Šílenost v letadle! Jeden chtěl vyskočit, jedna ženská řvala, další lidi se začali prát, popsal Čepo

24.11.2022

Autor: Ondřej Huml

Vlasto Čepo.

Vlasto Čepo. FOTO: OKTAGON MMA


Byl by to zápas, jenž by nadchl fanoušky. Jeho výsledek se už ale možná nikdy nedozvíme. Vyhlášený ranař Vlasto Čepo sice o souboj s elitním střelcem Matějem Peňázem dost stál, ale už se tímhle tématem odmítá dál zabývat. Zkraje prosince ho v Ostravě čeká Ital Giovanni Melillo. A potom? Třeba podpis nové smlouvy s Oktagonem, třeba odchod jinam. I o tom Čepo mluvil v rozhovoru pro kaocko.cz. 

Vlasto, v jaké jste formě několik dní před bojem?
Cítím se fajn, příprava probíhá dle plánu. Měsíc jsem trénoval v Srbsku, myslím, že mi to dost pomohlo. Teď už ve Spartakus Gymu ladíme taktiku. Jedna věc je totiž skvěle trénovat, ta druhá to přenést do zápasu.

Letos jste v MMA stihl už tři bitvy. Máte pořád dost sil?
Určitě ano. Podle mě jsou čtyři zápasy ročně tak akorát. Rozhodně je to lepší než jen pořád trénovat. Navíc jsem tam měl i čtyřměsíční pauzu, takže za mě je to takhle v pohodě. Když jsem ještě boxoval, zápasů jsem za rok zvládl i deset. 

Své poslední dva duely jste absolvoval v Srbsku a na Maltě pod vlajkou Centurion Fight Championship. Je vaším plánem do budoucna zápasit jak tam, tak i v Oktagonu? 
V Oktagonu mi pomalu končí smlouva, tohle by měl být její poslední zápas. Uvidíme, jak se domluvíme dál. Pokračoval bych tam rád, ale zaručit to nemůžu. Počkejme si, zda se dohodneme na podmínkách a tak. 

Je něco dalšího, co by dohodě mohlo bránit?
Oktagon je skvělá organizace, líbí se mi atmosféra i všechno kolem toho. Ale upřímně říkám, že jsou nějaké věci, s nimiž nejsem ztotožněný. Tak uvidíme, jak to dopadne.


Chcete být konkrétnější?
V tuhle chvíli ne. Jsou to soukromější záležitosti a nerad bych je řešil přes média. Alespoň zatím ne. Já se teď soustředím jen na to, abych zvládl zápas. To je pro mě to hlavní. 


Souboj s Melillem má příběh. Na jaře s ním bojoval váš rival Matěj Peňáz a zvítězil na body. Dal jste si tak za cíl ho ukončit před limitem?
Abych řekl pravdu, tohle je mi úplně jedno. Když ho knockoutuju, tak fajn, když zvítězím po třech kolech, budu šťastný stejně. Pro mě je důležité předvést kvalitní výkon, posunout se zase o kus dál. Zúročit svou dřinu. Že měl Melillo zápas zrovna s Peňázem, mě ale vůbec nezajímá. Stejně jako Peňáz samotný. 

Na zápas s ním se už tedy nijak nesoustředíte?
Upřímně, já už se k Peňázovi nechci vůbec vyjadřovat. Teď ani nikdy jindy. Nechci, aby to už lidi dál řešili, já sám už Peňázovi a zápasu s ním nevěnuji ani vteřinu. Mám na to všechno svůj názor, ale ten si nechám pro sebe. 

Tak pojďme na Centurion, kde jste oba své soupeře vyřídil hned na startu. Jaká to je organizace a chtěl byste tam dojít až k titulu?
Docela si mi tam líbí, jsou tam pěkné zápasy i peníze. Když bych tam dostal nabídku jít o titul, tak proč ne. Jsem MMA zápasník a bojuji za peníze. Takhle je třeba se na to koukat. Nejdůležitější je však pro mě vždycky souboj, jenž je zrovna přede mnou. A tím je teď Melillo. 

Zaznamenal jsem, že když jste se vracel ze zápasu na Maltě, při letu nastaly celkem velké problémy…
To je pravda. Ono to ale bylo veselé už od začátku. Když jsem tam odlétal, mého trenéra nepustili vůbec do letadla a nenašli mu ani náhradní let. Takže jsem tam byl celý týden sám. Ještě horší byla ale cesta zpátky. Vzlétli jsme a po chvíli to na palubě začalo smrdět, jako když hoří. Byl problém s motorem, letadlo ztratilo energii, ztratilo tah. Začali jsme klesat směrem k vodě, tak to pilot musel rychle otočit a vrátili jsme se zase zpátky. Nakonec jsem si koupil jinou letenku a vracel se úplně jiným spojem.

Měl jste tenkrát strach, jak to celé dopadne?
Hele ani moc ne. Kdybych měl v letadle rodinu a děti, bylo by to něco jiného, takhle jsem se ale snažil zůstat klidný. Byli jsme nějakých dvacet metrů nad vodou, říkal jsem si, že při nejhorším žuchneme do ní. Když jsem ale viděl, co tam vyvádějí ostatní cestující… To bylo něco šíleného. Jeden chtěl vyskočit okénkem ven, jedna ženská tam furt řvala, další lidi se začali prát mezi sebou. No prostě obrovská panika, která vám však v takových situacích pomůže ze všeho nejméně. Já byl ale vážně celkem v pohodě. Jelikož se tohle přihodilo krátce po startu, všechno dobře dopadlo. Ani žádný strach z létání od té doby nemám. Ostatně ještě ten večer jsem nastoupil do jiného letadla. 

Další články v kategorii

Sudí Voborník promluvil o válce Kozmy s Britem. Vysvětlil, proč nechával Růžového pantera dál ve hře

06.12.2022Jen málokterý zápas Oktagonu vzbudil tak mohutnou vlnu reakcí jako souboj Davida Kozmy s Kaikem Britem. Na sobotním turnaji v Ostravě se utkali o ...

Procházka obdržel unikátní kus na svůj mistrovský pás. Jsem strašně šťastný, přiznal BJP

06.12.2022V neděli se vrátil z USA domů. Předčasně. Navíc bez titulové obhajoby. Za vším stojí zranění ramene Jiřího Procházky, ...

Štípaná v O2 areně. České barvy bude hájit KO střelec

06.12.2022Půjde o MMA zápas, MMA galavečer, ale tihle dva mohou předvést show v postoji. Součástí Oktagonu 38 bude také souboj Daniela Škvora a Joricka ...

Krásná slova šéfa. Novotný ocenil padlého šampiona

05.12.2022Prohrál, po pěti zvládnutých obhajobách se mu ta šestá stala osudnou. I tak ale potvrdil pověst nezničitelné skály. Neskutečné ...

Pirát vysvětlil, proč odmítl milionovou šanci. Pádné důvody měl hned dva

05.12.2022Spekulovalo se o tom, kdo je oním bojovníkem, který měl jako jediný odmítnout účast v milionovém podniku Tipsport Game Changer. V unikátním ...

Zraněné tříslo a Krpálek musel odstoupit na Grand Slamu v Tokiu

05.12.2022České judo v Japonsku. Velice sympatické výkony předvedli ve druhém soutěžním dni na Grand Slamu v Tokiu David Pulkrábek (-60 kg) a Lukáš ...

Prosím, chci jen jednu šanci, slyšel Novotný od bojovníka

05.12.2022Prohrál na konci prvního kola, navíc dosti kuriózním způsobem. Přesto byl bojovník Petr Bartoněk jedním z hrdinů sobotního Oktagonu ...

Osm hodin bojoval v kleci. Teď by nový rekordman UFC rád přivítal McGregora

05.12.2022Přes osm hodin. Tak dlouho už v zápasech UFC strávil Rafael dos Anjos, což je nový rekord organizace. Osmatřicetiletý Brazilec ho dosáhl po svém ...

Procházka přiletěl v noci do Prahy, míří na operaci. Nakonec nejde jen o rameno

05.12.2022Před nedělní půlnocí přistál v Praze, více jak hodinu čekal na zavazadla. K rozhovoru se Jiří Procházka dostal až v pondělí. MMA zápasník ...

Načíst další články