Drtič Fury úřadoval. Začínají opět Wilderovy výmluvy? Měl zlomenou ruku, říká kouč

12.10.2021

Autor: Bohumil Králík

Co stojí za porážkou? Opět výmluvy?

Co stojí za porážkou? Opět výmluvy?FOTO: DAZN


Byť rozdává v ringu obávané dělové rány, v poslední době se „proslavil“ spíše absurdními výmluvami na vše možné. Začne v tomto duchu americký boxer Deontay Wilder po druhé zničující porážce v bitvě o titul těžkých vah organizace WBC od Tysona Furyho nové kolo nářků? Jisté náznaky se už objevují.


Wilderův kouč Malik Scott po mimořádně kvalitním vyvrcholení epické trilogie, v níž Američan inkasoval definitivní KO v 11. kole, sdělil novinářům, že jeho svěřenec si během zápasu zlomil ruku, což přispělo k jeho porážce.

„Byli jsme po zápase u doktora, všechno bylo v pohodě. Má (Wilder) oteklý ret, zlomil si ruku, má zlomený prst nebo kloub. Ale život jde dál,“ prozradil pro ESNews Malik.

Bronze Bomber, jak se Američanovi přezdívá, šel po ráně od Furyho k zemi už ve třetím kole, v následující rundě se ale role obrátily a Brit byl dokonce dvakrát počítán. Od poloviny zápasu ale získával převahu favorizovaný Fury, který už téměř slavil po knokautu v 10. kole, ale na konečný zásah si musel ještě počkat do dalšího dějství.
Oba soupeři se dlouhé měsíce před vyvrcholením trilogie na dálku uráželi. Furyho pořádně štvaly výmluvy a osočování z podvodu ze strany Američana. Ten sváděl porážku ve druhém dílu trilogie na příliš těžký župan, zbabělost vlastního trenéra, zákeřnou manipulací s jeho pitím, ale také na údajný Britův podvod s těžkým předmětem ve tvaru vejce v rukavicích.

Rukavice opět ve hře

Téma rukavic se znovu řešilo také bezprostředně před sobotní bitvou v Las Vegas. Američan si nakonec pochvaloval, že tentokrát budou mít rukavice menší vycpávky.

„Velmi mě těší to, co se děje s rukavicemi. Protože oni chtějí mít minimální vycpávku, my budeme mít stejné. A ať vyhraje lepší z nás,“ nechal se slyšet Wilder. Po zápase už se k rukavicím nevyjadřoval a není jasné, zda minimální chránění nepřispělo k jeho údajné zlomenině.

Po zápase každopádně odmítl opětovat gesto respektu, což Gypsyho Kinga značně rozladilo. „Šel jsem za ním a říkám mu ´dobrá práce, kámo´ a on mi dal najevo, že mi žádný respekt vyjadřovat nebude. Tak jsem mu na to odpověděl: ´Žádný problém´. Byl jsem překvapen. Je to prostě lůzr, idiot,“ rozčiloval se vítěz.

I Američanův trenér Scott potvrdil, že Wilder ani na konci zápasu se nedokázal povznést nad vzájemnou nevraživost.

„Deontay se dívá na Furyho jako na chlápka, s nímž měl závažné rozepře související s obviněními a s věcmi, které viděl. Potom, co ze sebe vydali všechnu energii, cítil tohle pořád stejně, jako předtím,“ uvedl dále kouč.


Sám Wilder se zatím nevymlouvá a připustil, že byl zkrátka horší. „Ukázal jsem to nejlepší, ale nebylo to dnes v noci dost dobré na to, abych vyhrál. Nejsem si jistý, co se stalo. Vím, že on dělal v tréninku určité věci a věděl jsem, že do toho nešel se 125 kily, aby z něj byl baleťák,“ upozornil hned po zápase na váhovou převahu protivníka.

Pocit křivdy tentokrát vnesl do éteru Wilderův fanoušek a legenda MMA Daniel Cormier, který kritizoval sudího Russella Moru, že ve čtvrtém kole počítal Furyho příliš pomalu.

„To počítání bylo šíleně pomalé. Rozhodčí nemá přestat počítat, aby řekl Deontayovi, že má jít do rohu,“ upozorňoval na Twitteru Cormier.

Fury se vyškrábal ze země, když sudí napočítal do osmi. Podle Cormiera už ale desetisekundový limit dávno vypršel. Podle pravidel, ale má rozhodčí přerušit počítání, pokud se soupeř pohne z neutrálního rohu. Wilder místo toho ale zamířil do svého rohu, a proto rozhodčí počítání přerušil.Další články v kategorii

Rapidně zhubnul a přišel o velké peníze. Silná bestie stále živí MMA sen

22.02.2024Dřel, hubnul a věřil, že se poprvé v životě postaví do klece na zápas MMA. Jenomže jeden z nejsilnějších mužů světa Brit Eddie Hall musel před několika ...

Hill nechápe kritiku fanoušků. I souboj Conora s Ježíšem by jim byl málo, postěžoval si

22.02.2024Půjde o hlavní chod jednoho z nejchutnějších menu v historii, některým gurmánům UFC je to ale jaksi málo. Zápas o titul polotěžké ...

Šance v boxu. O slovo se hlásí Ebanie Bridges

22.02.2024Oleksandr Usyk je opravdu velmi zaneprázdněný boxer. V současnosti se 37letý unifikovaný šampion těžké váhy připravuje na epický ...

Pomsta chutná nejlépe za studena, řekl irský ranař o souboji s Vémolou

22.02.2024Do Oktagonu vtrhnul jako velká voda. Na mušku si vzal elitu polotěžké váhy a skoro nikoho nešetřil, žádný zápas z toho ale zatím ...

McGregor slaví milník. Pochlubil se hvězdným debutem v MMA

22.02.2024Sedmnáct let. Tak dlouhou dobu populární bojovník MMA Conor McGregor obráží bojiště organizací zaměřující se na ...

Kop na hlavu a rychlá tečka. Neporažený Belgičan vypnul soupeře fantastickou kombinací

22.02.2024Neustálý trénink, neustálé zlepšování výkonů, posouvání limitů. Jedním z důvodů, proč je MMA tak ...

MMA na ledu. Rukavice letěly dolů, hokejista se blýsknul loktem z otočky

22.02.2024Bojové sporty každoročně nabírají na popularitě, jejich odkaz sílí. Dnes jsou smíšená bojová umění takovým ...

UFC se vrací do Mexika. Bojovníci se musí mít na pozoru. Tamní kontrolní orgány jsou nemilosrdné

22.02.2024Kola se točí dál, slavná UFC nesundává nohu z plynu. O víkendu na ni čeká další pokračování, mexická ...

Když tě trefím, nezvedneš se, věří si Ngannou. Jsem připravený, je klidný Joshua

21.02.2024Napětí vrcholí, duel obrů se blíží. Již 8. března čeká na Francise Ngannoua další duel mezi provazy, celkově druhý v pořadí. ...

Načíst další články