OKTAGON 23: návrat legendy, souboj rváče s policistou a útok na finanční hattrick

26. 4. 2021

Autor: lik

Dosáhne Leo Brichta na výhru a další bonus za výkon večera?

Dosáhne Leo Brichta na výhru a další bonus za výkon večera?ZDROJ: OKTAGON MMA

Již popáté v letošním roce se OKTAGON vrací do brněnské pevnosti a nabízí turnaj s pořadovým číslem 23. V harmonogramu je 13 bitev. Hlavním tahákem celého večera je návrat legendy domácí scény Petra Monstera Knížete. Ten začínal s judem, zažil i garážové turnaje a jeho první zápas v MMA se datuje už do roku 1999.

Ve svých dvanácti oficiálně zapsaných profesionálních zápasech našel jediného přemožitele, a to v roce 2013 Karlose Vémolu, který se v té době vrátil ze svého angažmá v UFC. Kníže teď přichází pod křídla OKTAGONU dovršit svůj odkaz a získat dle svých slov to jediné, co mu na domácí scéně ještě chybí, a to je titul v kategorii do 77 kilogramů. 

Proti zápasníkovi a trenérovi, který stojí za úspěchy také Machmuda Muradova, nastoupí italský bojovník Andrea Fusi, který své zápasové zkušenosti sbíral i v Bellatoru. Teď se italský “Il Barbaro” pokusí, aby Monsterovi návrat do klece pořádně zhořknul. 

„Trénuju dlouho, necítím, že by mi ta šance zvýšila motivaci. Já chci zápasit a tohle mi dává smysl. Když trénuju, připravuju se s kluky a vidím, že to funguje, chci zápasit. Nechci jít žádnou exhibici, chci normální zápas, to mi přijde smysluplný,“ tvrdí Kníže.

Hlavním předzápasem turnaje a dvanáctým duelem v pořadí bude souboj dvou zahraničních bojovníků, kteří se pod vlajkou OKTAGONU představili už v minulosti. Polák Robert Bryczek, který už delší dobu patří mezi nebezpečné postavy welterové kategorie, se střetne s Brazilcem Kaikem Britem, ten na turnaji OKTAGON 15 v prvním kole porazil Gábora Borárose. Vítěz tohoto souboje se stane příštím titulovým vyzyvatelem šampiona welteru. 

Na hattrick v zisku bonusů za Tipsport výkon večera bude útočit Leo Brichta. Kvality čtyřky lehké váhy OKTAGONU, která si myslí na titulovou šanci, prověří veterán Bellatoru, izraelský bojovník Kirill Medvedovsky. 

Představí se i jeden z objevů loňské sezony, královna podsvětí Tereza Bledá. Svěřenkyně Andrého Reinderse se chystá do svého třetího zápasu. V těch prvních dvou na půdě OKTAGONU zatím nenašla přemožitelku, teď proti Tereze nastoupí brazilská bojovnice Karoline Martins Moreira. 

„Doufám, že forma je skvělá, nic jsme neměnili, příprava je stejná. Soupeřka je o 10 centimetrů menší, to mi výrazně vyhovuje. Vždycky mi sedělo, když byla soupeřka menší. Má za sebou deset zápasů, já dva, je poměrně všestranná, trochu tam zavání zem, když je z Brazílie, ale snad to bude v pohodě,“ je Bledá v dobré náladě. Diváci uvidí i návrat Václava Mikuláška, který chce dát zapomenout na nepovedenou bitvu s Karlosem Vémolou z prosince loňského roku. Jeho soupeřem bude norský policista Thomas Robertsen. Veterán BCMMA i Cage Warriors zároveň oznámil, že souboj s Mikuláškem bude tím posledním v jeho profesionální kariéře. 

„Já jsem vždycky byl a vždycky budu rváč, a vždycky jsem se šel bít, nešel jsem taktizovat,“ říká Mikulášek, který nemá policisty dvakrát v oblibě.

Posledním zápasem na hlavní kartě bude duel těžkých vah. Polák Kamil Minda se měl na blížícím se turnaji utkat v titulové bitvě s Martinem Budayem, ten byl však nucen ze zápasu odstoupit, a tak Polák dostává jiného soupeře. Tím je další Brazilec, čtyřiadvacetiletý Kerisson Leal. Oba bojovníci mají a svém kontě i rychlá ukončení, Minda svého soupeře porazil za 12 sekund, Kerisson zažil zápas, kde mu to trvalo jen o sedm vteřin déle. 

V rámci prelims čeká na diváky šest duelů. V souboji lehkých vah se představí Karol Ryšavý s Matějem Kuzníkem, další duely welterové kategorie obstarají nedávný titulový vyzyvatel Maté Kertész proti Portugalci Brunovi Carvalhovi a Andrej Kalašnik s Tomášem Bolem.

Druhý ženský souboj na kartě má složení Ewelina Wozniak versus Vanessa Rodrigues. A do akce se vrací i vítěz Undergroundu Matouš Kohout v duelu s Janem Širokým. Na svůj předešlý výkon na československé půdě bude chtít navázat čtvrtý Brazilec na turnajové kartě Rafal Xavier, který vyzve maďarského bojovníka Csabu Hocze. Na turnaji bohužel neuvidíme Jakuba Tichotu. Jeden z největších talentů domácí scény se zranil, a tak jeho duel se Szymonem Ratkowiczem musí být odložen. 


Celý turnaj odstartuje souboj pátého šampiona OKTAGON Výzvy Romana Pauluse s účastníkem třetí série Michalem Konrádem v novince, takzvaném Free prelims. Tento zápas od 18:00 poběží online zdarma na Facebooku a YouTube. Zbylých dvanáct zápasů pak diváci uvidí tradičně přes PPV na adrese www.OKTAGON.tv. 

Celý přenos startuje 1. května už v 17:15 předzápasovým studiem Round ZERO, rovněž na Facebooku a YouTube. Po turnaji bude následovat pozápasové studio s hosty a poté také pravidelná tisková konference. 

Další články v kategorii

Loupež v MMA, okradli rozhodčí zápasníka o výhru?

19. 6. 2021Jedno pořekadlo v bojových sportech říká – nenechávejte verdikt na rozhodčích. Jde o to, pokud zápasník duel ukončí před ...

A vy ji znáte? O nové a usměvavé tváři Oktagonu vědí už i v pekárně

19. 6. 2021Ještě si nepřipsala ani jeden MMA zápas pod organizací OKTAGON MMA, ale lidi už ji poznávají. Takové zážitky už sbírá ...

Zombie jde do akce! Uvidíme další krvavou řež? Po poslední porážce byl bojovník UFC u psychiatra

19. 6. 2021Možná není nejlepším zápasníkem UFC, zato má však v sobě jeden vzácný dar. Právě jeho zápasy totiž ...

Boxerský světový šampion do MMA? S Ngannouem by do klece šel, ale má to háček

19. 6. 2021Bitvy boxerů se zápasníky MMA se stávají v poslední době lákavými událostmi. Čtyři roky starý kasovní trhák ...

Skok do světa ramp. Bojovnice MMA Pudilová měnila outfit při focení. Nebyla na to sama

18. 6. 2021Byl to dlouhý den. Nezvyklý den. Trénink mají do 90 minut hotový, v pátek šlo o podstatně delší šichtu. Zápasnice ...

Pěsti hrály už při vážení. Kdo vybojuje bitvu o nejsilnějšího chlapa, dojde na rychlovku?

18. 6. 2021Jedenáct zápasů, takové je zápasové menu pro sobotní Oktagon 25, který se odehraje v Brně. Bitvy v kleci startují v 18 hodin. ...

Nová hvězda UFC si po zranění sebe sama připadala jako idiot. Teď touží stát se novým McGregorem!

18. 6. 2021Že i slavení velkého vítězství se zkrátka musí umět, to už dneska dobře ví také vycházející hvězdička bojových ...

Box bez rukavic. Dáte šanci bojům ostrým jako žiletky? Podívejte se

18. 6. 2021Má šanci box bez rukavic více zaujmout sportovní fanoušky, vyprodávat velké haly v Česku? Čas ukáže, jak si může tento tvrdý ...

Další soupeř pro Diaze? Trenér slavného grázla UFC chce trilogii s McGregorem!

18. 6. 2021Ačkoliv skončil jeho comeback porážkou, americký bijec Nate Diaz v UFC rozhodně nic nebalí. Ihned po sobotním nezdaru s ranařem Leonem Edwardsem vyhlásil, ...