Přišel čas zase vyhrát. Nemůžu si dovolit dostat přes hubu, vyhlíží bitvu tvrďák Pejsar

5. 7. 2021

Autor: Jiří Voráč

Trénink je dřina.

Trénink je dřina. FOTO: se souhlasem Václava Pejsara


Dvě porážky a obě před limitem. Zkušený boxer Václav Pejsar jen těžko kouše drsnou realitu. Je ale připravený porvat se s osudem a vrátit se na vítěznou vlnu. Příležitost bude mít už 10. července na galavečeru v Ústí nad Labem, kde se mu postaví mezi provazy sedmadvacetiletý maďarský rohovník Laszlo Ivanyi. „Dvakrát jsem dostal přes hubu, v létě mi bude sedmatřicet, jsem nažhavenej a připravený vyhrát,“ hlásí Pejsar v rozhovoru pro kaocko.cz.

Vypadá to, že vám poslední rychlá porážka v Rusku pořád vrtá v hlavě. Zasáhlo vás to asi hodně, co?
Furt se z toho dávám dohromady. Ty porážky mě pořád fakt mrzí. Beru fakt jako nepříjemnost, že jsem prohrál dvakrát rychle před limitem. Chci se v tom zápase, co mě čeká, znovu nastartovat. Tohle beru jako šanci nakopnout znovu kariéru. Potřebuji se dostat zpátky do tempa a bodovat do rankingu.

Je jasné, že o vystoupení v Rusku jste měl jiné představy, že?
Prohrál jsem, věděl, že soupeř bude těžký. Mrzí mě to, jak jsem prohrál. Ono se dá prohrát a člověk přitom může udělat hezký zápas. Jenže tady bylo za dvě minuty hotovo. Člověk tři měsíce makal a pak to skončilo takhle. Zklamání bylo o to větší, že pořád cítím, že to ve mně je, abych ukázal lepší výkon.


To vypadá, jako když si nepřipouštíte, že to tentokrát v Ústí nedopadne...
Kdybych měl prohrát třetí zápas v řadě, tak bych měl po prázdninách. Cítím, že tenhle zápas moc potřebuji vyhrát, potřebuji se zvednout. V přípravě jsme se chtěli vrátit ke starému modelu, kdy se jezdilo na sparingy do Polska a Německa. Je třeba spárovat se špičkou.

Covidová omezení pomalu rozvolňují, příprava proběhla podle plánu?
Jedu každý den, furt stejnou dřinu. Ale před zápasem jsou stejně nejdůležitější sparingy, člověk potřebuje být vyboxovaný. V době covidu to bylo pochopitelně omezený. Psal jsem třeba do Polska, ale všichni byli opatrní, aby jim tam člověk něco nepřitáhl, to by byl průšvih.

Všechny zápasy budou přenášeny přes PPV, lístky na akci nebudou v prodeji. „Placený přenos je super levný. Kdo si ho koupí v předstihu, zaplatí 80 korun, v den akce 150 korun,“ přiblížil organizátor Lukáš Konečný


Takže jste vyrazil do ciziny?
Zase jsem nevyjel. Ale spároval jsem s Pavlem Šourem, který se připravuje na velký zápas v Mexiku. Musím říct, že takhle ostré sparingy jsem dlouho neměl. Mělo to všechno zápasové tempo. Dělám všechno pro to, abych ty porážky zastavil. Nemůžu si dovolit dostat přes hubu. Tenhle zápas prostě musím zvládnout.

Naposledy jste si v Rusku dojednával zápas sám, chtěl jste jít touhle cestou i do budoucna. Změnilo se po Rusku něco?
Osvědčilo se mi, když jsme si všechno dojednával sám. Mám kontakty a chci být v tomhle směru aktivní. Nechci čekat na to, jestli mi někdo něco někde dohodne. Sice si zařizuji všechno sám od A až do Z, ale je to lepší. Stejně, i když mám někoho k ruce, tomu člověku stále něco připomínám ohledně licence, letenek, váhové korekce.

Poslední zkušenosti z Ruska byly ostré, stály vás ve výsledku docela dost peněz...
Trable na letišti při odletu domů mě stály tři tisíce eur. To je pro mě dost peněz, nebudeme si nic nalhávat. A zvláště v téhle době, kdy byly možnosti hodně omezené.


Chápu to správně, že si kromě tréninku ještě přivyděláváte?
Trénuju lidi, k tomu chodím do podniku, kde se mi stal ten problém, co řešil soud. Takže jsem přes den v tělocvičně a přes noc jsem taky pryč. Vím, co zvládá manželka, běhá po zahradě, pořád něco dělá, jednou jsem ji viděl s krumpáčem. Ona naposledy smontovala komodu a přivrtala televizi.

Tak to mám můj obdiv, já bych to jistě pokazil. Co vy? Ona ale asi chápe, že makáte před zápasem...
Snažím se, řadu věcí se učím.


Takže ji odměníte, až se povede vyhrát zápas. V čem je váš maďarský soupeř nebezpečný?
Je to držák, hodně vydrží. A taky se dobře hýbe. Soustředím se ale na sebe a svůj výkon, nepřipouštím si, že bych prohrál. Soupeře ale určitě nechci podceňovat. Bude to tvrdý a ostrý. Jen prostě koukám dál. Je mi jasné, že abych zase nastartoval, potřebuji udělat dvě, tři výhry.

Soupeř má z deseti vyhraných zápasů hned osm KO, ze čtrnácti prohraných pak také osmkrát prohrál KO. Tipnete si, skončí tenhle zápas před limitem?
Chci si po té době trochu zabojovat, chtěl bych si vyzkoušet nějaké věci. Takže bych byl rád, aby to trvalo déle než minutu a já si ten box zase trochu osahal.

Těšíte se na zápas před českými diváky?
No podle propozic jich tam zase tolik nebude, třeba sto padesát. Samozřejmě jsem rád, že tam někdo bude. Naposledy v Rusku bylo asi tisíc lidí.

Zápas se uskuteční desátého července, tedy o prázdninách. Až by se chtělo říct, že vy máte zápas, zatímco konkurence jede na dovolenou. Jak si užijete léto vy?
Odboxuju a jedeme do Chorvatska, určitě chci vyrazit pryč, na dovolenou. Chceme se ženou vypadnout, nasát venku energii. Starosti v takové chvíli nechávám doma. Vždyť já byl zvyklý jezdit na kempy, desetkrát za rok jsem byl někde pryč a teď to bylo pořád všechno zavřené. Letos už ale na dovolenou pojedeme.

Těmi starostmi jste myslel soud, který řešil situaci, do níž jste se dostal během práce?
Třeba. Dostal jsem u soudu podmínku. Možná by to v takové chvíli někdo nechal být, ale my jsme podali odvolání. Já ani s tímhle trestem totiž nesouhlasím. Vím, jak to bylo a co se stalo, takže pořád věřím, že to dobře dopadne.

Další články v kategorii

MMA se musí lidem podat na hezčím podnosu. Ne jen rvačky, je přesvědčený Procházka

28. 10. 2021Fotbalista Jiří Procházka? I to je sportovní svět nejlepšího českého MMA bojovníka. Od soboty je zápasník brněnského ...

Jde za svým MMA snem. Neporažený český grafik míří do ciziny. Přelomový krok?

28. 10. 2021Neporažený. To si může v profi MMA kariéře říkat Lukáš Chotěnovský. Jeho skóre je nyní 6:0. Od března 2018 stihl šest ...

Neporažená boxerka vs. Paul? Použila bych jednu ruku, bylo by to trapné, myslí si Američanka

27. 10. 2021Troufalost, nemožné? Boxerka Claressa Shields vyhrála dvakrát olympiádu, dvakrát mistrovství světa, mezi profesionálkami boxovala jedenáctkrát, ...

Kamarád a bojovník o Procházkovi: Jirka byl divočejší, vyloženě gauner to však nikdy nebyl

27. 10. 2021Chodili spolu do jedné školy a už několik let tvoří nerozlučné duo v brněnském Jeetsam Gymu. Jiří Procházka a Andrej Kalašnik. ...

Pudilová zakotvila v Irsku. Bydlí v gymu, trénuje pod slavným koučem a zlepšila se ve vaření

27. 10. 2021Žije a maká za hranicemi. Už dva měsíce. Lucie Pudilová se připravuje v Irsku v gymu SBG, kde trénuje John Kananagh, který je koučem slavného ...

Poslední krok mezi nesmrtelné! Legenda ukázala brutální rány. Zapíše se do historie?

27. 10. 2021Už jen poslední krůček mu chybí, aby vstoupil mezi nesmrtelné. Tedy alespoň co se boxerské slávy týče. Hvězdný mexický boxer ...

Nejradši má surovou bitku. Trefit bradu a jít domů. Jak do toho umí těžká váha řezat?

27. 10. 2021Další velký chlap stojí v cestě. Tentokrát Michal Martínek v ACA narazí na Estonce, který měří dva metry a váží ...

OBRAZEM: Box bez rukavic. Klidně dají pivo, ale v ringu jde o KO

26. 10. 2021Další dávku zápasů boxu bez rukavic připravila organizace Bare Knuckle Fighting Champion (BKFC). Jak píše přímo tato společnost, jde ...

Testy, tréninky a meditace. Kde bydlí Procházka v Abú Dhabí před UFC?

26. 10. 2021Hotel paráda, výhled také vypadá dobře. Jiří Procházka odletěl v sobotu do Abú Dhabí, kde je náhradníkem pro titulový ...