Jediný, kdo může McGregora urážet, je Nate Diaz, aneb příběh válečníků, který ještě neskončil

20.07.2023

Autor: Miroslav Obluk

Nate Diaz.

Nate Diaz.FOTO: UFC


Nate Diaz se naposledy v kleci objevil v září minulého roku. Na UFC 279 porazil Tonyho Fergusona ve čtvrtém kole a zakončil svou pouť napříč organizací. Stávající kontrakt mu vypršel. Po patnáctileté službě byl volný. O svých dalších krocích mohl rozhodovat svobodně. S UFC se ale nerozešel ve zlém. Potenciální dvířka k návratu nechal pootevřené. V organizaci ještě neřekl poslední slovo.

Způsob rozchodu je velice důležitý. Někdy se přetrhají všechny vazby, jindy vzájemné sympatie zůstanou. Dokonalým kontrastem je Francis Ngannou a Diaz. Prvně jmenovaný se s organizací rozloučil letos, jeho návrat zpátky je ale nemyslitelný. Vazby byly přetrhány. Zato Diaz je jiný případ. 

K UFC se vždy choval po svém. Organizaci nejednou překazil plány. Nejvýrazněji pak v roce 2016, kdy ukončil neporazitelnost v UFC Conorovi McGregorovi, přesto jej všichni milují. "Mám Natea rád. Nate a já máme dobrý vztah," potvrdil boss UFC Dana White v pořadu The Jim Rome Show poté, co Diaz organizaci opustil. 

Své místo v organizaci bude mít vždy zajištěné, obzvláště pokud by byla ve hře trilogie s McGregorem.

Čím spor populárních bijců začal?

Vše začalo před UFC 194. Conor měl tehdy oči jen pro šampiona Josého Alda. Před vzájemnou bitvou jej častoval salvou urážek. Označoval se za krále Ria, dostal se neochvějnému vládci divize pod kůži. Vše ale vyvrcholilo když Ir ukradl Brazilci na tiskové konferenci pás šampiona a začal se s ním promenádovat. Pomyslná poslední kapka. Conor překročil čáru. Aldo zuřil. A právě k této situaci se vyjádřil Nate poprvé.

Na Twitteru se Conorovi vysmál, nad jednám Alda jen kroutil hlavou. Ve svých komentářích ale neustal. V průběhu měsíců pokračoval. "Conor McGregor říká stejné sra*ky, jaké jsem říkal já posledních pět let, a UFC ho kvůli tomu promuje," vysmíval se rodák ze Stocktonu na svém Twitteru.

Po lehkých tweetech ale přitvrdil. Týden poté, co Conor knokautoval Alda, předvedl Diaz jeden ze svých nejlepších výkonů v kariéře. Zdemoloval Michaela Johnsona, vzal si slovo a pustil se do Ira. "Conore, ty víš, za který zápas dostaneš nejvíce peněz, za mě. Ne za ty klauny, které vyzýváš na tiskových konferencích," otřel se Diaz do Cerroneho a Dos Anjose. 

Nate toho měl na srdci mnohem více, Joe Rogan mu ale prostor k dalším slovům nedal.


Na situaci hbitě reagoval Irův trenér John Kavanagh, jenž Diaze upozorňoval, že by si měl dávat pozor na to, co si přeje. "Byla by to pro tebe velice krátká noc," napsal na Twitteru.

Diazovi se však přání splnilo. Conor se měl na UFC 196 původně utkat s Dos Anjosem, ten nakonec vypadl ze hry a povolávací rozkaz dostal deset dní před galavečerem Diaz.  

Během deseti dnů se odehrálo mnohé. Spousta urážek i změna váhové kategorie. Nate nedokázal shodit do lehké váhy, zápas se tak přesunul do welterové.

Ir je znám svými predikcemi. Na "Mystic Maca" si ale před zápasem zahrál Američan. "Bude muset pokleknout a prosit." Jak napsal, tak se stalo. Diaz Ira porazil, šokoval svět. A UFC se zbortily plány jako domeček z karet. Tohle nemohlo zůstat bez odezvy.

Obratem se tak začalo pracovat na odvetě. Ta přišla na řadu v srpnu roku 2016. I druhý střet provázela spousta urážek i házení lahvemi. Vše nakonec vyvrcholilo pětadvacetiminutovou bitvou, po níž se radoval McGregor, tento příběh ale zdaleka neskončil.

Rivalita mezi Irem a Američanem panovala i nadále. A musí být završená pouze trilogií.

Na Diaze nyní čeká střet s Jakem Paulem, který se do Conora také několikrát slovně pustil. Diaz svého rivala ale bránil. Jediný, kdo může Conora urážet, je on sám. "Říkal o Conorovi věci, které rozhodně neměl. Mluvil o něm ho*na, o jeho rodině. Tak jsem mu řekl: 'Drž hubu, dě*ko. Nakopu ti prdel.' Naučím ho trochu respektu," odhalil Diaz v Raw Talk. 

Jediný, kdo může Ira urážet, je on sám. "Až dokončím tento zápas, tak budu bojovat v UFC. Ano." V UFC na něj čeká jediný zápas, jediné jméno, Conor McGregor. 

Další články v kategorii

Trefil fanouška a poslal ho k zemi. Titulový vyzyvatel UFC jen splnil přání

28.11.2023Schytat ránu od gladiátorů z klece? Aktivita, které by se většina lidí chtěla vyhnout. Zejména pokud se jedná o borce, jenž svou silou ...

Několikrát jsem se prospal i na sále. Vím, jaké to je být nepříjemně zraněný, říká Dvořák

28.11.2023Připravoval se na rozhodující zápas mezi elitou. Na českého válečníka Davida Dvořáka čekala sedmá bitva v UFC. V polovině října ...

Milionová ztráta? Jen kapka v moři. McGregorův podnik strádá, Ir přesto prosperuje

28.11.2023Když zazní jméno Conor McGregor, většina fanoušků bojových sportů hned zpozorní. Věhlas irské superhvězdy sice v posledních ...

Drama u šampiona UFC. Na nezvaného hosta dokonce vytáhl zbraň

28.11.2023Pořádné drama se odehrálo před domem šampiona střední váhy slavné UFC Seana Stricklanda. Obávaný Američan totiž musel ...

Bojovník je v každém z nás. Českého fightera nezastavilo ani zranění kolene

28.11.2023Zápasník Matěj Kuzník patří mezi nejzajímavější jména na domácí MMA scéně. Kvůli zranění neměl daleko ...

Blonde Bomber trénuje na "bitvu o prsa"

28.11.2023Boxerská šampionka Ebanie Bridges je uprostřed intenzivního tréninku na svou nadcházející obhajobu titulu šampionky organizace ...

Klidně bych teď vymyslel něco netradičního. Skok o váhu výš nebo níž, prohlásil Procházka

28.11.2023Dlouhých osm let neokusil chuť porážky, narazil až před dvěma týdny v bitvě s Alexem Pereirou. Brazilský střelec mu tak zatarasil cestu zpátky na ...

Usedla na druhý trůn, rozehrála titulový kolotoč. Hvězdná šampionka má historii na dosah

28.11.2023Jedna kapitola byla uzavřena, záhy se začala psát další. Nesporná královna lehké váhy Katie Taylor se konečně dočkala. Před ...

Gigant je připraven vzít svět útokem. Do řad singapurské jedničky se vrací MMA

28.11.2023Svět bojových sportů se změnil. Spojení zámořských organizací PFL a Bellatoru zatím otřáslo internetovým světem, očekává ...

Načíst další články