kvalifikačního duelu nakonec odmítla nastoupit do druhého zápasu se mnou. Prý už dnes zápasit nechce. Vznikla docela zajímavá situace. Holky si rozebraly stříbrnou a bronzovou medaili a na mě zbyla zlatá, vlastně bez zápasu.

Zlatou ale na krku nemáte, jak to?
Po počátečním šoku se mi podařilo vyjednat nový zápas. Tohle je ale o nervy, když se situace před zápasem takhle mění z minuty na minutu, je to vyčerpávající.


Vy jste si tedy nevzala zlatou medaili a šla jste si hledat soupeřku?
Řekli mi, že jsem vyhrála, ať si jdu pro zlato. Ale medaile zadarmo? To bych si jí nevážila. Kvůli ní jsem nepřišla. Mně vlastně o nic nejde, ale chci sbírat zkušenosti, zápasit. Dlouho jsem se připravovala, dělala váhu. Nechtělo se mi vyhodit veškerou práci vniveč.

Nakonec vše dobře dopadlo, kdo tedy bude nakonec vaší soupeřkou?
Veronika Treichelová z Jetsaam gymu Brno, tedy poražená z kvalifikačního zápasu. Chtěla bych jí poděkovat. Vím, že ji rozhodčí předchozí zápas ukončil vcelku rychle, ještě chtěla pokračovat. Nakonec se z toho ale oklepala a zápas se mnou vzala. Zachránila mi dnešní zápas. Veroniko, ne že mě dneska porazíš!

A jak nakonec tato neděle pro Šimkovou dopadla? Zlato potvrdila v kleci, žádná medaile zadarmo.

„Mám obrovskou radost, že se mi podařilo vyhrát! Veronika má docela ránu, na začátku jsem jich pár schytala, než jsem se probrala. Pak už mě to začalo bavit, dostala jsem se do té správné zápasové nálady. Zkoušela jsem si pár věcí z tréninků a dařilo se mi, prostě paráda. Jsem ráda, že jsem si tu zlatou opravdu zasloužila. A už se vlastně těším na další zápasy. Naštěstí mám nominaci na Světový pohár v září pojištěný dvakrát, už aby to bylo,“ shrnula vítězka šťastný konec nervózní neděle.Další články v kategorii

Divoké KO. Jeden z nejkrutějších knockoutů na jeden úder

7. 8. 2022Většina fanoušků MMA o víkendu probírá výsledky z UFC. Jak dopadly boje v nejprestižnější bojové organizaci na světě. ...

Nelítostný Američan si znovu řekl o Procházku! Jsem hladový lev, který chce jít po zlatu, prohlásil

7. 8. 2022Třináct zápasů, jedenáct vítězství, jeden duel skončil bez výsledku. Taková jsou úctyhodná čísla amerického ...

Pumelice, KO a lidi tleskali! Český boxer ničeho nelituje a škarohlídy má na salámu

7. 8. 2022Jdete po schodech nahoru, věříte si, máte sílu, radost, fanoušci vám dávají sílu. Pak stačí jedna rána, která ...

Moldavský medvěd zase úřadoval! Svého soupeře spořádal ve druhém kole

7. 8. 2022V až nečekaně jednoznačnou záležitost se na sobotním UFC on ESPN 40 proměnil zápas dvou obrů, Moldavana Sergeje Spivaka a brazilského tvrďáka Augusta ...

Drama v UFC! Pár hodin před zápasem musela bojovnice do nemocnice

7. 8. 2022Měla natrénováno, těšila se, ale poslední hodiny před UFC bitvou rozhodly, že nebude nic. Žádná klec, na řadě byl převoz do nemocnice. Takový ...

Návrat GCF je tu. Dva turnaje mají datum. Do hry jde i těžká váha

7. 8. 2022Před pár týdny organizace GCF oznámila, že přijdou nové nápady a nové časy. Nyní přichází první konkrétní ...

Procházkův rival si poradil i s legendou z Brazílie. Zatloukl ji do země jak hřebíky!

7. 8. 2022Šlo o atraktivní souboj čtyřky s desítkou polotěžké váhy. Na jedné straně legenda UFC, na té druhé muž, kterému by tam ...

VIDEO: Šel po KO. Chybělo asi 30 vteřin, během kterých bych ho dodělal, litoval Ducár

7. 8. 2022V současnosti nejlepší český profesionální boxer Vasil Ducár prohrál v Sheffieldu souboj s Jordanem Thompsonem o evropský titul ...

VIDEO: Angličané uhájili pevnost proti Čechům. Na rozloučenou přišel drtivý pravý hák

7. 8. 2022Tři čeští boxeři se v sobotu večer představili v anglickém Sheffieldu. Všichni šli proti neporaženým bijcům s bilancí 13-0, 6-0 a 7-0. ...