Nejnovější členka Oktagon rodiny. Uspěje malá, ale drsná bojovnice?

17. 6. 2021

Autor: Petra Nováková

Vyhraje Monika Chochlíková v sobotu?

Vyhraje Monika Chochlíková v sobotu?FOTO: se svolením Moniky Chochlíkové


Pětadvacetiletá Monika Chochlíková je velmi zkušenou zápasnicí jak v thajském boxu, tak v disciplíně K-1. Téměř devět let se bila pouze na nohách. Dosáhla tak na nespočet titulů a dnes patří v těchto sportech ke světové špičce. V sobotu však okusí něco jiného. Do svého druhého zápasu v MMA nastoupí proti bojovnici se zkušenostmi ze sedmi zápasů, Italce Giulii Chinello. Ta se kromě dalších potkala také s Cory McKennou, která v současné době působí v UFC. Na chyby nebude prostor, tohle bude jiná liga. Duel proběhne v Brně na turnaji Oktagon 25.

Po letech tréninků a úspěchů v thajském boxu a K-1 Slovenku zlákalo něco nového, menší rukavice. Ty si osahala také v rámci covidového projektu Oktagon Underground, ale zápas s profesionálními pravidly MMA si prozatím vyzkoušela pouze jeden. 

Vstup do nového světa kulaté klece ji poprvé umožnila organizace Bellator MMA. Tam porazila francouzskou zápasnici Jade Jorand, pro kterou to taktéž byla premiéra. Kovaná postojářka ze Slovenska zdolala svou sokyni na originální submisi, v Čechách nazývanou „louskáček."


Sama Chochlíková se k tomu v nedávném rozhovoru s Ondřejem Novotným v MMA Letem světem vyjádřila. „Dost mi pomohlo, že moje soupeřka byla ještě větší nýmandka jak já,“ shrnula svůj první MMA zápas s úsměvem. V sobotu tomu tak zcela jistě nebude. Jak probíhala příprava a s jakým nastavením půjde do svého druhého MMA souboje prozradila pro kaocko.cz.

Od začátku tohoto roku jste jednala o nové smlouvě s několika světovými organizacemi. Čím si vás získal právě československý OKTAGON MMA?
Smlouvy, které jsem dostala, měly velmi podobné podmínky. Rozhodování tak bylo velmi těžké. Pro Oktagon jsem se rozhodla hlavně z důvodu, že už to dávno není jen československá organizace. Oktagon ušel masakr cestu a stává se velmi důležitým hráčem na světovém trhu. Je to jedna z mála organizací, která fungovala i během pandemie. A v neposlední řadě, paradoxně i navzdory mým úspěchům mě v Čechách a na Slovensku nezná moc lidí, Oktagon je tak skvělý na zviditelnění na domácí scéně.


Stále se snažíte kombinovat postojové disciplíny i MMA. Jak zvládáte přípravu na jednotlivé zápasy, která se nutně musí lišit?
Je to náročné skloubit, ale zatím to zvládám. Nejhorší je, že bych hlavně kvůli MMA potřebovala mít více tréninků, ale to už se nedá. Už teď trénuji 10 až 12krát do týdne.

Konene zana by tak letne po tejto dlho ialenej zime by sa u patrilo . . Tieto krsne tenisky mm inak z...

Posted by Monika Chochlkov - female fighter on Sunday, May 2, 2021


Proti vám se na Oktagonu 25 postaví zkušená soupeřka Giulia Chinello s bilancí 3:4. Měla jste možnosti k výběru soupeřky?
Ne, já jsem se dozvěděla pouze jméno soupeřky. Toto řeší můj manažer Pedro Faustino s Ondřejem Novotným. No a když se oni dva dohodnou, já potom dostanu od manažera informaci, kdo je mou soupeřkou. Takže vše to jde mimo mě, nevidím do toho.

Co od ní očekáváte? Bude vaše taktika udržení boje v postoji?
Určitě. V každém MMA zápase se budu snažit držet zápas v postoji. Od mojí soupeřky naopak očekávám, že to bude chtít tahat na zem. Bude to souboj dvou stylů. Vyhraje ta, která si ten svůj prosadí.

Italka bude mít pauzu od posledního zápasu necelý měsíc, zatímco vy jste měla zápas v MMA před devíti měsíci. Dva extrémy, která z vás je ve výhodnější pozici? 
Vůbec rozestupy mezi zápasy neřeším. Myslím, že to nehraje žádnou roli. Důležitá je samotná příprava a nastavení hlavy a ty dvě věci já mám na 150%.

Další články v kategorii

Nadšený Procházka z Krpálka. Krásný, nádherný, velkolepý úspěch. Změní UFC bojovník také váhu?

31. 7. 2021Odjede si trénink a hned domů, Jiří Procházka dodělává vysokou školu, už jen hodiny zbývají do posledních zkoušek. ...

Nečekané dusno! Hvězdy si vjely do vlasů, teď si to vyříkají v kleci. Bude boj

31. 7. 2021Souboj, který chtějí všichni vidět! Ne, to není promo na vysněnou odvetu století mezi Attilou Véghem a Karlosem Vémolou, nýbrž ...

Síla mistra. Chcete umět Dvořákovu parádičku z UFC, jak uškrtit soupeře jednou rukou?

31. 7. 2021Květen tohoto roku byl pro něj jeden z nejobtížnějších ve sportu. David Dvořák si před třetí bitvou v UFC prošel zraněními, změnou ...

Těžká váha kosí v boxu konkurenci: 12 zápasů a do druhého kola vždy KO

31. 7. 2021Neporažen! Všechny výhry si připsal na KO/TKO! Boxer těžké váhy Raphael Akpejiori přidal do svého rekordu další nemilosrdnou výhru. ...

Šest zápasů, šest porážek! Tak si ubožák z Calgary vybíjel zlost na ženách, teď čeká na výši trestu

31. 7. 2021Je pouze málo zbabělejších prohřešků, než jsou ty spáchané na ženách. Zvlášť pokud jste zápasníkem MMA ...

Bude zlatý Krpálek bojovat ve dvou vahách? Nechce se mu tolik tahat s těmi paštikami, řekl trenér

30. 7. 2021Zlatý pátek. Judista Lukáš Krpálek si už může jen užívat ovací a poklon za výkon a drama, které předvedl v boji o zlatou ...

Jak Krpálek ke zlatu přišel. Vše mohlo být jinak. On ale dokázal téměř nemožné

30. 7. 2021Tento scénář rozhodně nebyl napsán předem. O to více je výsledek působivější. Judista Lukáš Krpálek v olympijském ...

Krpálek se stal nesmrtelným. Jako první judista v historii má olympijské zlato ze dvou nejtěžších vah

30. 7. 2021A Folimanka se otřásala v základech. Tady judista Lukáš Krpálek odtrénoval tisíce hodiny, prolil litry potu, zažil dřinu. Odtud z Prahy ...

Rána a prásk. Pravý hák poslal soupeře k zemi. Bývalý fotbalista se valí českým kickboxem

30. 7. 2021Vybral si a je šťastný. Naposledy si užíval výhru ve čtvrtek. Melvin Mané ovládl pyramidu těžkých vah v kickboxu na Yangames Fight ...