České naděje se ukázaly v kleci. Fanoušci viděli KO i stopky od lékaře

27. 9. 2020

Autor: Tomáš Svoboda

České naděje se ukázaly v kleci. Fanoušci viděli KO i stopky od lékaře


Machmud Muradov, Karlos Vémola, Viktor Pešta, Václav Mikulášek. I tahle čtyřka zavítala v sobotu do Brna na Oktagon 16, ale nezápasili. Do klece vkročilo jiných 18 zápasníků a 4 zápasnice. Celkem se sjelo do moravské metropole osm národností. Tereza Bledá vyhrála premiéru v profesionálním MMA, talentovaný Jakub Tichota ukázal tvrdost, Magdaléna Šormová vyhrála na body, Jakub Běle lokty roztrhl čelo Tomáši Bolovi, duel ukončil lékař. Stejný případ potkal Gábora Borárose, který dostal hodně naloženo a odešel s krvavým obličejem.

Premiéru má za sebou Michal Plesnik a bude si ji pamatovat, hlavně několik dní mu ji bude připomínat jeho obličej, po kterém se prošel lokty Rafael Xavier. Slovák vstoupil do MMA s 230 zápasy v boxu, ale zkušený mistr Brazílie v thajboxu a majitel černého pásku v BJJ ukázal, že tohle byl jeho večer. Ve čtvrté minutě rozhodčí duel ukončil. 

Branislav Zuzák a Zdeněk Polívka a váha do 84 kilo. Na body zvítězil Polívka 2:1. Ten většinu z patnácti minut přišpendlil soupeře na pletivo, kde setrvali v blízkém objetí. Pro fanouška nešlo o atraktivní reklamu na MMA, ale kdo zažil takovéto tahání, ví své. "Boxovat a vyždímat ho na kleci, taková byla strategie, nebylo to ono, ale je to doma,“ zhodnotil lakonicky výhru Polívka.

Nvrat ze sportovnho dchodu. Conor McGregor oznmil novinku, kter bude zajmat miliony fanouk MMA a boxu. Jak tohle dopadne?

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Sobota 26. z 2020


Jakub Tichota a Denis Tripšanský. Mladý český talent z Reinders gymu předvedl ve svém druhém profesionálním MMA zápase brutální tah na branku. Trefil Tripšanského, ten odcouval k pletivu a zde mu zbývalo už jen pár sekund. Přesný hák na bradu ho posadil na zem, kde Tichota nenechal nic náhodě a Slovák šel na vyhlášení ještě hodně zmaten. „Stále jsem neukázal všechny žolíky, pár jich tam ještě mám,“ byl spokojený vítěz, který ukončil protivníka za 99 sekund. 

Magdaléna Šormová a Minna Grusander z Finska, dvě zápasnice, které zápasily také v ryze ženské organizaci Invicta.  Teď předvedly vyrovnaný zápas, kde rozhodčí určili za lepší českou bojovnici. „Rozhodně to nebyla jednoduchá soupeřka, věděli jsme, že to nebyla žádná potrava. Cítila jsem se jako vítězka, ale ten čertík tam je vždycky,“ řekla po zápase Šormová.

Csaba Hocz Alexander Poppeck. Maďar měl jít původně s Viktorem Peštou, ale ten si musel prožít svůj čas s koronavirem, místo něj nastoupil do klece v polotěžké váze Němec. Ten po patnácti minutách zvedl ruce nad hlavu, cítil se jako vítěz. Stejně to viděli i rozhodčí, Poppeck byl přesnější v postoji a ubránil všechny pokusy o strhnutí, se kterými Maďar vyrukoval. 

První zápas hlavní karty si vzali Jakub Běle a Tomáš Běle. Výškovou převahu měl český zápasník, a to o hlavu. A nejen to, Běle měl ostré lokty. Po minutě druhého kola duel ukončil lékař, protože Bolo měl na čele asi čtyřcentimetrovou ránu, která hodně krvácela. „Byl jsem skvěle připravenej, cítil jsem to, šel jsem si pro to. Myslel jsem, že budeme pokračovat, ale ty krve bylo fakt hodně,“ viděl jasně v kleci Běle. 

Obr s pezdvkou Zve vil ped lety tm 200 kilo a zvedal metrky eleza. Te ho ek jin vzva, bitva v ringu s legendou strongman!

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Sobota 26. z 2020


Jakub Dohnal a Krisztián Simon. Pokud někoho nebaví lehčí váhy, tak tahle československá výměna musela fanoušky v Bobyhall bavit. Zvláště technická vyspělost obou bojovníků na zemi musela zaujmout. Vítězem ale mohl být jen jeden, rozhodčí určili Dohnala, zvítězil těsně 2:1 na body, tomu ale soupeř nemohl uvěřit. „Jak skončil zápas, vůbec jsem nevěděl, kdo vyhrál. Ten kluk je fakt dobrej, má velkou budoucnost. Asi jsem vyhrál tím závěrem, bylo to fakt těsný,“ uznal kvality slovenského bojovníka Dohnal. 

Druhý ženský zápas obstarala Tereza Bledá a Marie Liseau. Osmnáctiletá česká naděje a čtyřicetiletá Francouzka. Bledá se nemohla zápasu dočkat, že ji stěží stíhal kameraman při nástupu. Podle toho vypadal i zápas. V prvním kole Bledá nasadila dvě páky na ruku, kdy Francouzka měla ruku propnutou jako luk, přesto se nevzdala. Na konci první pětiminutovky vzala Češka Francouzku na zem, kde předvedla ground and pound. Ve druhém kole přidala na intenzitě a za 109 sekund bylo hotovo, rozhodčí souboj ukončil.

„Super, akorát si to nebudu pouštět, za ten postoj, strašný. Navíc jsem se pokoušela ukončit zápas na submisi. Asi jsem tam chybovala, ale Marie měla snad gumový ruce. Spokojenost? Jde to,“ usmála se Bledá.

Miroslav Brož a Adam Šindelář. Patnáct minut, kde po gongu oba padli na zem a opřeli se o pletivo, seděli vedle sebe a těžce oddychovali. Brož první dvě kola kontroloval, v posledním ale nebyl daleko od ukončení, když mu Šindelář nasadil triangl.

„Omlouvám se za třetí kolo, přežil jsem vlastní smrt. Adame, klobouk dolů. Děkuju, jsi strašný válečník,“ poté k překvapení všech požádal přítelkyni o ruku a ta mu v kleci řekla ano.

To jsou vci. Ltka, kter podporuje vytrvalost a aerobn slu, se dajn dostala do tla boxera nevdomky pi opakovanm uit sexulnho stimulantu na bzi viagry. Opravdu?

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Ptek 25. z 2020


Gábor Boráros a Tato Primera, předposlední duel večera. Slovenský zápasník se nedočkal třetího kola. Ve druhé pauze zastavil zápas lékař, protože Španěl za deset minut napáchal zranění, která nebyla nadále způsobilá k boji. Boráros měl roztrhlé obočí i monokl pod okem, který postupem času nabíral na velikosti.

Vrcholem byla slovenská řež mezi Karolem Ryšavým a Ronaldem Paradeiserem. Tahle bitva nedošla do druhého kola. Paradeiser hodil Ryšavého, kontroloval pozici, zpracovával ho a poté mu soupeř nabídl záda a dvaadvacetiletý zápasník o pět let staršího protivníka uškrtil. Ten neodklepal, ale usnul.

Další články v kategorii

Procházka šlape a je šťastný, že ždíme tělo. O víkendu je zvědavý na konkurenci v UFC

4. 3. 2021Rukavice ještě nenavlékne, ale UFC bude o víkendu Jiří Procházka bedlivě sledovat. Do bitvy jdou v Las Vegas jeho konkurenti z polotěžké divize. ...

Blachowicz není favoritem? Soupeř zapomíná, že Janek je mistr světa v thajském boxu, zvedá prst kouč

4. 3. 2021Už jen hodiny zbývají do zápasu Poláka Jana Blachowicze (27-8) s Nigerijcem Israelem Adesanyou (20-0). Střet dvou šampionů UFC očekává ...

Praskaly kosti, po pár sekundách bylo po zápase. Brutální kop šokoval fanoušky

4. 3. 2021V němém úžasu a s mrazením v zádech. Fanoušci MMA museli zírat na hrozivou scénu, která ukončila souboj Deana Maxwella a Randalla ...

Blachowicz vs. Adesanya? Frajer s bombami, silou a proti němu rychlý a přesný frajer

3. 3. 2021Čeští fanoušci MMA o víkendu zpozorní. V Las Vegas sice nebude bojovat žádný český vyslanec, ale dvě velké bitvy očekává ...

Lahev vína během noci před bojem o titul. Costa prozradil příčinu fiaska

3. 3. 2021Bojoval o titul střední váhy UFC a tvrdě narazil. Brazilec Paulo Costa přišel až pět měsíců po porážce s obhájcem pásu Israelem Adesanyou ...

Zbil mnoho starých chlapů, teď musí zbít stále mladého lva, vzkazuje Američan před titulovou bitvou v UFC

3. 3. 2021Šampion bantamové váhy UFC proti jedničce žebříčku. Jeden ze tří titulových zápasů o víkendu v Las Vegas. Petr Yan a proti němu ...

Ruský ranař chce mezi elitu. Tam, kde je Procházka, Santos a další hvězdy

2. 3. 2021Nadcházející víkend bude pro polotěžkou divizi v UFC velmi výživný. Šampion Jan Blachowicz bude obhajovat titul s neporaženým ...

Co se má stát, to se stane! Bojovník Pindus se chystá na mladé pušky, vyhlíží i barmský box

2. 3. 2021Má nový cíl. Světlo na konci tunelu, které mu dává chuť do tréninku a tvrdé dřiny. Když na konci loňského roku přišel ...

Gratulace! Pět medailí pro český tým v Praze

1. 3. 2021Česká judistická reprezentace vybojovala pět cenných kovů na turnaji EUROPEAN JUDO OPEN v Praze. Na stupně vítězů se postavili dlouholetí reprezentanti ...