Největší překvapení v Oktagonu: Nemilosrdná hlavička Véghovi, pád Příbramské střely a výprask amerického pořízka

31. 8. 2021

Autor: Ondřej Propper

Attila Végh. Jednou dole, podruhé nahoře.

Attila Végh. Jednou dole, podruhé nahoře.FOTO: OKTAGON MMA


V téměř pětileté éře Oktagonu, největší československé organizaci MMA, se stalo už několik překvapivých výsledků, které nikdo nečekal. Vybrali jsme pro vás pět největších. Který šokoval právě vás? 

Oktagon 12: Attila Végh - Virgil Zwicker

Pro Atillu Végha mělo jít o takový lehký předkrm před zápasem s Karlosem Vémolou. Zkrátka o potravu, kterou nebude mít žádný problém spořádat. Vždyť i když Američan Virgil Zwicker bojoval stejně jako slovenský válečník v organizaci Bellator, jeho bilance 16 - 9 rozhodně nebudila hrůzu, navíc když poslední tři zápasy prohrál. Každý čekal, že v srpnu 2019 přijde porážka čtvrtá, jenže přišel šok.

Végh evidentně nebyl zcela ve své kůži, naopak „Rezdog“ se v kleci pohyboval jako zamlada. Byl rychlejší i tvrdší a v čase 3:18 pak zaskočeného favorita šokujícím způsobem knockoutoval. Pravdou je, že k vítězství mu hodně pomohla už situace předcházející, kdy šampióna nechtěně zasáhl hlavou. To se samozřejmě nesmí, nikdo včetně rozhodčího si však toho v první chvíli nevšiml. Tak jako tak Végh vůbec poprvé v Oktagonu prohrál, navíc doma v Bratislavě, ale postavil se k tomu jako chlap!

„Tu hlavičku vůbec neřeším. Vím, že to od soupeře nebyl žádný úmysl, ani si ji pořádně nepamatuji. Soupeř měl zkrátka svůj den a zaslouženě zvítězil. Jsem ale bojovník a postavím se znovu na nohy,“ poznamenal po zápase Végh, který si už za pět měsíců spravil chuť památným triumfem nad Karlosem Vémolou. A Zwicker? Ten za stalking a držení zbraně skončil záhy za katrem.


Oktagon Underground: Lucie Pudilová – Tereza Bledá

Svým způsobem ještě větší šok než v případě výsledku souboje Végh – Zwicker přišel na turnaji Oktagon Underground. A to v zápase žen, kde na sebe narazily dva odlišné světy. Na jedné straně veteránka UFC a zcela určitě nejslavnější česká bojovnice v MMA Lucie Pudilová, na té druhé nesmírně talentovaná, ale prakticky neznámá  „Popelka“ Tereza Bledá. 

Nejen podle kurzů sázkových kanceláří mělo jít v jejich bitvě pouze o to, jak a kdy Pudilová zvítězí. Jenže přišlo něco, s čím nikdo absolutně nepočítal. Ostřílená Pudilová svou o osm let mladší sokyni podcenila, ta měla od prvních minut nečekaně navrch a na body nakonec jednoznačně zvítězila. Přitom pro Příbramskou střelu měl být zápas malým dárkem, jak si v prvním zápase pod Oktagonem spravit chuť po svém konci v UFC.

„Nedokázala jsem se do toho pořádně dostat. Nešlo o klasické MMA, v tom byl ten problém,“ komentovala svou šokující porážku Pudilová. „Asi to chtělo trošku více úcty,“ smála se Bledá, která v Oktagonu ještě nepoznala hořkost porážky.

Oktagon 14: Jeremy Kimball – Timo Feucht

Obrovským překvapením skončil i souboj amerického pořízka Jeremyho Kimballa s německým ranařem Timem Feuchtem. Jasným favoritem zápasu byl rodák z Colorada, který předtím hned dvakrát vyřídil miláčka ochozů Miloše Petráška. I proto měl být pro něj tento soupeř lehkým soustem, a to byť Feuchtova bilance sedm výher a jediná porážka mohla Grizzlyho varovat. Jenže bohužel pro něj nevarovala... 


Američan předvedl hodně nesoustředěný výkon a do svého soka si prakticky ani nebouchl. Zato ten mu tvrdých úderů zasadil hned několik, a když se po jednom z nich Kimball sesunul k zemi, rozhodčí jejich duel už v prvním kole ukončil. 


Od té doby ani jeden nezápasil, oba by se ale mohli už brzy vrátit na scénu. Samozřejmě znovu v Oktagonu, který s Kimballem počítal už pro blížící se turnaj v Bratislavě. Pobít se měl s Brazilcem Xavierem, z rodinných se však nakonec omluvil. „Všechno bylo domluvené, jenže Jeremyho žena čeká dvojčata a nějak se to celé zkomplikovalo. Ten zápas tak nebude,“ vysvětlil spolumajitel Oktagonu Ondřej Novotný.

Oktagon 22: Tadeáš Růžička - Dawid Kareta

Že zápas v Oktagonu není procházka růžovým sadem, poznal na vlastní kůži i vyhlášený tvrďák Tadeáš Růžička. Ten sice suverénně ovládl svou pyramidu v Undergroundu, jeho premiéra v klasickém MMA však nedopadla dobře. A to přesto, že před soubojem s Polákem Dawidem Karetou se nenašel snad nikdo, kdo by pochyboval o jeho vítězství.

Jenže chyba lávky. Mistr světa v thajském boxu doplatil na nekvalitu na zemi, kde zápasu jasně dominoval jeho soupeř. A byť s ním nesmírně sebevědomý „Mawar“ vydržel bojovat až do konce, v cíli musel skousnout nečekanou porážku.

„Debut jsem prohrál, válka ale pokračuje! Přísahám, že až krátce před zápasem jsem cítil, že už začínám mít sílu i na boj na zemi. Dejte mi čas! Pokračuji hladovější a nasranější. Jestli mi ještě někdo z vás pošle, že jsem mu prohrál tiket, narvu mu ho do pr....!“ pobavil po prohře Růžička na sociálních sítích.


Oktagon 15: Miloš Petrášek – Joachim Christensen

Hodně překvapivým výsledkem skončil i zatím předposlední zápas Miloše Petráška, který se po dvou prohrách s Kimballem měl odrazit zpět na výsluní soubojem s dánským veteránem Joachimem Christensenem. Třetí porážku v řadě pro sympatického bojovníka si tenkrát nikdo nepřipouštěl, přesně to se ale v listopadu roku 2019 stalo. 

Navíc v vcelku nudném zápase, který rozhodně nezvedal diváky ze sedadel. Vítěze pak diváci odměnili nevkusným potleskem, na verdiktu ale nemohli nic změnit. A to ani Petrášek, jenž se po zápase hodně zlobil na rozhodčí.

„Pochopil bych, kdyby se tohle stalo v zahraničí, ale tady jsem měl vyhrát. Co bych měl v kleci udělat víc, někoho tam pobodat? Možná je to tím, že jsem se všemi sudími kamarád. Zní to blbě, ale bojí se, že by to vypadalo divně, kdyby to dali mě,“ zlobil se po duelu „Meloun“, který se pak stáhl do ústranní a téměř dva roky nezápasil. Vrátil se až na posledním Oktagonu, kde už v prvním kole porazil Chorvata Vlada Neferanoviče.

Další články v kategorii

Kdo dostane šanci sesadit královnu atomové váhy z trůnu? Pátek může napovědět

28. 10. 2021Pod úřadující královnou atomové váhy ONE Championship se začíná otřásat trůn. Angela Lee se svým pásem ...

Naprostá dominance olympijské vítězky. A první zklamání světové boxerky

28. 10. 2021Dvě nejsledovanější ženy americké organizace PFL MMA prožily absolutně rozdílné večery na Floridě. První přešla z juda, druhá ...

MMA se musí lidem podat na hezčím podnosu. Ne jen rvačky, je přesvědčený Procházka

28. 10. 2021Fotbalista Jiří Procházka? I to je sportovní svět nejlepšího českého MMA bojovníka. Od soboty je zápasník brněnského ...

Jde za svým MMA snem. Neporažený český grafik míří do ciziny. Přelomový krok?

28. 10. 2021Neporažený. To si může v profi MMA kariéře říkat Lukáš Chotěnovský. Jeho skóre je nyní 6:0. Od března 2018 stihl šest ...

Polská síla jde obhajovat titul v UFC. Jsem připravený na všechno, říká Blachowicz

28. 10. 2021Jan Blachowicz se chystá v sobotu předvést show v Abú Dhabí, když bude chtít proti Gloveru Teixeirovi obhájit titul v polotěžké divizi ...

Kamarád a bojovník o Procházkovi: Jirka byl divočejší, vyloženě gauner to však nikdy nebyl

27. 10. 2021Chodili spolu do jedné školy a už několik let tvoří nerozlučné duo v brněnském Jeetsam Gymu. Jiří Procházka a Andrej Kalašnik. ...

Pudilová zakotvila v Irsku. Bydlí v gymu, trénuje pod slavným koučem a zlepšila se ve vaření

27. 10. 2021Žije a maká za hranicemi. Už dva měsíce. Lucie Pudilová se připravuje v Irsku v gymu SBG, kde trénuje John Kananagh, který je koučem slavného ...

Odpověď přišla rychlostí blesku. Zápas trval 5 sekund. KOnec

27. 10. 2021Podával ruku na začátku boje, zároveň kopl soupeře. Nic zakázaného v MMA, ale tento pokus byl hned potrestán. Za pět sekund byl konec. Kop ...

Nejradši má surovou bitku. Trefit bradu a jít domů. Jak do toho umí těžká váha řezat?

27. 10. 2021Další velký chlap stojí v cestě. Tentokrát Michal Martínek v ACA narazí na Estonce, který měří dva metry a váží ...