Miliardový mega fight bude! Promotér prozradil víc

29. 7. 2021

Autor: Bohumil Králík

Opravdu na tento světový souboj dojde?

Opravdu na tento světový souboj dojde?FOTO: DAZN


Ještě není všem dnům konec. Myšlenka miliardářského mega fightu o absolutního krále světové těžké váhy mezi šampionem organizace WBC Tysonem Furym a držitelem pásů IBF, WBA, WBO a IBO Anthonym Joshou stále žije, byť jeho realizace už dostala celou řadu těžkých ran. A dokonce už má nový předpokládaný termín konání. Podle promotéra a architekta celé velkolepé bitvy Eddieho Hearna by se duel měl pravděpodobně uskutečnit v únoru příštího roku.

Fanoušci už jsou na tenhle fight nažhaveni celou řadu měsíců, jenže do celé ságy kolem jeho příprav se přimotal koronavirus, právníci, vzájemné osočování obou táborů a bůhví co ještě. 

Nicméně srpnový termín se zdál být už velmi reálný, jenže Hearnovy plány rozmetal napadrť zámořský soudce, jenž rozhodl o tom, že Fury se musí nejprve utkat v obhajobě titulu WBC s Deontayem Wilderem. Poté se začaly objevovat hlasy, že na bitvu Joshua - Fury už možná nikdy nedojde.


Není divu, že Hearn zuřil, měsíce vyjednávání a cesty po několika kontinentech kvůli výběru správné lokace a zdrojů, díky nimž si měli nakonec oba soupeři rozdělit mezi sebou v přepočtu zhruba šest miliard, byly rázem k ničemu. Ze zámoří se navíc z Furyho tábora na způsob promotérova jednání valila kritika.

To ale ještě nebylo vše. Fury nakonec během přípravného kempu na duel s Wilderem onemocněl covidem, takže se musela odložit i jeho obhajoba, což byla pochopitelně další rána i pro případný následný zápas s Joshuou. 

Počkejme na obhajoby

Hearn si neodpustil poznámku, že zdaleka nešlo jen o koronavius, ale především o katastrofální čísla prodejů lístků na zápas s Wilderem, kvůli čemuž byl jinak atraktivní souboj odložen.


Mezitím se doladila i Joshuova zářijová titulová obhajoba pásu WBO proti Ukrajinci Oleksanderu Usykovi. Takže nyní je jasné, že pokud si má udržet budoucí duel Joshua - Fury stejný lesk a auru, jakou měl v době jeho plánovaní, musí oba především obhájit své tituly.

I proto Hearn ujišťoval, že jednání obnoví až poté, co oba své duely zvládnou.

„Chtěli jsme to přesunout na prosinec. Ale vzhledem k Joshuově zápasu 25. září a Furyho odloženému utkání s Wilderem na říjen, myslím, že únor je mnohem realističtější,“ prozradil pro talkSPORT Hearn.


Připustil také, že může dojít ke změně lokace. V srpnu bylo domluveno jako místo konání Saúdská Arábie. To se ale může změnit.

„Ze Saúdské Arábie jsme měli senzační nabídku, aby se zápas uskutečnil tam. V tomto sportu podstupují kluci obrovské riziko, a tak je žádoucí, aby za boj dostali co největší peníze. S tím, jak se vrací fanoušci na stadiony, je možné, že to uspořádáme ve Velké Británii nebo v Las Vegas? Uvidíme,“ připustil promotér.

„Ale ještě jsem s nikým jednání neobnovil, protože už nechci plýtvat svým časem. Strávil jsem šest měsíců mrháním času (jednáním o srpnovém termínu). Nechme proběhnout obhajoby titulů, a pak uvidíme,“ dodal.

Další články v kategorii

Je to tu! Bitva olympijských šampionů rozhodne o světových titulech. Jde o stamiliony

25. 9. 2021Čekání na velký titulový zápas v boxerské těžké váze před plnými tribunami je u konce. Fanoušci se dočkali, pozornost ...

Boxerský obr se opřel do soupeře. Je to tlusťoch, trefím ho do ksichtu

25. 9. 2021Byl to fofr a jeho obrovské ruce trefily výhru. 150kilový obr si pohrál s legendou. TKO v 1. kole. Thor Björnsson porazil minulý víkend ...

Další zkrat! Jon Jones byl zatčen a obviněn z ublížení na zdraví a domácího násilí

25. 9. 2021Místo toho, aby své slavné sportovní jméno rozvíjel v oktagonu, místo toho zápasník MMA Jon Jones má problém. ...

Vyfasoval stopku! Italský boxer dostal zákaz kvůli nacistickému tetování

25. 9. 2021Tohle asi nečekal. Boxer Michele Broili minulý víkend vstoupil do ringu a na jeho těle bylo viditelné nacistické tetování. V pátek ...

Tři taháky v UFC. Boj o dva tituly a návrat slavného rebelského příjmení

24. 9. 2021Dva titulové zápasy a jeden očekávaný návrat slavného příjmení. Tohle jsou taháky pro následující ...

Trilogie v UFC? Shevchenko se další odvetě nebrání. Jsem tady! vzkazuje Nunes

24. 9. 2021Valentina Shevchenko, šampionka muší váhy UFC a současná dvojka ženského žebříčku „pound for pound“, tedy napříč ...

Větší výzva než Kličko. Boxerského krále čeká nejtěžší zápas kariéry

23. 9. 2021Velká Británie platí za velmoc profesionální boxerské těžké váhy, její reprezentanti momentálně drží světové ...

Visí nad Brichtou otazník? Každý ví, že je Leo pankáč, rozmluvili se trenéři

23. 9. 2021Pohodáři, kteří dokážou zajímavě promluvit. A teď se jim chtělo. Pro kaocko.cz se rozpovídali trenéři Marek Lončák a Pavel Bechtold. ...

Šokující rvačka na tiskovce. Hvězdný šampion před historickou bitvou zuřil

22. 9. 2021Šokující vyústění měla tisková konference uspořádaná k očekávanému duelu o absolutní krále super ...