Ztracené miliardy? Neřeší. Boxerský šampion vyrazil na nákup soukromého tryskáče

1. 6. 2021

Autor: Bohumil Králík

Tyson Fury má své starosti...

Tyson Fury má své starosti...FOTO: MTK Global


Mezi promotéry sice stále ještě zuří mediální válka o to, kdo zavinil krach miliardového zápasu o absolutního světového šampiona boxerské těžké váhy mezi Anthonym Joshuou a Tysonem Furym, ale minimálně druhý jmenovaný evidentně žije úplně jinými záležitostmi. Zrušenou bitvou v Saúdské Arábii, při níž si mohl přijít na pořádný balík, se alespoň podle svých veřejných výstupů nijak moc netrápí. Fanoušky naopak zásobuje svými nevšedními zážitky z pobytu v USA.

Do Saúdské Arábie tedy Fury v létě nemusí a může v klidu zůstat ve Spojených státech, kde jej 24. července čeká právníky vynucená obhajoba titulu organizace WBC ve finále trilogie s Deontayem Wilderem.

Gipsy King ale rozhodně netráví čas jen tréninkem, v zámoří si užívá se svojí rodinou hodně nabitý a vzrušující program. 

Na Instagramu se třeba pochlubil fotkou z hangáru, kde si byl podle svých slov vyhlédnout ke koupi soukromý tryskáč. 


Boxerský šampion také vzal o víkendu svoji početnou rodinu na slavné automobilové závody NASCAR a dokonce si i v živém televizním vstupu zazpíval.

Fury se dělil o zážitky se svými 4,3 miliony fanoušků, kteří jej na Instagramu sledují. V černém triku s logem kapely AC/DC a bílé kšiltovce se šklebil do objektivu v hangáru plném letadel, což doprovodil slovy „na nákupech letadla“. 

Je tedy vidět, že ani absence původně jistých 100 milionů liber (přes tři miliardy korun) za zkrachovalou saúdskoarabskou bitvu s Joshuou mu v peněžence zase tolik chybět nebudou.


Bye-bye, miss American Pie...

Vášeň pro silné a drahé stroje poté ukázal během již zmíněných závodů NASCAR na Charlotte Motor Speedway v Severní Karolíně. Ani tam se ale rozhodně jen neusadil do sedaček po bok manželky Paris a svých dětí. Bylo ho všude plno.

Potkal se třeba s hvězdou ligy amerického fotbalu NFL Christianem McCaffreyem či britským hercem Clivem Standenem.


Ale nebál se ani živého vstupu v televizi, před samotnými závody sebevědomě vzal mikrofon a po boku Michaela Waltripa z televize TSN zapěl píseň American Pie.

Od srandiček ale bude muset během dvou měsíců přepnout do režimu řežby v ringu. Jeho příští sok Wilder už má nyní naladěno na hodně syrovou notu.

„Moje mentalita je teď taková, že jsem přemítal tak moc nad tím, že chci někoho zničit, až jsem dospěl do bodu, že ho chci znetvořit tak, že ani jeho matka nebude vědět, kdo to je. Každý den mu chci všemi způsoby urazit hlavu,“ spustil Wilder v jednom v prvních rozhovorů po vyhrané arbitráži nařizující duel s Furym pro 78SportsTV. 

„Teď už není kam utéct, kam se schovat. Musíš jít přese mě. Já jsem nejtvrdší ranař v historii těžké váhy a budu v tom pokračovat. Jsem připravený si vzít titul zpět. Měli jsme ve smlouvě zakotvený třetí zápas, on (Fury) dal slovo, máme na to důkaz, a měl by mu dostát. Takový je byznys, nemůžeš uzavřít kapitolu, aniž bys přešel přes Deontaye Wildera,“ dodal 35letý Američan, který s Furym utrpěl loni v únoru první porážku v kariéře.

Další články v kategorii

Loupež v MMA, okradli rozhodčí zápasníka o výhru?

19. 6. 2021Jedno pořekadlo v bojových sportech říká – nenechávejte verdikt na rozhodčích. Jde o to, pokud zápasník duel ukončí před ...

Zombie jde do akce! Uvidíme další krvavou řež? Po poslední porážce byl bojovník UFC u psychiatra

19. 6. 2021Možná není nejlepším zápasníkem UFC, zato má však v sobě jeden vzácný dar. Právě jeho zápasy totiž ...

Bitva krásek bez rukavic se blíží, žhavé snímky rozpalují fanoušky

19. 6. 2021Tohle bude pořádně žhavý souboj. Bitva v boxu bez rukavic mezi Charissou Sigalaovou a Pearl Gonzalezovou rozpaluje fanoušky. Do bitvy, kdy si to krásky ...

Boxerský světový šampion do MMA? S Ngannouem by do klece šel, ale má to háček

19. 6. 2021Bitvy boxerů se zápasníky MMA se stávají v poslední době lákavými událostmi. Čtyři roky starý kasovní trhák ...

Skok do světa ramp. Bojovnice MMA Pudilová měnila outfit při focení. Nebyla na to sama

18. 6. 2021Byl to dlouhý den. Nezvyklý den. Trénink mají do 90 minut hotový, v pátek šlo o podstatně delší šichtu. Zápasnice ...

Nová hvězda UFC si po zranění sebe sama připadala jako idiot. Teď touží stát se novým McGregorem!

18. 6. 2021Že i slavení velkého vítězství se zkrátka musí umět, to už dneska dobře ví také vycházející hvězdička bojových ...

Box bez rukavic. Dáte šanci bojům ostrým jako žiletky? Podívejte se

18. 6. 2021Má šanci box bez rukavic více zaujmout sportovní fanoušky, vyprodávat velké haly v Česku? Čas ukáže, jak si může tento tvrdý ...

Další soupeř pro Diaze? Trenér slavného grázla UFC chce trilogii s McGregorem!

18. 6. 2021Ačkoliv skončil jeho comeback porážkou, americký bijec Nate Diaz v UFC rozhodně nic nebalí. Ihned po sobotním nezdaru s ranařem Leonem Edwardsem vyhlásil, ...

Nenávidím ho. Přijde moje nejbrutálnější vítězství, slibuje Furymu rival před završením trilogie

18. 6. 2021Nejbrutálnější vítězství, víc než jen trest za drzá prohlášení. Deontay Wilder slibuje, že v pokračování ...