Půl miliardy jen za odpočinek? Nechci! Vysmívaný boxer vymění obří balík za pomstu

22. 5. 2021

Autor: Bohumil Králík

Co předvede Deontay Wilder v ringu? Zápas si dokázal vyřvat.

Co předvede Deontay Wilder v ringu? Zápas si dokázal vyřvat.FOTO: DAZN


Už žádné spekulace, je rozhodnuto. Ať se to někomu líbí, nebo ne, boxerským fanouškům se bude v létě servírovat místo očekávaného šlágru o absolutního světového šampiona těžké váhy v Saúdské Arábii mezi Tysonem Furym a Anthonym Joshuou jiná podívaná. Promotér prvního jmenovaného Bob Arum potvrdil, že vše je definitivní.

Dlouho očekávaný souboj o všechny mistrovské pásy, který se po nekonečných jednáních podařilo dohodnout, šokujícím způsobem překazil svými nároky Američan Deontay Wilder. 

Bronze Bomber loni v únoru po předchozí remíze prohrál boj o titul organizace WBC s Tysonem Furym. Ve smlouvě sice měli oba borci zakotven ještě jeden rozhodující souboj, jímž měla vyvrcholit trilogie, nicméně Wilder se k jednáním o zápasu neměl a Furyho tým následně prohlásil, že smluvní nárok na třetí zápas vypršel a nic tedy nebrání sjednocujícímu souboji s Joshuou.

Wilder přišel po první porážce v kariéře s celou řadou bizarních výmluv od stížností na příliš těžký předzápasový župan, po zradu vlastního trenéra, otrávené pití či neregulérní rukavice soupeře, za což sklízel zasloužený výsměch. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se ještě vůbec zmohl na to postavit se po drtivé porážce znovu proti Furymu v ringu. 


Jenže stane se pravý opak, soudce Daniel Weinstein v USA rozhodl, že nárok na třetí zápas je platný. Těžce sepisované a vyjednávané smlouvy o srpnovém zápase v Saúdské Arábii se můžou hodit do koše. Naopak se chystá bitva Fury - Wilder na 24. červenec v Las Vegas.

„Je to definitivní. V Las Vegas na Allegiant Stadium bude zápas Fury - Wilder. O tom už není pochyb,“ utnul jakékoliv další spekulace Furyho americký promotér.

Chce krev, ne peníze

„Právníci už pracují na kontraktech a velmi brzy zveřejníme oficiální prohlášení o konání zápasu,“ cituje Aruma server britské stanice Sky Sports.


Zároveň kategoricky vyloučil možnost, že by Wilder i za notně přemrštěnou částku ustoupil z cesty a nechal proběhnout pro fanoušky vysněný blockbuster Joshua - Fury.

„Není šance, že by Wilder ustoupil za finanční kompenzaci. Ani za bizarně přestřelenou částku 20 milionů dolarů (cca 420 milionů korun), o níž se spekulovalo,“ vyloučil Arum.


To ostatně potvrdil i sám Wilder, jenž na Instagramu zveřejnil video z tréninkové dřiny, na němž se chlubí tréninkem jak vystřiženým ze staré školy - posiluje zvedáním těžkého trámu. A obrázky doplnil vzkazem směrem k Furymu: „Pomsta je ta nejsladší radost, hned vedle šuk*ní.“

„Chce odplatu. Touží po krvi, ne po odstupném,“ potvrdil Američanův nový kouč Malik Scott.

Byť se zprvu mohlo zdát, že Wilderovi jde právě jen o tučné odstupné, realita je evidentně zcela jiná. Bronze Bomber chce opravdu boxovat, pomstít se za porážku a získat zpět svou slávu a titul WBC.

Arum přiznal, že pro Furyho nebyla informace o dalším zápase s Wilderem dobrou zprávou. „Tyson nebyl šťastný. Ale svoji frustraci si vybije na Wilderovi. Řekl mi, že ho knokautuje ještě dřív než posledně,“ uvedl promotér.

Ani Joshua nebude po krachu mega fightu zahálet a jedná o titulovém duelu s povinným vyzyvatelem organizace WBO Oleksandrem Usykem z Ukrajiny.

Další články v kategorii

Loupež v MMA, okradli rozhodčí zápasníka o výhru?

19. 6. 2021Jedno pořekadlo v bojových sportech říká – nenechávejte verdikt na rozhodčích. Jde o to, pokud zápasník duel ukončí před ...

Zombie jde do akce! Uvidíme další krvavou řež? Po poslední porážce byl bojovník UFC u psychiatra

19. 6. 2021Možná není nejlepším zápasníkem UFC, zato má však v sobě jeden vzácný dar. Právě jeho zápasy totiž ...

Bitva krásek bez rukavic se blíží, žhavé snímky rozpalují fanoušky

19. 6. 2021Tohle bude pořádně žhavý souboj. Bitva v boxu bez rukavic mezi Charissou Sigalaovou a Pearl Gonzalezovou rozpaluje fanoušky. Do bitvy, kdy si to krásky ...

Boxerský světový šampion do MMA? S Ngannouem by do klece šel, ale má to háček

19. 6. 2021Bitvy boxerů se zápasníky MMA se stávají v poslední době lákavými událostmi. Čtyři roky starý kasovní trhák ...

Nová hvězda UFC si po zranění sebe sama připadala jako idiot. Teď touží stát se novým McGregorem!

18. 6. 2021Že i slavení velkého vítězství se zkrátka musí umět, to už dneska dobře ví také vycházející hvězdička bojových ...

Box bez rukavic. Dáte šanci bojům ostrým jako žiletky? Podívejte se

18. 6. 2021Má šanci box bez rukavic více zaujmout sportovní fanoušky, vyprodávat velké haly v Česku? Čas ukáže, jak si může tento tvrdý ...

Další soupeř pro Diaze? Trenér slavného grázla UFC chce trilogii s McGregorem!

18. 6. 2021Ačkoliv skončil jeho comeback porážkou, americký bijec Nate Diaz v UFC rozhodně nic nebalí. Ihned po sobotním nezdaru s ranařem Leonem Edwardsem vyhlásil, ...

Nenávidím ho. Přijde moje nejbrutálnější vítězství, slibuje Furymu rival před završením trilogie

18. 6. 2021Nejbrutálnější vítězství, víc než jen trest za drzá prohlášení. Deontay Wilder slibuje, že v pokračování ...

Legenda MMA se vrací. Brazilec držel titul v UFC 2457 dní! Teď jde v 46 letech boxovat

17. 6. 2021„Jsem svobodným mužem,“ říká Anderson Silva. V šestačtyřiceti letech opustil organizaci UFC. Legenda prohrála v říjnu svůj poslední ...