Přišel čas ukázat, kdo to tady šéfuje, hlásí Ducár. Chce nastolit pořádek

26. 7. 2020

Autor: Pavel Hynek

Přišel čas ukázat, kdo to tady šéfuje, hlásí Ducár. Chce nastolit pořádek


V očích mu hrají rarášci. Je vidět, jak se na bitvu o mistrovské pásy těší. Profesionální boxer Vasil Ducár je rád, že v prosinci vyzve v souboji o titul svého kamaráda Václava Pejsara. „Přišel čas na lámání chleba a ukáže se, kdo to tady šéfuje,“ usmívá se třicetiletý chlapík, který je v běžném životě policistou. „Chci tady tomu nastavit nějaký pořádek, aby profesionální box nějak fungoval,“ dodává pět měsíců před akcí Lucerna Boxing, která se uskuteční 29. prosince.

Souboj s Pejsarem jste odstartoval ostrou kritikou jeho posledního titulového zápasu, kdy jste mluvil o dehonestaci titulu. Co přesně vás štvalo?
Nehanil jsem samotný zápas, ani Václava. Spíš mi vadilo to, jak je to nastavené systémově. Mně vadilo, jak se to medializovalo a dělal se titulový zápas z něčeho, co prostě je neadekvátní, to mi přišlo jako hloupost.

Váš zápas bude vypadat jinak. Bude v Lucerně. Máte v plánu zapracovat na tom, chcete změnit pohled na titulové zápasy?
Chtěl bych já a můj tým, abychom tady nastavili pořádek a nový zákon, aby byl box vnímán stejně jako ve světě. Aby tady prostě fungoval profesionální box na nějaké úrovni, která je akceptovatelná.

Galaveer profesionlnho boxu a K1 m o tahk postarno. Jak dopadne titulov bitva mezi Vasil Ducar a Vclav Pejsar - Professional boxer? Jeden dostane opodn vnon drek! :-)

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Ptek 24. ervence 2020


Máte zkušenosti ze soubojů v zahraničí. V čem je největší rozdíl při porovnání profesionálního boxu v Čechách a ve světě?
Třeba tím, že se bude dělat takový titulový zápas tak, jako bude ten náš v prosinci. Do zápasu je ještě pět měsíců, přesto měl hezkou tiskovou konferenci, zápas se už snaží pořadatelé medializovat. Ve světě mají takové věci všechny významné zápasy Titulové zápasy se venku nebojují s nepřiměřeným soupeřem a také se nekonají na neadekvátních místech.

O to víc teď asi jste na zápas s Pejsarem nažhavený. Je vůbec něco, co by mohlo ten duel zhatit?
Nejspíš jen koronavirus, nebo nějaké zranění. Plánujeme na 16. října ještě jeden zápas. Doufám, že všechno bude v pořádku, nechci něco přivolávat. Věřím, že zdraví bude sloužit nám i všem dalším lidem v České republice. Doufám, že se 29. prosince sejdeme ve zdraví v Lucerně a vše proběhne tak, jak by mělo.


Zabojovat si v Lucerně je svátek, že?
Pro fanoušky boxu je to svatostánek, ještě jsem tam nebojoval. Ale zase až tak to neberu, nejsem z Prahy, takže k tomu nemám zase až takový vztah. Navíc jsem zápasil v zahraničí před hodně diváky, nebo v Česku před vyprodanou O2 Arenou. Beru to jako další velký zápas a soustředím se na svůj výkon.

Dovedete si představit bojovat před prázdnou Lucernou?
Bylo by to složitý, ale na druhou stranu by to šlo. A pokud by to byla jen jediná možnost, jak uspořádat nějakou sportovní akci, tak by to mohlo mít opačný dopad, že lidé, kteří teď nemají tolik možností koukat na sport, tak by to mohlo v televizi zasáhnout širší veřejnost. Pokud by se akce konala, tak já neřeknu ne.

Ml tento zpas smysl? Tohle byla lvice proti jehtku. Sta se podvat.

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Sobota 25. ervence 2020


Soupeře dobře znáte, prozradíte už takhle dopředu, co by na něj mohlo platit?
Připravím se tak jako vždycky. Budu chtít být tvrdý, silný a chytrý. Pevně věřím, že moje schopnosti a dovednosti budou stačit. Chci ho porazit. Musím se připravit nejlépe, jak to půjde, chci ho porazit nejlepším výkonem. Mohlo by to být i před limitem, máme oba takové styly, které k tomu doslova vyzývají.

V minulosti, když měl jeden z vás před sebou zápas, jste spolu v rámci tréninku sparovali. Teď asi taková spolupráce padá, že?
Já nemám problém, já bych si zaspároval i teď. Strach z toho nemám, pro asi nebude Venca. Bude muset vymyslet něco nového, protože ví, že tak jak to bylo, to nefungovalo.

Někdy bývá mezi soupeři dost nevraživosti, zápas je o to víc vyhecovaný až vyhrocený. Nebude vám v tomhle případě něco podobného chybět?
Nemyslím si, že tam musí nutně být nevraživost nebo nenávist vůči soupeři. Vím, co chci a vždycky se snažím předvést svůj nejlepší výkon a porazit soupeře, aniž by tam byla nenávist. Nejlépe by bylo porazit ho před limitem.

Další články v kategorii

Pomodlím se a jdu do války. Jeden z nás padne, tvrdší vydrží, má jasno Brož

23. 9. 2021Odpočítává dny a hodiny. Pak vkročí do klece a v hlavě přepne na bitku. To je plán Miroslava Brože na sobotní Oktagon 28 v O2 universum. Soupeřem ...

Ztroskotá odveta Vémola vs. Végh na astronomické sumě? Absolutně nereálný, okomentoval miliony Terminátor

23. 9. 2021Další střípek v příběhu, kterým je odveta mezi Attilou Véghem a Karlosem Vémolou. Promotér organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný ...

Větší výzva než Kličko. Boxerského krále čeká nejtěžší zápas kariéry

23. 9. 2021Velká Británie platí za velmoc profesionální boxerské těžké váhy, její reprezentanti momentálně drží světové ...

Visí nad Brichtou otazník? Každý ví, že je Leo pankáč, rozmluvili se trenéři

23. 9. 2021Pohodáři, kteří dokážou zajímavě promluvit. A teď se jim chtělo. Pro kaocko.cz se rozpovídali trenéři Marek Lončák a Pavel Bechtold. ...

Extrém a hazard se zdravím v zápasech MMA. Za týden váhový rozdíl i 30 kilo!

23. 9. 2021Nelíbí se jim to, trpí, prožívají muka, někdy na váze bojovníci MMA vypadají jako těla, ze kterých byla vycucnuta duše. ...

Dohoda na poslední chvíli. Polák šel o titul, teď vyzkouší bývalého boxera. Co předvede Hošek?

22. 9. 2021Neměl soupeře, to už neplatí. Nakonec si to David Hošek v sobotu na Oktagonu 28 rozdá z polským veteránem, který šel pod organizací ...

Šokující rvačka na tiskovce. Hvězdný šampion před historickou bitvou zuřil

22. 9. 2021Šokující vyústění měla tisková konference uspořádaná k očekávanému duelu o absolutní krále super ...

Spousta lidí mi říká, že jsem se zbláznil, říká Gameover před válkou s Američanem. Proč ztratil zájem o Hoška?

22. 9. 2021Stojí před největší bitvou své kariéry. A je za ni rád, neboť pro podobné výzvy se narodil. Populární MMA gladiátor ...

Krpálek zase dostává chuť. S olympijskou medailí tráví dost času. O dovolené byla v trezoru

22. 9. 2021Lukáš Krpálek má největší humbuk po zlatém olympijském Tokiu za sebou. Teď má týdny, kdy se věnuje rodině, ale ...