Tři boxerské bitvy o titul pod jednou střechou!

15. 6. 2022

Autor: lik

Co vše přinesou zápasy v Ústí?

Co vše přinesou zápasy v Ústí?FOTO: Vojtěch Hájek


Tři bitvy o české tituly na jedné akci. 25. června uspořádá organizace TOHLE JE BOX už čtvrtý boxerský večer. Ten proběhne v ústecké sportovní hale Sluneta. Hlavní část bude vysílána na ČT Sport, online přenos pak na webu německé TV stanice MDR. Celkem bude na programu více než deset soubojů v ringu. 

O titul v nové váhové kategorii Bridgerweight (do 101.6kg), která je zatím uznávána jen organizací WBC, se utkají plzeňští boxeři a dlouholetí rivalové Pavel Šour s Václavem Pejsarem. Bude to již jejich třetí střetnutí - v předchozích dokázal vždy zvítězit Pavel Šour. 

V polotěžké váze bude titul mistra obhajovat slovenský boxer Jozef Jurko. Ten už vybojoval velmi těsně nad brněnským Michalem Rybou v březnu. Uzmout se mu ho pokusí pardubický boxer Ondřej Budera. I on se střetl s Michalem Rybou a porazil ho větším bodovým rozdílem než současný šampion a v minulosti mu i pás mistra patřil. 

Pro ústecké publikum bude největším tahákem třetí střetnutí mezi šampionem střední váhy Tomášem Bezvodou a domácím Viktorem Agateljanem. Zatím mají vzájemné skóre 1:1.


Tyto tři desetikolové souboje, které velmi pravděpodobně budou rozhodnuty až na body po deseti odboxovaných kolech, nemají být jedinými zápasy večera.

V exhibici se potkají domácí Michal Řehák se Stanislavem Eschnerem. I zde půjde do jisté míry o odvetu. Oba se totiž na stejném místě střetli téměř před 3 lety. Tehdy absolvovali duel v boxu bez rukavic "bare knuckle boxing" a z bodového vítězství se nakonec radoval domácí Řehák.

Šestikolový duel čeká na nejnadějnějšího boxera Slovenska Roberta Rácze. Ten se utká se slovinským Aljažem Venkem, který naposledy v březnu velmi potrápil Miloše Beránka.  


Debut mezi profesionály a hned na šest kol čeká kanadskou boxerku s polskými kořeny Alexas Kubicki. Ta má za sebou mnoho úspěchů v amatérském ringu a mezi profesionály jsou do ní vkládána velká očekávání. V Ústí nad Labem se střetne se slovenskou Claudií Ferenczi, která podlehla Fabiáně Bytyqi na body.

Dalším debutem bude Antonio Polychronidis, který trénuje pod Lubošem Šudou. Ve čtyřkolovém duelu se utká s Janem Törökem, který má za sebou zatím jeden vyhraný duel.


Tvrdé střetnutí v supertíze nabízí duel zahraničních boxerů - dánský Kem Ljunquist, s bilancí 13 výher, narazí v osmikolové bitvě na polského Jacka Piatka s bilancí 11 výher a pouze 2 porážek. 

Ukrajinský Viktor Trush, který žije a trénuje v Ústí, se utká se slovenským Nicolasem Holcapfelem. Nicolas se nedávno utkal s Vasilem Ducárem a vzdoroval mu tři kola. Trush by se v budoucnu rád se zkušenějším Ducárem utkal, toto tedy bude jeho "porovnání s ním na dálku".

Díky velkému zájmu německých boxerů o účast na akci TOHLE JE BOX IV do ringu nastoupí Robin Rehse, který se utká s Tomášem Gašparem ve střední váze. Oba mají zatím jen jeden odboxovaný a vyhraný duel. Dalším německým boxerem bude Tom Laske s bilancí 3 vyhraných utkání. Ten poměří síly s domácím Janem Kafkou.

Další mezinárodní zápasy jsou v jednání, časový rámec galavečera je však podle organizátorů limitující.Další články v kategorii

Toho klauna vyřídím, na boxera si jen hraje. A to ještě proti důchodcům, rýpl si Fury do Paula

25. 6. 2022Má, co chtěl. Tedy skutečného rohovníka, jenž v ringu prověří jeho kvality. Dalším soupeřem youtubera Jakea Paula bude 6. srpna v Madison ...

Konec milovaného piva. Dělám to naposledy. Totálně mě to štve, přiznal muka český boxer

25. 6. 2022Potřetí během pěti let čeká vzájemný souboj nejlepší plzeňské boxery tohoto tisíciletí. Zástupce Patron Boxing ...

Odveta z UFC v boxu bez rukavic, dostane VanZant do obličeje? Soupeřka by byla

25. 6. 2022Dámská boxerská bitva bez rukavic na BKFC 26 má výsledek. Na Floridě Britain Hart porazila Bec Rawlings jednomyslným rozhodnutím na ...

Tohle se neděje každý den. Pudilová se potkala s McGregorem, s hvězdou se má sejít také Procházka

24. 6. 2022Během pár dní dvě zajímavé sešlosti. Příští týden se má v Las Vegas potkat s Conorem McGregorem Jiří Procházka, ...

Vůbec nic nepodcením, půjdu po ukončení, slíbil Hron před titulovým bojem. Čím překvapil Araby?

24. 6. 2022122 zápasů, 103 výher. Takové jsou úctyhodné statistiky legendárního postojáře Tomáše Hrona, který si v ...

Český mezigenerační souboj o titul. Jeden slibuje maso, druhý bitku

24. 6. 2022Jeden slibuje maso, druhý bitku. Co nakonec tento duel těžkých vah přinese? V sobotu půjde o český WAKO titul v K-1. Obhájce Michal Reissinger a proti němu ...

Nejjednodušší a nejsilnější je být prostý Jirka, říká Procházka. Co má společného s krtkem?

24. 6. 2022Svět šampionů se točí ve velkých otáčkách, ty nyní zažívá Jiří Procházka, držitel mistrovského pásu ...

Ostrý útok: Miliardář? Mayweather je švorc, všechno prošustroval s holkami

24. 6. 2022Chlubí se nejen skvělou bilancí v profi ringu 50:0 ale také sbírkou luxusních nemovitostí, aut, šperků, zlata a dalšího ...

Procházka s Blachowiczem na stadionu v Gdaňsku? Zaseli jsme semínko, rozhodili sítě, říká polský gladiátor

24. 6. 2022Největší evropská událost v historii bojových sportů. V hlavní roli Jiří Procházka s Janem Blachowiczem, v banku pás ...