Jedna z největších rivalit v UFC jde do finále. Vyhrocená bitva o titul

Kdo získá titul?FOTO: UFC
Spor mezi Khamzatem Chimaevem a Seanem Stricklandem patří podle šéfa UFC mezi nejhorší v historii organizace. Tímto příběhem nyní žije světové MMA. Tito dva budou za pár hodin bojovat na UFC 328 v New Jersey o titul ve střední váze, šampionem divize je nyní Chimaev. Galavečer můžete sledovat v neděli nad ránem na Telly.
V sobotu se Chimaev a Strickland utkají o titul ve střední váze v hlavním zápase UFC 328 a příprava na zápas rozhodně nebyla hladká. Týdny se Strickland a Chimaev navzájem přestřelovali přes média, vyhrožovali si smrtí a zesměšňovali se. Vše od jejich víry až po výchovu v dětství, přičemž vše vyvrcholilo na tiskové konferenci před zápasem ve čtvrtek, kdy šampion vyzyvatele kopl. Ochranka poté tyto dva rychle oddělila. Pro následný páteční slavnostní staredown se nepřiblížili na vzdálenost, kdy by mohli na sebe dosáhnout.
Není třeba dodávat, že se z tohoto duelu stal jeden z nejintenzivnějších sporů v historii UFC a podle generálního ředitele UFC Dany Whitea je tato nenávistní rivalita blízko vrcholu, tomu největšímu, co UFC v historii zažilo.
"Bylo to přesně takové, jaké jsem to čekal," řekl White v Kick streamu ve čtvrtek. "Bylo to skvělé. Velmi očekávaný zápas, který se konečně v sobotu uskuteční."
"Jediné, na čem opravdu záleží, je, že ten zápas je dobrý. Někdy jsou kluci velmi slušní, jsou v pohodě . A někdy jsou jako dnes. Skvělé na tiskových konferencích je, že je tam široká škála. Není to pořád to samé. A tohle je jeden z nejhorších případů, špatná krev," řekl také White.
To vyvolává otázku, která rivalita je číslo jedna? White tuto metu přisuzuje vyhrocenému střetu mezi Khabibem Nurmagomedovem a Conorem McGregorem, při níž mimo jiné McGregor hodil vozík skrz okno autobusu a Nurmagomedov vyskočil z klece, což vyvolalo rvačku po jejich zápase.
"Jediný důvod, proč je Conor-Khabib číslo jedna, je Brooklyn, a pak to, co se stalo po zápase. Samozřejmě jsme udělali pár chyb před tím zápasem i po něm. To už nikdy neuděláme," vzpomněl si White na chvíle, které byly ostudou pro UFC po celém světě.
Tito dva však zdaleka nejsou jedinými rivaly v historii UFC. Když byl White požádán, aby nabídl další velké rivality, našel je. Chimaeva se Stricklandem dal na třetí místo. Před tuto dvojici zařadil zdánlivě nekonečný spor mezi Jonem Jonesem a Danielem Cormierem.
"Na třetí místo bych dal Chimaev vs. Strickland, poté Rampage (Jacksona) a Rashada (Evanse). Musí tam být také Tito (Ortiz) a Ken Shamrock," dodal šéf UFC.
Samozřejmě, víkend zdaleka neskončil a vždy existuje šance, že Chimaev a Strickland budou dál rozdmýchávat svůj spor. Co se stane v zápase, po boji?