Je to zabiják, velký favorit a mě berou jako outsidera, hlásí před bitvou s hvězdným Papinem Pejsar

19. 3. 2021

Autor: Jiří Voráč

Dnes ještě bez rukavic...

Dnes ještě bez rukavic...ZDROJ: archiv Václava Pejsara


Odskočil si na pár dní do Ruska, ale už zase piluje formu doma. Boxer Václav Pejsar se chystá na velkou bitvu, druhého dubna nastoupí v Moskvě k zápasu proti domácímu ranařovi Alexeji Papinovi. „Je to zabiják, je velkým favoritem a mě berou jako outsidera, ale mně tahle role vždycky seděla víc,“ svěřil se český boxer v rozhovoru pro kaocko.cz

Když jsem na sociálních sítích viděl, že jste v Rusku, už jsem si říkal, že jste zvolil konečnou fázi přípravy přímo v zemi, kde budete bojovat. Jak dlouho jste teď v cizině byl?
Bylo to jen na pár dní kvůli povinnostem spojeným se zápasem. Byl jsem tam od pondělí do středy, točily se nějaké upoutávky na zápas. Byla tiskovka, ale nikoliv veřejná, novináři se ale samozřejmě vyptávali.

Na co se nejvíce ptali vás?
Co vím o soupeři, co si o něm myslím, jakou budu mít taktiku, takové klasické otázky. Taky je zajímalo, co říkám na to, že je Rus obrovským favoritem a mě berou jako outsidera. Tak jsem jim odpověděl, že mi tahle role vyhovuje, že můžu vlastně jen překvapit.


Když jste se naposledy ukázal v Rusku, bylo to zrovna tak, co?
Přesně o tom jsem jim říkal, ať si na to vzpomenou, že podobné to bylo, i když jsem šel proti Kudrjašovovi. Ten měl taky úžasnou bilanci, všechny soupeře ničil a se mnou to vypadalo úplně jinak... Víceméně jsem ho porazil, jen rozhodčí to viděli jinak. Takže vím, že Papin je obrovský favorit, ale já půjdu do ringu s tím, že chci uspět.

Pro začátek můžete být rád, že to se zápasem klaplo. Koronavirus ničí a odkládá spoustu zápasů a akcí...
Jsem pochopitelně rád, že to klaplo. Smlouva už je podepsaná dlouho, víza mám už i pro zápas. Věřím tomu, že teď už ten zápas nic nezhatí.

Jaké dojmy jste si z Ruska za těch pár dní přivezl?
Že je to tam docela v pohodě. Tady by mělo být omezení snad v tom, že na akci bude v menší hale jen tisíc diváků, ale je podepsaná smlouva s televizí, nevím, zda bude k vidění nějaký stream z toho zápasu.

Jak přísné je to v souvislosti s opatřeními spojenými s covidem?
Byl jsem mile překvapený. Vypadalo to, že nošení roušek tam není povinné, že je to na dobrovolném rozhodnutí každého, takže ji někdo měl a další ne. Byla to pro mě příjemná změna, že jsem si dal v pohodě oběd v restauraci. Ty jsou otevřené. Dřív to byla pro nás všechny normální věc, ale teď jsem si to užil, dá se říct, že to bylo skoro sváteční. Byl jsem tam s promotérem, dali jsme si kafe, já dokonce dvě.

A jak to bylo v hotelu?
Všechno bylo přístupné. Posilovna, fitness, bazén, sauna, vířivka, byl jsem i v páře. Bylo to všechno tak, jak to známe z dřívějška. Stejně jako snídaně v hotelu formou bufetu. Tady vám někde dají jídlo do igelitky s sebou, tam si sednete, můžete si to vychutnat.


Takže jste si užíval života bez roušky a respirátorů?
Já bydlím na vesnici, poslední dům. Za námi je pole, louka. Respirátor jsem měl na cestě tam, bylo to dohromady asi sedm hodin a musím říct, že lituju třeba prodavačky, které jsou v něm celou směnu. V hotelu mě po příletu do Moskvy z toho až bolela hlava.

Nebylo součástí dohody o zápase, že by vám píchli vakcínu proti covidu Sputnik V?
To ne (usměje se). Jen chtěli, abych měl negativní test, nic dalšího. A testy jsem musel podstoupit i při cestě domů...

Původně jsme se bavili o termínu zápasu na 1. dubna s tím, že bude v Krasnodaru a vy domácím fanouškům připravíte aprílové překvapení a porazíte jejich hvězdu. Proč se termín o den posunul?
Všechno se změnilo s přesunem zápasu z Krasnodaru do Moskvy. Zápas bude druhého dubna a do Ruska se vydáme tedy až někdy 30. března. V Moskvě jsme za chvilku. Udělalo to tam na mě dojem, viděl jsem sportovní centrum Lužniky, boxerské centrum, to je jiný svět. Normálně jsem i v Rusku trénoval.

Ale největší porci dřiny už máte za sebou a dá se říct, že už jen ladíte formu, ne?
Natrénováno mám. Makal jsem a chystal se na tenhle zápas. Ale věřím, že v tom zápase ukážu i to, co jsem odpracoval v tréninku během minulého roku. Cítím, že to v sobě pořád mám. Teď už se zaměřuji hlavně na sparingy. Ty jsou důležité, je to reálný pohyb.


Chtěl jste v tomto směru spolupracovat i s vaším prosincovým přemožitelem Vasilem Ducárem. Povedlo se vše zrealizovat?
Minulý týden jsme se potkali, teď už ne. On sám už odletěl do Anglie, kde bude mít zápas. Spároval jsem i s další špičkou, Šourem a Řezníčkem. Vybírám si opravdovou kvalitu. Je to v téhle koronavirové době složitější, ale nechci absolutně nic podcenit. Musím mít i ve sparingu proti sobě kluky, co do mě pořádně praští.

A vy pak Rusům nachystáte to překvapení...
Budu věřit, že se mi to povede. Vím, že soupeř je těžký, silný a berou mě tam všichni jako outsidera. Ale tady není co ztratit, je to výzva, kdy můžu jen získat a udělám pro to všechno.

Další články v kategorii

Pěsti, kopy a lokty v ringu! UPC Fight nabídl divoké zápasy i předčasné konce

11. 4. 2021Osm zápasů UPC Fight Cesta bojovníka zná své výsledky. Pyramida v thajském boxu ve váze do 63,5 kilo poznala osm postupujících, ...

Můj plán je rozlousknout mu hlavu jako kokosový ořech, vytasil se Pindus. Při vážení kokos odmítl

10. 4. 2021Ospalé ráno, ladění váhy, které večer vystřídá štípaná v ringu. Konec čekání. V 19 hodin odstartuje ...

Bojovník Peňáz na cestách má potvrzený další fight v MMA. Kam směřuje kariéru zápasník Glory?

10. 4. 2021Zabalit a směr Praha. Ve středu ráno v Reinders gymu nácvik takedownů, práce na zemi, ve čtvrtek na tom samém místě sparingy, přijel Jiří ...

Naložím ti klidně u tebe v kuchyni! Frustrovaný čekatel láká k boji uvadající hvězdu

10. 4. 2021Suverénní výhra mu vlila do žil pořádnou dávku sebevědomí, a tak není divu, že si elitní britský boxer Dillian Whyte ...

Znovu do boje! Na ME míří šest českých judistů. Krpálek bral na Evropě už třikrát zlato

9. 4. 2021Zpět do boje. Evropské judo ožije už po pěti měsících dalším kontinentálním šampionátem, který po třinácti ...

Neuvěřitelná proměna pokračuje. Dvoumetrový islandský viking zbrojí na souboj gigantů

9. 4. 2021Islandem v posledních týdnech otřásalo zemětřesení a jedna z tamních obávaných sopek dokonce chrlila žhavou lávu. Na vlastní ...

Čekám dravější a akční zápasy, těší se Škvor na ostrou pyramidu v thajském boxu

9. 4. 2021Jeden z nejzkušenějších postojářů v Česku nebude v sobotu v ringu bojovat. Daniel Škvor zasedne za komentátorský stůl a rozdá ...

Třetí bomba od MMAsters League. Vyjde pecka na hlavní fight?

9. 4. 2021Konec odkládání, třetí akce organizace MMAsters League má datum a místo. A také první odtajněné bojovníky. V plánu ...

Bojovník MMA si rýpl před bitvou o miliony do youtubera. Úroveň jeho soupeřů byla neskutečně nízká, tvrdí

9. 4. 2021Bitva o miliony se přibližuje. Boxerská řežba mezi známým youtuberem Jakem Paulem a velezkušeným bojovníkem UFC Benem Askrenem se blíží, ...