Už dost, stačilo. Fury odpískal finále trilogie: A to jsem se těšil, jak Wildera zase sejmu

13. 10. 2020

Autor: Bohumil Králík

Už dost, stačilo. Fury odpískal finále trilogie: A to jsem se těšil, jak Wildera zase sejmu


Finále hvězdné trilogie v boxerské těžké váze organizace WBC se zdá být fatálně ohroženo. Aktuální držitel světového titulu Tyson Fury se nechal slyšet, že už má dost neustálého posouvání termínu ze strany jeho amerického soka Deontaye Wildera a s dlouho očekávaným duelem už ve svých plánech nepočítá. A soustředí se už jen na přípravu k duelu s britským rivalem Anthonym Joshou, v němž můžou být na dosah všechny mistrovské pásy v těžké váze najednou.

Fury překvapivě sesadil Wildera z trůnu v únorovém duelu, odveta se neustále posouvala a poslední daný termín byl naplánován na 19. prosince v Las Vegas.

Jenže i z tohoto data začínají promotéři couvat s tím, že souboj se už letos nejspíš nestihne. A to už je evidentně na Gipsy Kinga příliš silná káva.

„Už jsem se těšil, jak Wildera zase sejmu. Prostě rychlý a snadný fight. Ale Wilderův tým zase šíbuje s termínem. Oni ve skutečnosti nechtějí, aby se ten zápas o šampiona těžké váhy konal, protože ví, jak by dopadl: Wilder by zase skončil na prdeli,“ stěžuje si Fury pro server The Athletic.

"ekala jsem vlnu hejt, ale njak ke m nedorazila. Naopak, pou mi chlapi, e si teba dote nevimli, e mm tak velk a krsn prsa," smje se Michaela Dostlov. Jak to vid s dalm monm zpasem?

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Nedle 11. jna 2020


„Ptali se mě, jestli bych souhlasil s posunutím zápasu na 19. prosince. A já s tím souhlasil. Potom se to snažili znovu změnit s tím, abychom se utkali až příští rok. Jenže já už jsem dlouho v tréninku, jsem připravený. A oni to zase chtějí posouvat? To už je příliš. Tenhle zápas už mě nezajímá, dívám se dál,“ přiznal 32letý boxer.

Jediný světový šampion těžké váhy?

„Jsem nejlepší bojovník na světě. Před koncem roku 2021 budu jediný člověk na zemi, který bude mít pás pro mistra světa těžké váhy,“ nepochybuje o tom, že uspěje i ve sjednocující bitvě s Joshuou a získá tak všechny dosažitelné tituly do svého držení.

Jeho americký promotér Bob Arum už naznačil, že je možné, že by se obhajoba titulu WBC mohl v prosinci konat ve Velké Británii proti jinému soupeři. Duel proti Joshuovi by se pak mohl odehrát v dubnu nebo květnu 2021.

„Jestli se utká s Wilderem? To záleží na Tysonovi, protože pokud se nebude moct zápas konat letos, což se zdá být pravděpodobné, Tyson chce jiný zápas a my mu vyhovíme,“ uvedl Arum pro server Talksport.

„Příští rok, pokud Joshua porazí Puleva, se můžeme vrhnout na zápas s ním (Joshuou),“ doplnil s odkazem na Joshuovou obhajobu titulů WBA, IBF a WBO proti bulharskému protivníkovi.

Nicméně v britských médiích se objevují informace, že stornování zápasu s Wilderem nemá požehnání od WBC, stejně jako možnost obhajovat titul proti jinému soupeři. Wilderův tým navíc tvrdí, že situace nestojí tak, že by jeho boxerskému klenotu vypršela smlouva na konání třetího vzájemného zápasu.

Na druhm konci svta stle nemohou spt ze slovenskho KO, kter pedvedl Ludovit Klein v UFC. Jak to vid Atitla Vgh?

Zveejnil(a) Kaoko.cz dne Sobota 10. jna 2020


Smlouvy neplatí věčně

Fury má s vedením WBC velmi dobré vztahy, organizace za ním stála, i když měl problémy s obviněním z dopingu a dá se čekat, že se mu bude snažit vyhovět. Nicméně neméně dobré vztahy s organizací má i Wilderův promotér Al Haymon, jenž má ve své stáji celou řadu perspektivních bojovníků.

Furyho agent pro Velkou Británii Frank Warren má rovněž pochybnosti o tom, že by se duel jeho klienta s Wilderem mohl stihnout ještě letos a připouští tak změny oproti původním plánům.

„Smluvní povinnosti jsou takové, jaké jsou. Kontrakty nicméně nejsou platné do skonání věků. Pokud se zápas nestihne ve smluvně daném čase, Tyson se posune dál a původně domluvený zápas se může reaktivovat někdy jindy,“ potvrdil Warren, že fanoušci se dovršení trilogie nejspíš jen tak nedočkají.

Další články v kategorii

Šílené scény z Dagestánu. Judistický šampionát se proměnil v hromadné MMA

5. 3. 2021V Dagestánu a na Kavkaze všeobecně odjakživa vyrůstali špičkoví zápasníci a bojovníci, jenže kromě výborných jedinců ...

Bývalá šampionka ukázala sexy krajkové prádlo a rozparádila fanoušky

5. 3. 2021Kdepak tvrdé rány a kopance! Hvězda MMA Joanna Jedrzejczyková je sice opět vidět a fanoušci jsou ve varu, jenže za to nemůže žádné slavné ...

Končím, jsem vyřízený, šokoval Chimaev. Po akci čečenského diktátora je ale vše jinak

5. 3. 2021Fanouškům UFC způsobil na začátku nepříjemný šok. Švédský bojovník čečenského původu Khamzat Chimaev má ...

Procházka šlape a je šťastný, že ždíme tělo. O víkendu je zvědavý na konkurenci v UFC

4. 3. 2021Rukavice ještě nenavlékne, ale UFC bude o víkendu Jiří Procházka bedlivě sledovat. Do bitvy jdou v Las Vegas jeho konkurenti z polotěžké divize. ...

Blachowicz není favoritem? Soupeř zapomíná, že Janek je mistr světa v thajském boxu, zvedá prst kouč

4. 3. 2021Už jen hodiny zbývají do zápasu Poláka Jana Blachowicze (27-8) s Nigerijcem Israelem Adesanyou (20-0). Střet dvou šampionů UFC očekává ...

Praskaly kosti, po pár sekundách bylo po zápase. Brutální kop šokoval fanoušky

4. 3. 2021V němém úžasu a s mrazením v zádech. Fanoušci MMA museli zírat na hrozivou scénu, která ukončila souboj Deana Maxwella a Randalla ...

Blachowicz vs. Adesanya? Frajer s bombami, silou a proti němu rychlý a přesný frajer

3. 3. 2021Čeští fanoušci MMA o víkendu zpozorní. V Las Vegas sice nebude bojovat žádný český vyslanec, ale dvě velké bitvy očekává ...

Lahev vína během noci před bojem o titul. Costa prozradil příčinu fiaska

3. 3. 2021Bojoval o titul střední váhy UFC a tvrdě narazil. Brazilec Paulo Costa přišel až pět měsíců po porážce s obhájcem pásu Israelem Adesanyou ...

Zbil mnoho starých chlapů, teď musí zbít stále mladého lva, vzkazuje Američan před titulovou bitvou v UFC

3. 3. 2021Šampion bantamové váhy UFC proti jedničce žebříčku. Jeden ze tří titulových zápasů o víkendu v Las Vegas. Petr Yan a proti němu ...