Už dost, stačilo. Fury odpískal finále trilogie: A to jsem se těšil, jak Wildera zase sejmu

13. 10. 2020

Autor: Bohumil Králík

Už dost, stačilo. Fury odpískal finále trilogie: A to jsem se těšil, jak Wildera zase sejmu


Finále hvězdné trilogie v boxerské těžké váze organizace WBC se zdá být fatálně ohroženo. Aktuální držitel světového titulu Tyson Fury se nechal slyšet, že už má dost neustálého posouvání termínu ze strany jeho amerického soka Deontaye Wildera a s dlouho očekávaným duelem už ve svých plánech nepočítá. A soustředí se už jen na přípravu k duelu s britským rivalem Anthonym Joshou, v němž můžou být na dosah všechny mistrovské pásy v těžké váze najednou.

Fury překvapivě sesadil Wildera z trůnu v únorovém duelu, odveta se neustále posouvala a poslední daný termín byl naplánován na 19. prosince v Las Vegas.

Jenže i z tohoto data začínají promotéři couvat s tím, že souboj se už letos nejspíš nestihne. A to už je evidentně na Gipsy Kinga příliš silná káva.

„Už jsem se těšil, jak Wildera zase sejmu. Prostě rychlý a snadný fight. Ale Wilderův tým zase šíbuje s termínem. Oni ve skutečnosti nechtějí, aby se ten zápas o šampiona těžké váhy konal, protože ví, jak by dopadl: Wilder by zase skončil na prdeli,“ stěžuje si Fury pro server The Athletic.

"ekala jsem vlnu hejt, ale njak ke m nedorazila. Naopak, pou mi chlapi, e si teba dote nevimli, e mm tak velk a krsn prsa," smje se Michaela Dostlov. Jak to vid s dalm monm zpasem?

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Nedle 11. jna 2020


„Ptali se mě, jestli bych souhlasil s posunutím zápasu na 19. prosince. A já s tím souhlasil. Potom se to snažili znovu změnit s tím, abychom se utkali až příští rok. Jenže já už jsem dlouho v tréninku, jsem připravený. A oni to zase chtějí posouvat? To už je příliš. Tenhle zápas už mě nezajímá, dívám se dál,“ přiznal 32letý boxer.

Jediný světový šampion těžké váhy?

„Jsem nejlepší bojovník na světě. Před koncem roku 2021 budu jediný člověk na zemi, který bude mít pás pro mistra světa těžké váhy,“ nepochybuje o tom, že uspěje i ve sjednocující bitvě s Joshuou a získá tak všechny dosažitelné tituly do svého držení.

Jeho americký promotér Bob Arum už naznačil, že je možné, že by se obhajoba titulu WBC mohl v prosinci konat ve Velké Británii proti jinému soupeři. Duel proti Joshuovi by se pak mohl odehrát v dubnu nebo květnu 2021.


„Jestli se utká s Wilderem? To záleží na Tysonovi, protože pokud se nebude moct zápas konat letos, což se zdá být pravděpodobné, Tyson chce jiný zápas a my mu vyhovíme,“ uvedl Arum pro server Talksport.

„Příští rok, pokud Joshua porazí Puleva, se můžeme vrhnout na zápas s ním (Joshuou),“ doplnil s odkazem na Joshuovou obhajobu titulů WBA, IBF a WBO proti bulharskému protivníkovi.

Nicméně v britských médiích se objevují informace, že stornování zápasu s Wilderem nemá požehnání od WBC, stejně jako možnost obhajovat titul proti jinému soupeři. Wilderův tým navíc tvrdí, že situace nestojí tak, že by jeho boxerskému klenotu vypršela smlouva na konání třetího vzájemného zápasu.

Na druhm konci svta stle nemohou spt ze slovenskho KO, kter pedvedl Ludovit Klein v UFC. Jak to vid Atitla Vgh?

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Sobota 10. jna 2020


Smlouvy neplatí věčně

Fury má s vedením WBC velmi dobré vztahy, organizace za ním stála, i když měl problémy s obviněním z dopingu a dá se čekat, že se mu bude snažit vyhovět. Nicméně neméně dobré vztahy s organizací má i Wilderův promotér Al Haymon, jenž má ve své stáji celou řadu perspektivních bojovníků.

Furyho agent pro Velkou Británii Frank Warren má rovněž pochybnosti o tom, že by se duel jeho klienta s Wilderem mohl stihnout ještě letos a připouští tak změny oproti původním plánům.

„Smluvní povinnosti jsou takové, jaké jsou. Kontrakty nicméně nejsou platné do skonání věků. Pokud se zápas nestihne ve smluvně daném čase, Tyson se posune dál a původně domluvený zápas se může reaktivovat někdy jindy,“ potvrdil Warren, že fanoušci se dovršení trilogie nejspíš jen tak nedočkají.

Další články v kategorii

Nová hvězda UFC si po zranění sebe sama připadala jako idiot. Teď touží stát se novým McGregorem!

18. 6. 2021Že i slavení velkého vítězství se zkrátka musí umět, to už dneska dobře ví také vycházející hvězdička bojových ...

Box bez rukavic. Dáte šanci bojům ostrým jako žiletky? Podívejte se

18. 6. 2021Má šanci box bez rukavic více zaujmout sportovní fanoušky, vyprodávat velké haly v Česku? Čas ukáže, jak si může tento tvrdý ...

Další soupeř pro Diaze? Trenér slavného grázla UFC chce trilogii s McGregorem!

18. 6. 2021Ačkoliv skončil jeho comeback porážkou, americký bijec Nate Diaz v UFC rozhodně nic nebalí. Ihned po sobotním nezdaru s ranařem Leonem Edwardsem vyhlásil, ...

Nenávidím ho. Přijde moje nejbrutálnější vítězství, slibuje Furymu rival před završením trilogie

18. 6. 2021Nejbrutálnější vítězství, víc než jen trest za drzá prohlášení. Deontay Wilder slibuje, že v pokračování ...

Legenda MMA se vrací. Brazilec držel titul v UFC 2457 dní! Teď jde v 46 letech boxovat

17. 6. 2021„Jsem svobodným mužem,“ říká Anderson Silva. V šestačtyřiceti letech opustil organizaci UFC. Legenda prohrála v říjnu svůj poslední ...

Nejnovější členka Oktagon rodiny. Uspěje malá, ale drsná bojovnice?

17. 6. 2021Pětadvacetiletá Monika Chochlíková je velmi zkušenou zápasnicí jak v thajském boxu, tak v disciplíně K-1. Téměř devět ...

Mistři KO si to rozdají v těžké váze. Pootevře si slovenský velikán dveře do UFC?

17. 6. 2021Slovenský ranař Martin Buday a proti němu polský King Kong Kamil Minda. Tento ostře sledovaný souboj o pás šampióna těžké váhy ...

Nejpodivnější tiskovka! Polonahý šampion a ujetý vyzyvatel se předvedli

16. 6. 2021Dalo se očekávat divadlo, ale to, co nakonec bylo k vidění v Los Angeles na tiskové konferenci k propagaci finále boxerské trilogie o pás ...

Oblafnul UFC a přišla šílená smlouva. Kluk z plakátu odešel s miliony

16. 6. 2021Je zdravý a bohatý. Georges St-Pierre je spokojený, legenda MMA může být hrdá na roky minulé, kdy oslňovala v oktagonu UFC. Jak vzpomíná ...