Tohle šokuje svět. Na super bitvu o světového krále se chystá něco velmi speciálního

15. 5. 2021

Autor: Bohumil Králík

Co speciálního se chystá?

Co speciálního se chystá?FOTO: DAZN


Smlouva o zápase sice ještě není definitivně podepsána, ale už se slibují velkolepé věci. Promotér Eddie Hearn, jenž spolupořádá boxerský mega fight o absolutního světového krále těžké váhy, prozradil, že na bitvu dvou britských es Tysona Furyho a Anthonyho Joshuy postaví v Saúdské Arábii speciální stadion, který podle jeho slov „šokuje svět“.

V tomto týdnu už Hearn oznámil dva možné termíny konání duelu - 7. či 14. srpna. Posléze ale upřesnil, že nakonec padne definitivně volba na druhý zmíněný termín.

Zatímco ze strany Joshuy už jsou všechny požadavky splněny a odsouhlaseny, Furyho tým ještě trvá na doladění některých detailů kontraktu k zápasu, v němž by si měli oba fighteři dohromady vydělat v přepočtu přes šest miliard korun.


Hearn naznačil, že oficiální oznámení konání zápasu se už velmi blíží. Zároveň fanoušky naladil tím, že na Blízkém východě se k této příležitosti staví speciální aréna.

„Saúdové chtějí postavit úplně nový stadion. Budou ale chtít mít i možnost duel uspořádat uvnitř. I v srpnu tam může být v jedenáct večer teplota až 23 stupňů,“ rozpovídal se pro Sky Sports.

„Chtějí vybudovat něco velmi velmi speciálního. Naposledy postavili stadion pro zápas (Joshuy) s Andym Ruizem za pouhých sedm týdnů pro 18 tisíc fanoušků. Teď udělají něco podobného,“ pokračoval.

„Mají možnost to uspořádat uvnitř, ale chtějí připravit něco, čím šokují svět. Chtějí vybudovat stadion jen pro tento zápas,“ uvedl promotér.


Už je jen jeden termín

Promotéři nakonec odpískali jako možnost konání duelu 7. srpna, protože se v tu dobu budou ještě konat olympijské hry, na které navíc odjede v roli britského reprezentačního trenéra Joshuův kouč Rob McCracken.


„Určitě to nebude 7. srpen, protože je ještě olympiáda, což by byl problém pro televize,“ uvedl Furyho promotér Frank Warren pro talkSPORT. „Takže pokud se nakonec smlouva podepíše, zápas bude určitě 14. srpna,“ dodal.

Jednání tedy asi už skutečně finišují, ale pravdou je, že se dění kolem očekávaného super zápasu neúnosně vleče a fanoušci už dost ztrácí trpělivost.

A nejen oni, jistou netrpělivost už naznačil i sám Hearn. „Jsme už ve fázi, kdy lidé začínají být frustrovaní. Musíme to ale celé dotáhnout a já se nezastavím, dokud se tak nestane, musíme se všichni kolektivně posunout vpřed,“ nabádal mocný muž boxerského světa.

Své si řekl i jeho chráněnec Joshua. „Jsem už unavený. Moji fanoušci jsou unavení. Tvoji fanoušci jsou unavení. Jsme už unavení všemi těmi řečmi. Méně mluvení a více akce,“ vyzval olympijský šampion z Londýna svého krajana a příštího soupeře Tysona Furyho.

Další články v kategorii

Loupež v MMA, okradli rozhodčí zápasníka o výhru?

19. 6. 2021Jedno pořekadlo v bojových sportech říká – nenechávejte verdikt na rozhodčích. Jde o to, pokud zápasník duel ukončí před ...

Zombie jde do akce! Uvidíme další krvavou řež? Po poslední porážce byl bojovník UFC u psychiatra

19. 6. 2021Možná není nejlepším zápasníkem UFC, zato má však v sobě jeden vzácný dar. Právě jeho zápasy totiž ...

Bitva krásek bez rukavic se blíží, žhavé snímky rozpalují fanoušky

19. 6. 2021Tohle bude pořádně žhavý souboj. Bitva v boxu bez rukavic mezi Charissou Sigalaovou a Pearl Gonzalezovou rozpaluje fanoušky. Do bitvy, kdy si to krásky ...

Boxerský světový šampion do MMA? S Ngannouem by do klece šel, ale má to háček

19. 6. 2021Bitvy boxerů se zápasníky MMA se stávají v poslední době lákavými událostmi. Čtyři roky starý kasovní trhák ...

Skok do světa ramp. Bojovnice MMA Pudilová měnila outfit při focení. Nebyla na to sama

18. 6. 2021Byl to dlouhý den. Nezvyklý den. Trénink mají do 90 minut hotový, v pátek šlo o podstatně delší šichtu. Zápasnice ...

Nová hvězda UFC si po zranění sebe sama připadala jako idiot. Teď touží stát se novým McGregorem!

18. 6. 2021Že i slavení velkého vítězství se zkrátka musí umět, to už dneska dobře ví také vycházející hvězdička bojových ...

Box bez rukavic. Dáte šanci bojům ostrým jako žiletky? Podívejte se

18. 6. 2021Má šanci box bez rukavic více zaujmout sportovní fanoušky, vyprodávat velké haly v Česku? Čas ukáže, jak si může tento tvrdý ...

Další soupeř pro Diaze? Trenér slavného grázla UFC chce trilogii s McGregorem!

18. 6. 2021Ačkoliv skončil jeho comeback porážkou, americký bijec Nate Diaz v UFC rozhodně nic nebalí. Ihned po sobotním nezdaru s ranařem Leonem Edwardsem vyhlásil, ...

Nenávidím ho. Přijde moje nejbrutálnější vítězství, slibuje Furymu rival před završením trilogie

18. 6. 2021Nejbrutálnější vítězství, víc než jen trest za drzá prohlášení. Deontay Wilder slibuje, že v pokračování ...