Zase fiasko? Boj o světový trůn v ohrožení. Chybí fanoušci a miliony dolarů

10. 9. 2021

Autor: Bohumil Králík

Bude zápas, kdo skončí na zemi?

Bude zápas, kdo skončí na zemi?FOTO: DAZN


Zatímco Velké Británie je natěšená na blížící se titulový zápas boxerských těžkých vah ve vyprodané aréně Tottenhamu Hotspur mezi ostrovním miláčkem Anthonym Joshuou, jenž do banku vloží své pásy WBA, WBO a IBF, a Ukrajincem Oleksandrem Usykem, v zámoří budí podobná bitva o pás WBC mezi Britem Tysonem Furym a Američanem Deontayem Wilderem trochu rozpaky. Dokonce prý hrozí další odložení duelu.

Finále trilogie Wilder - Fury, jehož konání po právních peripetiích nakonec v USA nařídil soudce, je na programu 9. října v Las Vegas. Jde o náhradní termín, protože v původním červencovém datu se nemohl konat kvůli údajnému Furyho onemocnění covidem.

Zatímco bitva v Londýně byla vyprodána v řádu hodin, v Las Vegas to ani zdaleka tak slavné není. Kolem zápasu chybí humbuk, větší promo a i prodeje lístků údajně zůstávají daleko za očekáváními.

„Bude se ten zápas vůbec konat? Oni neprodali skoro žádné vstupenky a kolem zápasu není žádný hype. Jsem si jistý, že když ten zápas bude, lidé si ho určitě pustí doma a budou se dívat. Ale nikdo nebude cestovat do Vegas,“ předvídá chmurný scénář Joshuův promotér Eddie Hearn, jehož cituje list The Sun.


„Mám za to, že 75 procent lidí na druhém zápase (mezi Furym a Wilderem) byli Britové, kteří tam přiletěli. Jenže to teď normální fanoušci nemůžou,“ připomněl trable Ostrovanů při vycestování ze země v době stále trvající koronavirové pandemie.

Zbaví Furyho titulu?

Pokud by se zápas znovu odkládal, musela by WBC zřejmě začít řešit otázky právoplatnosti vlastnictví titulu, který náleží Furymu. Jenže od předchozí bitvy s Wilderem v únoru 2020 neboxoval. 


„Já stoprocentně chci, aby se ten zápas konal v termínu. Chci, aby ten duel měl konečně vítěze a mohli jsme se znovu začít bavit o zápase o absolutního krále těžké váhy. Pokud se ale zápas zase nebude konat, WBC už musí jednat a Furyho titul pozastavit,“ myslí si promotér organizace Matchroom Boxing.

„Když Fury nebude boxovat v říjnu, bude to téměř dva roky, kdy titul nebyl obhajovaný. Podle mě je nutné, aby už zápasil, jinak by měl být titulu zbaven nebo by měl být pozastaven. Protože tady sedí také Dillian Whyte, který je prozatímním šampionem a na titulový zápas má také nárok,“ upozornil Hearn.

Zajímavé je, že Fury nikdy oficiálně nepotvrdil, že se v létě nakazil koronavirem, což byl ale důvod pro odložení zápasu. Hearn už tehdy spekuloval o tom, že za změnou termínu vězí špatné prodeje lístků.


„Když garantujete lidem peníze nebo jim hrubě nastíníte, jaká bude jejich výplata a najednou se podíváte na čísla a vidíte, že máte čtyři miliony dolarů místo osmnácti, pak máte problém. Chápu, že vše komplikuje pandemie, ale všichni ostatní jsou schopni už mít zápasy, takže i tady už se konečně musí něco stát,“ naléhal.

Se svojí verzí příběhu kolem odložení zápasu přišel i Deontay Wilder, jenž rovněž zpochybnil Furyho nemoc.

„Oni (Furyho tým) z toho zápasu pořád utíkají, já mu naopak běžím vstříc. Nevěřím, že měl covid. Vím, že se mu nedařilo v kempu. Ti mladí kluci mu tam dávali nakládačku. I já mám v kempu kluka, který ho rozbil,“ uvedl sesazený šampion Wilder pro PBC Podcast.

Další články v kategorii

Je to tu! Bitva olympijských šampionů rozhodne o světových titulech. Jde o stamiliony

25. 9. 2021Čekání na velký titulový zápas v boxerské těžké váze před plnými tribunami je u konce. Fanoušci se dočkali, pozornost ...

Boxerský obr se opřel do soupeře. Je to tlusťoch, trefím ho do ksichtu

25. 9. 2021Byl to fofr a jeho obrovské ruce trefily výhru. 150kilový obr si pohrál s legendou. TKO v 1. kole. Thor Björnsson porazil minulý víkend ...

Další zkrat! Jon Jones byl zatčen a obviněn z ublížení na zdraví a domácího násilí

25. 9. 2021Místo toho, aby své slavné sportovní jméno rozvíjel v oktagonu, místo toho zápasník MMA Jon Jones má problém. ...

Vyfasoval stopku! Italský boxer dostal zákaz kvůli nacistickému tetování

25. 9. 2021Tohle asi nečekal. Boxer Michele Broili minulý víkend vstoupil do ringu a na jeho těle bylo viditelné nacistické tetování. V pátek ...

Tři taháky v UFC. Boj o dva tituly a návrat slavného rebelského příjmení

24. 9. 2021Dva titulové zápasy a jeden očekávaný návrat slavného příjmení. Tohle jsou taháky pro následující ...

Trilogie v UFC? Shevchenko se další odvetě nebrání. Jsem tady! vzkazuje Nunes

24. 9. 2021Valentina Shevchenko, šampionka muší váhy UFC a současná dvojka ženského žebříčku „pound for pound“, tedy napříč ...

Větší výzva než Kličko. Boxerského krále čeká nejtěžší zápas kariéry

23. 9. 2021Velká Británie platí za velmoc profesionální boxerské těžké váhy, její reprezentanti momentálně drží světové ...

Visí nad Brichtou otazník? Každý ví, že je Leo pankáč, rozmluvili se trenéři

23. 9. 2021Pohodáři, kteří dokážou zajímavě promluvit. A teď se jim chtělo. Pro kaocko.cz se rozpovídali trenéři Marek Lončák a Pavel Bechtold. ...

Šokující rvačka na tiskovce. Hvězdný šampion před historickou bitvou zuřil

22. 9. 2021Šokující vyústění měla tisková konference uspořádaná k očekávanému duelu o absolutní krále super ...