Naložím ti klidně u tebe v kuchyni! Frustrovaný čekatel láká k boji uvadající hvězdu

10. 4. 2021

Autor: Bohumil Králík

Dillian Whyte, bude boxovat v kuchyni?

Dillian Whyte, bude boxovat v kuchyni?ZDROJ: Matchroom Boxing

Suverénní výhra mu vlila do žil pořádnou dávku sebevědomí, a tak není divu, že si elitní britský boxer Dillian Whyte po expresním vítězství v odvetě duelu těžkých vah nad Rusem Alexanderem Povětkinem žádá další kořist. Snaží se ze všech sil vylákat k brzkému souboji sesazeného krále organizace WBC Deontaye Wildera. O rozpoložení uvadající americké hvězdy panují velké pochybnosti a rozjetý Brit evidentně cítí, že nastal ideální čas odstranit další překážku k cestě za titulovým zápasem.

Whyte se po gibraltarské destrukci Povětkina v závěru března opět posunul do role povinného vyzyvatele o pás WBC, jenže sám dobře ví, že to samo o sobě ještě nemusí nic znamenat. V této roli už dříve strávil přes tisíc dnů, aniž by šanci porvat se o titul dostal.

Právě Wilder v době svého kralování v organizaci WBC duel s Britem opakovaně odmítal, podobně jako jeho nástupce na trůnu Tyson Fury.

Whyte se však nechce nechat odbít a nabídl se, že k zápasu nastoupí klidně u Američana doma. A to jak obrazně, tak doslova.

Vem si klidně vlastní rozhodčí

„Budu s Wilderem bojovat v Alabamě, pokud si pak bude připadat v bezpečí. Jestli chce, může mít klidně své domácí rozhodčí. Cokoliv. Mně je to jedno. Budu klidně zápasit i v jeho domě, v kuchyni, v garáži nebo na zahradě. Chci se s ním hlavně utkat a naložit mu,“ vzkazoval za oceán v rozhovoru pro stanici Sky Sports.


„Chci boj. Dám do toho všechno. Chystám se na válku, chci předvést destruktivní představení. A nezajímá mě, kde zápas bude. To mě nechává v klidu,“ pokračoval 32letý bojovník.


Whyte teď řeší svoji nejbližší budoucnost s promotérem Eddiem Hearnem. Řeč bude samozřejmě hlavně o tom, jak se co nejkratší cestou dostat k tolikrát omílanému a vytouženému titulovému zápasu.

Nicméně je velmi pravděpodobné, že na něj nedojde dříve než v roce 2022, protože současné držitele všech mistrovských pásů v těžké váze čeká plánovaný dvojzápas.

Není třeba moc pochybovat o tom, že věčné čekání už je pro jamajského rodáka nesnesitelné. A štve ho, že Fury s Wilderem se dlouhodobě souboji s ním vyhýbají.


„Už dávno jsem měl takto velký zápas mít. Je frustrující, že i Fury se mi vyhýbá poté, co to samé dělal roky Wilder. Tihle kluci jsou kašpaři. Já jsem porazil víc boxerů z top 10 Ring Magazinu než oba dva dohromady. Oni ale umí jen nadbíhat veřejnosti,“ zlobil se.

Než ale bude moct vyzvat některého ze šampionů, chce jít znovu do akce. A příštímu soupeři hodlá klidně vyjít ve všem vstříc.

„Bylo by sice hezké boxovat znovu v Anglii, ale s tím, jak se teď vyvíjí situace kolem účasti fanoušků, je třeba dějiště zápasů dobře zvážit podle aktuálního stavu. Ale cokoliv je nejschůdnější a cokoliv mě dostane blíž k fightu s Furym a cokoliv prospěje mojí kariéře, to udělám. Ať už to bude v Americe, Evropě nebo jinde. Chci hlavně být pořád aktivní a brzo jít do akce,“ dodal Whyte.

Další články v kategorii

Větší výzva než Kličko. Boxerského krále čeká nejtěžší zápas kariéry

23. 9. 2021Velká Británie platí za velmoc profesionální boxerské těžké váhy, její reprezentanti momentálně drží světové ...

Visí nad Brichtou otazník? Každý ví, že je Leo pankáč, rozmluvili se trenéři

23. 9. 2021Pohodáři, kteří dokážou zajímavě promluvit. A teď se jim chtělo. Pro kaocko.cz se rozpovídali trenéři Marek Lončák a Pavel Bechtold. ...

Šokující rvačka na tiskovce. Hvězdný šampion před historickou bitvou zuřil

22. 9. 2021Šokující vyústění měla tisková konference uspořádaná k očekávanému duelu o absolutní krále super ...

Giganti mají nové datum bitvy. Do Polska se vrátí 150kilový Senegalec

22. 9. 2021Velká nálož dostane druhou šanci. Když se řeknou obři v kleci, tihle dva na tento příměr dokonale sedí. V polské organizaci KSW se měli utkat ...

Ukrajinský postrach dorazil do Londýna. Jeho tělo prošlo dramatickou proměnou

21. 9. 2021„Čau Londýne!“ zdravil fanoušky neporažený boxerský šampion Oleksandr Usyk přes Twitter krátce po pondělním přistání ...

Křup! Zuby se utrhly a krev se valila. Američan ale pokračoval dál

20. 9. 2021Hrozivě vypadající zranění utrpěl během víkendového eventu UFC Vegas 37 31letý bojovník v polotěžké váze Devin Clark. ...

Skvělá a neopakovatelná noc. Bojovala a vyhrála pro svého zesnulého otce policistu

20. 9. 2021Měla svůj sen pro víkendový zápas v San Jose. Osobní záležitost, která se jí niterně dotýká. Povedlo se. Po třech porážkách ...

Polák řádil na Slovensku a řekl si o další jméno. Chci Borárose, klidně půjdu i box bez rukavic

19. 9. 2021Slovensko dostalo v sobotu další MMA nálož, v Michalovcích se představili bojovníci pod organizací Impact MMA. Vrcholem byly poslední ...

Nervy na pochodu! Po zápase v kleci, na tiskovce. Co mám dělat, koho musím porazit? ptá se rozjetý fighter UFC

19. 9. 2021Bojovník s přezdívkou Lví srdce nasadil ostré tempo. Anthony Smith v polotěžké divizi UFC poslední tři zápasy vyhrál, všechny ...