Takhle se rve král o titul. Kozma nechal v kleci srdce a ukázal, kdo je šampion!

29. 5. 2021

Autor: Libor Kalous

David Kozma obhájil titul ve střední váze!

David Kozma obhájil titul ve střední váze!FOTO: OKTAGON MMA


Po patnácti měsících fanoušci v hale na akci organizace OKTAGON MMA, zápasníci slyšeli potlesk, povzbuzování. Rajský to zvuk a příval adrenalinu proti covidovému a hrobovému tichu. V Brně do Boby Hall usedlo na židle několik stovek natěšených příznivců MMA. Ti přišli na Oktagon 24, kde byla hlavním tahákem bitva o mistrovský pás ve velterové váze. Šampion David Kozma a proti němu Leandro Apollo Silva. Český bojovník se dočkal nejsilnějšího přivítání ze všech, kteří v sobotu v kleci bojovali. Aby ne. Tento souboj cloumal s fanoušky už dlouho. A teď se mělo rozhodnout. Stalo se. Kozma vyhrál na body po pěti kolech bitvy, kde ukázal srdce a ztratil i trochu krve. Trůn má stále stejného krále!

Opatrný rozjezd, v půlce úvodního kola Kozma Brazilce hodil, ale velké problémy mu nezpůsobil. Na konci kola strh zopakoval a tady už bodoval více. Po půl minutě druhého kola Brazilec opět ležel na zádech, ale zase našel cestu ven. Koncentrovaný výkon od obou. Šlo o hodně. 

Po minutě dalšího kola Kozma Apolla zatlačil po kombinaci v postoji, Brazilec se ho poté snažil vyprovokovat, ale neuspěl. Poté se role otočily a český zápasník byl na zádech, kde dostával údery, po kterých z hlavy krvácel. I přesto se snažil zespod vracet lokty. A tohle Brazilci nechutnalo.

Aaaand stilllllll!!! DAVID KOZMA obhajuje ps ampiona!! #oktagon24

Posted by OKTAGON MMA on Saturday, May 29, 2021


V polovině čtvrtého kola byl Kozma blízko konce, Apollo trefil přesně a český zápasník šel k zemi, ale přežil, stejně tak i následující škrcení. Tohle byl kritický okamžik. Když se Kozma protočil, diváci v hale byli u vytržení, šampion žil a šlo se do poslední a rozhodující pětiminutovky. 

Kozma začal agresivně, on trefoval. Jeho přední ruka razítkovala Brazilce jako pošťačka vánoční pozdravy. Bylo rozhodnuto, třetí obhajoba vyšla a Kozma vyhrál i osmý zápas pod organizací OKTAGON MMA. Pás má stále David Růžový Panter Kozma. Zaslouženě! 


Potlesk ve stoje za válku v kleci si vysloužili také Miroslav Brož a Christian Jungwirth. Tohle bylo patnáct minut řežby, kterou nakonec těsně na body vyhrál český válečník. Celý večer ale otevřel jiný zápas. A byl to fofr. 

Matěj Peňáz – Carlos Graca
Na úvod rychlovka a nadšení pro fanoušky v hale. Peňáz naznačil, cukal, vypálil zadní a Graca šel k zemi. Ze zápasu nebyla ukrojena ještě ani minuta. Krátký ground and pound, ale to už skočil do hry také rozhodčí, který ve 40 sekundě souboj postojářů ukončil. Peňáz si připsal třetí fight v MMA a také třetí KO. 


Robin Fošum - Abdoul Sow
Dva kulturisti v kleci. Sow doslova přitancoval do klece, bylo vidět, že je natěšený a rád si užívá zájmu publika. Divoký zápas, který vystřelila do cíle opět rána od koně. Tu měl pro tento večer Fošum. Boj na zemi, v postoji u klece, Fošum si prožil horké chvilky, ale vyslal smrtící trojkombinaci – loket, pravačka, levačka, soupeř šel na zem. Poté mocný nápřah, ground and pound a tahle divočina rozparáděných chlapů skončila. Sow bohužel opustil klec na nosítkách. KO za 144 sekund! 

Jozef Jaloviar – Jorick Montagnac
Slovák chtěl házet, tahat se na kleci. Francouz pokusy o strh bránil a byl nebezpečný v postoji. Takto byly role rozděleny pro třetí duel večera. Na konci druhého kola měl Jaloviar pět úderů, soupeř pětapadesát. Každý si jel svoje šachy v kleci. V posledních pár sekundách trefil Francouz přesně a Slovák šel k zemi, ale vzápětí přišel klaxon, konec třetího kola a souboj směřoval na rozhodnutí sudích. Na body vyhrál u všech sudích Montagnac. 


Christian Jungwirth – Miroslav Brož
Tato dvojice slibovala přestřelku tvrďáků, méně taktiky a více akce. Ještě nebyli představení moderátorem do zápasu, už si plácli, usmáli se na sebe. Tihle dva věděli, že vybuchne sopka adrenalinu. Tohle tito dva milují, rvačka. Do puntíku splněno. Tohle byla řežba, která oba bavila. A hlavně fanoušky, ti po zápase vestoje tleskali, oba bojovníci rozdali téměř 280 ran. Na body 2:1 nakonec vyhrál Brož. Tohle nebyla válka večera, ale zatím roku 2021.

David Hošek - Oleg Nagorny
Tady bylo jedno jasné, pokud se Hošek trefí a jeho kladiva udeří, bude mít obrovskou výhodu. Tento stav nastal na začátku druhého kola, ale nebyl to zdaleka konec. Minutu se snažil ukončit zápas na zemi, když sázel údery a lokty, ale Nagorny stále kladl odpor, stále se zmítal jako při posledním tažení. Nakonec Hošek slavil TKO, radostí ale neskákal, byl si vědom svých chyb, které přišly na zemi. 

Ohodno tuhle pestelku /10 a sleduj turnaj na www.OKTAGON.TV

Posted by OKTAGON MMA on Saturday, May 29, 2021


Filip Macek - Luca Iovine
Tento zápas otevřel hlavní kartu. Tato dvojice rozehrála čtyřkovou pyramidu v bantamu. Vítěz v dalším duelu bude bojovat o titul organizace OKTAGON MMA. Macek, bojovník, který dokáže cokoliv vymyslet, především na zemi, submise jsou jeho doménou. V postoji měl navrch soupeř, ale na zemi, tady mohlo přijít cokoliv. Macek zkoušel, testoval, ladil až vyladil. Ve třetím kole ležel na zádech a v polovině kola nasadil armbar, který soupeř odklepal. Český zápasník si připsal sedmnáctou submisi v kariéře. 

MONEY Sleduj cel turnaj na www.OKTAGON.TV

Posted by OKTAGON MMA on Saturday, May 29, 2021


Eric Spicely – Marcin Naruszczka
Boj o Vémolu. Kdo vyhraje tento zápas, měl by jít s Terminátorem na konci července o titul ve střední váze. Český zápasník věřil, že jeho sokem o mistrovský pás bude Spicely, mýlil se. Naruszcka bude jeho sokem, Polák vyhrál ve druhém kole, když soupeře trefil, nahnal ho na pletivo a poté dobil na zemi. 

Viktor Pešta - Riccardo Nosiglia
Ital šel do zápasu s výjimečnou bilancí – 10 zápasů a všechny skončily v prvním kole – osmkrát vyhrál. Tohle pravidlo po Brně už neplatí, po prvních pěti minutách se jelo dál. Vše v postoji, to byla první třetina tohoto souboje. Na začátku druhého dějství si došel Pešta chytře pro takedown, natlačil Itala k pletivu, srovnal si pozici a tloukl. Po 50 sekundách byl konec, český zápasník si připsal výhru TKO.

Další články v kategorii

Jeden granát a přišel výbuch v kleci. Zrodil se šampion těžké váhy!

19. 6. 2021Rozlučka, takový nádech měl Oktagon 25 v Brně. Po roce toto město organizace OKTAGON MMA opouští. V červenci se bude bojovat už na pražské Štvanici. ...

Loupež v MMA, okradli rozhodčí zápasníka o výhru?

19. 6. 2021Jedno pořekadlo v bojových sportech říká – nenechávejte verdikt na rozhodčích. Jde o to, pokud zápasník duel ukončí před ...

A vy ji znáte? O nové a usměvavé tváři Oktagonu vědí už i v pekárně

19. 6. 2021Ještě si nepřipsala ani jeden MMA zápas pod organizací OKTAGON MMA, ale lidi už ji poznávají. Takové zážitky už sbírá ...

Zombie jde do akce! Uvidíme další krvavou řež? Po poslední porážce byl bojovník UFC u psychiatra

19. 6. 2021Možná není nejlepším zápasníkem UFC, zato má však v sobě jeden vzácný dar. Právě jeho zápasy totiž ...

Boxerský světový šampion do MMA? S Ngannouem by do klece šel, ale má to háček

19. 6. 2021Bitvy boxerů se zápasníky MMA se stávají v poslední době lákavými událostmi. Čtyři roky starý kasovní trhák ...

Skok do světa ramp. Bojovnice MMA Pudilová měnila outfit při focení. Nebyla na to sama

18. 6. 2021Byl to dlouhý den. Nezvyklý den. Trénink mají do 90 minut hotový, v pátek šlo o podstatně delší šichtu. Zápasnice ...

Pěsti hrály už při vážení. Kdo vybojuje bitvu o nejsilnějšího chlapa, dojde na rychlovku?

18. 6. 2021Jedenáct zápasů, takové je zápasové menu pro sobotní Oktagon 25, který se odehraje v Brně. Bitvy v kleci startují v 18 hodin. ...

Nová hvězda UFC si po zranění sebe sama připadala jako idiot. Teď touží stát se novým McGregorem!

18. 6. 2021Že i slavení velkého vítězství se zkrátka musí umět, to už dneska dobře ví také vycházející hvězdička bojových ...

Box bez rukavic. Dáte šanci bojům ostrým jako žiletky? Podívejte se

18. 6. 2021Má šanci box bez rukavic více zaujmout sportovní fanoušky, vyprodávat velké haly v Česku? Čas ukáže, jak si může tento tvrdý ...