Nurmagomedov tipuje trilogii McGregor vs. Poirier. A kdo je nejděsivějším street fighterem v MMA?

30. 6. 2021

Autor: Libor Kalous

Chabíb Nurmagomedov má jasno. Má pravdu?

Chabíb Nurmagomedov má jasno. Má pravdu?FOTO: UFC


Jeden z nejvíce sledovaných MMA zápasů roku se blíží. Završení trilogie v UFC Conor McGregor vs. Dustin Poirier. Zatím to mají tihle dva na souboje 1:1. Oba porazil neporažený bývalý šampion lehké váhy Chabíb Nurmagomedov. Ten také odhadl, jak by mohl zápas 10. července v Las Vegas dopadnout.

V roce 2014 vyhrál McGregor – TKO za 106 sekund.

V lednu 2021 se radoval Poirier, výhra TKO v polovině druhého kola.

Červenec 2021?

„Je to stejná situace jako v předchozích zápasech. Pokud dojde na ukončení v prvním kole, vsadil bych na McGregora. Jestliže půjde zápas do druhého kola a dál, vyhraje Dustin,“ citoval dagestánského Orla server rt.com.

Nurmagomedov porazil McGregora v roce 2018, když ho uškrtil ve čtvrtém kole. Poirier padl o rok později, submise ve třetím kole. Poté v říjnu 2020 na Rusa nestačil Justin Gaethje a král odešel do sportovního důchodu. 

UFC 264: Dustin Poirier vs Conor McGregor 3

Ready? Dustin Poirier vs Conor McGregor at #UFC264 is less than two weeks away!

Posted by UFC on Monday, June 28, 2021


Trilogie bude završena 10. července jako hlavní fight na UFC 264. Vítěz by se mohl stát vyzyvatelem, úřadujícím šampionem je nyní Charles Oliveira, který v květnu porazil Michaela Chandlera.

S McGregorem se v minulosti poměřil také Nate Diaz, nejdříve vyhrál, poté prohrál. Tohle je historie, která se psala v roce 2016. Přestože Diaz poslední dva zápasy prohrál, stále umí zaujmout. Naposledy se předvedl v červnu, když prohrál na body s Leonem Edwardsem. 


Šestatřicetiletý Američan má v MMA bilanci 20:13, v UFC 15:11. Diaz vždy v kleci fanoušky baví. A on se baví také. Trenér Firas Zahabi věří, že kdyby se zápasilo bez časového limitu, porazí 99 procent bojovníků.

„Nedáte mu submisi, neukončíte ho, ten chlap jde pořád dopředu, dokáže vysypat hodně úderů. Podle mě to je nejděsivější street fighter v MMA,“ řekl Zahabi v rozhovoru pro Tristar gym.  

Diaze boj baví, v kleci dokáže přepnout na válku. A tohle vedení UFC i fanoušky baví. Vědí, že tenhle zápasník vždy předvede něco navíc. 


„Pokud byste s ním museli bojovat na ulici, budete bojovat o svůj život. Zápas bez rozhodčích, žádná kola, žádné pauzy, rozhodčí, který by ukázal a řekl, kdo vyhrál. Kdyby jeho poslední zápas byl bez časového limitu, vyhrál by,“ myslí si Zahabi.

V uplynulé bitvě svoji bojovou náturu potvrdil. Na body padl s Edwardsem, přesto si vysloužil aplaus. Opět to by Diaz, který odcházel od krve. Navíc v poslední šílené minutě mohlo být vše jinak, šel si pro KO, na které nakonec nedosáhl.

„Myslím, že i fanoušci na mně oceňují, že jsem vždycky sám sebou. Na nic si nehraju. Ostatní zápasníci jsou jen děti, kdežto já jsem skutečný,“ řekl Diaz pro ESPN.

„Kdo by měl být dalším jeho soupeřem? Podle mě je na řadě trilogie s Conorem McGregorem,“ řekl Diazův trenér na dotaz MMA Fighting. „Vím, že Nate chce ty nejtěžší zápasy. Motivují ho souboje s těmi nejlepšími,“ má jasno trenér Cesar Gracie.

Bude další trilogie?

Další články v kategorii

Procházka nechce dělat ze sebe kašpara. Bojovník a válečník by měl znát váhu svých slov

8. 12. 2021Je svůj, má své názory, cestu. Jiří BJP Procházka nehodlá uhnout ze svých zásad. Před týdnem se objevil v klipu Boj, ...

Bylo tohle falešné gesto před zápasem? Pak přišlo KO za 7 sekund!

8. 12. 2021Šlo o nefér sportovní chování? Podívejte se a udělejte si obrázek sami. MMA zápasník Walter Pugliesi vyhrál poslední ...

Kolik Joshua účtuje za odložení odvety? Za miliardu o tom začne uvažovat

8. 12. 2021Kolem příštích kroků světových šampionů v boxerské těžké váze stále není jasno. Jednou z možností, která ...

Bude pomsta? Blachowicz doufá, že sesadí Teixeiru z trůnu

8. 12. 2021Obhajobu nezvládl, chtěl by odvetu. Jan Blachowicz by rád další zápas se šampionem polotěžké divize Gloverem Teixeirou. Polák ...

Kincl má o esech jasno. Těší se na tornádo, milovníka přestřelek a jeden velký návrat

7. 12. 2021Už v pátek bude zase v kleci veselo. Na scénu v Pardubicích vkročí čtvrtá akce organizace MMAsters League. V hlavním zápase se předvede ...

Bitkařil v ulicích, pak se vyhýbal trestu. Kdo je Černý panter Keita, který explodoval v Oktagonu?

7. 12. 2021Skoro se chce říct, že byť Leo Brichta ještě Oktagon zcela neopustil, vedení organizace si za něj našlo náhradu už teď. A jde o tvrďáka, který ...

Srb po vítězném zápase v UFC odkryl tajemství, které skrýval i před svou rodinou

7. 12. 2021Srbský zápasník Duško Todorović na akci UFC Vegas 44 porazil Makiho Pitola ještě před koncem prvního kola. Ještě více, než svým ...

Fury to vzdal, miliony mu mizí před očima. Jake Paul už má náhradníka

7. 12. 2021Měl se konečně v ringu střetnout s opravdovým boxerem, jenže z očekávané show prozatím sešlo. Americký youtuber Jake Paul se 18. prosince ...

Člen Síně slávy UFC se vrací z důchodu. Ve 42letech jde do boje

7. 12. 2021V roce 2022 se do klece vrátí člen Síně slávy UFC. Ve dvaačtyřiceti letech rozhodnutí, které vzbudí rozruch. Do MMA klece se opět hrne ...