OKTAGON 23: návrat legendy, souboj rváče s policistou a útok na finanční hattrick

26. 4. 2021

Autor: lik

Dosáhne Leo Brichta na výhru a další bonus za výkon večera?

Dosáhne Leo Brichta na výhru a další bonus za výkon večera?ZDROJ: OKTAGON MMA

Již popáté v letošním roce se OKTAGON vrací do brněnské pevnosti a nabízí turnaj s pořadovým číslem 23. V harmonogramu je 13 bitev. Hlavním tahákem celého večera je návrat legendy domácí scény Petra Monstera Knížete. Ten začínal s judem, zažil i garážové turnaje a jeho první zápas v MMA se datuje už do roku 1999.

Ve svých dvanácti oficiálně zapsaných profesionálních zápasech našel jediného přemožitele, a to v roce 2013 Karlose Vémolu, který se v té době vrátil ze svého angažmá v UFC. Kníže teď přichází pod křídla OKTAGONU dovršit svůj odkaz a získat dle svých slov to jediné, co mu na domácí scéně ještě chybí, a to je titul v kategorii do 77 kilogramů. 

Proti zápasníkovi a trenérovi, který stojí za úspěchy také Machmuda Muradova, nastoupí italský bojovník Andrea Fusi, který své zápasové zkušenosti sbíral i v Bellatoru. Teď se italský “Il Barbaro” pokusí, aby Monsterovi návrat do klece pořádně zhořknul. 

„Trénuju dlouho, necítím, že by mi ta šance zvýšila motivaci. Já chci zápasit a tohle mi dává smysl. Když trénuju, připravuju se s kluky a vidím, že to funguje, chci zápasit. Nechci jít žádnou exhibici, chci normální zápas, to mi přijde smysluplný,“ tvrdí Kníže.

Hlavním předzápasem turnaje a dvanáctým duelem v pořadí bude souboj dvou zahraničních bojovníků, kteří se pod vlajkou OKTAGONU představili už v minulosti. Polák Robert Bryczek, který už delší dobu patří mezi nebezpečné postavy welterové kategorie, se střetne s Brazilcem Kaikem Britem, ten na turnaji OKTAGON 15 v prvním kole porazil Gábora Borárose. Vítěz tohoto souboje se stane příštím titulovým vyzyvatelem šampiona welteru. 

Na hattrick v zisku bonusů za Tipsport výkon večera bude útočit Leo Brichta. Kvality čtyřky lehké váhy OKTAGONU, která si myslí na titulovou šanci, prověří veterán Bellatoru, izraelský bojovník Kirill Medvedovsky. 

Představí se i jeden z objevů loňské sezony, královna podsvětí Tereza Bledá. Svěřenkyně Andrého Reinderse se chystá do svého třetího zápasu. V těch prvních dvou na půdě OKTAGONU zatím nenašla přemožitelku, teď proti Tereze nastoupí brazilská bojovnice Karoline Martins Moreira. 

„Doufám, že forma je skvělá, nic jsme neměnili, příprava je stejná. Soupeřka je o 10 centimetrů menší, to mi výrazně vyhovuje. Vždycky mi sedělo, když byla soupeřka menší. Má za sebou deset zápasů, já dva, je poměrně všestranná, trochu tam zavání zem, když je z Brazílie, ale snad to bude v pohodě,“ je Bledá v dobré náladě. Diváci uvidí i návrat Václava Mikuláška, který chce dát zapomenout na nepovedenou bitvu s Karlosem Vémolou z prosince loňského roku. Jeho soupeřem bude norský policista Thomas Robertsen. Veterán BCMMA i Cage Warriors zároveň oznámil, že souboj s Mikuláškem bude tím posledním v jeho profesionální kariéře. 

„Já jsem vždycky byl a vždycky budu rváč, a vždycky jsem se šel bít, nešel jsem taktizovat,“ říká Mikulášek, který nemá policisty dvakrát v oblibě.

Posledním zápasem na hlavní kartě bude duel těžkých vah. Polák Kamil Minda se měl na blížícím se turnaji utkat v titulové bitvě s Martinem Budayem, ten byl však nucen ze zápasu odstoupit, a tak Polák dostává jiného soupeře. Tím je další Brazilec, čtyřiadvacetiletý Kerisson Leal. Oba bojovníci mají a svém kontě i rychlá ukončení, Minda svého soupeře porazil za 12 sekund, Kerisson zažil zápas, kde mu to trvalo jen o sedm vteřin déle. 

V rámci prelims čeká na diváky šest duelů. V souboji lehkých vah se představí Karol Ryšavý s Matějem Kuzníkem, další duely welterové kategorie obstarají nedávný titulový vyzyvatel Maté Kertész proti Portugalci Brunovi Carvalhovi a Andrej Kalašnik s Tomášem Bolem.

Druhý ženský souboj na kartě má složení Ewelina Wozniak versus Vanessa Rodrigues. A do akce se vrací i vítěz Undergroundu Matouš Kohout v duelu s Janem Širokým. Na svůj předešlý výkon na československé půdě bude chtít navázat čtvrtý Brazilec na turnajové kartě Rafal Xavier, který vyzve maďarského bojovníka Csabu Hocze. Na turnaji bohužel neuvidíme Jakuba Tichotu. Jeden z největších talentů domácí scény se zranil, a tak jeho duel se Szymonem Ratkowiczem musí být odložen. 


Celý turnaj odstartuje souboj pátého šampiona OKTAGON Výzvy Romana Pauluse s účastníkem třetí série Michalem Konrádem v novince, takzvaném Free prelims. Tento zápas od 18:00 poběží online zdarma na Facebooku a YouTube. Zbylých dvanáct zápasů pak diváci uvidí tradičně přes PPV na adrese www.OKTAGON.tv. 

Celý přenos startuje 1. května už v 17:15 předzápasovým studiem Round ZERO, rovněž na Facebooku a YouTube. Po turnaji bude následovat pozápasové studio s hosty a poté také pravidelná tisková konference. 

Další články v kategorii

Hvězdná tvář RFA Deák: Prioritou je získat titul v ACA. Se zdravím nebudu experimentovat

28. 10. 2021Patří mezi legendy bantamové váhy a za sebou má už 33 duelů v profesionálním MMA, z nichž 22x odcházel jako vítěz. A uspěl i ...

Kdo dostane šanci sesadit královnu atomové váhy z trůnu? Pátek může napovědět

28. 10. 2021Pod úřadující královnou atomové váhy ONE Championship se začíná otřásat trůn. Angela Lee se svým pásem ...

Naprostá dominance olympijské vítězky. A první zklamání světové boxerky

28. 10. 2021Dvě nejsledovanější ženy americké organizace PFL MMA prožily absolutně rozdílné večery na Floridě. První přešla z juda, druhá ...

Kráska z Instagramu se vrací po půlroční pauze

28. 10. 2021Čas na obrácení karty. Valerie Loureda na jaře poprvé prohrála v MMA. Čtyři zápasy pod organizací Bellator MMA. Tři výhry a poté ...

MMA se musí lidem podat na hezčím podnosu. Ne jen rvačky, je přesvědčený Procházka

28. 10. 2021Fotbalista Jiří Procházka? I to je sportovní svět nejlepšího českého MMA bojovníka. Od soboty je zápasník brněnského ...

Jde za svým MMA snem. Neporažený český grafik míří do ciziny. Přelomový krok?

28. 10. 2021Neporažený. To si může v profi MMA kariéře říkat Lukáš Chotěnovský. Jeho skóre je nyní 6:0. Od března 2018 stihl šest ...

Polská síla jde obhajovat titul v UFC. Jsem připravený na všechno, říká Blachowicz

28. 10. 2021Jan Blachowicz se chystá v sobotu předvést show v Abú Dhabí, když bude chtít proti Gloveru Teixeirovi obhájit titul v polotěžké divizi ...

Kamarád a bojovník o Procházkovi: Jirka byl divočejší, vyloženě gauner to však nikdy nebyl

27. 10. 2021Chodili spolu do jedné školy a už několik let tvoří nerozlučné duo v brněnském Jeetsam Gymu. Jiří Procházka a Andrej Kalašnik. ...

Pudilová zakotvila v Irsku. Bydlí v gymu, trénuje pod slavným koučem a zlepšila se ve vaření

27. 10. 2021Žije a maká za hranicemi. Už dva měsíce. Lucie Pudilová se připravuje v Irsku v gymu SBG, kde trénuje John Kananagh, který je koučem slavného ...