Nejnovější členka Oktagon rodiny. Uspěje malá, ale drsná bojovnice?

17. 6. 2021

Autor: Petra Nováková

Vyhraje Monika Chochlíková v sobotu?

Vyhraje Monika Chochlíková v sobotu?FOTO: se svolením Moniky Chochlíkové


Pětadvacetiletá Monika Chochlíková je velmi zkušenou zápasnicí jak v thajském boxu, tak v disciplíně K-1. Téměř devět let se bila pouze na nohách. Dosáhla tak na nespočet titulů a dnes patří v těchto sportech ke světové špičce. V sobotu však okusí něco jiného. Do svého druhého zápasu v MMA nastoupí proti bojovnici se zkušenostmi ze sedmi zápasů, Italce Giulii Chinello. Ta se kromě dalších potkala také s Cory McKennou, která v současné době působí v UFC. Na chyby nebude prostor, tohle bude jiná liga. Duel proběhne v Brně na turnaji Oktagon 25.

Po letech tréninků a úspěchů v thajském boxu a K-1 Slovenku zlákalo něco nového, menší rukavice. Ty si osahala také v rámci covidového projektu Oktagon Underground, ale zápas s profesionálními pravidly MMA si prozatím vyzkoušela pouze jeden. 

Vstup do nového světa kulaté klece ji poprvé umožnila organizace Bellator MMA. Tam porazila francouzskou zápasnici Jade Jorand, pro kterou to taktéž byla premiéra. Kovaná postojářka ze Slovenska zdolala svou sokyni na originální submisi, v Čechách nazývanou „louskáček."


Sama Chochlíková se k tomu v nedávném rozhovoru s Ondřejem Novotným v MMA Letem světem vyjádřila. „Dost mi pomohlo, že moje soupeřka byla ještě větší nýmandka jak já,“ shrnula svůj první MMA zápas s úsměvem. V sobotu tomu tak zcela jistě nebude. Jak probíhala příprava a s jakým nastavením půjde do svého druhého MMA souboje prozradila pro kaocko.cz.

Od začátku tohoto roku jste jednala o nové smlouvě s několika světovými organizacemi. Čím si vás získal právě československý OKTAGON MMA?
Smlouvy, které jsem dostala, měly velmi podobné podmínky. Rozhodování tak bylo velmi těžké. Pro Oktagon jsem se rozhodla hlavně z důvodu, že už to dávno není jen československá organizace. Oktagon ušel masakr cestu a stává se velmi důležitým hráčem na světovém trhu. Je to jedna z mála organizací, která fungovala i během pandemie. A v neposlední řadě, paradoxně i navzdory mým úspěchům mě v Čechách a na Slovensku nezná moc lidí, Oktagon je tak skvělý na zviditelnění na domácí scéně.


Stále se snažíte kombinovat postojové disciplíny i MMA. Jak zvládáte přípravu na jednotlivé zápasy, která se nutně musí lišit?
Je to náročné skloubit, ale zatím to zvládám. Nejhorší je, že bych hlavně kvůli MMA potřebovala mít více tréninků, ale to už se nedá. Už teď trénuji 10 až 12krát do týdne.

Konene zana by tak letne po tejto dlho ialenej zime by sa u patrilo . . Tieto krsne tenisky mm inak z...

Posted by Monika Chochlkov - female fighter on Sunday, May 2, 2021


Proti vám se na Oktagonu 25 postaví zkušená soupeřka Giulia Chinello s bilancí 3:4. Měla jste možnosti k výběru soupeřky?
Ne, já jsem se dozvěděla pouze jméno soupeřky. Toto řeší můj manažer Pedro Faustino s Ondřejem Novotným. No a když se oni dva dohodnou, já potom dostanu od manažera informaci, kdo je mou soupeřkou. Takže vše to jde mimo mě, nevidím do toho.

Co od ní očekáváte? Bude vaše taktika udržení boje v postoji?
Určitě. V každém MMA zápase se budu snažit držet zápas v postoji. Od mojí soupeřky naopak očekávám, že to bude chtít tahat na zem. Bude to souboj dvou stylů. Vyhraje ta, která si ten svůj prosadí.

Italka bude mít pauzu od posledního zápasu necelý měsíc, zatímco vy jste měla zápas v MMA před devíti měsíci. Dva extrémy, která z vás je ve výhodnější pozici? 
Vůbec rozestupy mezi zápasy neřeším. Myslím, že to nehraje žádnou roli. Důležitá je samotná příprava a nastavení hlavy a ty dvě věci já mám na 150%.

Další články v kategorii

Hvězdná tvář RFA Deák: Prioritou je získat titul v ACA. Se zdravím nebudu experimentovat

28. 10. 2021Patří mezi legendy bantamové váhy a za sebou má už 33 duelů v profesionálním MMA, z nichž 22x odcházel jako vítěz. A uspěl i ...

Kdo dostane šanci sesadit královnu atomové váhy z trůnu? Pátek může napovědět

28. 10. 2021Pod úřadující královnou atomové váhy ONE Championship se začíná otřásat trůn. Angela Lee se svým pásem ...

Naprostá dominance olympijské vítězky. A první zklamání světové boxerky

28. 10. 2021Dvě nejsledovanější ženy americké organizace PFL MMA prožily absolutně rozdílné večery na Floridě. První přešla z juda, druhá ...

Kráska z Instagramu se vrací po půlroční pauze

28. 10. 2021Čas na obrácení karty. Valerie Loureda na jaře poprvé prohrála v MMA. Čtyři zápasy pod organizací Bellator MMA. Tři výhry a poté ...

MMA se musí lidem podat na hezčím podnosu. Ne jen rvačky, je přesvědčený Procházka

28. 10. 2021Fotbalista Jiří Procházka? I to je sportovní svět nejlepšího českého MMA bojovníka. Od soboty je zápasník brněnského ...

Jde za svým MMA snem. Neporažený český grafik míří do ciziny. Přelomový krok?

28. 10. 2021Neporažený. To si může v profi MMA kariéře říkat Lukáš Chotěnovský. Jeho skóre je nyní 6:0. Od března 2018 stihl šest ...

Polská síla jde obhajovat titul v UFC. Jsem připravený na všechno, říká Blachowicz

28. 10. 2021Jan Blachowicz se chystá v sobotu předvést show v Abú Dhabí, když bude chtít proti Gloveru Teixeirovi obhájit titul v polotěžké divizi ...

Neporažená boxerka vs. Paul? Použila bych jednu ruku, bylo by to trapné, myslí si Američanka

27. 10. 2021Troufalost, nemožné? Boxerka Claressa Shields vyhrála dvakrát olympiádu, dvakrát mistrovství světa, mezi profesionálkami boxovala jedenáctkrát, ...

Kamarád a bojovník o Procházkovi: Jirka byl divočejší, vyloženě gauner to však nikdy nebyl

27. 10. 2021Chodili spolu do jedné školy a už několik let tvoří nerozlučné duo v brněnském Jeetsam Gymu. Jiří Procházka a Andrej Kalašnik. ...