Jonesův předchůdce vyslal šampionovým směrem jediný vzkaz a emoce vzplály

06.03.2023

Autor: Miroslav Obluk

Francis Ngannou.

Francis Ngannou.FOTO: UFC


Přišel, viděl, zvítězil. Jon Jones nenechal na proběhnuvším UFC 285 nikoho na pochybách. Nebezpečného Francouze Ciryla Ganeho k ničemu nepustil. Po dvou minutách v kleci bylo hotovo a aréna propukla jásotem. Jones popáté v kariéře vyhrál díky gilotině a získal mistrovský pás.

Radostný a novopečený šampion pak v pozápasovém rozhovoru s Joem Roganem chrlil slova vděčnosti na všechny strany. Vyjádřil vděčnost svému týmu, fanouškům a své snoubence. Přirovnal se ke lvu se srdcem a rovněž tak působil. Legendární bijec opět dosáhl vrcholu a jeho cestu k němu si nenechali ujít ani jeho kolegové z branže.

Internet zaplavily reakce na Američanovu výhru a se svou troškou do mlýna přispěchal i muž, který držel pás těžké váhy před Jonesem. 

Francis Ngannou na svém twitterovém účtu gratuloval. "Dobrá práce, chlapče Jonny." Načež se podepsal slovy: "S pozdravem král těžké váhy." Čímž se mu podařilo rozbouřit klidné vody.

Jeho slova probudila staré emoce. Probudila na chvíli starého lva, jehož řev v minulosti nejvíce schytával Daniel Cormier. 


Jon v reakci na tweet nejprve vybouchl a svého soka počastoval vulgárním přívlastkem. Přičemž část T-Mobile arény vyjekla radostí. Jednalo se ovšem o rychlé vzplanutí, které se dále nerozvíjelo. Jones následně dodal, že se mu toto prohlášení vlastně líbí. 

"Tohle miluji," řekl šampion se smíchem. "Miluju ho. Všechny svaly té k**dy. Promiňte. Moc se omlouvám," dodal a zbytek tiskové konference se opět nesl v mírumilovném duchu.  V minulosti se o střetu Jonese a Ngannoua hojně spekulovalo. Šéf UFC Dana White jednou tvrdil, že Jones chtěl za střet 30 milionů dolarů. 


Ngannou prozradil, že odmítl nabídku 8 milionů dolarů, aby zůstal v UFC a bojoval s Jonesem, protože nebyl spokojený s ostatními podmínkami jeho dohody. A tak k jejich vzájemnému měření sil nedošlo a pravděpodobně ani nedojde.

Ačkoliv je Ngannou připraven znovu otevřít bránu UFC za lepších smluvních podmínek, White mu ji zavírá přímo před nosem.

Prezident organizace již před UFC 285 zaujal neústupný postoj, který nezměnil ani po velkolepém galavečeru.

"Vyjednávali jsme s ním roky," odpověděl White na otázku, zda by se UFC někdy pokusilo znovu podepsat Ngannoua. "Je konec. Je konec. Už nikdy nebude v UFC."

Ngannou tak nefiguruje v plánech organizace, avšak nemuselo by být všem dnům konec. White totiž v minulosti rezolutně odmítal, že by v jeho organizaci zápasily ženy. Své stanovisko posléze změnil. A na proběhnuvším UFC 285 tituloval novou královnu.

Prozatím to musíme brát tak, že se Ngannou nevrátí. Do hry ovšem vstupuje jiné jméno. "Chce (Jones) zápas se Stipem, takže ho určitě uskutečníme. Nevím kdy, ale se Stipem se určitě utká," předestřel prezident, čímž dodal svěží vítr do plachet té nejtěžší divize.

Další články v kategorii

Trefil fanouška a poslal ho k zemi. Titulový vyzyvatel UFC jen splnil přání

28.11.2023Schytat ránu od gladiátorů z klece? Aktivita, které by se většina lidí chtěla vyhnout. Zejména pokud se jedná o borce, jenž svou silou ...

Několikrát jsem se prospal i na sále. Vím, jaké to je být nepříjemně zraněný, říká Dvořák

28.11.2023Připravoval se na rozhodující zápas mezi elitou. Na českého válečníka Davida Dvořáka čekala sedmá bitva v UFC. V polovině října ...

Milionová ztráta? Jen kapka v moři. McGregorův podnik strádá, Ir přesto prosperuje

28.11.2023Když zazní jméno Conor McGregor, většina fanoušků bojových sportů hned zpozorní. Věhlas irské superhvězdy sice v posledních ...

Drama u šampiona UFC. Na nezvaného hosta dokonce vytáhl zbraň

28.11.2023Pořádné drama se odehrálo před domem šampiona střední váhy slavné UFC Seana Stricklanda. Obávaný Američan totiž musel ...

Bojovník je v každém z nás. Českého fightera nezastavilo ani zranění kolene

28.11.2023Zápasník Matěj Kuzník patří mezi nejzajímavější jména na domácí MMA scéně. Kvůli zranění neměl daleko ...

Blonde Bomber trénuje na "bitvu o prsa"

28.11.2023Boxerská šampionka Ebanie Bridges je uprostřed intenzivního tréninku na svou nadcházející obhajobu titulu šampionky organizace ...

Klidně bych teď vymyslel něco netradičního. Skok o váhu výš nebo níž, prohlásil Procházka

28.11.2023Dlouhých osm let neokusil chuť porážky, narazil až před dvěma týdny v bitvě s Alexem Pereirou. Brazilský střelec mu tak zatarasil cestu zpátky na ...

Usedla na druhý trůn, rozehrála titulový kolotoč. Hvězdná šampionka má historii na dosah

28.11.2023Jedna kapitola byla uzavřena, záhy se začala psát další. Nesporná královna lehké váhy Katie Taylor se konečně dočkala. Před ...

Gigant je připraven vzít svět útokem. Do řad singapurské jedničky se vrací MMA

28.11.2023Svět bojových sportů se změnil. Spojení zámořských organizací PFL a Bellatoru zatím otřáslo internetovým světem, očekává ...

Načíst další články