Mexická noc snů v USA. UFC má nového krále muší váhy. Poté se předvedl suverénní vládce Adesanya

13. 6. 2021

Autor: Libor Kalous

Israel Adesanya uhájil titul bez problémů.

Israel Adesanya uhájil titul bez problémů.FOTO: UFC


Nejprestižnější MMA organizace světa UFC na galavečeru v Arizoně UFC 263 poznala nového šampiona v muší váze, tím se stal překvapivě Brandon Moreno. V hlavním zápase potvrdil suverenitu ve střední váze Israel Adesanya, který bez zadýchání prošel pěti koly. Marvin Vettori neměl moc šancí. 

Čistá a průzračná radost nezakalená žádnou vypočítavostí, marketinkem, Mexičan Brandon Moreno šokoval MMA svět, když v polovině titulového souboje uškrtil šampiona. Brazilec Deiveson Figueiredo přišel o titul, o vysněný pás, o trůn krále muší váhy UFC. Favorit padl, navíc na submisi. Svět sportu je plný překvapení. Proto tolik vábí fanoušky a plní jejich tepny adrenalinem. 

Moreno nemohl uvěřit, právě prožíval neuvěřitelné okamžiky svého života, celý svět se na něj díval, narvaná hala v Arizoně bouřila. O radost v kleci se podělil také s rodinou a malou dcerou, která měla na hlavě sluchátka, aby se nerozplakala z rámusu okolo.

Mexický sen se splnil.


Slzy štěstí, neutichající ovace fanoušků. Když Brazilec odklepal zápas, v Mexiku propukla euforie, UFC našlo nového krále v muší váze. A zaslouženě. Navíc na titul dosáhl sympaťák, který si získal miliony fanoušků po celém světě. 

Moreno se snažil od začátku tlačit, byl aktivní, Brazilec vyčkával, ale jedna rána ho na konci úvodního kola dostala na zem, přesto vše přečkal a pokračování pekla v kleci z roku 2020 jelo dál. Minulý souboj skončil remízou a fanoušci byli u vytržení z pětadvaceti minut.

Teď jim bylo dopřáno další líbivé menu. Kratší, jenže s výsledkem, který nenechal žádného fanouška klidným. Moreno se ve třetím kole dostal soupeři do zad a postupně si ho připravil, trpělivě zpracovával. Až utáhl. Figueiredo odklepal, dokonce dvakrát a byl sesazen z trůnu. Přesto po zápase porážku uznal a zvedl vítěze do vzduchu.

Král střední váhy


Druhou odvetou na UFC 263 byl druhý titulový fight, tentokrát ve střední váze. Před třemi lety slavil výhru Israel Adesanya, nyní dostal Ital Marvin Vettori druhou šanci, aby překvapil a porazil bojovníka, který nebyl ještě nikdy ve střední váze poražen. Mexiko si splnilo svůj sen, teď v hlavním duelu večera měla šanci Itálie. Ta se ale s přibývajícími minutami rozplývala jako pára nad špagetami.  


Lehkost šampiona proti snaze trefit a tlačit. Adesanya se sice v prvním kole jednou ocitl na zádech, ale bez věších problémů se dostal na nohy, kde si v poklidu Itala kontroloval.

Vettori se pokoušel o strhy, ale když se dostali na pletivo, Nigerijec dobře bránil, navíc sázel lokty do hlavy, což většinou Vetorriho otrávilo a od takedownu upustil. Navíc často jeho údery nenašly cíl a postupně fyzicky uvadal.

Po čtvrtém kole byl Ital bez fyzičky a Adesanya věděl, že vyhrál všechna dosavadní kola. On se ani nezadýchal. Došlo i na srandičky, když Itala poplácal po hýždích, předstíral, že ho údery bolí, při vyhlašování předváděl napětí z výsledku. Věděl, že on je stále králem střední váhy. Navíc bez větších potíží. Jen mu chybělo KO, kterým by podtrhl svůj výkon. 

„Tentokrát nebudeme potřebovat rozhodčí na bodech, ukončím ho před limitem. Nemůžu se dočkat, až z něho vymlátím duši,“ řekl Adesanya před bojem. Na toto sice nedošlo, ale král stále kraluje a žezlo pevně drží. 

Další články v kategorii

Nadšený Procházka z Krpálka. Krásný, nádherný, velkolepý úspěch. Změní UFC bojovník také váhu?

31. 7. 2021Odjede si trénink a hned domů, Jiří Procházka dodělává vysokou školu, už jen hodiny zbývají do posledních zkoušek. ...

Nečekané dusno! Hvězdy si vjely do vlasů, teď si to vyříkají v kleci. Bude boj

31. 7. 2021Souboj, který chtějí všichni vidět! Ne, to není promo na vysněnou odvetu století mezi Attilou Véghem a Karlosem Vémolou, nýbrž ...

Síla mistra. Chcete umět Dvořákovu parádičku z UFC, jak uškrtit soupeře jednou rukou?

31. 7. 2021Květen tohoto roku byl pro něj jeden z nejobtížnějších ve sportu. David Dvořák si před třetí bitvou v UFC prošel zraněními, změnou ...

Těžká váha kosí v boxu konkurenci: 12 zápasů a do druhého kola vždy KO

31. 7. 2021Neporažen! Všechny výhry si připsal na KO/TKO! Boxer těžké váhy Raphael Akpejiori přidal do svého rekordu další nemilosrdnou výhru. ...

Šest zápasů, šest porážek! Tak si ubožák z Calgary vybíjel zlost na ženách, teď čeká na výši trestu

31. 7. 2021Je pouze málo zbabělejších prohřešků, než jsou ty spáchané na ženách. Zvlášť pokud jste zápasníkem MMA ...

Řízky u rodičů a společná večeře. Teď je hrozně šťastný, je spokojená Melounova paní Petrášková

30. 7. 2021Sdílí s ním všechny radosti i strasti. V životě i v oktagonu. A byla to právě ona, kdo populárního MMA zápasníka Miloše ...

Miliarda je mu málo. Šílené nároky pohřbily hvězdný super zápas

30. 7. 2021Když na začátku května boxerský král Saúl Canelo Álvarez v Texasu vyřídil Brita Billy Joea Saunderse a ke dřívějším svým ...

To není vtip. Utkám se s McGregorem! Už se jedná, hlásí Jake Paul

29. 7. 2021Humbuk kolem bratrů Paulových asi jen tak neutichne. Jakea čeká za měsíc boxerský duel s šampionem welterové váhy UFC Tyronem Woodleym ...

Miliardový mega fight bude! Promotér prozradil víc

29. 7. 2021Ještě není všem dnům konec. Myšlenka miliardářského mega fightu o absolutního krále světové těžké váhy ...