V Praze se rozhodlo o nominovaných na Světový pohár v MMA

28. 6. 2021

Autor: Libor Kalous

Nejlepším patřila medaile a postup na Světový pohár.

Nejlepším patřila medaile a postup na Světový pohár.FOTO: IMMAF


Místo reprezentačního plesu, který by se mezi tyto honosné zdi hodil, se v neděli 27. června v pražském hotelu International sešli amatérští zápasníci MMA. Český svaz MMA zde pořádal International MMA. Celkem bylo rozlosováno čtyřiašedesát soubojů v kleci. Ti nejlepší se kvalifikovali na zářijový Světový pohár, který pořádá ČSMMA pod mezinárodní organizací IMMAF. 

Všichni bojovníci a trenéři byli testováni, pro veřejnost ale nebyl hotel International přístupný. Přesto šlo o podmínky, která byly příznivější proti roku 2020.

„Jsem rád, že jsme se vrátili, pauza byla dlouhá, snad už vše poběží, i když patrně ještě s nějakými restrikcemi, které budou sport doprovázet. Důležité je, že se může trénovat a zápasit, což je potřeba pro restart amatérského sportu,“ byl spokojený po pár hodinách bojů Michal Hamršmíd, předseda Českého svazu MMA. 


V sobotu registrace a v neděli ráno splnit váhový limit. První povinnosti pro zápasníky, tady šlo o nasátí atmosféry. Rukavice, chrániče a vazelína na obličej měly ještě čas. Na tyto propriety došlo až za pár hodin. V deset hodin dopoledne si turnaj připsal první zápas, poslední kolo padlo až večer. Jedno se ale neměnilo, v neděli se mísil smutek poražených a radost vítězů, kteří postupovali do dalších kol. 

„Bylo 92 přihlášených bojovníků a rozlosovali jsme 64 zápasů. Nakonec byli čtyři bojovníci vyřazeni, a to na základě toho, že měli už za sebou profesionální starty. Tyto informace jsme zjistili po kontrole na sherdog.com a tapology.com. Mezinárodní organizace IMMAF nastavila pravidla soutěží a my je musíme jako Český svaz MMA dodržovat. Akcí se mohou zúčastnit jen amatérští bojovníci,“ řekl po turnaji Hamršmíd.

Nadšení, smutek, adrenalin, sebevědomí i nejistota. Tohle vše bylo k vidění v hotelu International. Některé kategorie byly méně obsazeny, jiné poznaly daleko větší zájem. Kdo chtěl poznat finále v nabité divizi, musel zažít během dne i tři zápasy. 

Jen ti nejlepší na Světový pohár


Po první výhře vyskočila euforie, radost. Za pár minut opět soustředění, zjišťování času dalšího zápasu, ladění jídla, rozcvičky, řešení případných bolístek. Kdo chce na vrchol, musí zvládnout hodně maličkostí.  

„Překvapilo mě více bojovníků, mrzí mě, že se někteří na WORLD CUP do Prahy nedostanou, protože místa jsou do každé kategorie omezená, my máme tři místa. V kategorii juniorů a seniorů šlo na MMA International o nominační boje na zářijový IMMAF MMA WORLD CUP. Možná kdyby byl zápas o pět minut později, mohl by být jiný výsledek, ale takto to ve sportu chodí. Klíč byl neúprosný, na září se kvalifikovali finalisté a mistři z minulého roku,“ řekl také Hamršmíd o víkendovém maratonu.

„Byla to výborná akce, byl jsem překvapený kvalitou zápasů po covidu, se kterým jsme museli přes rok bojovat. Hodně zápasů končilo až na body, případně v pozdějších fázích boje. Po tomto turnaji se vykrystalizovalo celkem jedenatřicet zápasníků, kteří se kvalifikovali na zářijový Světový pohár,“ pověděl také Hamršmíd. 


Právě kvalifikace na Světový pohár byla lákadlem pro všechny zápasníky, ti se budou za pár týdnů měřit se světovou konkurencí. Do Prahy přiletí bojovníci z celého světa. 

„Na MMA International jsme měli návštěvu z mezinárodní organizace IMMAF, sdělili nám, že mezi státy o Světový pohár v Praze je obrovský zájem. Myslím, že všechny váhy budou plně obsazeny. Bude šestnáct kategorií, myslím, že přiletí stovky závodníků, v Praze uvidíme světovou amatérskou kvalitu,“ těší se Hamršmíd. 

Na zářijový Světový pohár by mohlo do Prahy dorazit okolo 250 bojovníků z celého světa. Hodně bude záležet na aktuální situaci okolo covidu. WORLD CUP IMMAF 2021 má naplánovaný program od 7. do 12. září. 

Další články v kategorii

Pešta novým králem Oktagonu. Monster si vyválčil odvetu se šampionem a jedno odstrašující KO

26. 9. 2021Jeden z nejlépe obsazených MMA turnajů, co byl na česko-slovenské půdě kdy k vidění. Tak se bude nahlížet na sobotní galavečer Oktagon 28, ...

Zápas si chci užít, zařadím autopilota, řekl Konrád před bitvou s Martiníkem. A Buchinger? To je psychopat

25. 9. 2021Tři výhry a čtyři porážky. Takovou bilanci má zatím v Oktagonu zápasník MMA Michal Konrád, který se na dnešním ...

I Terminátor lehne, když dostane bombu, věří Pešta před titulovou bitvou

25. 9. 2021Natrénováno mají, váhu splnili, poslední noc před titulovou bitvou mají za sebou Viktor Pešta i Stephan Pütz. Večer v O2 universum ...

Peštovy bitvy v Oktagonu: Zostuzení Američana, zlomená čelist i parádní premiéra v nové váze

25. 9. 2021Čeká ho jedna z nejprestižnějších bitev jeho kariéry. Bijec MMA Viktor Pešta se na sobotním turnaji Oktagon 28 postaví německému ...

Další zkrat! Jon Jones byl zatčen a obviněn z ublížení na zdraví a domácího násilí

25. 9. 2021Místo toho, aby své slavné sportovní jméno rozvíjel v oktagonu, místo toho zápasník MMA Jon Jones má problém. ...

To je nálož, tělo jako houba! Bojovníci před Oktagonem 28 nabrali za 9 hodin 170 kilo!

24. 9. 2021Tělo jako houba, která nasává, chce víc a víc. Na podobném principu pracují těla bojovníků, kteří hubnou a stahují ...

Jak vypadali bojovníci na váze, kdo nesplnil limit? Monster premiéru zvládl

24. 9. 2021První boj mají za sebou. V pátek ráno šlo čtyřiadvacet MMA bojovníků na váhu před pražským turnajem Oktagon 28. Poslední ...

Tři taháky v UFC. Boj o dva tituly a návrat slavného rebelského příjmení

24. 9. 2021Dva titulové zápasy a jeden očekávaný návrat slavného příjmení. Tohle jsou taháky pro následující ...

Jak vidí titulovou bitvu Végh, Vémola a Petrášek? Pešta měl radost, když slyšel jméno soupeře

24. 9. 2021Titulový zápas vždy budí pozornost. Pro Oktagon 28 připadla tato role dvojici Viktor Pešta a Stephan Pütz, kteří si to rozdají v O2 universum ...