Do pěti sekund šel k zemi. Plzeň zažila divoký večer v ringu

14.10.2023

Autor: red

Plzeň zažila box...

Plzeň zažila box...FOTO: Patron Boxing


Osmý galavečer stáje Patron Boxing je minulostí a v hale TJ Lokomotiva Plzeň byli korunováni dva domácí šampioni. Oba naprosto zaslouženě, Patrik Baláž (10-4, 4 KO) i Vladimír Řezníček (14-5-2, 6 KO) předvedli skvělé výkony.Už první duely hlavní karty naznačily, že to papíroví favorité nebudou mít - až na výjimky - na pátek třináctého vůbec snadné.

Armén Arsen Poghosyan (3-1-1, 2 KO) i bosenský tvrďák Džemal Bosnjak (7-7, 5 KO) sice nakonec zvítězili ve svých duelech před limitem, mladý Dočekal prvně jmenovanému a veterán Svačina tomu druhému dělali velké problémy. A minimálně Bosnjak nechal rozboxovat Svačinu do takových otáček, až to vypadalo na velký výsledkový šok. "Pavouk" z Přerova ale nakonec musel zápas kvůli zranění vzdát po čtvrtém kole.

Velkou pohodu posledních týdnů a vlastně i celého letošního roku potvrdil na západě Čech slovenský talent Viliam Tankó (2-0, 2 KO). Ira Michaela Kellyho poslal poprvé na koleno do pěti vteřin od úvodního gongu a zápas pak už moc dlouho netrval. A "Gypsy Warrior" následně zopakoval, co už říkal v rozhovoru pro Patron Boxing v minulém týdnu: "Chci se stát do dvou let mistrem světa."

Podobně dravě nastoupil do svého souboje také Lukáš Šimek (5-1-1, 3 KO), který vlétl na zkušeného Poláka Przemyslawa Biniendu (2-47, 2 KO) doslova jako uragán a kdyby se v Česku dělaly úderové statistiky, v případě 38letého plzeňského patriota bychom se za necelé jedno kolo dostali možná na stovku ran. Soupeř prostě neměl vůbec žádnou šanci se dostat do zápasu, natož přežít.


Preciznost coby klíč k triumfu naopak zvolili Jakub Kasl (3-3, 2 KO) a Lukáš Hudler (5-0, 4 KO), kteří postupně své protivníky zlomili. Kasl zvítězil v kole číslo čtyři, 19letý talent Spejbl Gymu pak už ve třetí tříminutovce.

První těžkotonážní souboj večera mezi Majlekem Wartalskim (3-0, 3 KO) a Tomášem Pollákem (1-5) ukázal, jak to vypadá, když na sebe narazí dva rozdílné styly. Ač to tak s ohledem na figury obou nemuselo vypadat, tím šikovnějším a techničtějším v ringu byl Pollák a v prvním dějství soupeře skvěle a čistě trefoval. Od druhého ale Wartalski zvýšil obrátky, vyvinul ještě větší tlak a jeho soupeř mu nakonec podlehl.

To Ital Andrea Pesce (8-22-4, 2 KO) tlaku Tomáše Šálka (20-4, 13 KO) odolat dokázal. Alespoň teda v tom ohledu, že s ním - a se ctí - doboxoval všechna vypsaná kola. A že do hosta z pod Alp vyházel bývalý český šampion těžké váhy opravdu slušné bomby. Kromě jednoho lehkého zavrávorání v kole číslo dvě Pesce žádnou slabost neukázal. A občas donutil soupeře ukázat také, jak pevnou má obranu.

Hodně blízko překvapení pak byl vytáhlý Bulhar Nikola Stoyanov (4-7, 1 KO). Ten nejdříve nechal slovenského šikulu Mária Zábojníka (10-0, 4 KO) ukázat jeho pohybové i úderové dovednosti, aby se následně rozhodl ukázat také něco ze svého arzenálu. A kromě tvrdé brady to byly neméně tvrdá kladiva, kterými slovenského favorita trápil. A minimálně čtvrté a páté kolo si mohl díky nim ukrást pro sebe. Celý zápas ale nakonec ovládl Zábojník. 

"Tvrdý soupeř, opravdu tvrdý. Ve druhém kole mě tam i nahulil. Ale to desáté vítězství je doma," usmíval se po triumfu unavený sympaťák z Dubnice nad Váhom. A následně se mu v ringu připomněl i soupeř, se kterým měl boxovat už v Plzni. Brněnský bijec Milan Procházka (5-4, 4 KO). 30. prosince zamíří The Ring do slovenské metropole a Bratislava by si mohla tento duel užít ještě více než by si ho určitě užila Plzeň.

Ta si rozhodně užila fantastickou šestikolovou štípanou mezi Jirkou Kordou (4-6-1, 3 KO) a Zdeňkem Marelem (2-0-1, 2 KO). Domácí bijec vstoupil do duelu fantasticky, poslal vytáhlého a nažhaveného protivníka už v prvním kole na zadek a dlouho měl navrch díky svým očím a přední ruce. Ovšem zástupce Spejbl Gymu ukázal, čím je tato tělocvična pověstná. Neustále šel vpřed. Dlouhé kombinace. Tvrdost. A nakonec válka, kterou nerozhodli ani bodoví, a tak musel ringový zvednout ruku nad hlavu oběma - remíza.

A ony zmíněné titulové bitvy?

Patrik Baláž (10-4, 4 KO) toho sice moc nenamluví, ale zase, když už něco řekne, tak to platí. Před duelem s Honzou Šindelářem (7-1, 6 KO) slíbil koncentrovanost a ruce nahoře po celý zápas. A to také splnil. A v ringu dominoval.

Soupeř se sice snažil, několikrát zkusil nachytat Baláže zvedákem stejně jako se to povedlo jeho kamarádovi Vladimíru Lengálovi, olomoucký šikula ale tentokrát udržel pozornost po celých třicet minut boje. A mohl slavit triumf 3-0 na body (100-90 a 2x 99-91). "Asi mi to ještě ani nedochází. Nechci řešit, co bude dál. Nechávám to na Patrikovi (Knoppovi) coby svém promotérovi, který se o mě skrze Patron Boxing moc hezky stará," usmíval se po duelu málomluvný šampion.

A hlavní šlágr večera? Naplnil očekávání. Vladimír Řezníček (14-5-2, 6 KO) a Adam Kolařík (5-4, 5 KO) se do sebe zaklesli jako skuteční novodobí gladiátoři. Kolo a půl odolával prvně jmenovaný neustálému tlaku svého protivníka. "Ve druhém kole mě tam i nahulil," přiznal po duelu vítěz. 

Jenže postupně začal Řezníček potvrzovat pověst šikovného bijce se skvělým okem a tvrdým kontrem. Kolařík si stále častěji začal nabíhat na údery domácího bijce, který hezky navíc měnil pásma - zasahoval spodky i hlavu. Už v pátém kole dostal jihočeského ranaře do problémů. A v kole číslo šest po další tvrdé přestřelce nakonec Kolaříka definitivně poslal k zemi. 

"Hodně se Adam zlepšil. Opravdu. Už to není jen hospodský rváč jako dříve. Byl to těžký souboj. Za pás jsem rád. Chci ho věnovat svému rodinnému týmu z Atom Gymu, kamarádům a také přítelkyni, se kterou máme 3. ledna termín porodu (dcery)," usmíval se už pětatřicetiletý bijec, který tak ukázal, že stále rozhodně nepatří do starého železa. 

Vlak se jmenovkou Patron Boxing nezastavuje. Další zastávka 30. prosince 2023 v Bratislavě.Další články v kategorii

Život dostal Tysona na kolena. Při pouliční bitce si zlomil ruku, v ringu ale trestal

27.05.2024Legendární rohovník Mike Tyson se v létě představí v dalším boji. 20. července se utká s krajanem Jakem Paulem. Tato bitva vzbuzuje ...

Spor graduje. Peňáz chce pryč z Oktagonu, variantou je KSW. Cíl UFC

27.05.2024Je naštvaný natolik, že chce vyhledat nový kariérní směr. Český bijec Matěj Peňáz cítí po neshodách s organizací ...

Čepo přichází s nabídkou. Pokud Oktagon souhlasí, jsem připraven

27.05.2024Dojde na obrat ve zrušeném duelu Matěj Peňáz vs. Vlasto Čepo? Šampion Patrik Kincl se zranil, nemůže obhajovat titul ve střední váze. Souboj ...

Těžká váha usnula. Bývalý bojovník UFC schytal KO v boxu

27.05.2024Greg Hardy. Před pár lety těžká váha, která se probíjela UFC. Jenže přišly porážky a tento Američan si připsal tři nezdary a ze slavné ...

Budu první, kdo Apolla ukončí. Z atmosféry v Edenu jsem nadšený už teď, říká Gogoladze

27.05.2024Čeká ho válka o titulovou šanci. Hvězdami natřískaný Oktagon v Edenu, kde jeho soupeřem bude Apollo Silva. Brazilský tvrďák, co kdysi ...

Paul si mne ruce, očekává rekordní zájem o bitvu s Tysonem. VIP balíček za 50 milionů

27.05.2024Bude boxerský duel Jakea Paula s Mikem Tysonem nejsledovanější bitvou všech dob? Jistě k tomu jsou veškeré předpoklady. Zápas, který ...

Divočina v Polsku. Šampion byl jako Řepka, jeho řádění odskákal bojovník z Česka

26.05.2024Zachránil zápas, na poslední chvíli kývnul na turnaj v Polsku. Český tvrďák Pavel Šach se na sobotním galavečeru RFA ...

Laso pro třaskavý souboj do Edenu. O Čepa si řekl Peňázův parťák z gymu

26.05.2024Posledních pár desítek hodin české a slovenské MMA žije zrušeným titulovým duelem, který měl proběhnout 8. června v Edenu. ...

Lidsky je to pro mě obrovské zklamání. Přibyla mi jizva na srdci, přiznal Novotný. Zastal se Čepa, Peňáze zkritizoval

26.05.2024Je hodně zklamaný. Na jeho promotérském srdci přibyla jizva a je jasné, kdo ji způsobil. Šéf Oktagonu Ondřej Novotný v neděli vysvětlil, ...

Načíst další články