Odveta století, střet veteránů UFC i bitva s Rusem. Pět vysněných zápasů fanoušků Oktagonu! Který chcete?

16. 8. 2021

Autor: Ondřej Propper

Dojde k boji čísla dva Végh vs. Vémola?

Dojde k boji čísla dva Végh vs. Vémola?FOTO: OKTAGON MMA


Není lehké sestavovat zápasovou kartu tak, aby souboje nadchly fanoušky, byly pokud možno vyrovnané a ještě ekonomicky dostupné. Své o tom jistě vědí spolumajitelé organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný s Paľem Nerudou, kteří se s tím potýkají každý turnaj. Co by fanoušky hodně lákalo? Sestavili jsme žebříček pěti bitev, které by příznivci této organizace chtěli v příštích měsících nejvíce vidět. Souhlasíte s tímto výběrem, kterou bitvu byste chtěli vidět nejvíce? 

Karlos Vémola vs. Attila Végh

Pro československé MMA znamenají tihle dva totéž, co pro fotbal jména jako Pavel Nedvěd nebo Marek Hamšík. Tedy možná ještě mnohem víc. Proto leckoho mrzelo, že jejich památný souboj,  označovaný jako Zápas století, trval v listopadu roku 2019 jen dvě minuty a sedm vteřin. Tak krátká doba totiž stačila k tomu, aby Végh uštědřil Vémolovi první porážku na KO v kariéře a tím rozmetal jeho sny o návratu do UFC.

Prakticky hned od skončení jejich utkání se mluví o tom, kdy nastane odveta. Chce ji Terminátor, chce ji Oktagon, chtějí ji fanoušci a snad i všichni kolem. Tedy až na Végha, který se do ní logicky zase tak moc nehrne. Od té doby nezápasil a užívá si roli trenéra, zároveň však naděje na odvetu drží stále ve hře. Netají se totiž tím, že naditý měšec peněz by ho k návratu do klece s Terminátorem dokázal přesvědčit.

„Stále o tom jednáme. Attila má neskutečné finanční požadavky, ale my se snažíme mu kráčet maximálně naproti. Zároveň ale chceme zůstat zdravou organizací a nemůžeme jít přes nějaký nesmyslný závit, a to zvlášť v této době, kdy všechno kolem zdražuje. Je to takový boj mezi tím, co bys moc chtěl, a co skutečně můžeš,“ poznamenal nedávno spolumajitel Oktagonu Ondřej Novotný pro kaocko.cz.

Který zápas by vás nejvíce zajímal?

Karlos Vémola vs. Attila Végh

15,7 %

Karlos Vémola vs. Viktor Pešta

49,6 %

Viktor Pešta vs. Mikhail Ragozin

10,1 %

David Kozma vs. Petr Kníže

14,7 %

Lucie Pudilová vs. Lucia Szabová

9,9 %

Celkem hlasovalo 395 čtenářů


Karlos Vémola vs. Viktor Pešta

Sice by nešlo o Zápas století, protože ten je jenom jeden, ale nanejvýš prestižní bitva by to byla zcela určitě. Vůbec poprvé (a možná na dlouho naposledy) by se totiž v Oktagonu postavili proti sobě dva Češi, kteří působili ve slavné UFC. Vémola tam odzápasil šest utkání a připsal si dvě vítězství, Pešta ze čtyř duelů dokázal uspět jednou.

Jak by to asi dopadlo, kdyby se v kleci postavili proti sobě? Pešta by to moc rád zjistil, Vémola ale možnost pobít se s ním zatím vytrvale přehlíží. Údajně proto, že si rodák z Příbrami tuhle šanci nezaslouží. Vše by se ale změnilo v případě, kdyby Pešta vybojoval titul polotěžké váhy. To už by Terminátora zajímal, neboť by v takovém případě prý šel a ten pás mu sebral.

„Až se tak stane, půjdu a zmlátím tě. Budeš k zemi padat jako prase pokaždé, kdykoliv tě hodím,“ vyhrožoval Vémola Peštovi, který si však na bitvu s ním extrémně věří. „Hrozně rád bych ho zmlátil, protože je mi fakt protivnej,“ uvedl Pešta nedávno pro kaocko.cz.

Viktor Pešta vs. Mikhail Ragozin

Měl to být jeden z vrcholů podzimních turnajů Oktagonu, možná už Štvanice, v nejbližší době však k tomuto střetnutí nejspíš bohužel nedojde. Což je obrovská škoda pro oba zápasníky i celou MMA scénu. Nikdo totiž nepochybuje o tom, že ruský válečník Ragozin, který svým vzezřením připomíná Davida Kozmu, by byl někým, kdo by skutečně prověřil Peštovy kvality.Ten si ho do klece dostat tuze přeje, jako jeden z mála bojovníků by válku s ním neodmítl ani ruský tvrďák. S vítězem jejich titulového střetnutí by se navíc dost možná utkal právě Vémola, o kterého si oba borci řekli už několikrát v minulosti. Přímo fantastický plán ale dostal vážné trhliny v posledním Ragozinově zápase, který v rámci své domovské organizace RCC jasně prohrál na body s Brazilcem Wagnerem Pradou. To je komplikace sama o sobě, ještě horší ale je, že se při utkání zranil a teď se bude dlouho dávat dohromady.

„Určitě je to soupeř na světové úrovni. Navíc já už předtím vyzval Karla (Vémolu) s Attilou (Véghem), jenže oba odmítli. Ale já chci zápasit s těmi nejlepšími a o Ragozinovi se u nás hodně mluví, což taky hrálo svou roli. Kdybych si vybral nějakého jiného Rusa, o kterém se třeba tolik neví, lidé by tu výhru nad ním nemuseli až tak ocenit. To ale u Ragozina určitě nehrozí,“ vysvětloval v červnu Pešta.

David Kozma vs. Petr Kníže

Zato už v prosinci bychom se mohli dočkat utkání, které by fanoušky taktéž táhlo jako magnet. Při své již čtvrté obhajobě pásu pro vládce welterové váhy by zabiják z Karviné David Kozma mohl vyzvat „železobetonového dědka“ Petra Monstera Knížete, jenž si to o bitvu s ním rozdá v přímém souboji s nažhaveným Brazilcem Kaikem Britem. Když ho porazí, jeho střetu s Kozmou by už nemělo nic bránit. 

Šlo by o zápas dvou generací, ale také o prestižní odvetu. Právě Monster je totiž posledním zápasníkem, který Růžového pantera dokázal na české půdě přemoci. Stalo se tak ještě pod hlavičkou XFN v červenci roku 2017, kdy ho Kníže zdolal na body. Od té doby ale Kozma ušel daleký kus cesty, což nejlépe demonstruje pozicí neohroženého vládce welteru i svým heroickým výkonem v posledním duelu s Apollem. Stačil by i na Knížete?

„Dlužím mu porážku a rád bych mu ji vrátil. Ten zápas bych Petrovi i přál, protože vím, jak moc touží po titulu. Navíc už má svůj věk. Ale uvidíme, jestli to dopadne či ne. Každopádně on chce mě a já chci jeho!“ ubezpečil Kozma v nedávném rozhovoru pro kaocko.cz.


Lucie Pudilová vs. Lucia Szabová

Oktagon se netají tím, že ještě do konce roku by rád nabídl svůj první historický souboj o titul žen. A je jasné, že se mělo jednat o střet Lucie Pudilové s Lucií Szabovou, kterým svými výkony v Oktagonu dokáže sekundovat už jen nesmírně talentovaná Tereza Bledá. I v tomto případě si však fanoušci nejspíš budou muset počkat.

A to kvůli nečekané porážce, kterou Pudilová utrpěla na posledním turnaji, kdy ji zaskočila další veteránka UFC - grapplingová vládkyně Talita Bernardo. Ta měla navíc celý zápas jasně pod kontrolou, čímž titulovou výzvu Příbramské střely odložila na neurčito.

„Kdyby obě Lucie vyhrály, rýsoval by se zajímavý (bantamový) zápas o titul. Bohužel to nevyšlo,“ glosoval situaci na tiskové konferenci Novotný, jenž dobře ví o tom, že se Pudilová touží dostat zpátky do zahraničí. 

Další články v kategorii

Procházka nechce dělat ze sebe kašpara. Bojovník a válečník by měl znát váhu svých slov

8. 12. 2021Je svůj, má své názory, cestu. Jiří BJP Procházka nehodlá uhnout ze svých zásad. Před týdnem se objevil v klipu Boj, ...

Bylo tohle falešné gesto před zápasem? Pak přišlo KO za 7 sekund!

8. 12. 2021Šlo o nefér sportovní chování? Podívejte se a udělejte si obrázek sami. MMA zápasník Walter Pugliesi vyhrál poslední ...

Paráda! Ducár odletěl do Londýna coby náhradník velké titulové bitvy!

8. 12. 2021Budou se dít velké věci? Dvě soustředění ve Španělsku v kempu tvrdého Francouze Arsena Goulamirjana (26-0, 18 KO), mezitím italský ...

Bude pomsta? Blachowicz doufá, že sesadí Teixeiru z trůnu

8. 12. 2021Obhajobu nezvládl, chtěl by odvetu. Jan Blachowicz by rád další zápas se šampionem polotěžké divize Gloverem Teixeirou. Polák ...

Kincl má o esech jasno. Těší se na tornádo, milovníka přestřelek a jeden velký návrat

7. 12. 2021Už v pátek bude zase v kleci veselo. Na scénu v Pardubicích vkročí čtvrtá akce organizace MMAsters League. V hlavním zápase se předvede ...

Bitkařil v ulicích, pak se vyhýbal trestu. Kdo je Černý panter Keita, který explodoval v Oktagonu?

7. 12. 2021Skoro se chce říct, že byť Leo Brichta ještě Oktagon zcela neopustil, vedení organizace si za něj našlo náhradu už teď. A jde o tvrďáka, který ...

Chyběl kousek a ve 14 letech mohla slavit mezi ženami

7. 12. 2021Znovu prokázala, jak talentovaná je. Čtrnáctiletá Viktorie Jílková na mezinárodním turnaji WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2021 v ...

Srb po vítězném zápase v UFC odkryl tajemství, které skrýval i před svou rodinou

7. 12. 2021Srbský zápasník Duško Todorović na akci UFC Vegas 44 porazil Makiho Pitola ještě před koncem prvního kola. Ještě více, než svým ...

Člen Síně slávy UFC se vrací z důchodu. Ve 42letech jde do boje

7. 12. 2021V roce 2022 se do klece vrátí člen Síně slávy UFC. Ve dvaačtyřiceti letech rozhodnutí, které vzbudí rozruch. Do MMA klece se opět hrne ...