Obři ladí formu na nejtěžší boxerský zápas v historii. Zhubli už 100 kilo!

17. 5. 2021

Autor: Libor Kalous

Hafthór Júlíus Björnsson a jeho první zápas. Soupeř byl o 60 kilo lehčí.

Hafthór Júlíus Björnsson a jeho první zápas. Soupeř byl o 60 kilo lehčí.FOTO: MTK Global


Druhý boxerský zápas obrovského chlapa se blíží. Do ringu opět vstoupí jeden z nejsilnějších lidí na světě. Za pár dní přijde hodně sledovaný duel, ale stále půjde o předkrm, to hlavní nastane na podzim, kdy se Hafthór Júlíus Björnsson potká mezi šestnácti provazy s Eddiem Hallem. A to může být duel, který bude abnormální, gigantický. Do kil určitě.

Obrovský Islanďan se připravuje na exhibici, která proběhne 28. května v Dubaji, kdy bude boxovat se Simonem Vallilym, profesionálem. 

Björnsson změnil sport, takže změnil i váhu. A to výrazně. Ze své postavy ukrojil na 50 kilo. Teď se proti němu postaví Brit, který je na hranici světové stovky těžké váhy. Ve statistikách má 17 výher a 3 porážky. Silák má za sebou jen premiéru.

Dříve Björnsson nabíral, aby dokázal prodat obrovskou energii a sílu na soutěžích strongmanů. Nyní zažívá jiný pohyb, sport. Proto také radikální úprava váhy, což se neobejde bez vyladění jídelníčku. Z 205 kilo se dostal až na 155 kilo. Jak? 


Až tři tréninky denně, kde se samozřejmě věnuje boxu a zlepšuje svoji pohyblivost a práci nohou. Kromě toho se věnuje také silovému tréninku, využívá kryoterapii, saunu a bazén. Mezitím má pět jídel denně, kde převažuje kuřecí maso, losos, rýže, brambory, zelenina, jogurty, banány, proteinové koktejly. Nasytit takový kolos vyžaduje tisíce kalorií.

Zápas mezi Björnssonem a jeho soupeřem se bude konat v hotelu Conrad. Islandský gigant si v lednu odbyl boxerskou premiéru, když se v exhibičním utkání v Dubaji utkal s o 60 kilo lehčím profesionálem Stevenem Wardem. Duel pořádala společnost MTK Global. Vítěz se tehdy vzhledem k exhibiční povaze duelu nevyhlašoval. 


Výraznou proměnou prochází také Eddie Hall. Velký rival. Podzimní bitva obrů by měla nabídnout i přes znatelný úbytek kil obou rohovníků nejtěžší boxerský zápas v historii. Tem by se měl uskutečnit v září v Las Vegas.

Brit Hall, který byl v roce 2017 nejsilnějším mužem světa a mohl se pyšnit titulem Strongest Man, vážil nejvíce v kariéře 196 kilo, nyní má okolo 150 kilo. 


„Box byl pro mě úplně novou disciplínou. Vyžaduje úplně jiný druh kondice a vytrvalosti, než když jsem se chystal na soutěže o Strongmana,“ přiznal Hall, když poznával tvrdou dřinu, kterou musí podstupovat profesionální boxeři. 

Björnsson, který je známý ve světě siláků pod přezdívkou Thor, ztratil díky tvrdému tréninku na váze. To byl také cíl. Halla vyzval k boxerskému zápasu poté, co překonal světový rekord v mrtvém tahu 501 kg. Islanďan se může pyšnit tím, že jako první člověk v historii ve stejném kalendářním roce vyhrál Arnold Strongman Classic a získal i titul pro nejsilnějšího muže Evropy a světa. 

Hall předtím zvedl 500 kilo a mezi oběma siláky došlo k slovní přestřelce. Zápas, který má urovnat spor mezi oběma velikány, je označován jako nejtěžší boxerský zápas v historii.

Tohle bude sportovní show těžkého kalibru...

Další články v kategorii

Loupež v MMA, okradli rozhodčí zápasníka o výhru?

19. 6. 2021Jedno pořekadlo v bojových sportech říká – nenechávejte verdikt na rozhodčích. Jde o to, pokud zápasník duel ukončí před ...

Zombie jde do akce! Uvidíme další krvavou řež? Po poslední porážce byl bojovník UFC u psychiatra

19. 6. 2021Možná není nejlepším zápasníkem UFC, zato má však v sobě jeden vzácný dar. Právě jeho zápasy totiž ...

Bitva krásek bez rukavic se blíží, žhavé snímky rozpalují fanoušky

19. 6. 2021Tohle bude pořádně žhavý souboj. Bitva v boxu bez rukavic mezi Charissou Sigalaovou a Pearl Gonzalezovou rozpaluje fanoušky. Do bitvy, kdy si to krásky ...

Boxerský světový šampion do MMA? S Ngannouem by do klece šel, ale má to háček

19. 6. 2021Bitvy boxerů se zápasníky MMA se stávají v poslední době lákavými událostmi. Čtyři roky starý kasovní trhák ...

Skok do světa ramp. Bojovnice MMA Pudilová měnila outfit při focení. Nebyla na to sama

18. 6. 2021Byl to dlouhý den. Nezvyklý den. Trénink mají do 90 minut hotový, v pátek šlo o podstatně delší šichtu. Zápasnice ...

Nová hvězda UFC si po zranění sebe sama připadala jako idiot. Teď touží stát se novým McGregorem!

18. 6. 2021Že i slavení velkého vítězství se zkrátka musí umět, to už dneska dobře ví také vycházející hvězdička bojových ...

Box bez rukavic. Dáte šanci bojům ostrým jako žiletky? Podívejte se

18. 6. 2021Má šanci box bez rukavic více zaujmout sportovní fanoušky, vyprodávat velké haly v Česku? Čas ukáže, jak si může tento tvrdý ...

Další soupeř pro Diaze? Trenér slavného grázla UFC chce trilogii s McGregorem!

18. 6. 2021Ačkoliv skončil jeho comeback porážkou, americký bijec Nate Diaz v UFC rozhodně nic nebalí. Ihned po sobotním nezdaru s ranařem Leonem Edwardsem vyhlásil, ...

Nenávidím ho. Přijde moje nejbrutálnější vítězství, slibuje Furymu rival před završením trilogie

18. 6. 2021Nejbrutálnější vítězství, víc než jen trest za drzá prohlášení. Deontay Wilder slibuje, že v pokračování ...