Furyho příběh vstoupí do Hollywoodu. Komu dal slavný boxer za úkol, aby ho ve filmu ztvárnil?

08.03.2022

Autor: Ondřej Huml

Tyson Fury...

Tyson Fury...FOTO: DAZN


Už jen jednou ztrestat protivníka mezi provazy, následně za aplausu všech opustit hlavní scénu a pak přenést svůj životní příběh na filmové plátno. Takový je plán legendárního britského rohovníka Tysona Furyho, který nabídkám předních filmových režisérů zatím vždycky odolával. Jak se ale blíží jeho odchod z ringu, on sám dobře ví, že konečně nastává čas Hollywoodu.

Právě tam by se už měl brzy začít točit celovečerní snímek, který by Furyho představil i lidem, co jeho jméno dosud neznali. A on sám pak vyslovil jasné přání, aby ho před kamerami neztvárnil nikdo jiný než jeho velký kamarád The Rock. „Buď můžu hrát sám sebe, nebo mě musí hrát on. Ale nikdo jiný,“ uvedl Fury v rozhovoru pro BT Sport.

Hlavním námětem filmu bude jeho pozoruhodná cesta až na vrchol, pak sešup dolů a parádní comeback přetavený v druhý pás světového šampiona těžké váhy.


Aktuálně drží Fury titul WBC, o který ho 23. dubna bude chtít připravit jeho krajan Dillian Whyte. A sám Gypsy King tvrdí, že tento střet bude jeho posledním zápasem v kariéře. 


"Mám doma šest dětí a manželku. Kdy jindy by tak měl jako nastat čas už boxu nechat? Proč bych měl být zrovna já tím, kdo bude bojovat tak dlouho, až se nějak vážně zraní? A to ještě za pár liber...“ řekl Fury v rozhovoru pro BT Sport. 

"Chci odejít do důchodu a pak natočit na Netflixu dokument o mně a mém hollywoodském filmu. Miluji tento sport, ale když skončím, tak skončím. Vždycky říkám, že se nikdy nepletu do záležitostí jiných lidí, protože je tolik trenérů a manažerů, kteří mají mnohem více zkušeností než já,“ uzavřel třiatřicetiletý boxerský panovník.