Jak vypadali bojovníci na váze, kdo nesplnil limit? Monster premiéru zvládl

24.09.2021

Autor: Libor Kalous

Petr Monster Kníže...

Petr Monster Kníže...FOTO: OKTAGON MMA


První boj mají za sebou. V pátek ráno šlo čtyřiadvacet MMA bojovníků na váhu před pražským turnajem Oktagon 28. Poslední hodiny si byli soupeři sami sobě, museli sundat poslední kilogramy a dekagramy. Dva hříšníci nakonec první pokus nezvládli. Druhou šanci museli využít Risto Dimitrov (převážl 1,1 kilo) a Eric Spicely (0,2 kilo). Když vstoupili na váhu podruhé, Spicely splnil limit, Dimitrov opět neuspěl. Převážil o 0,9 kilo a soupeři odvezdá 20 procent výplaty.


První titulová bitva čeká organizaci OKTAGON MMA v polotěžké divizi. Zde oba hlavní aktéři úkol splnili. Stephan Pütz i Viktor Pešta už se mohou soustředit na sobotní boj.

„Jsem rád, že je nepříjemná část za mnou, teď bude příjemná, jdu se najíst, dopít. Teď už tu je zápas, na který jsem myslel dva měsíce, těším se,“ řekl hned po splnění váhy Pešta. 

Jeho soupeř půjde do své sedmnácté titulové bitvy, předchozích čtrnáct vyhrál. Sebrat naděje mu bude chtít Čech, bývalý bojovník UFC.

„Myslím si, že Pešta bude muset v závěrečných kolech držet focus, aby ho Pütz nepřekvapil. Samozřejmě vítězství přeju českému bojovníkovi,“ řekl během vážení trenér André Reinders. 

Neuviteln FIGHT CARD Jedna z nejkvalitnjch v historii OKTAGONU! Turnaj OKTAGON 28 vzbuzuje tsunami zjmu u...

Posted by OKTAGON MMA on Friday, September 17, 2021


Dvaadvacet zápasníků splnilo limit, dva ne, taková byla bilance po pátečním prvním vážení. Nakonec celkové resumé po více než dvou hodinách bylo: jeden neuspěl ani při opakovém pokusu, tím byl Dimitrov, soupeř Tichoty. 

Soupeř Miroslava Brože přišel v klobouku, Emmanuel Dawa neměl s váhou potíže. Damien Lapilus dokráčel na váhu v bílém županu a Brichtovi poté vzkázal, že ho čekají bomby.


Přesně na toleranci dal váhu Leo Brichta, ten splnil limit i s půl kilovou tolerancí, dopíjet se šel s váhou 70,8 kilogramů.

Velký talent, na který jsou fanoušci zvědaví, to je Matěj Peňáz. Elitní postojář vkročil do MMA. A je zatím úspěšný, a to na 100 procent. „Doufám, že to bude rychlý fight, ale soupeř je takový nevyzpytatelný,“ popsal svého polského rivala Mateusza Strzelczyka.

David Hošek sundal kraťasy a dal domluvenou váhu 86 kilo, on jde s dalším polským zástupcem na kartě Oktagon 28. Jeho sokem v kleci bude Marcin Naruszczka, který šel na Štvanici o prozatímní titul se Samuelem Pirátem Krištofičem.

O možný titulový duel bude bojovat v sobotu Petr Monster Kníže ve velterové váze, v ní se představí poprvé ve své kariéře. A to je mu 44 let. Váhu splnil. „Šlo to úplně v pohodě, pak tam byl menší zvrat, ale nakonec to dopadlo úplně v pohodě,“ okomentoval Kníže shazování po splnění limitu.

V pátek váha, v sobotu boj. Kdo vyhraje v O2 universum? Přímý přenos vysílá oktagon.tv.Další články v kategorii

Šampion Bellatoru a peníze? Má až devětkrát více než v UFC

07.02.2023Spousta zápasníků v UFC si stěžuje, že jejich výplaty nepatří k těm nejhonosnějším. Tvrdí, že smlouvy jsou napsány velice jednostranně ...

Tabu odtajněno. Zápasnice UFC oznámila zásnuby s přítelkyní

07.02.2023Molly McCann, zápasnice UFC v muší váze, slaví úspěchy nejen ve sportu. Začíná se jí dařit i v osobním životě. ...

Nečekaná kritika. Šéf UFC se ostře pustil do odcházející legendy MMA

07.02.2023Pro řadu fanoušků i odborníků je Fedor Emelianenko považován nejen za legendu MMA, ale i za největší těžkou váhu v historii. Najdou se však ...

Dělal problémy a přišel rychlý konec. Ochranka vytáhla fanouška MMA z haly

07.02.2023Tisíce fanoušků se baví. Popíjí, dají si něco k jídlu, komentují zápasy. Prostě víkendový večer, kterých ...

Bojovnice našly cestu k penězům. Prodávají odhalené fotky fanouškům

07.02.2023Trend, který nabírá na obrátkách? Vypadá to tak. I ty velmi známé MMA zápasnice, které si prošly také ...

McGregor vs. Chandler. Ve hře jsou rekordní peníze, půjde o miliardy

07.02.2023Zápas byl oznámen, ještě není místo, termín, ale už nyní se začínají objevovat odhady, jak může být UFC duel mezi ...

Táta zemřel na rakovinu. Kvůli tomu jsem vyrostl rychleji, udělalo to ze mě muže, přiznal šampion Oktagonu

07.02.2023Jonas Magard vs. Gustavo Lopez. Dvě velké zahraniční hvězdy, šampioni, co se už brzy potkají v boji. Na Oktagonu 41 v Liberci se střetnou o pozici legitimního ...

Na sparingách ho roztrhali, Oktagon zrušil víkendový zápas v Mnichově

06.02.2023Zrušeno pro zranění. Sobotní zápas na Oktagonu 39 v Mnichově Robert Pukač vs. Dominic Schober neproběhne. V pondělí tuto novinku oznámila ...

Stará škola se vrací do klece. Ale má být rozbita. Zničím ho, pálí válečník

06.02.2023Třicetiletý Alexander Poppeck a o devět let starší Martin Zawada. Německý souboj na německé půdě. Střet generací, mladší vytáhl ...

Načíst další články