Slovák a bolestivý boj o titul. V Rusku se cítil jako v bavlnce, ale v ringu mu soupeř načechral žebro

31. 8. 2021

Autor: Libor Kalous

Titul zůstal v Rusku.

Titul zůstal v Rusku.FOTO: Fair Fight Promotion


Přijal titulovou výzvu a Slovák Milan Paleš vyrazil do ruského Jekatěrinburgu bojovat o titul organizace Fair Fight v K-1. Domů odjel s porážkou na body, když mistrovský pás obhájil Mamuka Usubyan. Od třetího kola Paleš musel bojovat se žebrem, které má zlomené, možná nalomené, naražené. Neví, na rentgen nepůjde. „Když jsem byl patnáct minut po zápase u doktora, nemohl jsem se pořádně ani postavit ze židle,“ přiznal trable v rozhovoru pro kaocko.cz.

Jak jste se dostal rovnou k titulovému zápasu?
Všechno se začalo řešit od doby, když skončil Oktagon, ale už předtím mě sledoval promotér Noci bojovníků a manažer Alex Chocholouš, který má dobré vztahy s RCC a Fair Fight. On domluvil nedávno zápas pro Bernarda Plavce v RCC. Pak oslovil a domluvil se s mým manažerem Robertem Kajánkem. Odvedl jsem dobrou práci v pyramidě, předtím jsem měl dobrý výsledky, takže navrhl zápas o titul v ruské organizace Fair Fight Promotion. Já jsem mohl jen říct, jdu do toho. 

Jak hodnotíte cestu do ruského Jekatěrinburgu?
Rád cestuju, zvláště do míst, kde to lidé až tolik neznají. I když se přiznám, že se mi kvůli zdravotním opatřením moc nechtělo cestovat, ale to byl ten nejmenší problém. Když jsem tam přijel, byl jsem rád, že můžu navštívit takové město.


Neměl jste obavu z ruských rozhodčích?
Nějaké nadržování rozhodčích mě ani nenapadlo. Myslím si, že vždy dají deset procent na domácí stranu, ale jsme v bojových sportech, můžete dát KO a nikdo nemůže mít pochybnosti. 

Zápas jste dokončil zraněný, co se stalo ve třetím kole?
Dostal jsem nějaký úder, ani přesně nevím co to bylo – kop, koleno, úder, fakt nevím. Jen vím, že ke konci kola jsem začal cítit, že mám naražené, možná nalomené, zlomené žebro. Čím déle to trvalo, tím byl větší problém zápas vyhrát, protože tohle mě dost omezovalo.

Teď už víte lékařský verdikt?
Nemůžu přesně říct, nebyl jsem na rentgenu. Asi ani nepůjdu. Vím, co by mi doktor řekl – dejte si pauzu, s tím nikdo nic neudělá, dlouho se to hojí. Už jsem měl jednou zlomené žebro a vím, že tohle se hojí měsíce. 


Šli jste pět kol, to musela být bolest...
Bylo to horší a horší. Když jsem byl patnáct minut po zápase u doktora, nemohl jsem se pořádně ani postavit ze židle, jsem rád, že jsem ten zápas dokončil.

Jaká byla akce Fair Fight 15 po organizační stránce, co fanoušci?
Jak jsem už řekl mnoha lidem, je to tam pecka, moc se mi líbil přístup od začátku do konce. Jednali se mnou jako v bavlnce, jsem jim za všechno vděčný. Co jsem potřeboval, hned jsem měl, vše zařídili. Fakt málokdo se stará takto na úrovni.


Tedy všechno super až na tu porážku…
Soupeř je dobrý fighter, nemůžu k tomu zápasu říct nic špatného, pás získal ten lepší, i když já mám v hlavě, že pokud bych nebyl zraněný, já ten pás mistra světa organizace Fair Fight dovezu na Slovensko. Ještě víc mě štve, že se mi líbil design opasku, fakt byl pěkný.  

Byl jste v akademii RMK, co jste říkal vybavení?
Dávám ji sto bodů ze sta. Nikdy jsem nevěřil a nemyslel si, že někdo může mít v bojových sportech takové podmínky. Zápasníci tam mají všechno, všechno na stoprocentní úrovni. Ostatní se mají co učit. Opravdu děkuju viceprezidentovi akademie RMK, to je Martin Wodecki, což je oficiální představitel RCC a Fair Fight pro Evropu. On je jediný Čech působící v této organizaci. 

Máte za sebou přes 50 zápasů, co dál, opět směr Rusko?
Do Ruska bych se rád vrátil a ukázal jim svoje silné stránky. Teď to bohužel nevyšlo kvůli zranění, nemohl jsem se ukázat v plné kráse. Zatím nemám nic dále dohodnuté, ale děkuju fanouškům, kteří mi fandí, je jich více a více, a tohle je pro zápasníka fakt velká věc. Ze srdce říkám, velké poděkování, že jste se mnou.

Další články v kategorii

Je to tu! Bitva olympijských šampionů rozhodne o světových titulech. Jde o stamiliony

25. 9. 2021Čekání na velký titulový zápas v boxerské těžké váze před plnými tribunami je u konce. Fanoušci se dočkali, pozornost ...

Boxerský obr se opřel do soupeře. Je to tlusťoch, trefím ho do ksichtu

25. 9. 2021Byl to fofr a jeho obrovské ruce trefily výhru. 150kilový obr si pohrál s legendou. TKO v 1. kole. Thor Björnsson porazil minulý víkend ...

Další zkrat! Jon Jones byl zatčen a obviněn z ublížení na zdraví a domácího násilí

25. 9. 2021Místo toho, aby své slavné sportovní jméno rozvíjel v oktagonu, místo toho zápasník MMA Jon Jones má problém. ...

Vyfasoval stopku! Italský boxer dostal zákaz kvůli nacistickému tetování

25. 9. 2021Tohle asi nečekal. Boxer Michele Broili minulý víkend vstoupil do ringu a na jeho těle bylo viditelné nacistické tetování. V pátek ...

Tři taháky v UFC. Boj o dva tituly a návrat slavného rebelského příjmení

24. 9. 2021Dva titulové zápasy a jeden očekávaný návrat slavného příjmení. Tohle jsou taháky pro následující ...

Trilogie v UFC? Shevchenko se další odvetě nebrání. Jsem tady! vzkazuje Nunes

24. 9. 2021Valentina Shevchenko, šampionka muší váhy UFC a současná dvojka ženského žebříčku „pound for pound“, tedy napříč ...

Vůbec nikdo o mně nevěděl. To chci teď změnit, říká obávaný střelec. Zlomená čelist je minulostí

23. 9. 2021Postojová válka jako řemen! Přesně to by měl být souboj Vladimíra Lengála s Lubošem Lesákem, jejichž duel otevře blížící ...

Větší výzva než Kličko. Boxerského krále čeká nejtěžší zápas kariéry

23. 9. 2021Velká Británie platí za velmoc profesionální boxerské těžké váhy, její reprezentanti momentálně drží světové ...

Šokující rvačka na tiskovce. Hvězdný šampion před historickou bitvou zuřil

22. 9. 2021Šokující vyústění měla tisková konference uspořádaná k očekávanému duelu o absolutní krále super ...