Dokážu poznat, co je pro zápasníky nejlepší, říká manažerka slovenských es. Co prozradila na Vémolu a Mikuláška?

21.09.2021

Autor: Ondřej Propper

Nina Sedláková a zápasník Gábor Boráros.

Nina Sedláková a zápasník Gábor Boráros.FOTO: se souhlasem Niny Sedlákové


V jejím manažerském portfoliu jsou všichni zápasníci proslulého OFA Gymu. Tedy velká jména jako Tomáš Deák, Vojto Barborík, Igor Daniš, Sebastian Fapšo, Robo Pukač, Jakub Kadáš nebo Jacob Mikula. A v neposlední řadě pak i oblíbený granátník Gábor Boráros, s nímž jí pojí dlouholeté přátelství. Půvabná Nina Sedláková je zkrátka ženou na svém místě a dokonale vyvrací tezi o tom, že svět bojových sportů patří pouze tvrďákům. „Většina bojovníků jsou citlivé duše. Někteří i mnohem víc než já,“ usmívá se sympatická manažerka, která promluvila v rozhovoru pro kaocko.cz. Jak jste se ke své práci vlastně dostala?
Dělala jsem marketing pro jednu firmu a v ní jsme se rozhodli, že uspořádáme takový malý OFA kemp. Tam jsem mimo jiné poznala i Gábora, který mi pověděl, že by potřeboval nějaký svůj management. Tak jsem se rozhodla to vzít. A málokdo ví, že když jsem ještě byla marketingová ředitelka magazínu, tak nám Gábor napsal hned tři blogy. Už tenkrát působil jako hrozně pozitivní chalan, jenž neměl s ničím problém. A i když mi potom naše redaktorka řekla, že Gábor psát texty moc neumí, nakonec z toho byly tři skvělé články. Takže takhle nějak to začalo (směje se).

V současnosti zastupujete prakticky celý OFA Gym…
Přesně tak. A musím říct, že se mi hrozně dobře spolupracuje s jeho trenérem zakladatelem Iljou Škondričem, kterého znám už hodně dlouho. Velmi mi sedí jako člověk a jsme takový sehraný tým. Snažím se pro jeho kluky tvořit seriózní marketing. Moc mě neužije na různé hejty, ale spíš se snažím o to, aby každé sdělení mělo nějakou obsahovou hodnotu. Jako manažerka si navíc zakládám na loajalitě. Vůbec nejlepší manažer je podle mě ten, který chce pro svého klienta to samé, co by chtěl i sám pro sebe. Dříve jsem měla modelingovou agenturu, takže bojovníci jsou teď pro mě takové moje modelky (směje se). Spoustu z nich mi volá s tím, že by chtěli, abych je začala zastupovat právě já. Na to však bohužel nemám kapacitu, navíc když se svou činnost snažím dělat na sto procent. O zápasníky se starám již dlouhé roky a už přesně poznám jejich nálady, kdy je třeba na ně trochu zatlačit a kdy je naopak nechat být. Málokdo by to řekl, ale většina z nich jsou takové romantické duše, kdežto já jsem spíš hodně rázná žena a tak trochu nervák. 


Co všechno je vlastně náplní vaší práce?
Prioritně komunikace s médii, sponzory i samotnými organizacemi. Samotné zápasy ale domlouvá spíš Ilja, do toho mu já nechci až tak mluvit. Já se spíš starám o vše kolem a za ty roky už jsem pro zápasníky taková jejich máma, kámoška i psychiatr. Třeba s Gáborem si už tak důvěřujeme, že spoustu věcí rozhoduji za něj. Myslím, že dokážu poznat, co je pro něj to nejlepší. Ostatně i proto, že zastupuji také jeho snoubenku Moniku. 

A můžete prozradit, s kterým bojovníkem je naopak komunikace složitější? 
Víte co, horší den má někdy každý z nás, a to samozřejmě včetně mě samotné. Když třeba zbývá už jen pár dní do turnaje, je jasné, že hlava bojovníků je už tou dobou někde trochu jinde. A já se snažím to respektovat. Opravdu ale nemám nikoho, s kým by se mi nějak špatně spolupracovalo. Spíš naopak. Třeba hrozně super člověk je Tomáš Deák. To s Gáborem jsme si na sebe museli chvíli zvyknout a hodně novinářů si stěžuje, že jim nechce příliš dávat rozhovory. Ale on na tyhle věci zkrátka moc není, podle mě ho to nebaví. Takový už prostě je. 

Je při vašem jednání se sponzory cítít, že MMA na Slovensku zažívá svůj zlatý věk?
Určitě ano, MMA je teď zkrátka hodně trendy. Když se objeví nějaká novinka na trhu a její propagátoři ji chtějí spojit s někým ze sportu, právě zápasníky oslovují mezi prvními. Tedy když nepočítáme třeba olympijské vítěze, ale to je úplně jiná skupina lidí. 

Coby manažerka OFA Gymu zastupujete i Vojta Barboríka, jenž má za sebou nádhernou bitvu s Ivanem Buchingerem. Co jste na ni říkala?
Předně bych chtěla zmínit, že Vojto je skvělý zápasník a velmi skromný chalan, který má před sebou skvělou budoucnost, a to i z marketingového hlediska. A co se týče jejich zápasu, mně se příliš nelíbilo, že byl Ivan před soubojem postaven do role bad boy. On je totiž v jádru velký dobrák a myslím, že mu tahle pozice moc neseděla. Ono dělat z kohokoli něco na sílu není nikdy dobré. Třeba Tomáš Deák je také sportovec na úrovni a na bad boye si nikdy nehrál. Což ale nic nemění na tom, že to byl jeden z nejlepších soubojů v historii Oktagonu. A i když já jsem samozřejmě fandila víc Vojtovi, zvítězil Ivan, který je ve svém oboru naprostá špička. O tom se vůbec nemusíme bavit.

Zasloužil by si podle vás jejich duel odvetu?
Z marketingového hlediska by to bylo seven heaven. To je jasné. Já si ale myslím, že zrovna tihle dva bojovníci by se porovnávat neměli. Nemají to zapotřebí, protože oni oba to jsou skvělí zápasníci, navíc Slováci, kteří patří do světa. Aspoň tak to vidím já.

Které souboje se vlastně nejvíce líbí vám osobně? 
Samozřejmě všechny, protože tenhle sport miluji. Vůbec nejvíc ale uznávám kvalitní bojovné zápasy, které dělají třeba Fapšo, Kadaš, Daniš nebo Mikula. Jejich zápasy vždycky baví lidi, o což jde v MMA především. 


Kromě OFA Gymu zastupujete třeba i Václava Mikuláška, jenž má pověst neřízené střely. Jak se vám s ním spolupracuje?
Co se týče komunikace, musím říct, že zrovna Vašek patří k těm úplně nejlepším. Splní všechno, co si řekneme. Jen si nedává moc pozor na to, co píše na sociálních sítích, ale to už k němu patří. Hrozně moc se spolu nasmějeme. Navíc je to strašně dobrosrdečný chalan. Jde třeba do všeho, co se týče charity, a nikdy ho k tomu nemusím ani trochu přemlouvat.

Neměl by být ale někdy trochu více diplomat? Třeba jeho chování na tiskové konferenci po prohře s Karlosem Vémolou vzbudilo u některých fanoušků spíš kritiku…
Řekla bych to tak, že každý zápasník je osobnost. A mým cílem rozhodně není tu osobnost nějak měnit, protože pak by to už nebyl on. A platí to i o Vaškovi. Jasně, i já mu několikrát říkala, ať trochu přibrzdí, ale on je hodně svůj. Má tvář crazy boye, kluka z ulice. A kdyby ji neměl, byla by to nuda. To třeba Karlos, kterého mám hrozně ráda, je zase vyloženě bad boy. A na rozdíl třeba od Ivana mu tahle tvář fakt sedí. Ti kluci jsou strašně různorodí a musím říct, že jsem se toho od nich naučila mnohem víc než za celou dobu, co jsem dělala marketing v politice. Někdo třeba říká, že jsou hrozně hloupí, ale to není vůbec pravda. Jsou to citliví a velmi schopní lidé, kteří hodně cestují a mluví několika jazyky. Musím říct, že jsem se v práci pro ně našla.

Je tohle prostředí pro vás mnohem upřímnější než to politické?
Na to se mě ptají všichni. A ano, je to přesně tak. V politice musíte mít hodně ostré lokty, ale tohle je úplně jiné. V práci pro kluky jsem se fakt našla a mnohem více mě naplňuje. 

Když se teď zastavím u Gábora Borárose, jak velká komplikace pro něj je, že prohrál třikrát v řadě?
Víte, Gábor je takový, že chce hrozně moc zápasit. Proto vezme úplně každý souboj. Každého soupeře, jehož před něj postaví. I na toho posledního (Mickaela Lebouta) se svědomitě připravoval, ale možná tam byl trochu problém v hlavě. Všichni jsme mu říkali, ať tentokrát není při zápase až tak hrr, ať se v kleci více přemýšlí. A přišlo mi, že tentokrát přemýšlel až moc. Musí na sobě ještě pracovat, aby tělo i hlavu skloubil tak, až to bude dokonalé. A to ještě nějaký čas zabere. Jeho prohra mě však hodně zasáhla, navíc když jsem věděla, že se po tom zápase chystá požádat Moniku o ruku. O to víc mě mrzelo, že to opět nevyšlo.

Jak na jeho neúspěšnou šňůru reagují sponzoři? Stojí za ním, nebo se už někteří začínají odvracet?
Neodvrátil se od něj nikdo. A myslím, že něco takového ani nehrozí. Pořád je jednou z největších MMA tváří na Slovensku, což dokládá i jeho počet fanoušků na Instagramu. Zároveň však všichni dobře cítíme, že i sponzoři by si už zasloužili jeho vítězství. Mám ho moc ráda a trápí mě, že má teď tuhle sérii.

Jak je na tom po psychické stránce?
Gábor je vždycky absolutně v pohodě. Jeho nic nerozhází (směje se).


A co říkáte na jeho únorový boxerský souboj s Jakubem Štáfkem? Není to pro něj až moc velký risk?
Je pravda, že když jsem se to dozvěděla, tak jsem málem spadla z gauče. Také mi o tom řekl dost opatrně. Ale já Gáborovi věřím, že to zvládne. Musí předvést, že na to má, ostatně stejně jako jeho soupeř. Myslím, že mě i fanoušky to bude hodně bavit. 

Podobné zápasy bojovníků MMA s hvězdami showbyznysu jsou teď ve světě dost v módě. Chytne se to i na Slovensku? 
Podle mě ano. Byť já tedy zastáncem těchto zápasů úplně nejsem. Byla bych nerada, kdyby si tu zpěváci začali hrát na bojovníky a naopak. Já od Gábora taky nechci, abych začal rapovat… Ale chápu, že smysl to má. Zvlášť pro tu druhou stranu. Stále žijeme v době covidu a pro hudebníky je velmi vítanou možností se spojit s MMA, navíc když Oktagon jel i v době restrikcí. Ale nechtěla bych, aby takových duelů začalo být až moc a lidé by jimi začali být přesycení. 

Ještě se chci zeptat na odvetu Karlose Vémoly s Attilou Véghem, jenž by podle mnohých mohl takovým zápasem spíš ztratit než získat. Kdybyste byla jeho manažerkou, doporučila byste mu jít s Vémolou zase do klece?
Abych řekla pravdu, tak asi ne. Ale Karlose mám ráda. Co jsem ho tak poznala, je to naprostý profesionál a skvělý člověk. Taky hrozně velký showman, který přesně ví, co se od něj žádá. Attila je zase miláček celého Slovenska, hrozně dobrý chalan. Úplně však nevím, jestli by jejich druhý zápas ještě dával smysl. Koneckonců už jen proto, že od toho prvního uplynula až moc dlouhá doba. Podle mě byl jejich zápas jenom jeden. Už je trochu jiná doba a s ní noví bojovníci, co jsou na vrcholu sil.Další články v kategorii

Boss UFC láká na unikátní show. Do zářijového turnaje už vrazil 396 milionů

16.07.2024Jeden z nejlepších galavečerů všech dob, podívaná, kterou fanoušci bojových sportů zažijí jednou za život. Těmito slovy nedávno ...

Božský humor. Hvězda UFC dělovkou odstřelila krásné kolegyni nalepovací řasy

16.07.2024Jedna z nejkrásnějších bojovnic na soupisce UFC zažila o víkendu bolestivou porážku. Tracy Cortez nestačila v hlavním zápase víkendového ...

Torres se zblázní už na začátku, všechno ale sází jen na jednu kartu, věří si Paradeiser

16.07.2024Oba dobře vědí, jak se prostřílet až k trůnu. Zatímco Rakušan Daniel Torres se před třemi lety stal šampionem pérové váhy KSW, ...

Nejsem žádná ovce, nemusím mít motivaci k tomu, abych trénoval, říká Kníže

16.07.2024Jde do boje. Pár dní před sedmačtyřicátými narozeninami se v kleci objeví Petr Monster Kníže, který bude bojovat v sobotu v Bratislavě ...

Karlos Vémola podepsal novou smlouvu v Oktagonu

16.07.2024"Legendární Terminátor a úřadující šampion polotěžké divize Oktagonu a první Čech v UFC se rozhodl pokračovat v největší ...

Rozjetý Pereira hlásí pauzu. Chci si odpočinout a posunout se na další úroveň, tvrdí

16.07.2024Chtěl brzy bojovat, lákal na svou další loveckou výpravu. Nyní však zatáhl za brzdu, svůj zběsilý sprint zpomalil. Alex Pereira, ...

Nebojí se mě, ale porážky se mnou. Jeho ego by ji nepřežilo, vypálil Čepo po Peňázovi

16.07.2024Znovu přišel o zápas. Po Edenu nepůjde do akce ani doma v Bratislavě. Tentokrát kvůli nepříjemnému zranění, s nímž srdnatě bojoval ...

Humburger jde do akce už tento týden. V Lodži vyzve sedmičku střední váhy

15.07.2024Český MMA zápasník ve službách KSW Dominik Humburger se vrací do akce už tento týden. Na turnaji polské organizace s pořadovým ...

Hororová noc, rána nad okem a důkladné šití. Veterán UFC se přesto usmíval

15.07.2024Každá porážka bolí, každý nezdar zanechává stopy. Moc dobře to ví i americký tvrďák Drew Dober, jenž na víkendovém ...

Načíst další články