Šok umlčel i protřelého byznysmena. Dohodu o miliardové bitvě naboural nezávislý soudce z USA

19. 5. 2021

Autor: Bohumil Králík

Jak to bude nakonec se sledovaným zápasem?

Jak to bude nakonec se sledovaným zápasem?FOTO: DAZN


Když už se zdálo, že je vše opravdu nezvratně dohodnuto a očekávanému mega fightu o absolutního boxerského mistra světa těžké váhy mezi Tysonem Furym a Anthonym Joshuou nic nestojí v cestě a oba se jisto jistě utkají 14. srpna v Saúdské Arábii, přilétl zpoza oceánu šrapnel, který celou záležitost minimálně částečně rozcupoval.

To, co celou dobu bublalo pod povrchem, nicméně se zdálo být definitivně umlčeno, se nyní vynořilo plnou silou ven. Nezávislý soudce Daniel Weinstein totiž v USA rozhodl, že je stále platná smlouva o zápasové trilogii mezi Tysonem Furym a Deontayem Wilderem, jejíž závěrečné třetí dějství se má konat 15. září.

Podle ESPN či The Athletic sice nejde o oficiální verdikt, nicméně může vyústit v řádný soud a právoplatné rozhodnutí, pokud se obě strany nedohodnou.

První souboj mezi oběma boxery skončil remízou, při druhém duelu Fury uštědřil loni v únoru Wilderovi zdrcující porážku a sesadil ho z trůnu organizace WBC. 

Jednání o třetí bitvě nikam nevadla, začalo se spekulovat o konci Wilderovy kariéry a Furyho tým prohlašoval, že nárok na třetí duel ze strany amerického boxera vypršel. Následně začala nekonečná jednání o bitvě Fury - Joshua, která před pár dny dospěla k takřka finální dohodě. Teď je však vše jinak.


Joshuův promotér Eddie Hearn dal Furyho straně jen týden na vyřešení situace, jinak podle jeho slov Furyho coby příštího soupeře Joshuy nahradí Ukrajinec Oleksandr Usyk.

Odstupné, nebo boj?

Furyho britský promotér Frank Warren podle listu Daily Mail jedná o tom, že se Wilderovi nabídne osmimístná suma za to, aby svůj nárok na zápas stáhl. Nicméně americký promotér Bob Arum tuto možnost pro ESPN popíral s tím, že místo odstupného bude Fury s Wilderem boxovat. Dokonce naznačil, že pro třetí bitvu Fury - Wilder rezeroval stadion Allegiant Stadium v Las Vegas na 24. červenec. Duel s Joshua - Fury by se pak podle jeho mínění mohl posunout na později.

Pro Hearna nicméně zpráva zpoza oceánu přišla jako rána z čistého nebe. „Byl to šok pro celý systém. Jednání se vlekla už tři nebo čtyři měsíce a neustále jsme byli ujišťováni (z Furyho strany), že tohle (zápas s Wilderem) nebude problém. Od soudce je to každopádně zvláštní rozhodnutí, nicméně jde o jejich (Furyho) byznys a jejich zodpovědnost,“ rozpovídal se o nenadálých problémech Hearn pro youtubový kanál jeho společnosti Matchroom.


„Arum byl v naprostém šoku. Ještě nikdy jsem ho nezastihl tak, aby zcela ztratil řeč. Byl si hodně jistý během celého procesu, že tohle nebude znamenat problém, který by mohl zasáhnout do uspořádání zápasu Joshua - Fury,“ pokračoval Hearn.

I přes nastalou situaci stále věří, že duel dvou Britů, v níž si dohromady mají přijít v přepočtu na více něž šest miliard korun, proběhne podle dohody.


Náhradník za Furyho se rýsuje

„Doufám, že ano. Makali jsme na tom měsíce. Máme fantastickou smlouvu pro oba fightery na zápas, který vejde do historie, je v tom ohromná suma peněz a ve hře jsou všechny mistrovské pásy. Je to přesně to, co si oba borci přáli,“ zdůraznil.

Dále připustil, že nyní musí začít pracovat na možných alternativách, pro případ, že se Furymu nepodaří situaci vyřešit a srpnová bitva v Saúdské Arábii krachne.

Hearn už rozjel jednání s promotérem Oleksandra Usyka Alexanderem Krassjukem o tom, že pokud nevyjde očekávaný celobritský mega fight, právě Usyk, povinný vyzyvatel organizace WBO, bude nejspíš první volbou jako příští Joshuův soupeř.

WBO už sice nařídila Usykovi zápas s Joem Joycem právě z důvodu vytížení Joshuy duelem s Furym. Tento důvod by však mohl v nejbližších dnech vzít za své.

Hearn je navíc hodně neoblomný a trvá na tom, že Furyho týmu dává pouhý týden na to, aby záležitost s Wilderem vyřešil. „Nemůžeme čekat do nekonečna. Máme dohodu s Tysonem Furym. Jeho tým nás ujišťoval, že případná arbitráž ohledně Wildera nebude problém. V tom se ale mýlili. Ale je to jejich zodpovědnost,“ dodal.

Další články v kategorii

Loupež v MMA, okradli rozhodčí zápasníka o výhru?

19. 6. 2021Jedno pořekadlo v bojových sportech říká – nenechávejte verdikt na rozhodčích. Jde o to, pokud zápasník duel ukončí před ...

Zombie jde do akce! Uvidíme další krvavou řež? Po poslední porážce byl bojovník UFC u psychiatra

19. 6. 2021Možná není nejlepším zápasníkem UFC, zato má však v sobě jeden vzácný dar. Právě jeho zápasy totiž ...

Bitva krásek bez rukavic se blíží, žhavé snímky rozpalují fanoušky

19. 6. 2021Tohle bude pořádně žhavý souboj. Bitva v boxu bez rukavic mezi Charissou Sigalaovou a Pearl Gonzalezovou rozpaluje fanoušky. Do bitvy, kdy si to krásky ...

Boxerský světový šampion do MMA? S Ngannouem by do klece šel, ale má to háček

19. 6. 2021Bitvy boxerů se zápasníky MMA se stávají v poslední době lákavými událostmi. Čtyři roky starý kasovní trhák ...

Nová hvězda UFC si po zranění sebe sama připadala jako idiot. Teď touží stát se novým McGregorem!

18. 6. 2021Že i slavení velkého vítězství se zkrátka musí umět, to už dneska dobře ví také vycházející hvězdička bojových ...

Box bez rukavic. Dáte šanci bojům ostrým jako žiletky? Podívejte se

18. 6. 2021Má šanci box bez rukavic více zaujmout sportovní fanoušky, vyprodávat velké haly v Česku? Čas ukáže, jak si může tento tvrdý ...

Další soupeř pro Diaze? Trenér slavného grázla UFC chce trilogii s McGregorem!

18. 6. 2021Ačkoliv skončil jeho comeback porážkou, americký bijec Nate Diaz v UFC rozhodně nic nebalí. Ihned po sobotním nezdaru s ranařem Leonem Edwardsem vyhlásil, ...

Nenávidím ho. Přijde moje nejbrutálnější vítězství, slibuje Furymu rival před završením trilogie

18. 6. 2021Nejbrutálnější vítězství, víc než jen trest za drzá prohlášení. Deontay Wilder slibuje, že v pokračování ...

Legenda MMA se vrací. Brazilec držel titul v UFC 2457 dní! Teď jde v 46 letech boxovat

17. 6. 2021„Jsem svobodným mužem,“ říká Anderson Silva. V šestačtyřiceti letech opustil organizaci UFC. Legenda prohrála v říjnu svůj poslední ...