Íránského Hulka můžu vyřídit za dvacet vteřin. Urvu mu hlavu, slíbil britský přízrak z hororu

22.02.2022

Autor: Ondřej Huml

Martyn Ford...

Martyn Ford...FOTO: Boxstar


Nejděsivější muž planety. Tak je nazýván postrach z Anglie Martyn Ford, jehož už brzy čeká premiéra v ringu. A i soupeř bude hrozivý. Do cesty se mu totiž postaví „Íránský Hulk“ Sajad Gharibi, který slibuje, že Forda odnesou na nosítkách. Tomu se však slavný kulturista jenom směje. On sám má naopak obavu, že na tom soupeř bude po boji s ním zdravotně dost špatně. 


Oba jsou pevně přesvědčení o svém vítězství, leč 2. dubna v Londýně se radovat bude (nejspíš) pouze jeden.  A vzájemným respektem rozhodně moc netrpí.

„Je to až trapné, protože Sajad není žádný sportovec. Jen si na něj blbě hraje. Nejdřív jsem tak jeho výzvy ignoroval, ale když mě začal pomlouvat, vzal jsem to vážně. Pak už se to stalo na sto procent osobní záležitostí,“ prohlásil Ford (140 kg) v rozhovoru pro Muscle and Health, před akcí, kterou pořádá společnost Boxstar.


„Upřímně říkám, že mu chci urvat hlavu. A klidně bych to udělal jen v tělocvičně za zavřenými dvěřmi. On pro mě není žádná výzva, ani náhodou ne. Chci bojovat jako profík, takže zápas s ním pro mě bude procházka růžovým sadem. Jemu samotnému dojde, že se potopil do bazénu, který je pro něj až moc hluboký,“ pousmál se devětatřicetiletý přízrak, pro něhož to stejně jako pro Gharibiho bude první zápas kariéry.

Oba věří, že po něm přijdou další. Íránský Hulk se už nechal slyšet, že pak plánuje vyměnit ring za klec. Právě tam by mohl skončit i Ford. Zvlášť když už jeho premiéra v MMA byla hodně blízko. „Před dvěma roky jsem musel odmítnout souboj v KSW. Ukázal bych se tam rád, ale dostal jsem roli v Rychle a zběsile 9, takže jsem nemohl riskovat zranění. Samozřejmě se ovšem našli tací, kteří to brali pouze jako výmluvu. O to víc jsem rád, že se záhy naskytla tahle příležitost v boxu,“ doplnil vyhlášený svalovec.

Ten chce za každou cenu dokázat, že není jen vyumělkovaná postavička jako Gharibi, ale opravdový bojovník, který má rozhodně na víc než jen na fighty před kamerou.

„Kdybych ho chtěl vyřídit fakt rychle, můžu to udělat za dvacet sekund. Ale myslím, že ho nakonec nechám jedno kolo žít. Ukončím ho až po dvaceti vteřinách kola druhého,“ konstatoval Ford, který je o devět let starší než jeho íránský protivník. 


Jak jejich souboj vlastně vznikl? „V říjnu loňského roku jsem byl na akci Boxstar a řekl jsem tam promotérům, že jsem našel pitomce, jehož bych rád sešrotoval. Myslím, že mi to Íránský Hulk svým způsobem dluží. On dobře ví, že nebýt mě, nikdo by se o něj nezajímal. On nerespektuje box ani MMA. Za normálních okolností by ho nikdo nechtěl sponzorovat. Až já mu pomohl to změnit,“ prohlásil sebevědomě muž, který sám o sobě říká, že je posedlý posilováním.

„Už ale nechci být uznáván jen jako hodně urostlý chlap. Chci, aby mě lidi brali jako sportovce,“ řekl Ford a dodal: „Prioritou je pro mě výkon a zdraví, ale spokojený jsem i se svým vzhledem. Což je celkem dobré na to, že v mládí jsem se kvůli němu psychicky hroutil,“ přiznala hora svalů.

Díky přípravě na Gharibiho vypadá lépe než kdy předtím. „Cítím se hrozně dobře. Lidé mi říkají, že už teď jsou mé údery na takové úrovni, jako bych boxoval už roky. I já sám se cítím silnější než kdy dřív,“ ujistil populární herec, jenž záběry ze svých tréninků baví fanoušky na sociálních sítích. To samé dělá i Hulk, o jeho videích si Ford ale myslí své.


„Koukat na ně je pro mě jen ztrátou času. On je prostě sra*čka, fakt jo. Nechtěl bych být jako on. Házet lidi kolem sebe a předstírat, že jsem íránský John Cena, mi přijde fakt trapné,“ poznamenal kriticky. 

„Navíc si myslím, že vůbec nechápe, čemu se vlastně upsal. Co ho doopravdy čeká, až se mnou vstoupí do ringu. Vždyť ani netrénuje tak, jak se trénovat má. Myslí si, že si zápasem se mnou rychle vydělá na nový dům, ale jen o tom to není. Opravdu mám obavu, že se v bitvě se mnou nějak vážně zraní,“ prohlásil Ford, který by po Hulkovi rád vyzval hvězdu Hollywoodu.

„Můj vysněný soupeř je Dwayne Johnson, tedy The Rock. I on je velmi silný chlap, sportovec, který navíc pochází ze světa wrestlingu. Myslím, že bychom na našem zápase vydělali oba jmění,“ má jasno. 

Upozadit ale nechce ani filmy. Zvlášť teď, kdy prý konečně začíná dostávat i trochu jiné role než jen tupé bitkaře. „Konečně se to začíná v tomto směru trochu obracet. Klasická monstra už odmítám. Nechci být furt vnímán pouze jako hromotluk, co prostě vstoupí do místnosti a tam někoho ubije k smrti,“ rozesmál se Ford. 

Další články v kategorii

Nabral na 117 kilo, nepomohlo. Přišlo brutální KO. A možná konec kariéry

26.09.2023Carl Froch si myslí, že Joe Joyce by měl po své poslední prohře ukončit kariéru. Podle něj už ze sebe to nejlepší vydal, a tak přišel ...

Na co se to dívali? Promotér se nestačil divit kontroverznímu rozhodnutí

26.09.2023Eddie Hearn se vyjádřil k rozhodnutí, které rozbouřilo boxerské fanoušky na obou stranách Atlantiku. Pochybné výsledky jsou ...

Strhla se mela a soud rozhodl. Za uškrcení Paulova dvojníka si Diaz sednout nepůjde

26.09.2023Zase jednou řádil. Místo v kleci se v dubnu popral přímo na ulici. Když se tam Nateu Diazovi postavil brácha Jakea Paula, uškrtil ho slavný ...

Ducár letí do Londýna bojovat o titul. V ringu ho čeká neporažený Angličan

26.09.2023Jde se do boje. Londýn čeká. Českého profesionálního boxera Vasila Ducára čeká v sobotu zápas o titul IBF v křížové ...

McGregor ho vyzval k bitce bez rukavic. Asi z toho cítí dobrý prachy, reaguje druhá strana

26.09.2023Už 14. řijna ho čeká další zápas, v ringu se střetne s dosud neporaženým divočákem Tommym Furym. Třeba to však nebude trvat dlouho ...

Radikální snížení hmotnosti, nejsilnější muž světa prošel neuvěřitelnou proměnou

26.09.2023Svět ohromil nejen neuvěřitelným siláckým rekordem, ale následně i fascinující celkovou proměnou těla. Bývalý nejsilnější ...

Těžké časy bývalého krále UFC. Před potupou v kleci řízení v opilosti

26.09.2023Byl králem UFC, svého času vůbec nejlepším fighterem na soupisce. Období hojnosti je teď ovšem pryč. Po šokující porážce ...

Bodyguard Furyho se chystá na souboj. Karlos je super chlap, ale v kleci ho chci dorazit, říká

25.09.2023Bitva tři na jednoho. I to bude jeden z vrcholů šestého turnaje Clash of the Stars. Na konci října se v pražské O2 Universum pobije Karlos Benda hned se ...

Čínský obr sestřelil Brita, uhájil království a zaměřil se na Furyho. Chcete vidět, jak ho umlčím, provokuje

25.09.2023Prozatímní šampion WBO v těžké váze Zhilei Zhang uhájil v sobotu večer své království před Joem Joycem. Čtyřicetiletý ...

Načíst další články