Nurmagomedov tipuje trilogii McGregor vs. Poirier. A kdo je nejděsivějším street fighterem v MMA?

30. 6. 2021

Autor: Libor Kalous

Chabíb Nurmagomedov má jasno. Má pravdu?

Chabíb Nurmagomedov má jasno. Má pravdu?FOTO: UFC


Jeden z nejvíce sledovaných MMA zápasů roku se blíží. Završení trilogie v UFC Conor McGregor vs. Dustin Poirier. Zatím to mají tihle dva na souboje 1:1. Oba porazil neporažený bývalý šampion lehké váhy Chabíb Nurmagomedov. Ten také odhadl, jak by mohl zápas 10. července v Las Vegas dopadnout.

V roce 2014 vyhrál McGregor – TKO za 106 sekund.

V lednu 2021 se radoval Poirier, výhra TKO v polovině druhého kola.

Červenec 2021?

„Je to stejná situace jako v předchozích zápasech. Pokud dojde na ukončení v prvním kole, vsadil bych na McGregora. Jestliže půjde zápas do druhého kola a dál, vyhraje Dustin,“ citoval dagestánského Orla server rt.com.

Nurmagomedov porazil McGregora v roce 2018, když ho uškrtil ve čtvrtém kole. Poirier padl o rok později, submise ve třetím kole. Poté v říjnu 2020 na Rusa nestačil Justin Gaethje a král odešel do sportovního důchodu. 

UFC 264: Dustin Poirier vs Conor McGregor 3

Ready? Dustin Poirier vs Conor McGregor at #UFC264 is less than two weeks away!

Posted by UFC on Monday, June 28, 2021


Trilogie bude završena 10. července jako hlavní fight na UFC 264. Vítěz by se mohl stát vyzyvatelem, úřadujícím šampionem je nyní Charles Oliveira, který v květnu porazil Michaela Chandlera.

S McGregorem se v minulosti poměřil také Nate Diaz, nejdříve vyhrál, poté prohrál. Tohle je historie, která se psala v roce 2016. Přestože Diaz poslední dva zápasy prohrál, stále umí zaujmout. Naposledy se předvedl v červnu, když prohrál na body s Leonem Edwardsem. 

Šestatřicetiletý Američan má v MMA bilanci 20:13, v UFC 15:11. Diaz vždy v kleci fanoušky baví. A on se baví také. Trenér Firas Zahabi věří, že kdyby se zápasilo bez časového limitu, porazí 99 procent bojovníků.


„Nedáte mu submisi, neukončíte ho, ten chlap jde pořád dopředu, dokáže vysypat hodně úderů. Podle mě to je nejděsivější street fighter v MMA,“ řekl Zahabi v rozhovoru pro Tristar gym.  

Diaze boj baví, v kleci dokáže přepnout na válku. A tohle vedení UFC i fanoušky baví. Vědí, že tenhle zápasník vždy předvede něco navíc. 


„Pokud byste s ním museli bojovat na ulici, budete bojovat o svůj život. Zápas bez rozhodčích, žádná kola, žádné pauzy, rozhodčí, který by ukázal a řekl, kdo vyhrál. Kdyby jeho poslední zápas byl bez časového limitu, vyhrál by,“ myslí si Zahabi.

V uplynulé bitvě svoji bojovou náturu potvrdil. Na body padl s Edwardsem, přesto si vysloužil aplaus. Opět to by Diaz, který odcházel od krve. Navíc v poslední šílené minutě mohlo být vše jinak, šel si pro KO, na které nakonec nedosáhl.

„Myslím, že i fanoušci na mně oceňují, že jsem vždycky sám sebou. Na nic si nehraju. Ostatní zápasníci jsou jen děti, kdežto já jsem skutečný,“ řekl Diaz pro ESPN.

„Kdo by měl být dalším jeho soupeřem? Podle mě je na řadě trilogie s Conorem McGregorem,“ řekl Diazův trenér na dotaz MMA Fighting. „Vím, že Nate chce ty nejtěžší zápasy. Motivují ho souboje s těmi nejlepšími,“ má jasno trenér Cesar Gracie.

Bude další trilogie?Další články v kategorii

Boháč Eckerlin: Proč skončil s fotbalem a jaký rituál mu vydržel až do klece?

10. 8. 2022Milionář, bývalý nadějný fotbalista, hvězda sociálních sítí a dnes už i jedna z předních tváří Oktagonu. ...

Bojovník UFC bránil na ulici rodinu před napadením baseballovou pálkou

10. 8. 2022 Rychlá reakce, žádné velké přemýšlení. Fighter UFC Jared Gordon vyřešil situaci na ulici bez větších potíží. ...

Kuriózní zranění! Americký Sparťan se pořezal na záchodě

10. 8. 2022Někdo se zraní na tréninku, někdo při samotném boji. A někdo na záchodě! Právě tam přišel k úrazu americký fighter UFC Christos ...

Trenér Hulka po ostudě znovu promluvil! Potupený Íránec prý zkusil z boje utéct

10. 8. 2022Měl to být jeho večer. Triumf, jímž vyprovokuje k boji nejhrozivějšího muže světa Martyna Forda. Jenže dopadlo to fiaskem, ostudou jako hrom. Íránský ...

Dvořákovo požitkářské období. Fakt jsem blázen, směje se bojovník UFC

10. 8. 2022Poslední roky je jeho životem MMA, profesionál David Dvořák se usadil mezi elitou v UFC. Stovky tréninků, zápas, doléčit zranění a ...

Lohoré zaryl do Kincla: Máš halucinace. Ukončím tě v prvním kole. A to nejbrutálnějším způsobem

10. 8. 2022Jeden příběh skončil a už se rozjíždí další, aby upoutal pozornost, rostl zájem fanoušků a lépe se prodávaly vstupenky ...

Když mohl Procházka, můžu já taky! Američan věří, že BJP neustojí jeho rány

9. 8. 2022Z desáté na šestou příčku! A z ní rovnou do řežby o titul? Tak nějak si to představuje americký tvrďák polotěžké váhy ...

Když půjde McGregor do welteru, my ho tady zničíme, tvrdí rváč z Brazílie a nabízí mu bestii

9. 8. 2022I když je tenhle lev stále ještě držen mimo výběh, už teď si na něj brousí zuby spousta jiných šelem v zoo. Zvlášť když by se ...

Policista obviněný ze zastřelení brazilské legendy se sám udal

9. 8. 2022Svědomí? Policista Henrique Otávio Oliveira Velozo, obviněný z vraždy osminásobného mistra světa v jiu-jitsu Leandra Lo během víkendového ...