Šok umlčel i protřelého byznysmena. Dohodu o miliardové bitvě naboural nezávislý soudce z USA

19. 5. 2021

Autor: Bohumil Králík

Jak to bude nakonec se sledovaným zápasem?

Jak to bude nakonec se sledovaným zápasem?FOTO: DAZN


Když už se zdálo, že je vše opravdu nezvratně dohodnuto a očekávanému mega fightu o absolutního boxerského mistra světa těžké váhy mezi Tysonem Furym a Anthonym Joshuou nic nestojí v cestě a oba se jisto jistě utkají 14. srpna v Saúdské Arábii, přilétl zpoza oceánu šrapnel, který celou záležitost minimálně částečně rozcupoval.

To, co celou dobu bublalo pod povrchem, nicméně se zdálo být definitivně umlčeno, se nyní vynořilo plnou silou ven. Nezávislý soudce Daniel Weinstein totiž v USA rozhodl, že je stále platná smlouva o zápasové trilogii mezi Tysonem Furym a Deontayem Wilderem, jejíž závěrečné třetí dějství se má konat 15. září.

Podle ESPN či The Athletic sice nejde o oficiální verdikt, nicméně může vyústit v řádný soud a právoplatné rozhodnutí, pokud se obě strany nedohodnou.

První souboj mezi oběma boxery skončil remízou, při druhém duelu Fury uštědřil loni v únoru Wilderovi zdrcující porážku a sesadil ho z trůnu organizace WBC. 

Jednání o třetí bitvě nikam nevadla, začalo se spekulovat o konci Wilderovy kariéry a Furyho tým prohlašoval, že nárok na třetí duel ze strany amerického boxera vypršel. Následně začala nekonečná jednání o bitvě Fury - Joshua, která před pár dny dospěla k takřka finální dohodě. Teď je však vše jinak.


Joshuův promotér Eddie Hearn dal Furyho straně jen týden na vyřešení situace, jinak podle jeho slov Furyho coby příštího soupeře Joshuy nahradí Ukrajinec Oleksandr Usyk.

Odstupné, nebo boj?

Furyho britský promotér Frank Warren podle listu Daily Mail jedná o tom, že se Wilderovi nabídne osmimístná suma za to, aby svůj nárok na zápas stáhl. Nicméně americký promotér Bob Arum tuto možnost pro ESPN popíral s tím, že místo odstupného bude Fury s Wilderem boxovat. Dokonce naznačil, že pro třetí bitvu Fury - Wilder rezeroval stadion Allegiant Stadium v Las Vegas na 24. červenec. Duel s Joshua - Fury by se pak podle jeho mínění mohl posunout na později.

Pro Hearna nicméně zpráva zpoza oceánu přišla jako rána z čistého nebe. „Byl to šok pro celý systém. Jednání se vlekla už tři nebo čtyři měsíce a neustále jsme byli ujišťováni (z Furyho strany), že tohle (zápas s Wilderem) nebude problém. Od soudce je to každopádně zvláštní rozhodnutí, nicméně jde o jejich (Furyho) byznys a jejich zodpovědnost,“ rozpovídal se o nenadálých problémech Hearn pro youtubový kanál jeho společnosti Matchroom.


„Arum byl v naprostém šoku. Ještě nikdy jsem ho nezastihl tak, aby zcela ztratil řeč. Byl si hodně jistý během celého procesu, že tohle nebude znamenat problém, který by mohl zasáhnout do uspořádání zápasu Joshua - Fury,“ pokračoval Hearn.

I přes nastalou situaci stále věří, že duel dvou Britů, v níž si dohromady mají přijít v přepočtu na více něž šest miliard korun, proběhne podle dohody.


Náhradník za Furyho se rýsuje

„Doufám, že ano. Makali jsme na tom měsíce. Máme fantastickou smlouvu pro oba fightery na zápas, který vejde do historie, je v tom ohromná suma peněz a ve hře jsou všechny mistrovské pásy. Je to přesně to, co si oba borci přáli,“ zdůraznil.

Dále připustil, že nyní musí začít pracovat na možných alternativách, pro případ, že se Furymu nepodaří situaci vyřešit a srpnová bitva v Saúdské Arábii krachne.

Hearn už rozjel jednání s promotérem Oleksandra Usyka Alexanderem Krassjukem o tom, že pokud nevyjde očekávaný celobritský mega fight, právě Usyk, povinný vyzyvatel organizace WBO, bude nejspíš první volbou jako příští Joshuův soupeř.

WBO už sice nařídila Usykovi zápas s Joem Joycem právě z důvodu vytížení Joshuy duelem s Furym. Tento důvod by však mohl v nejbližších dnech vzít za své.

Hearn je navíc hodně neoblomný a trvá na tom, že Furyho týmu dává pouhý týden na to, aby záležitost s Wilderem vyřešil. „Nemůžeme čekat do nekonečna. Máme dohodu s Tysonem Furym. Jeho tým nás ujišťoval, že případná arbitráž ohledně Wildera nebude problém. V tom se ale mýlili. Ale je to jejich zodpovědnost,“ dodal.

Další články v kategorii

Horváthův recept na úspěch: Mějte cíl, mějte vášeň, mějte pokoru a věřte!

3. 12. 2021Osmatřicetiletý zkušený boxer Štěpán Horváth se letos po čtyřech letech vrátil do ringu. Znovu se dostal do rytmu a dvakrát ...

Dopingoví hříšníci v UFC. Když zápasníci frčí na zakázaných látkách

3. 12. 2021Ačkoliv je téma PED (Performance Enhancing Drug – zakázaná látka zvyšující výkon) takřka každodenně přetřásáno ...

Pokud chcete mír, připravte se na válku...

3. 12. 2021John Wick – Si vis pacem, para bellum. Pokud chcete mír, připravte se na válku. Na tento víkend jsem si pro vás připravil akční sérii ...

O peníze nejde, tvrdil Joshua. Pak vyměkl: Možná by to mohl být chytrý byznys

2. 12. 2021Zažil zřejmě nejtěžší chvíle kariéry, z nichž se stále nedokáže oklepat. Olympijský šampion a bývalý profesionální ...

ONE: Winter Warriors. Turnaj nabídne souboje stylů a Dagestánce, který má rád otočky

2. 12. 2021ONE Championship přichystal pro své fanoušky na začátek prosince další turnaj. Pátek 3. prosince tentokrát přinese čtyři zápasy ...

Je to peklo. Od výhry nad Kličkem trpím každý den, přiznal Fury velké potíže

1. 12. 2021Užívá si zasloužený odpočinek po triumfální obhajobě pásu pro světového šampiona boxerské těžké váhy organizace ...

Zařadí Sivák zpátečku? Do konce roku může bojovat opět v Česku

1. 12. 2021„Chci vypadnout a ukázat se v cizině, jsem úplně někde jinde,“ vypálil do světa před necelými dvěma týdny Václav Sivák, ...

Promotér Chabíb Nurmagomedov chystá velkou show v USA!

30. 11. 2021Po kariéře MMA zápasníka se kromě trénování vrhnul i na dráhu promotéra. Chabíb Nurmagomedov oznámil velké ...

Legendární rozhodčí MMA zavítal do Prahy. Na svých cestách navštívil na 50 zemí

30. 11. 2021Minulý víkend zakotvil v Praze. Známý rozhodčí UFC Marc Goddard vedl v Praze kurz rozhodčích IMMAF, který pořádal Český ...