Přišel čas ukázat, kdo to tady šéfuje, hlásí Ducár. Chce nastolit pořádek

26. 7. 2020

Autor: Pavel Hynek

Přišel čas ukázat, kdo to tady šéfuje, hlásí Ducár. Chce nastolit pořádek


V očích mu hrají rarášci. Je vidět, jak se na bitvu o mistrovské pásy těší. Profesionální boxer Vasil Ducár je rád, že v prosinci vyzve v souboji o titul svého kamaráda Václava Pejsara. „Přišel čas na lámání chleba a ukáže se, kdo to tady šéfuje,“ usmívá se třicetiletý chlapík, který je v běžném životě policistou. „Chci tady tomu nastavit nějaký pořádek, aby profesionální box nějak fungoval,“ dodává pět měsíců před akcí Lucerna Boxing, která se uskuteční 29. prosince.

Souboj s Pejsarem jste odstartoval ostrou kritikou jeho posledního titulového zápasu, kdy jste mluvil o dehonestaci titulu. Co přesně vás štvalo?
Nehanil jsem samotný zápas, ani Václava. Spíš mi vadilo to, jak je to nastavené systémově. Mně vadilo, jak se to medializovalo a dělal se titulový zápas z něčeho, co prostě je neadekvátní, to mi přišlo jako hloupost.

Váš zápas bude vypadat jinak. Bude v Lucerně. Máte v plánu zapracovat na tom, chcete změnit pohled na titulové zápasy?
Chtěl bych já a můj tým, abychom tady nastavili pořádek a nový zákon, aby byl box vnímán stejně jako ve světě. Aby tady prostě fungoval profesionální box na nějaké úrovni, která je akceptovatelná.

Galaveer profesionlnho boxu a K1 m o tahk postarno. Jak dopadne titulov bitva mezi Vasil Ducar a Vclav Pejsar - Professional boxer? Jeden dostane opodn vnon drek! :-)

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Ptek 24. ervence 2020


Máte zkušenosti ze soubojů v zahraničí. V čem je největší rozdíl při porovnání profesionálního boxu v Čechách a ve světě?
Třeba tím, že se bude dělat takový titulový zápas tak, jako bude ten náš v prosinci. Do zápasu je ještě pět měsíců, přesto měl hezkou tiskovou konferenci, zápas se už snaží pořadatelé medializovat. Ve světě mají takové věci všechny významné zápasy Titulové zápasy se venku nebojují s nepřiměřeným soupeřem a také se nekonají na neadekvátních místech.

O to víc teď asi jste na zápas s Pejsarem nažhavený. Je vůbec něco, co by mohlo ten duel zhatit?
Nejspíš jen koronavirus, nebo nějaké zranění. Plánujeme na 16. října ještě jeden zápas. Doufám, že všechno bude v pořádku, nechci něco přivolávat. Věřím, že zdraví bude sloužit nám i všem dalším lidem v České republice. Doufám, že se 29. prosince sejdeme ve zdraví v Lucerně a vše proběhne tak, jak by mělo.

Zabojovat si v Lucerně je svátek, že?
Pro fanoušky boxu je to svatostánek, ještě jsem tam nebojoval. Ale zase až tak to neberu, nejsem z Prahy, takže k tomu nemám zase až takový vztah. Navíc jsem zápasil v zahraničí před hodně diváky, nebo v Česku před vyprodanou O2 Arenou. Beru to jako další velký zápas a soustředím se na svůj výkon.

Dovedete si představit bojovat před prázdnou Lucernou?
Bylo by to složitý, ale na druhou stranu by to šlo. A pokud by to byla jen jediná možnost, jak uspořádat nějakou sportovní akci, tak by to mohlo mít opačný dopad, že lidé, kteří teď nemají tolik možností koukat na sport, tak by to mohlo v televizi zasáhnout širší veřejnost. Pokud by se akce konala, tak já neřeknu ne.

Ml tento zpas smysl? Tohle byla lvice proti jehtku. Sta se podvat.

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Sobota 25. ervence 2020


Soupeře dobře znáte, prozradíte už takhle dopředu, co by na něj mohlo platit?
Připravím se tak jako vždycky. Budu chtít být tvrdý, silný a chytrý. Pevně věřím, že moje schopnosti a dovednosti budou stačit. Chci ho porazit. Musím se připravit nejlépe, jak to půjde, chci ho porazit nejlepším výkonem. Mohlo by to být i před limitem, máme oba takové styly, které k tomu doslova vyzývají.

V minulosti, když měl jeden z vás před sebou zápas, jste spolu v rámci tréninku sparovali. Teď asi taková spolupráce padá, že?
Já nemám problém, já bych si zaspároval i teď. Strach z toho nemám, pro asi nebude Venca. Bude muset vymyslet něco nového, protože ví, že tak jak to bylo, to nefungovalo.

Někdy bývá mezi soupeři dost nevraživosti, zápas je o to víc vyhecovaný až vyhrocený. Nebude vám v tomhle případě něco podobného chybět?
Nemyslím si, že tam musí nutně být nevraživost nebo nenávist vůči soupeři. Vím, co chci a vždycky se snažím předvést svůj nejlepší výkon a porazit soupeře, aniž by tam byla nenávist. Nejlépe by bylo porazit ho před limitem.

Další články v kategorii

Týden po adrenalinovém večeru. Natlučené klouby na rukou, holeně, nateklý obličej a modřiny

6. 3. 2021Oddanost thajskému boxu a touha uspět. To je on. Na první pohled kluk z knihovny, pod touto slupkou je ale ukryt jeden z nejlepších českých postojářů. ...

Potvrzeno! Dvořák má soupeře pro třetí bitvu v UFC. Chce ho ukončit

5. 3. 2021Před třemi týdny se světem MMA rozletěla zpráva, že David Dvořák bude mít v květnu třetí zápas v UFC. I jméno soupeře bylo, ale český ...

Procházka šlape a je šťastný, že ždíme tělo. O víkendu je zvědavý na konkurenci v UFC

4. 3. 2021Rukavice ještě nenavlékne, ale UFC bude o víkendu Jiří Procházka bedlivě sledovat. Do bitvy jdou v Las Vegas jeho konkurenti z polotěžké divize. ...

Blachowicz vs. Adesanya? Frajer s bombami, silou a proti němu rychlý a přesný frajer

3. 3. 2021Čeští fanoušci MMA o víkendu zpozorní. V Las Vegas sice nebude bojovat žádný český vyslanec, ale dvě velké bitvy očekává ...

Co se má stát, to se stane! Bojovník Pindus se chystá na mladé pušky, vyhlíží i barmský box

2. 3. 2021Má nový cíl. Světlo na konci tunelu, které mu dává chuť do tréninku a tvrdé dřiny. Když na konci loňského roku přišel ...

Gratulace! Pět medailí pro český tým v Praze

1. 3. 2021Česká judistická reprezentace vybojovala pět cenných kovů na turnaji EUROPEAN JUDO OPEN v Praze. Na stupně vítězů se postavili dlouholetí reprezentanti ...

Kincl s Dvořákem skočili do virtuálního MMA. Bitvy před obrazovkou

1. 3. 2021První esportový turnaj ve hře UFC4 MMAsters E-League pod taktovkou hvězd MMA Davida Dvořáka a Patrika Kincla ovládl slovenský hráč Assasinaudithore, ...

Boxerský maraton, jak ho viděli ti, kteří šli do bitev v Ústí?

1. 3. 2021Box ožil, box opět dýchal. Pár minut zbývalo do neděle, když končil dlouhý večer Save Boxing v Ústí nad Labem, který se odehrál ...

Fenomenální Mexičan byl se soupeřem rychle hotov. Turek odpískal zápas na židli

1. 3. 2021Očekávala se jednoznačná záležitost, a taky že byla. Fenomenální mexický boxer Saúl Canelo Álavrez potvrdil v miamském ...