Šok umlčel i protřelého byznysmena. Dohodu o miliardové bitvě naboural nezávislý soudce z USA

19. 5. 2021

Autor: Bohumil Králík

Jak to bude nakonec se sledovaným zápasem?

Jak to bude nakonec se sledovaným zápasem?FOTO: DAZN


Když už se zdálo, že je vše opravdu nezvratně dohodnuto a očekávanému mega fightu o absolutního boxerského mistra světa těžké váhy mezi Tysonem Furym a Anthonym Joshuou nic nestojí v cestě a oba se jisto jistě utkají 14. srpna v Saúdské Arábii, přilétl zpoza oceánu šrapnel, který celou záležitost minimálně částečně rozcupoval.

To, co celou dobu bublalo pod povrchem, nicméně se zdálo být definitivně umlčeno, se nyní vynořilo plnou silou ven. Nezávislý soudce Daniel Weinstein totiž v USA rozhodl, že je stále platná smlouva o zápasové trilogii mezi Tysonem Furym a Deontayem Wilderem, jejíž závěrečné třetí dějství se má konat 15. září.

Podle ESPN či The Athletic sice nejde o oficiální verdikt, nicméně může vyústit v řádný soud a právoplatné rozhodnutí, pokud se obě strany nedohodnou.

První souboj mezi oběma boxery skončil remízou, při druhém duelu Fury uštědřil loni v únoru Wilderovi zdrcující porážku a sesadil ho z trůnu organizace WBC. 

Jednání o třetí bitvě nikam nevadla, začalo se spekulovat o konci Wilderovy kariéry a Furyho tým prohlašoval, že nárok na třetí duel ze strany amerického boxera vypršel. Následně začala nekonečná jednání o bitvě Fury - Joshua, která před pár dny dospěla k takřka finální dohodě. Teď je však vše jinak.


Joshuův promotér Eddie Hearn dal Furyho straně jen týden na vyřešení situace, jinak podle jeho slov Furyho coby příštího soupeře Joshuy nahradí Ukrajinec Oleksandr Usyk.

Odstupné, nebo boj?

Furyho britský promotér Frank Warren podle listu Daily Mail jedná o tom, že se Wilderovi nabídne osmimístná suma za to, aby svůj nárok na zápas stáhl. Nicméně americký promotér Bob Arum tuto možnost pro ESPN popíral s tím, že místo odstupného bude Fury s Wilderem boxovat. Dokonce naznačil, že pro třetí bitvu Fury - Wilder rezeroval stadion Allegiant Stadium v Las Vegas na 24. červenec. Duel s Joshua - Fury by se pak podle jeho mínění mohl posunout na později.

Pro Hearna nicméně zpráva zpoza oceánu přišla jako rána z čistého nebe. „Byl to šok pro celý systém. Jednání se vlekla už tři nebo čtyři měsíce a neustále jsme byli ujišťováni (z Furyho strany), že tohle (zápas s Wilderem) nebude problém. Od soudce je to každopádně zvláštní rozhodnutí, nicméně jde o jejich (Furyho) byznys a jejich zodpovědnost,“ rozpovídal se o nenadálých problémech Hearn pro youtubový kanál jeho společnosti Matchroom.


„Arum byl v naprostém šoku. Ještě nikdy jsem ho nezastihl tak, aby zcela ztratil řeč. Byl si hodně jistý během celého procesu, že tohle nebude znamenat problém, který by mohl zasáhnout do uspořádání zápasu Joshua - Fury,“ pokračoval Hearn.

I přes nastalou situaci stále věří, že duel dvou Britů, v níž si dohromady mají přijít v přepočtu na více něž šest miliard korun, proběhne podle dohody.


Náhradník za Furyho se rýsuje

„Doufám, že ano. Makali jsme na tom měsíce. Máme fantastickou smlouvu pro oba fightery na zápas, který vejde do historie, je v tom ohromná suma peněz a ve hře jsou všechny mistrovské pásy. Je to přesně to, co si oba borci přáli,“ zdůraznil.

Dále připustil, že nyní musí začít pracovat na možných alternativách, pro případ, že se Furymu nepodaří situaci vyřešit a srpnová bitva v Saúdské Arábii krachne.

Hearn už rozjel jednání s promotérem Oleksandra Usyka Alexanderem Krassjukem o tom, že pokud nevyjde očekávaný celobritský mega fight, právě Usyk, povinný vyzyvatel organizace WBO, bude nejspíš první volbou jako příští Joshuův soupeř.

WBO už sice nařídila Usykovi zápas s Joem Joycem právě z důvodu vytížení Joshuy duelem s Furym. Tento důvod by však mohl v nejbližších dnech vzít za své.

Hearn je navíc hodně neoblomný a trvá na tom, že Furyho týmu dává pouhý týden na to, aby záležitost s Wilderem vyřešil. „Nemůžeme čekat do nekonečna. Máme dohodu s Tysonem Furym. Jeho tým nás ujišťoval, že případná arbitráž ohledně Wildera nebude problém. V tom se ale mýlili. Ale je to jejich zodpovědnost,“ dodal.Další články v kategorii

Nedržíš své slovo, opřel se Blachowicz do Procházky. Nic jsem ti neslíbil, reagoval šampion. Pak se ozval Teixeira!

10. 8. 2022Vzájemný respekt mezi nimi zůstal, sympatie už však nejspíš tolik ne. Polský gladiátor Jan Blachowicz stále nemůže vydýchat, ...

Boháč Eckerlin: Proč skončil s fotbalem a jaký rituál mu vydržel až do klece?

10. 8. 2022Milionář, bývalý nadějný fotbalista, hvězda sociálních sítí a dnes už i jedna z předních tváří Oktagonu. ...

Kuriózní zranění! Americký Sparťan se pořezal na záchodě

10. 8. 2022Někdo se zraní na tréninku, někdo při samotném boji. A někdo na záchodě! Právě tam přišel k úrazu americký fighter UFC Christos ...

Trenér Hulka po ostudě znovu promluvil! Potupený Íránec prý zkusil z boje utéct

10. 8. 2022Měl to být jeho večer. Triumf, jímž vyprovokuje k boji nejhrozivějšího muže světa Martyna Forda. Jenže dopadlo to fiaskem, ostudou jako hrom. Íránský ...

Lohoré zaryl do Kincla: Máš halucinace. Ukončím tě v prvním kole. A to nejbrutálnějším způsobem

10. 8. 2022Jeden příběh skončil a už se rozjíždí další, aby upoutal pozornost, rostl zájem fanoušků a lépe se prodávaly vstupenky ...

Když mohl Procházka, můžu já taky! Američan věří, že BJP neustojí jeho rány

9. 8. 2022Z desáté na šestou příčku! A z ní rovnou do řežby o titul? Tak nějak si to představuje americký tvrďák polotěžké váhy ...

Když půjde McGregor do welteru, my ho tady zničíme, tvrdí rváč z Brazílie a nabízí mu bestii

9. 8. 2022I když je tenhle lev stále ještě držen mimo výběh, už teď si na něj brousí zuby spousta jiných šelem v zoo. Zvlášť když by se ...

Policista obviněný ze zastřelení brazilské legendy se sám udal

9. 8. 2022Svědomí? Policista Henrique Otávio Oliveira Velozo, obviněný z vraždy osminásobného mistra světa v jiu-jitsu Leandra Lo během víkendového ...

Sex před zápasem? Přítelovi řeknu, ať se mě sakra nedotýká, má jasno boxerská šampionka

9. 8. 2022Sex u boxerů před důležitým zápasem, to bylo téma už od dob Muhammada Aliho. Jak to ale mají boxerky? Právě o tom se pro dailystar.com rozpovídala ...